Przebudzenie w Niemczech? ,,Die Welt’’: Rosyjski szantaż stał się faktem  - zdjęcie
13.10.21, 18:00fot. pixabay.com/piotr mahhonin via wikipedia.org, 2C cc 4.0

Przebudzenie w Niemczech? ,,Die Welt’’: Rosyjski szantaż stał się faktem

75

W Niemczech następuje przebudzenie i komentatorzy zaczynają dostrzegać katastrofalne skutki budowy niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. Niestety, przebudzenie nastąpiło dopiero po finalizacji inwestycji, kiedy rosyjski szantaż energetyczny, przed którym przestrzegała Polska, stał się faktem. „Die Welt” odnotowuje dziś, że działania Kremla są przyczyną rosnących cen gazu.

- „Unia Europejska marzy o tym, aby przynajmniej we własnym sąsiedztwie być siłą gwarantującą porządek. Zamiast tego jesteśmy świadkami nie tylko kolejnych skandalicznych przypadków łamania prawa międzynarodowego przez zagrażającą pokojowi w Europie Rosję. Tuż przed zimą doświadczamy też własnej bezsilności i zależności od rosyjskich dostaw energii”

- czytamy w niemieckim dzienniku.

Autor podkreśla, że to właśnie działania Rosji, która ogranicza podaż gazu, są przyczyną radykalnie rosnących cen surowca.

- „Moskwa w coraz bardziej otwarty sposób daje też do zrozumienia, że mogłaby rozwiązać europejskie problemy gazowe, jeśli UE zmieni swoją politykę w jej kierunku. To dokładnie ten rodzaj szantażu przed którym od początku ostrzegali krytycy gazociągu Nord Stream 2”

- podkreśla komentator.

Dlatego wzywa on zwycięzcę wyborów parlamentarnych do przewartościowania polityki wobec Berlina.

kak/Die Welt, DW.com

Komentarze (75):

