Polska potrzebuje imigrantów? Ks. prof. Kobyliński: Grozi nam biologiczna katastrofa!  - zdjęcie
29.09.21, 17:09Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Polska potrzebuje imigrantów? Ks. prof. Kobyliński: Grozi nam biologiczna katastrofa!

47

„Polsce grozi przecież zagłada biologiczna i jeśli chcemy przetrwać jako społeczeństwo, jako naród, to w najbliższych dziesięcioleciach trzeba będzie z konieczności przyjąć być może kilka milionów nowych ludzi, pochodzących z innych krajów, z innych kultur, z innych religii” – mówił na antenie RMF FM ks. prof. Andrzej Kobyliński, etyk z UKSW w Warszawie.

Red. Tomasz Terlikowski pytał na antenie RMF FM ks. prof. Andrzeja Kobylińskiego o poniedziałkową konferencję szefów MON i MSWiA, na której zaprezentowano materiały pochodzące z telefonów migrantów przebywających w polskich ośrodkach. Pojawiły się m.in. zdjęcia mające świadczyć, że wśród migrantów są pedofile i zoofile. W ocenie księdza profesora prezentacja tych materiałów była niepotrzebna.

- „Gdy chodzi o pewne normy etyczne, uważam, że nie wolno ich przekraczać. Nie wolno eskalować nastrojów antyimigrandzkich. W związku z tym moja ocena tej prezentacji  jest negatywna”

- ocenił etyk.

- „To jest konsekwencja naszego piekła, gdy chodzi o wojnę polsko-polską. To znaczy realny problem, który mamy na wschodniej granicy, mamy wojnę informacyjną, wojnę hybrydową, prowadzoną przez reżim Łukaszenki, przez władze Kremla - to jest realny problem. Szkoda, że ten realny problem nie jest przedmiotem współpracy w Polsce, gdy chodzi o koalicję i opozycję, ponieważ tego rodzaju wyzwanie, bardzo poważne, powinno być przedmiotem zgody narodowej”

- dodawał.

Gospodarz programu zwrócił uwagę na konflikt wartości, z jakim mierzymy się stając w obliczu problemu migrantów. Jak podkreślił Terlikowski, z jednej strony mamy do czynienia z etyką gościnności, która zobowiązuje nas do pomocy migrantom. Z drugiej jednak jesteśmy zobowiązani do troski o bezpieczeństwo własnego kraju. W tym kontekście ks. prof. Kobyliński wyraził poparcie dla działań polskiego rządu, uznając za zasadne wprowadzenie stanu wyjątkowego.

- „Potrzebujemy teraz silnego państwa, mądrych decyzji. Bezpieczeństwo naszych granic jest czymś niezwykle istotnym, warto o tym pamiętać, że przecież co jest celem działań władz w Moskwie, czy w Mińsku? Destabilizacja całego naszego regionu i tutaj nie można być kimś naiwnym, nie można być pięknoduchem. Jesteśmy na wojnie”

- podkreślił duchowny.

Dodał, że w związku z tym władze państwowe powinny móc liczyć na wsparcie zarówno opozycji, jak i kościołów oraz związków wyznaniowych.

Uczony zwrócił przy tym uwagę, że mierzymy się z problemami, które zostaną z nami przez lata. Wobec tego ponownie podkreślił, że nie wolno wzbudzać antyimigracyjnych nastrojów.

