Rzeczniczka rosyjskiego MSZ: słyszałam od Niemców, że Nord Stream 2 to kluczowy projekt - zdjęcie
26.04.21, 10:47fot. pixabay.com/piotr mahhonin via wikipedia.org, 2C cc 4.0

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ: słyszałam od Niemców, że Nord Stream 2 to kluczowy projekt

5

Gazociąg Nord Stream 2 jest dla Niemiec kluczowym projektem, tak jest on kwalifikowany przez analityków niemieckich i przedstawicieli władz Niemiec - stwierdziła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa w wywiadzie dla telewizji RT Deutsch.

- To projekt kluczowy dla Niemiec. Słyszałam to od przedstawicieli Niemiec i czytałam analizy specjalistów niemieckich. Kwalifikują oni ten projekt energetyczny jako kluczowy - kontynuowała wypowiedź.

Zdaniem Zacharowej Nord Stream 2 to projekt czysto biznesowy, a nie polityczny. Zapewniła także, że Rosja wywiąże się ze wszystkich zobowiązań podjętych w ramach realizacji tego projektu.

Nie odpowiedziała jednak na pytanie, czy jeśli budowa zostanie przerwana to Gazprom będzie domagać się odszkodowań od krajów zachodu.

- Wychodzimy z założenia, że partnerzy w projektach biznesowych powinni wykonać swoją część pracy - stwierdziła Zacharowa.

Zacharowa skrytykowała także zaangażowanie Niemiec w sprawę Aleksieja Nawalnego. - (...) nikt nie może odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Niemcy śledzą los tylko jednego skazanego - stwierdziła. Ponadto jej zdaniem Nawalny został wybrany do tego celu.

Zapytała też retorycznie, dlaczego Niemcy nie śledzą tak losów np. założyciela WikiLeaks Juliana Assange'a.

- Jak można obciążać kraj odpowiedzialnością nie przedstawiając w ogólne żadnych dowodów? - spytała w kontekście otrucia opozycjonisty.

Zacharowa oskarżyła także zachód o "wielką kampanię przeciwko rosyjskiej szczepionce na covid-19". Stwierdziła, że wśród niemieckich landów istnieje „ogromne zainteresowanie” rosyjską szczepionką i „konkretne propozycje kupna”.

Jej zdaniem UE, USA i cały zachód "nie poradziły sobie z zadaniem, ani na płaszczyźnie gospodarczej, ani socjalnej, ani na płaszczyźnie opracowania i wprowadzenia szczepionek". Powiedziała ponadto, że zachodni liderzy, choć uważają się za liderów świata, wcale nimi nie są.

jkg/pap


Komentarze (5):

OLO2021.04.26 12:28
Na tym forum okrutnie smierdzi ruskimi onucami podlewanymi sokiem z buraka.
YORK2021.04.26 11:57
Nie dziwne w niemcach rzadza ruskie trole a na lubiance maja na nich papiery i tyle na temat.
Anonim2021.04.26 11:53
Tak przy okazji, czy nie uważacie że jeżdżenie samochodem nazwanym nazwiskiem popychadła hitlera jest strasznym obciachem? Przecież Porche to człowiek, który na polecenie tego mordercy ukradł Tatrę Czechom i nazwał ją VW Garbusem za co po wojnie Niemcy musieli zapłacić ogromna karę. Tak tak, ta wielka potęga koncernu samochdowego ma początek w haniebnym ograbieniu Czechów.
Anonim2021.04.26 11:50
Niemcy bardzo chcą się dogadać z sowietami. w sumie podobna mentalność. to przecież Niemcy wyeksportowali Lenina do Rosji przed satanistyczną rewolucją bolszewicką.
Anonim2021.04.26 11:33
Widać, że ocena unijnego chlewu przez rzeczniczkę rosyjskiego MSZ-tu jest trafna? zrozumieć można teraz, ostrą grę Putina w Europie? Putin może sobie pozwalać na dużo w lewackim unijnym chlewiku?