Anonim2021.10.14 10:16
Nie rosyjski szantaz stal sie faktem tylko faktem jest ze te w swoim mniemaniu madre szkopy- zglupialy do reszty.
Andrzej2021.10.14 9:50
Unię rozwala pazerność Niemców !!!
kujawianka2021.10.14 9:35
BĘDĘ POWTARZAĆ TYSIĄCKROTNIE! DWÓCH DEBILI W UE : MERKEL I TUSK ROZWALILI UE!
Pakt Ribentrop-Mołotow v.2.02021.10.14 8:15
...w działaniu.
migg2021.10.14 9:42
Ten komentarz bardzo elokwentnie mówi, że pozycja nowoczesnej Polski w odniesieniu do Europy i Rosji jest absolutnie irracjonalna, ponieważ założona na tak zwanej historycznej polityce PiSu, to jest na specyficznych pojęciach o historycznych zdarzeniach i historycznych serdecznych ranach polaków prawie 100-50 letniej dawności, nowoczesna światowa ekonomiczna i polityczna sytuacja w polskiej głowie niestety jest drugorzędna!
Anonim2021.10.14 10:19
migg - twoj belkot przypomina mi nowo mowe idioty.
migg2021.10.14 6:55
Skandaliczne i nielogiczne zachowanie Polski staje się coraz bardziej oczywistymi cechami charakterystycznymi tego kraju! Szczerze mówiąc, wszyscy w Europie mają już dość Polski z jej roszczeniami, skargami i żądaniami! Rosyjskie władze starają się nie zauważać Polski w ogóle, bo tylko z rozsądnymi partnerami można rozmawiać, a Polska taka w tej chwili nie jest!
infor2021.10.14 9:30
jesteś tylko gów.em, którego miejsce jest w szambie
ali2021.10.14 0:51
no i co naziści jak zawsze Polacy maja rację !
Böno2021.10.13 23:26
Przecież my nie korzystamy z rosyjskiego gazu; mamy inne źródła, więc co nas to obchodzi. w sumie powinniśmy się cieszyć, że Niemcy dały się nabrać.
PAMIĘTACIE???2021.10.13 22:44
"Dopiero co działać zaczął gazociąg Nord Stream 2, który łączy Niemcy z Rosją z ominięciem Polski i Ukrainy. Budzi to obawy o coraz większe uzależnienie Europy od rosyjskiego gazu". Przypominam, że węgierski kolega PiSu zawarł umowę z Rosją na dostawę gazu z pominięciem Ukrainy :) :) :)
Prawda2021.10.13 22:35
Ale JAJA ===Niemcy juz buty czyszczą Arabom - W Koloni o 6 godzinie rano ===Islam bedzie wzywał do Modłów --kiedy reszte ===Niemcy jeszcze śpi ==ALE JAJAJA
Eustachy2021.10.13 20:40
Niemcy się nigdy nie przebudzą .To Ziemia Przeklęta.
YORK2021.10.13 20:35
Niech powachaja raczki bowiem trzymane w nocniku maja nieciekawy zapach.
sl_ko2021.10.13 20:25
Czyli wszystko po staremu. Dopóki Niemców i Rosjan rozdziela Polska, to są przyjaciółmi, a jak już staną twarzą w twarz, to zaczynają się tłuc.
anatol2021.10.13 20:22
Niemcy i Rosja zawsze się dogadają przeciw Polsce!!!
Yo ... matis892021.10.13 20:09
Żydek Lesio Keller-Krawczyk jest gotów na tresurę. . . . . . Od czego brudasku zaczniemy? Załóż majteczki i wstań od tego gówna chińskiego komputerka. Zaczniemy od naciągania mięśni. Oooo ... nie masz żadnych?!
matis892021.10.13 20:07
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Lech Keller-Krawczyk2021.10.13 20:08
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 . . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
matis892021.10.13 20:06
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
droma2021.10.13 20:05
niemcy to kartoflane mózgi bez firera giną ,a tu firer angela ze stasi na depeszę z moskwy i wpędziła ich w maliny ; wojsko rozbrojone ,kalifat na ukończeniu i kosztuje ,gaz z rosji-kaput i też kosztuje ,brawo helmuty ...
Spierdalaj Passent ty chuju!2021.10.13 20:06
Nie wstyd ci ty stary gudłaju?!
matis892021.10.13 20:03
Towarzysze żydki, towarzysze konfiedieraci! Zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej kochanej ojczyzny ZSRR!!! . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза. . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
matis892021.10.13 20:06
DO LEWACKIEGO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.10.13 20:03
A wy towarzysze z konfiedieracji co zapomnieli ojczysty jazyk, śpiewajcie w polskom jazyku, ale z komsomolski entuzjazmem!!! Uurraaa !!! . . . . . . . . . . . Hymn ZSRR . . . . . Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz!
matis892021.10.13 20:05
DO LEWACKIEGO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Lech Keller-Krawczyk2021.10.13 20:07
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 . . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
matis892021.10.13 20:01
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
matis892021.10.13 20:05
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 . . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
matis892021.10.13 20:00
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.10.13 20:05
