12.06.15, 19:33prof. Bogdan Chazan

Prof. Chazan chce wrócić do szpitala Świętej Rodziny

Rzecznik odpowiedzialności zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej uznał, że nie ma podstaw do postawienia zarzutu popełnienia przewinienia zawodowego lekarzom uczestniczącym w leczeniu pacjentki, której w warszawskim szpitalu im. Świętej Rodziny odmówiono przeprowadzenia zabiegu aborcji.

O sprawie prof. Bogdana Chazana stało się głośno rok temu. Ówczesny dyrektor szpitala ś. Rodziny w Warszawie odmówił pacjentce dokonania aborcji jej chorego dziecka. Zaproponował objęcie opieką w czasie ciąży, porodu i po porodzie, a także skonsultował się z hospicjum i przekazał pacjentce numer telefonu. Jak dziś mówi, po rozmowie z nią był przekonany, że rozstali się w zgodzie, jednak po jakimś czasie otrzymał informację, że został pozwany.

Decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz prof. Chazan został zwolniony ze stanowiska, a w jego sprawie wszczęto śledztwo prokuratorskie. Zostało ono umorzone w maju br.

- Racja od początku była po mojej stronie, ale nie wszyscy to widzieli. Media głównego nurtu miały inne zdanie na ten temat. - podkreślił w rozmowie z TVN24.

Mówi też, że jest gotowy i chciałby wrócić na stanowisko dyrektora szpitala Świętej Rodziny.

(NG/Tvn24.pl/Tvp.info)

Komentarze

anonim2015.06.12 20:16
Co na to katoliczka Waltz?
anonim2015.06.12 20:36
Ciągle ten Chazan. Strach otworzyć lodówkę, bo wyskoczy z niej Chazan. Chazan przed procesem, Chazan po procesie, Chazan otwiera przychodnię, Chazan odbiera nagrody, Chazan wygłasza prelekcje... Czy tak się zachowuje skruszony pokutnik, który ma na sumieniu setki istnień ludzkich??
anonim2015.06.12 20:44
@ kwiecień - dokładnie tak ma się zachowywać skruszony pokutnik. Ma czynić dobro starając się zadość uczynić wyrządzone krzywdy, jeśli to możliwe. Jak widać Pan Profesor walczy starając się uratować jak najwięcej poczętych dzieci. I świetnie mu to wychodzi, jest wzorem do naśladowania. A Ty jesteś przykładem tego czego należy się wystrzegać.
anonim2015.06.12 21:49
@Artur Cezary; może widzę coś innego niż Ty, ale moim zdaniem Chazan nie zachowuje się jak skruszony pokutnik, ale celebryta, który stara się być cały czas w centrum uwagi. No i ciągle mówi o sobie, podkreśla jak bardzo został skrzywdzony przez HGW, przy zwolnieniu ze stanowiska. Nie słychać, żeby mówił o krzywdzie jaką wyrządził masowymi aborcjami.
anonim2015.06.12 23:13
Do sądu podać powinien Walcową i niech bufetowa zabuli słone odszkodowanie.
anonim2015.06.13 8:13
@ArturCezary - w polskojęzycznym pierwszym programie rządowego radia w ciągu kilku tygodni o 7,15 rano w cyklu "Rozmowa dnia" 2 razy zaproszono Tomasza Nałęcza, wieloletniego aparatczyka PZPR, obecnie doradcy Bula - ile razy gościł tam od początku roku, mozna się tylko domyślać. Był również Leszek Miller i tym podobne kreatury, które same i ich polityczne bandy są odpowiedzialne za stan obecnej bananowej republiki, przez spindoktorów Tuska okrzykniętej "drugą zieloną wyspą". Faktycznie, strach otworzyć lodówkę, żeby nie wyskoczył z niej Nałęcz i podobnie cuchnący syf. A niby mamy wolną, odwszoną z PZPR-u Polskę.
anonim2015.06.13 10:19
Bardzo się ciesze że prof. Chazan nie dał się zaszczuć. Powrót na dyrektora Św Rodziny jak najbardziej uzasadnione i pożądane. Serdeczne pozdrowienia
anonim2015.06.13 21:18
pat-Bo nasz Bóg to Bóg miłości nie zemsty-daje ci wybór, wybacza chetnie ale trzeba się poprawić.Wolę co dzień Chazana niż te wyzwolone autorytety od socjokłamstw
anonim2015.06.13 23:36
@Pat81ws - przecież kary śmierci nie ma.