Putin o amerykańskim okręcie na Morzu Czarnym: Możemy spojrzeć na niego przez celownik - zdjęcie
01.11.21, 21:01fot. tt/U.S. Naval Forces Europe-Africa/U.S. Sixth Fleet

Putin o amerykańskim okręcie na Morzu Czarnym: Możemy spojrzeć na niego przez celownik

11

- „Okręt flagowy Szóstej Floty Mount Whitney (...) z personelem 6. Floty i NATO rozpoczął północny tranzyt na Morze Czarne, by prowadzić działania z naszymi sojusznikami NATO i partnerami w regionie!” – czytamy w komunikacie dowództwa Szóstej Floty marynarki wojennej USA na Twitterze.

Do sprawy tej odniósł się prezydent Rosji Władimir Putin, który w poniedziałek powiedział, że na okręt marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych można popatrzeć przez lornetkę „albo przez celownik odpowiednich systemów obrony”.

Putin podczas narady poświęconej problemom przemysłu obronnego Rosji, która odbyła się w Soczi stwierdził, że Rosja powinna się skupić na doskonaleniu systemów obrony powietrzno-kosmicznej.

Jest to wprost związane z tym, że wiodące kraje pracują nad perspektywicznymi ofensywnymi systemami ataku – stwierdził. Dodał też, że niektóre kraje podwyższając w tym zakresie swoje priorytety, co Rosja zauważa.

„Wymaga tego również ogólna sytuacja wojskowo-polityczna, w tym rosnąca intensywność przelotów lotnictwa NATO w pobliżu Rosji i pojawianie się okrętów Sojuszu w wodach Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego” – dodał prezydent Rosji.

Amerykański okręt, o którym mowa uczestniczył już wcześniej w operacjach na Oceanie Atlantyckim, na Morzu Śródziemnym i Karaibskim, a także na Oceanie Indyjskim. Od 2005 roku Mount Whitney natomiast stacjonuje we Włoszech w porcie Gaeta.

mp/pap

Komentarze (11):

adam p2021.11.7 8:27
ostanie podrygi moskali zcałym światem nie wygraja starcie zamerykanami było by ich końcem
PO PRAWDZIWIE POLSKIE, nie NIEMIECKO-SOWIECKIE2021.11.2 8:44
Tylko IDIOTA myśli, że OKRĘTY USA nie mają swoich "CELOWNIKÓW"??? Dodatkowo CELOWNIKI są rozmieszczone w SAMOLOTACH, CZOŁGACH, DRONACH a w razie czego także w "ATOMÓWKACH" i w KOSMOSIE. ATOMÓWKI muszą ODSTRASZAĆ, najmniejsze użycie CELOWNIKA z CCCP-u, zgodnie z planem USA musi uruchomić jakaś najpierw MAŁĄ ATOMÓWKĘ, ot tak choćby na KREML, jak się CCCP nie USPOKOI to już z GRUBEJ RURY". CAR CCCP-u niech nie myśli, ze z USA pójdzie mu tak jak z DONBASEM i KRYMEM. ATOMÓWKI są od ODSTRASZANIA. A więc nie PODSKAKUJ CARZE CCCP-u, możesz doprowadzić do ZAGŁADY ŻYCIA NA ZIEMI, a to KOMUNISTYCZNYM-FASZYSTOWSKIM EKOLOGOM NA PEWNO SIĘ NIE SPODOBA. PISAĆ do CARA CCCP-owskiej RASIJI, listy z POLECENIEM USPOKOJENIA się CARA CCCP-u..
miki2021.11.2 8:13
propaganada musi być ..naprostrzy sposób ukrywania łodzi podwodnych to płynąć pod statkiem .. przez cieśninę a na dużym akwanie ...no to już jes problem ...może osiąść na dnie i leżeć na kilak lat... czyli w praktyce co tam kto tam ma na celwoniku to trudno powiedzieć ..no ale wiadomo propaganda musi być lepiej sie martwcie jak wam Awganistan zdominują Chińczycy... bo akurat z Amerykanami mieliście "dobrze"
Ivo2021.11.2 1:24
Ja nie pamietam, żebym czytał albo usłyszał kiedyś o jakichkolwiek manewrach lub uczeniach z udziałem Rosyjskiej marynarki w morzu Karibskim koło półwyspu Florydy lub choćby w cieśninie Wrangela koło Alasky. A statki wojenne Stanów i Anglii pływają koło Krymu i Kerczu cały czas. Więc kto kogo tu prowokuje?
To źle czytasz a raczej w ogóle.2021.11.2 1:52
Jest stała obecność waszej floty w Zatoce Meksykańskiej i Karaibach z bazami na Kubie i w Wenezueli. Wzdłuż Wsch. i Zach. Wybrzeża USA pływają sobie wasze "kutry rybackie" z wielkimi antenami w "poszukiwaniu ryb". Na Alasce odbywają się prowokacyjne loty waszych bombowców (śmigłowych ... hi hi hi ) o otoczeniu jakiś tam waszych Su czy Migów. Prawdę mówiąc, więcej jest waszego złomu wokół USA niż amerykańskiej floty np. na Morzu Czarnym czy Bałtyku. Dodajmy do tego wasze lodzie podwodne. No to teraz już wiesz. Późno jest, idź spać. Zapieerdalasz już ponad 16 godz. stachanowcu.
Prawda2021.11.2 0:16
Brawo USA ---Zatopić Ruskich Kacapów
Europa2021.11.1 22:42
Zatopić ten zlom i po problemie czy morze czarne jest koło ameryki ???
Jola2021.11.2 19:58
Pomarzyc fajna rzecz.
Jurek2021.11.1 21:57
Może popatrzeć i .. nic więcej!
ak2021.11.1 21:45
Najpierw trzeba mieć ten celownik, potem umieć przez niego patrzeć, a na końcu nie zestrzelić samego siebie. Co u ruskich często się zdarza.
hehe2021.11.1 21:38
stacja benzynowa o budżecie włoch zaczyna tupać?