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 . . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
I właśnie to cieszy.2021.10.13 19:58
Z Niemcami jest tak, że chciwość, pycha i mania wyższości doprowadza ich do obłędu i narodowej choroby psychicznej a co za tym idzie, braku racjonalności. Polacy, Litwini, Estończycy czy Ukraińcy dla nich w niczym nie mogą mieć racji, ponieważ Niemcy to nadludzie a my to gorsza rasa podludzi i żebyśmy im trąbili do ucha rzeczy oczywiste to i tak nie uwierzą. Będą leźli do Rosji jak mucha do lepu, będą się przyklejać, zdychać ale będą leźli w nieskończoność z chciwości. Mówiąc krótko to głupia nacja.
matis892021.10.13 19:54
A wy towarzysze z konfiedieracji co zapomnieli ojczysty jazyk, śpiewajcie w polskom jazyku, ale z komsomolski entuzjazmem!!! Uurraaa !!! . . . . . . . . . . . Hymn ZSRR . . . . . Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz!
matis892021.10.13 20:00
DO LEWACKIEGO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.10.13 20:04
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 . . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
matis892021.10.13 19:53
Towarzysze żydki, towarzysze konfiedieraci! Zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej kochanej ojczyzny ZSRR!!! . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза. . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
matis892021.10.13 19:59
DO LEWACKIEGO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.10.13 20:04
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 . . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
matis892021.10.13 19:51
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
matis892021.10.13 19:50
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
JanP2021.10.13 19:43
Co te niedojdy zrobiliby, gdyby nie było Rosji. Na kogo zwalali by swoje nieudacznictwo. Co się zmieniło, przez NS2 nie przesłano nawet 1 m3 gazu. Kapitaliści, to dziwny ludek, jak im nie idzie, to chcą wprowadzać socjalizm. Nie dajesz rady, bankrutujesz i koniec a tu jakieś kroplówki, bezzwrotne pożyczki itd. A gdzie się podziała ta niewidzialna ręka rynku. W nocniku jest teraz zanurzona po łokcie.
"Kapitaliści, to dziwny ludek ..."2021.10.13 19:53
Hej żydku sierpem obrzezany, jestem kapitalistą i mam worek $$$. Ani mi się śni socjalizm i znam, ani jednego kapitalisty, któremu by się nie otwierał przysłowiowy nóż w kieszeni na słowo socjalizm. Pomarzyć sobie żydku możesz. Niewielu czasu ci już zostało.
Yo ... Skrzypek na dachu2021.10.13 19:42
Żydek Lesio Keller-Krawczyk jest gotów na tresurę. . . . . . Od czego brudasku zaczniemy? Załóż majteczki i wstań od tego gówna chińskiego komputerka. Zaczniemy od naciągania mięśni. Oooo ... nie masz żadnych?!
Skrzypek na dachu2021.10.13 19:39
Brawo Pani Ewa Stankiewicz za wywiad z Panel Ministrem Piotrem Naimskim w Telewizja Republika gdzie przyznal sie ze Minister Kurtyka Polskie kopalnie wszystkie zamyka .
Skrzypek na dachu2021.10.13 19:35
Towarzysze żydki, towarzysze konfiedieraci! Zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej kochanej ojczyzny ZSRR!!! . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза. . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
anonim2021.10.13 19:40
Asio , podszywaczu , Asio .
Skrzypek na dachu2021.10.13 19:35
Pan Minister Kurtyka elektrownie Belchatow zamyka .
matis892021.10.13 19:34
A wy towarzysze z konfiedieracji co zapomnieli ojczysty jazyk, śpiewajcie w polskom jazyku, ale z komsomolski entuzjazmem!!! Uurraaa !!! . . . . . . . . . . . Hymn ZSRR . . . . . Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz!
matis892021.10.13 19:50
DO LEWACKIEGO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.10.13 19:54
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 . . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
Skrzypek na dachu2021.10.13 19:33
Teraz durne brudne chytre ciagle pijane kacapy zagazuja dojczkow .
matis892021.10.13 19:32
Towarzysze żydki, towarzysze konfiedieraci! Zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej kochanej ojczyzny ZSRR!!! . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза. . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
matis892021.10.13 19:49
DO LEWACKIEGO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.10.13 19:55
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 . . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
matis892021.10.13 19:29
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Ile metanu2021.10.13 19:28
zalega jeszcze w trzewiach Ziemi?