- „Polsce grozi przecież zagłada biologiczna i jeśli chcemy przetrwać jako społeczeństwo, jako naród, to w najbliższych dziesięcioleciach trzeba będzie z konieczności przyjąć być może kilka milionów nowych ludzi, pochodzących z innych krajów, z innych kultur, z innych religii”

- zaznaczył.

kak/rmf24.pl

Komentarze (47):

Krakus2021.09.30 14:04
Tylko w tej chwili w Polsce brakuje 1 500 000 rąk do pracy. Fachowców z IT, kierowców, budowlańców, lekarzy, pielęgniarek. Nie ma kim robić. A młodych nie przybędzie, bo "pińcetplus" okazał się niewypałem - liczba narodzonych dzieci z roku na rok spada w naszym kraju. Potrzebujemy imigrantów. bardzo. I nikt tego nie zmieni - ani faszyści, ani PiS, ani talibokatole. Rynek sam wymusi.
To zależy od tego co będzie z gospodarką światową2021.09.30 14:18
Jeżeli świat dotknie globalna recesja po covidzie czy wojna handlowa USA - Chiny to te twoje ręce do pracy będą żebrać na naszych ulicach. Po drugie zielony ład zakłada likwidację wielu miejsc pracy - głównie w przemyśle więc mi się zdaje, że raczej zacznie się zwiększać bezrobocie w całej UE i w Polsce jeżeli zaczną to wprowadzać w życie. Klaus Schwab i jemu podobni mówią, że przyszła praca ma być głównie pracą zdalną z domu a na miejscu będą pracowały roboty zamiast ludzi.
wujek2021.09.30 18:34
PO wojnie braklo 6 mln. i kraj kompletnie zniszczony , nie sprowadzili azjatow czy innych i dali rady, nie strasz, tragedia czai sie gdzie indziej.
Tom Bombadil2021.09.30 6:51
Czyli Terlikowski już jest w RMF. No, ładna ewolucja. A ks, Kobyliński popada w sprzeczność sam ze sobą. Nie chce być "naiwny", ale chce "kilka milionów imigrantów". Jakich? Tych z Białorusi, zza zasieków też? Na razie tylko oni są "w zasięgu ręki". Potrzebny jest wielki program ściągnięcia do Polski Polaków z byłych Kresów, z Kazachstanu, może i katolików z Filipin... ale nie "byle kogo"! Głównie zaś potrzebne jest rozwinięcie wielkiego programu pro-natalistycznego w Polsce.
Dam2021.09.30 8:36
Widzisz, w RMF dadzą mówić każdemu, w mediach "niezależnych" tylko klakierom partii rządzącej. I nie "chce klika milionów migrantów", tylko zdaje sobie sprawę, że to będzie niezbędne, jeżeli chcesz dostawać jakąkolwiek emeryturę. Czytać ze zrozumieniem w szkole nie uczyli? I ciekaw jestem jak by wyglądał twój program. 500+ nie podziałało, zakaz aborcji sprawił w praktyce dzietność zmniejszył, bo ludzie nie chcą ryzykować dziecka z letalnymi wadami. Będziesz pod przymusem kobiety zapładniał?
nie ślepy2021.09.30 11:12
Ciebie raczej w szkole nie nauczyli myśleć! Mózgu w szkole nie wszczepiają! Muzułmanie koziopasy będą robić na twoją emeryturę co geniuszu?
Dam2021.09.30 11:44
A coś konkretnego, czy tak po katolicku po prostu bluzgasz? Bo wiem, że ludzie konserwatywni, religijni i uważający, że im "pieniądze się należą" nie będą robić na moją emeryturę (kurcze, czy ja opisałem Muzułmanów czy wyborców PIS? Tyle podobieństwa między nimi)
Jarosławtusk2021.09.30 6:44
Andrzej ty się zajmij tym na czym się podobno znasz , nie zajmuj się prokreacją o której z zasady nie masz zielonego pojęcia. Zostaw te tematy Bogu bo bredzisz farmazony. Zajmij się grzechem aborcji gdzie mordowanych jest tysiące Polaków.
