Prof. Bogdan Chazan: „Problem aborcji jest tylko pretekstem do rewolucji kulturowej” - zdjęcie
14.09.14, 13:50Prof. Bogdan Chazan (fot.Razem TV)

Prof. Bogdan Chazan: „Problem aborcji jest tylko pretekstem do rewolucji kulturowej”

4

– Mam wrażenie, że problem aborcji jest tylko pretekstem do rewolucji kulturowej, której celem jest zmiana postaw i świadomości, zablokowanie niepoprawnie myślącym dostępu do stanowisk kierowniczych. Pamiętam czasy, kiedy wszyscy musieli jednakowo myśleć, by coś w życiu osiągnąć – powiedział prof. Bogdan Chazan w czasie spotkania w parafii katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana na warszawskiej Pradze. Spotkanie było połączone z promocją wywiadu-rzeki z profesorem „Prawo do życia. Bez kompromisu”, który ukazał się niedawno nakładem wydawnictwa WAM.

Lekarz odniósł się do swojej sytuacji, gdy został zwolniony z funkcji dyrektora szpitala, za to, że postanowił skorzystać z klauzuli sumienia. Podkreślił, że ta historia ma też pozytywne aspekty. – Bardzo dużo osób jasno opowiedziało się po stronie życia i po stronie sumienia. Pokazali, że w czasach postmodernistycznej obojętności na wartości, im nie jest wszystko jedno – mówił prof. Chazan.

Profesor zwrócił uwagę, że konsekwencje wspomnianej rewolucji kulturowej mają istotny wpływ na środowisko medyczne. – Prawdopodobnie znaczna część pracowników ochrony zdrowia nie zdaje sobie sprawy z tego, jak zmieniają się oczekiwania społeczeństwa wobec nich. Powoli, ale w coraz większym stopniu lekarz staje się wykonawcą zleceń pacjenta, czy raczej klienta – podkreślał. Mówił, że w służbie zdrowia rządzi pieniądz, a odgórne instrukcje wymuszają, aby w kontraktach podpisywanych przez placówki z NFZ były świadczenia aborcyjne.

ed/Gosc.pl

Komentarze (4):

anonim2014.09.14 14:15
Są tacy,którzy sądzą,że medycyna powinna przestać odnosić się do norm etycznych.Czyżby chcieli je zastąpić wzorem dr.Mengele ?
anonim2014.09.14 14:51
Bardziej dla liberalno - lewicowych okrutników opłaca się zabić niżeli ratować życie tym bardziej kiedy stanowisko lekarz sprawuje ateistyczny padalec bez sumienia.
anonim2014.09.14 17:02
Interesuje mnie kwestia, jaki ma profesor stosunek do nierozerwalności małżeństwa w tych czasach "postmodernistycznej obojętności na wartości" i w kontekście zbliżającego się Synodu rodzin?
anonim2014.09.14 19:20
@mail.press... A czy dr Mengele kiedykolwiek żałował swych czynów i zadośćuczynił swym ofiarom lub ich rodzinom, poniesione przez nich krzywdy? Co do prof. Chazana - dlaczego piętnujesz człowieka, który zrozumiał zło tego, co czynił i się od niego odwrócił, a nie potępiasz tych, którzy nie tylko w tym zła ciągle nie widzą, ale wręcz aborcję zachwalają i nie zamierzają się z jej wykonywania wycofać? Gdyby prof. Chazan dalej przeprowadzał aborcje i się jej nie sprzeciwiał, to byłby w porządku?