O sprawie poinformował „The Daily Mail”. Za równowartością około 1500zł brytyjskie lesbijki i samotne matki będą mogły korzystać ze specjalnego banku nasienia dotowanego przez rząd. Baza danych będzie umożliwiać wybór dawców nasienia podług przynależności etnicznej, wagi, religii i zainteresowań.

Inicjatywa ma odpowiadać na „zapotrzebowanie par jednopłciowych i samotnych kobiet". Kobiety, które nie były w stanie znaleźć dla siebie odpowiedniego partnera i nie chcą już dłużej czekać na dziecko, będą teraz mogły za drobną opłatą odnaleźć w banku odpowiadające ich preferencjom nasienie. 

Brytyjski rząd przyznaje więc otwarcie, że jego zdaniem ojciec nie jest potrzebny do wychowania dziecka. Pozwala, by za publiczne pieniądze funkcjonowało miejsce, które otwarcie wspiera dziecięcą krzywdę. Choć przeciwko inicjatywie protestują środowiska chrześcijańskie, nie ma większych szans, by istnienie tego banku nasienia zostało zagrożone. Dla obecnego, podobno konserwatywnego rządu Wielkiej Brytanii, "równouprawnienie" homoseksualistów to bowiem jedne z priorytetów. 

pac/lsn