hehehe2021.09.30 6:33
Z czego on ma profesurę? Z pier... nia głupot ?
nie ślepy2021.09.30 1:14
Jak ten księżulo nie palnie co jakiś czas totalnej durnoty, to chyba jest chory?! Co mamy może przyjąć kilka milionów koziopasów muzułmanów i będzie się wszystko zgadzało, czy tak?
Ciekawy2021.09.30 0:23
Nie ma się co oburzać, bo grozi nam katastrofą a właściwie jest pewna. Nie tylko demograficzna ale i gospodarcza. Przy takich cenach większość polskiego społeczeństwa czeka nędzą. Dziś rzeczy, które przez dziesięciolecia dostarczały ludziom satysfakcji jak choćby uprawa roli zaczynają budzić wstręt choćby z powodu ich bezsensu. Masa ludzi uzyskuje dochody właściwie będąc pasożytami a rzeczy niezbędnych nikt nie będzie wkrótce chciał robić skoro trzeba się zaharowywać aby zarobić te same pieniądze jakie innym daje po prostu państwo. Tworzony jest system, prowadzący do unicestwieni cywilizacji zachodniej i powrotu do epoki neandertalczyków.
Mała dygresja2021.09.29 20:25
Czy ks. Kobyliński słyszał o rozpadzie Jugosławii i wojnie domowej na Bałkanach??? Tam też było multikulti z islamem. I napięcia w Kosowie są do dziś!!!
Żeby polski ksiądz takie głupoty gadał???2021.09.29 20:14
A co przyciąga muzułmanów do Europy??? Nie chrześcijaństwo tylko darmowa kasa - socjal za friko. Skończy się socjal to skończy się pokojowe współistnienie a zacznie piekło.
Wanda2021.09.29 20:11
Nie ma innego ksiedza tylko ciagle ten lewacki mason.
Zagłoba2021.09.29 20:10
Do kruchty nie do rady!!! Modlić się za ofiary pedofilii a nie promować poglądy Sorosa, które dominują w Watykanie!!! Jak czytam takie wypowiedzi jak te ks. Kobylińskiego to jestem za drastycznym rozdziałem kościoła od państwa!!!
czekista2021.09.29 20:09
No to panie ks. K. do roboty, i uzupełnić te braki! To "ksiądz" powinien być na miejscu polskich ofiar zamachów w UE....
alzara_2021.09.29 20:06
Nie grozi nam katastrofa, nie wiadomo dlaczego coś takiego mówi ksiądz. Jeśli przyjmiemy miliony innych ludzi z innych religii, to katolików w Polsce będzie bardzo mało i nie wiemy, czy będzie jeszcze Polska. Na razie to katolicy ratują istnienie Polski. Episkopat może dać dobry przykład i przyjmować migrantów do swoich domów na okres 10 lat. Po 10 latach stałego pobytu można będzie migrantowi dać obywatelstwo. Każdy może przyjąć migranta i jego rodzinę na 10 lat. Migrant powinien otrzymać urzędowe poświadczenie , że będzie utrzymywany przez 10 lat przez tego, kto go zaprosił. Jeśli znajdzie pracę może oczywiście pracować, będzie to czas przystosowania się do życia w Polsce. W przeciwnym razie, migrant wraca tam, skąd przybył.
To samo mówi ekipa Bergoglia i Sorosa2021.09.29 20:02
To dziwne, że chrześcijański ksiądz-profesor popiera osiedlanie milionów muzułmanów w Europie. Zapomniał jakim zagrożeniem był i jest islam dla chrześcijaństwa??? Ilu chrześcijan poniosło i ponosi obecnie śmierć męczeńską z rąk muzułmanów w Afryce i krajach Bliskiego Wschodu??? Liczy, że wszyscy muzułmanie w Europie się nawrócą??? Nigdy bo za konwersję z islamu jest kara śmierci. Jak można być tak głupim, takim frajerem z tytułem profesora??? Ile lat trwała rekonkwista w Hiszpanii??? Od VIII w. do 1492 r.!!! Kiedy Turcy zostali ostatecznie zatrzymani na Bałkanach??? W XIX w.!!! (wojny o niepodległość Grecji, Bułgarii i Serbii). Wierzy w bajki Bergoglia o "domu Abrahama" w Abu Zabi. Masowe osiedlanie muzułmanów bez nawracania ich to właśnie zagłada biologiczna chrześcijan w Europie!!!