Wojenko, wojenko2021.10.13 19:27
cóżeś ty za pani, że za tobą idą, że za tobą idą chłopcy malowani?
Najpierw gazik a pózniej wojenka....2021.10.13 19:12
Zgniły Zachód sam sfinansuje postronek na którym go powieszą... PUTLEREK za strumień gotóweczki tak się dozbroi i rozpanoszy że wojenka bardziej niż pewna! mają to we krwi żeby tylko przy byle sposobności napadać, rabować i mordować...
ceramik2021.10.13 19:03
Co niemiaszki? Ręka w nocniku? Za kilka miesięcy będzie buzia.Pakt Makrela Putin nie wypalił? Kto się Polski nie słucha PO słucha się psiej skóry.
Anonim2021.10.13 18:51
verfluchte scheiße schwaeine duetsch
Anonim2021.10.13 18:45
przez gardło szwabskiemu skur/wy.sy,,nowi nie przejdzie słowo Polska Litwa Łotwa Estonia
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.10.13 18:43
nic nie stoi na przeszkodzie kupić gaz w USA albo Iranie... ruska rura moze sobie być i rdzewieć.
Alojzy Cedzidło2021.10.13 18:43
Bazując wyłącznie na doświadczeniach z historii, wiara w uczciwość wychowanków Stalina jest dowodem kompletnego braku wyobrażni , rozumu , czy durnym przekonaniu o swojej wyłącznej racji . Hitler " przejechał " się na układach ze Stalinem " Przejechała się i froilain Merkel. Co też Niemcy poczną z przetrawieniem Jej" .osiągnięć" dla narodu niemieckiego Otwate bramy i ich skutki , Stawiane meczetów , ewentualny terror .No i koszty utrzymania "uchodzczych nierobów ." I wreszcie ten pomnik jedności Unii Europejskiej rurociąg Nord Stream . Druga wojna światopwa została wymajstrowana przez Hitlera .Co też " wymajstrują obecne Niemcy ?.
Kantar-Najnowsze wyniki sondażu poparcia..2021.10.13 18:35
dla partii politycznych: "Prawo i Sprawiedliwość/Solidarna Polska - 30 procent (wzrost o 1 punkt procentowy w porównaniu do sondażu partyjnego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 z lipca), Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) - 24 procent (bez zmian), Polska 2050 Szymona Hołowni - 14 procent (spadek o 1 pp.), Konfederacja Wolność i Niepodległość - 8 procent (wzrost o 1 pp.), Lewica (SLD, Wiosna, Razem) - 5 procent (spadek o 2 pp.), Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - 3 procent (bez zmian), Kukiz'15 - 1 procent (bez zmian), Porozumienie Jarosława Gowina - 0 procent, Nie wiem/trudno powiedzieć/odmowa odpowiedzi - 15 procent (wzrost o 2 pp.)"
matis89 ty głupi CH UJU!2021.10.13 18:30
Jedynie co potrafisz i to nieudolnie to piierdolić w kółko te same ch ujostwa! Jak nie szczepionki to bitcojny, to antychrysty, ty głupi CH UJU!
Anonim2021.10.13 18:30
Nie ma obowiązku kupowania od ruskich. Polska nie chce przeciez ruskiego gazu, powinniście się na frondzie cieszyć że nie kupujemy od ruskich. Mamy przecież zapewnione dostawy tańszego amerykańskiego paliwa.
matis892021.10.13 18:29
Prorosyjskie Niemcy i Ruska UE tego właśnie z premedytacją chcieli i to było ich celem. Więc grają idiotów, a nie żadne przebudzenie.
gołębi puch2021.10.13 18:18
sorry- ale to unia powinna wyznawać prawa rynku i gwarantować prawo własności . Cena jest wypadkową popytu i podaży .Putin honorowo chce wywiązać się z zawartych kontraktów. Za więcej chce więcej co w tym niezdrożnego . Każdy chce zarobić a np. Polacy nie chcieli z nim w ogóle gadać bo zabezpieczyli się w USA i Norwegii (pare razy droższy gaz ale kto bogatemu broni ) .
Żydku z Kwartetu Żydków PATO-HEJTERÓW2021.10.13 18:28
Za gaz z USA i Emiratu Polska płaci blisko 30% taniej od waszego radzieckiego. I jest wyższy kalorycznie. Baltic Pipe będzie wypełnione gazem z polskich działek na Morzu Płn. plus norweski. Ponieważ gaz jeszcze nie płynie i nie jest dalej sprzedawany (bo takie są zamiary) twoje pyerdolenie, że jest "parę razy droższy" i o "honorowym Putinie" jest niczym innym żydku jak PYERDOLENIEM warte kabaretu noworocznego... w Mołdawii.
gołębi puch2021.10.13 18:34
no cóż Polak może zweryfikować nasze zdanie w tej sprawie oglądając swój rachunek za gaz .Nie używam inwektyw to pozwól że przekaże Tobie znak Pokoju
Ja ci również żydku!2021.10.13 18:40
Pocałuj mnie w dumne, włochate polskie dupsko, co jakiś czas wypełnione polskim gazem. Zostaw sobie te swoje teksty na szabes w Loży Polin. I zmień IP.
Sam sobie zmieniaj ajpik2021.10.13 19:23
i nie zapomnij wziąć psychotropów wieczorem.
forn2021.10.13 18:15
te gierki niemieckich wieprzy są widoczne na odległość teraz niezgodnie z przepisami szybko uruchmią ns2
Znacie tę stację?2021.10.13 18:14
https://5.201.13.191/live
Reakcja Premiera Morawickiego:2021.10.13 18:09
https://www.youtube.com/watch?v=UtKf_GBqAgk