Politolog żąda przeprosin od Michnika. ,,Nie pamięta własnych słów lub kłamie'' - zdjęcie
15.10.19, 13:05Screenshot Youtube

Politolog żąda przeprosin od Michnika. ,,Nie pamięta własnych słów lub kłamie''

6

Ciekawy wpis na swoim Facebooku opublikował politolog Bartłomiej Radziejewski, szef „Nowej Konfederacji”. Oczekuje on przeprosin od Adama Michnika, który miał mu publicznie zarzucić kłamstwo.

Miałem wczoraj nieprzyjemność poznać osobiście legendarnego Adama Michnika. Wpadłszy w furię, zarzucił mi publicznie kłamstwo (a prywatnie, na papierosie, także "kurewstwo") w związku z przypomnieniem jego wypowiedzi sprzed lat, porównującej uczenie Polaków demokracji do sadzania buszmena przed komputerem”

- pisze Radziejewski na Facebooku.

Dalej dodaje:

Ponieważ nie pamiętałem wczoraj (było to podczas debaty powyborczej "Gazety Wyborczej"), z którego tekstu pochodzi cytat, którego Michnik się wyparł, przyrzekłem to sprawdzić i opublikować. A jeśli się mylę, przeprosić (to już na papierosie)”.

W dalszej części swojego wpisu stwierdza, że Michnik albo nie pamięta swoich słów, albo kłamie. Zacytował wobec tego słowa Michnika z eseju „Trzy fundamentalizmy”:

Weszliśmy [...] w ład demokratyczny bez kultury politycznej właściwej ładowi demokratycznemu. To jest trochę tak, jakby barbarzyńcę z buszu posadzić przy komputerze”.

Jak poinformował, ukazał się on w tomie „Diabeł naszego czasu”, Warszawa 1995.

dam/facebook,Fronda.pl

Komentarze (6):

Dr Aloha2019.10.16 9:44
I?
Tomek2019.10.15 19:52
Nie wiem czemu i z lewa i z prawa ludzie podniecają się Michnikiem. Dla mnie to po prostu zwykły grafoman, który tandetnymi zagraniami i głupawymi chwytami wylansował się w oczach osobników z pewnej niszy na "intelektualistę".
stan2019.10.15 14:07
Właśnie ten brak kultury politycznej i demokracji dotyczy Michnika. To on ze swoją kamarylą w Magdalence kontaktowali się z Moskwą w sprawie zmian w Polsce. Nikt nie mógł być obecnym przy tej rozmowie. Widzicie jak z niego demokrata, tak jak to "legendarny" Michnik - legenda chyba, jak pisać artykuły siedząc w komunistycznym więzieniu! Czy tak wyglądało więzienie dla rtm. Pileckiego, Okulickiego, Fieldorfa, czy strajkujących opozycjonistów? Przestańcie wreszcie z tą legendą, bo dla tych, co mają dobrą pamięć ,rzygać się chce na takie gadki. "Gazeta Wyborcza" też pochodziła z kasy NSZZ "Solidarność" i miała logo Solidarności, aż Wałęsa odebrał prawa firmowania tym znakiem (szkoda, że nie odebrał gazety, która zmąciła umysły Polaków i sprawiła to, co dzisiaj mamy, czyli podziały nie do przebycia. Kto podzielił Polaków? Nikt tego nie pamięta? Sklerotyczna PO twierdzi, że PiS. A czy ktoś pamięta jak to było i czego wystraszyła się obca agentura?
JanP2019.10.15 13:21
No i co jest nieprawdą w tym cytacie. Dowodem na celność tego stwierdzenia jest to, że dzięki niemałej liczbie buszmenów PiS wygrał wybory.
Jan Radziszewski2019.10.15 20:09
Buszmenem to ty duraku ruski jesteś wraz Donaldem Tuskiem i jego dobrymi przyjaciółmi z PO tj żydami i masonami ) a wiesz dlaczego ? bo on służy jako jeden z 10 króli z Apokalipsy /żydowi/ tj. Antychrystowi Antonio Tajaniemu synowi Bp i żydowskiej /hebrajskiej / Zakonnicy (przeklęty związek ) a on go już bez większych problemów zaciągnie do piekła i pewnie wraz tobą i to nie dalej jak za 8 lat
anonim2019.10.15 13:21
Michnik ma rację, nie Pan, on po prostu mówił o sobie i swoich kumplach, to co znali z tradycji to oligarchia i to bezwzględnego typu, stąd jego i środowiska Wyborczej problemy z demokracją!