Ks. Kobyliński mówi jak George Soros2021.09.29 19:48
No i ks. Kobyliński znowu się odkrył. Grozi nam biologiczna katastrofa? A jak były protesty zwolenniczek aborcji gdzie był? Nienarodzonych Polaków można zabijać a muzułmańskie kobiety mogą mieć w Europie po 10 dzieci i wtedy to jest "cywilizacja arabska". Czyli oni mają prawo mieć dużo dzieci a nam się wmawia, że nie wolno bo będzie nas za dużo i zabraknie nam żywności i tlenu do 2030 r. Czy ten ksiądz nie widzi co robią muzułmanie we Francji i w Niemczech? Przejmują nawet kościoły. Może by tak ten ksiądz powiedział, że owszem jesteśmy otwarci na obcych ale trzeba im postawić warunek albo przyjmiecie europejski styl życia i chrześcijańskie wartości albo taka migracja doprowadzi do upadku Europy. Wypowiedź ks. Kobylińskiego jest wewnetrznie sprzeczna, powiedział - jesli chcemy przetrwać jako naród trzeba będzie przyjąć kilka milionów ludzi z innych kultur i religii". Jeżeli przyjmiemy kilka milionów ludzi z innych religii (islam) to zniszczymy własny naród a nie uratujemy go. Zrobimy taki sam bajzel jak w Paryżu, Sztokholmie czy Berlinie, że biały człowiek będzie się bał wyjść w biały dzień na ulicę swojego miasta. A muzułmanie przejmą władzę i będą zmuszać chrześcijan do apostazji jak to ma miejsce na Bliskim Wschodzie.
Anonim2021.09.29 19:41
a czemu ten buc z wtykanu wypowiada się na polskie tematy?
ferdynand2021.09.29 19:39
Kobyliński znowu gada jak potłuczony. Czym on się odżywia, że tak bzdurnie myśli? Ludzie z innych kultur i religii (muslimy oczywiście, bo nie Irlandczycy) nie będą wspierać narodu polskiego, będą tworzyć własny tak, jak to się dzieje we Francji. A w pewnym momencie takim jak Kobyliński jakieś muslimy podeżną gardło i to będzie koniec multi-kulti. We Francji księża już wiedzą co to znaczy multi-kulti z muslimami.
słowak2021.09.29 19:34
Won z tąd bergoglianie!!
Znieść celibat!2021.09.29 19:33
Księża robić dzieci! Każdy biskup powinien wychować przynajmniej dziesięcioro!
Wykastrować!2021.09.29 20:34
A ty będziesz im płacił za legalne bękarty dając na tacę bo są tacy co już dawno mają...
PLANDEMIA2021.09.29 19:33
Mason(Terlikowski) wypytuje masona(Kobylanski)
Anna2021.09.29 19:31
"Goście" z inną kulturą i religią nie załatwią naszego problemu demograficznego.Wygenerują za to znacznie większe.
tretka2021.09.29 19:20
Kto tutaj zaprasza tego lewaka, nie macie już innych księży??
Ix Ypsilon2021.09.29 19:10
Kobyliński wyspowiadaj się i odpraw rzetelnie pokutę. Może Bóg przywróci ci rozsądek.
neron2021.09.29 19:05
Znalazł się specjalista od demografii i polityki migracyjnej w sutannie. Może niech warsztat samochodowy otworzy albo za budowlankę się weźmie bo podobna brakuje rąk do pracy. Migrantów mu się zachciewa i chyba drugiej Szwecji.
Anonim2021.09.29 18:54
