Ewa M. Thompson: "Rosyjscy agenci są wręcz rozsiani po Polsce" - zdjęcie
12.07.14, 13:52fot. Wikipedia

Ewa M. Thompson: "Rosyjscy agenci są wręcz rozsiani po Polsce"

7

Slawistka Ewa M. Thompson rozmawiała z „Rzeczpospolitą” na temat zagranicznej polityki Polski, USA i Rosji. Jej zdaniem „gdyby Polacy odrzucili bliskie relacje z Ameryką, byłby to prymitywizm i prostactwo”. Zapewnia, że rosyjscy agenci są rozsiani po całym kraju.

Ewa M. Thompson powiedziała, że Polsce nikt nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa. Nie zrobią tego też Stany Zjednoczone. „Wiele razy powtarzałam, że Polska nie ma przyjaciół, bo polityka nie zna takich kategorii (…). Żaden kraj nie rzuci się natychmiast do obrony drugiego” – stwierdziła. Zapewniła jednak, że w przeciwieństwie do Anglii czy Francji Stany Zjednoczone dotrzymują umów międzynarodowych. Thompson uważa więc, że dla Polski najważniejsze musi być wzmacnianie NATO i działania na rzecz zaangażowania i obecności w tej organizacji USA.

Według slawistki Polska powinna była zwrócić się po katastrofie smoleńskiej z prośbą do USA i NATO o badanie jej przyczyn. „Polska nie ma sojuszu z Rosją. Ma sojusz z NATO. Każdy kraj, który ma jakieś sojusze, zwraca się do sojuszników, ale nie do krajów trzecich” – mówi Thompson. „W oczach Zachodu wyglądało to tak, jakby Polska dalej czuła się częścią bloku sowieckiego. W końcu katastrofę wolała wyjaśnić ramię w ramię z Moskwą” – dodaje slawistka.

Thompson zapewniła też o tym, o czym Fronda.pl pisze już od dawna:rosyjska agentura działa nad Wisłą niezwykle prężnie. "W błędzie jest ten, kto myśli, że w Polsce nie ma rosyjskich agentów. Są oni wręcz rozsiani po całym kraju” – stwierdza Thompson.

pac/rzeczpospolita/wp.pl

Komentarze (7):

anonim2014.07.12 14:13
USA to kraj rządzący satanistyczną masonerią, mają krew na swoich rękach wiele tysięcy istnień w tym chrześcijan mordowanych i krzyżowanych np. w syrii i iraku wspierają i zbroją i rekrutują islamistów, więc co do ich uczciwości i dotrzymywaniu umów to istne kłamstwa, dziennikarze pisząc to sami stają po ich stronie, a tu link do faktów o tej sprawie http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/110954,prawda-o-islamskim-panstwie-iraku-i-lewantu
anonim2014.07.12 14:25
prawda jest taka że i Rosja jest rządzona przez masonów i USA i cały świat w niektórych sprawach się dogadują a w innych różne grupy możnych tego świata rywalizują ze sobą bo każdy chce rządzić. a diabłu o to chodzi żeby jak najwięcej ludzi mordowano z jednej i drugiej strony i szatan prowadzi świat do III wojny tak samo było i II wojnie hitler i stalin kierowani diabłem też sie rzucili sobie do gardeł by miliony ginęło ludzi, więc jedni i drudzy są tacy sami....
anonim2014.07.12 14:39
Pewien mądry polityk powiedział, że państwa nie mają przyjaciół - mają tylko interesy. Zatem polska powinna pilnować swoich interesów i prowadzić taką politykę, która tym interesom najbardziej służy. Do tej pory jednak nie słyszałem, aby nasi przywódcy przedstawili jakiś sensowny, spójny i dalekosiężny plan polskiej polityki międzynarodowej, który nie sprowadzałby się do potwierdzania pokornej wasalizacji względem UE lub USA.
anonim2014.07.12 14:44
Slawistka w rozpatrywanej tu dziedzinie jest zwykłym laikiem, zatem nie przywiązywałbym do słów tej pani specjalnej wagi. Ot, jeszcze jedna ciocia na imieninach.
anonim2014.07.12 15:03
Tu na forum frondy, też można ich spotkać, czytając ich idiotyczne wpisy przeciw życiu, przeciw patriotyzmowi, przeciw tragedii smoleńskiej itp. Oni są zawsze na Niet, tam gdzie mowa jest o Bogu, rodzinie i polskich interesach w Polsce
anonim2014.07.12 16:43
Z tego samego tekstu: ""- W żadnej wizji amerykańskiej polityki zagranicznej Polska nie jest ważna - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Ewa M. Thompson, slawistka z Uniwersytetu w Houston, autorka licznych artykułów z dziedziny politologii i literaturoznawstwa. Podkreśla, że jest tak niezależnie od tego, kto zasiada w Białym Domu. (...) Thompson podkreśla, że w USA polityka to partia szachów. - Amerykanie nie patrzą na sprawy polityczne w kategoriach moralności - zaznacza.
anonim2014.07.13 10:40
a Sikorski jest agentem zachodu sprzedał się jak dziwka