Może potrzebujemy, ale nie spośród wyznawców ideologii wg której praca jest karą.
Konkretny2021.09.29 18:57
To pisałem ja, Konkretny, komentator 2. klasy.
Anonim2021.09.29 18:52
TRZEBA zatroszczyć się o wiernych, ilu chodzi teraz POLAKÓW do kościoła???, pasterz proszę księdza nie PORZUCA OWIECZEK, POTRZEBA NAM WIĘCEJ POLAKÓW, nie żadnych INZYNIERÓW, LEKARZÓW i INFORMATIKÓW MOCNO OPALONYCH. Jak to klasyk powiada proszę księdza, nie tylko "KASA MISIU". A może zastanowić się Proszę Księdza jak by postąpił teraz PRYMAS TYSIĄCLECIA KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI, jak by postąpił teraz WIELKI POLAK PAPIEŻ JAN PAWEŁ II???? A może KSIĄDZ zdecyduje się porzucić dotychczasowe sielskie życie i UDAĆ się na MISJE, krzewić chrześcijaństwo wśród NIEWIERNYCH, zamiast sprowadzać ich do Polski aby ZAMIENIC KOŚCIOŁY NA MECZETY???
Aldona2021.09.29 18:43
Polska nie potrzebuje osób które nie są naszymi bliźnimi. Ks.profesor Kobylański powinien raczej zaapelować do tych wszystkich pedofili i pederastów aby zaczęli się rozmnażać po ludzku i katolicku żyć zamiast grzeszyć podwójnie. To jest rola Państwa stworzenie warunku do godnego życia i chęci posiadania dzieci. Trudno wymagać od młodych ludzi chcących założyć rodzinę a nie mających na to środków a nawet na ślub ich nie stać ,że żyją ze soba i rodzą sie z takich związków dzieci. Samo "okno życia " zupełnie nie wystarcza do rozmnażania się Polaków a Ks.Kobylański chyba nie chce tego ,żeby Polacy tak jak obecnie niemcy bali się wychodzić na ulicę w obawie przez tzw.emigrantami . Wskaźnika same podskoczą
Księża i biskupi2021.09.29 19:35
powinni zacząć się rozmnażać po ludzku. A Aldona dla prymasa.
Anonim2021.09.29 18:23
Może Etyk się zajmie katastrofą duchową.
Chyba cynik2021.09.29 20:32
On sam jest chodzącą katastrofą duchową...taki kościelny c.k. dezerter...
gość2021.09.29 18:11
Do kogo te słowa proszę księdza-etyka? Kto powinien być ich adresatem? Czy rząd,który robi co może, aby ocalić państwo i naród od islamskich hord - czy zdrajcy z tzw.opozycji,którzy igrają z ogniem, więcej dostarczają paliwa naszym wrogom! ? Prosze księdza- etyka - słowa powinny być :"tak - tak , nie-nie" bo co jest nadto, od złego pochodzi! Niestety czujemy tu dwuznaczność i hipokryzję bergoliańską!
rebeliant2021.09.29 18:02
„Polsce grozi przecież zagłada biologiczna i jeśli chcemy przetrwać jako społeczeństwo, jako naród, to w najbliższych dziesięcioleciach trzeba będzie z konieczności przyjąć być może kilka milionów nowych ludzi, pochodzących z innych krajów, z innych kultur, z innych religii” - no przecież o celibaty i zawsze dziewice żeście zadbali i to na tyle solidnie, że pluliście na niewiasty "nieczyste" i prącia aktywne. A teraz chciałoby się jakoś przeprosić te bękarty i bękarcice, aby to oni stanowili tłum oddzielający was od islamskich hord ?
rebeliant2021.09.29 17:55
Podobnie jak USA również i Polska niech poszuka swoich imigrantów, którzy nie mając na czynsz lądują na bruku. Wielu trzeba uwolnić od oszustów, wielu też trzeba dać rzeczywistego kopa, aby przestali chlać/palić/ćpać, a tych co rozprowadzają truciznę do paki, a raczej do obozów pracy przymusowej. I jeszcze jedno... trzeba zrobić skan wydawania ludzkiej pracy - otóż często powstaje węzeł kilku czynników na raz okryty dodatkowo ciemnotą. Tzn. często jest tak, że ludzie, którzy umieją znacznie więcej i mogliby dawać cenniejszą pracę spychani są do zajęć trwoniących ludzki wysiłek - tylko po to, aby ci nie rośli, lecz trwali w zawieszeniu, dodatkowo takim ludziom sugerowany jest alkohol, aby łatwiej otrzymali zasiłek albo zapomogę. Przykład: nie tak dawno widziałem ekipę od oczyszczania miasta, która godzinami zajmowała się wyrywaniem trawki z pomiędzy kamyczków pod wiaduktami - ci sami ludzie spokojnie mogliby być przeznaczeni do prac w podmiejskich uprawach... ale nieeee!!! kołtuneria celowo dusi potencjał i jeszcze drze ryja, aby tu wpuścić ludzi z Azji, gdzie są wielkie przestrzenie do życia, a mimo to te ludy jakoś nie chcą żyć po europejsku - to dlaczego tu lezą skoro sami nie chcą u siebie "europy" ? Tylko, że ich ewentualną wrogość mogę zrozumieć, ale tej wewnętrznej nic nie usprawiedliwia.
matis892021.09.29 17:46
Kobyliński Bergogliański lewaku, oszuście służący masonerii zrzuć sutannę. Lewusie, wystarczy dobrze rządzić Polską, aby miliony Polaków wrócili do swojego domu, do swoich rodzin. Bo wyemigrowali tylko za godnym życiem zostawiając swoje rodziny. Ale nie, Ty oszuście, chcesz żeby Polacy nie wrócili, mieli rozwalone rodziny i aby inne nacje też rozwalały swoje rodziny przyjeżdżając do Polski, gdzie zarobkowo będzie im lepiej, ale będą wykorzystywani jak Polacy w UK i u Niemców. Tak lewusy niszczycie całe narody.
Morczyba2021.09.29 17:41
Jestem za depopulacją Polski do 5 mln.
Arnold2021.09.29 17:27
Nikt mi nie wmówi, ze Państwo z olbrzymią grupa imigrantów, żyjących swymi grupami wpłynie na polepszenie gospodarki i wzmocnienie kraju. Mniej liczna Polska, ale ze stabilnym społeczeństwem będzie i silniejsza, i stabilniejsza, i dostatniejsza i bardziej dobrym miejscem dla życia dla jej obywateli. (oddamy komuś kraj, by jedno pokolenie emerytów (egoistów gdy chodziło o posiadanie dzieci) miało troche większe emerytury?)
Anonim2021.09.29 17:24
Japonia i Korea poludniowa jeszcze wpadly ze Allah Akbar ich zbawi?
MaxFiend2021.09.29 17:35
Oni już nie potrzebują manualnych i fizycznych pracowników jak Polska. Potrafią się sami "ogarnąć". Polska jest krajem nędzy i jako taki potrzebuje fizycznych pracowników, których zaczęło brakować.
leszczyna2021.09.29 18:24
Zaczęło brakować, bo kolejne pokolenie idzie na emigrację. Przybysze z Biskiego Wschodu będą Polskę żywić i bronić?
Ciekawe2021.09.29 17:21
Jakim sposobem kilkumilionowa społeczność ludzi innych kultur i języków miałby pomóc w przerwaniu malejącej populacji Polaków jako narodu? Zmobilizowały ich do samoobrony czy co? (wszak wiadomo już, że by się nie zasymilowali przy takich wolumenach ludu)
Polska 25 milionów2021.09.29 17:24
Być może trzeba się po prostu pogodzić, że będziemy 25 milionowym społeczeństwem i krajem z większą przestrzenią dla tych ludzi. Lasami, polami itp. Nie wiem skąd przymus wypełniania wolnych miejsc, gdy sam Polacy nie chcą by żyło więcej ludzi w ich kraju (bo sie nie rozmnażają)