Podatki zabijają. 60 tysięcy ludzi pójdzie na bruk - zdjęcie
30.03.16, 13:15

Podatki zabijają. 60 tysięcy ludzi pójdzie na bruk

6

Nawet 60 tysięcy ochroniarzy może stracić pracę. Najnowsze zmiany w płacy minimalnej oraz zmiany podatkowe powodują, że ochroniarzy po prostu nie opłaca się zatrudniać. Jeżeli płaca minimalna zostanie podniesiona do 12 złotych na godzinę, według "Rzeczpospolitej" pracę może stracić 60 tysięcy ludzi. Z kolei z powodu ozusowania umów-zleceń nie opłaca się zatrudnić łącznie 40 tysięcy ludzi niewykwalifikowanych.

 

 

"Rzeczpospolita" podaje, że w ubiegłym roku firmy ochroniarskie zatrudniały 300 tysięcy osób. Teraz ludzie są zwalniani, bo odkąd pracodawcy muszą płacić ZUS, nie opłaca się już utrzymywać pracowników. Klienci nie chcą po prostu płacić wyższych stawek za ochronę.

Tak niestety działa socjalistyczna gospodarka. Opodatkowanie pracy jest dla pracy zabójcze i niszczy narodową gospodarkę. Przymus płacenia ZUS to absurd, który powinien być całkowicie zniesiony. O wiele lepszym rozwiązaniem jest emerytura obywatelska - oczywiście odpowiednio niska, pokrywana ze zwyczajnych podatków.

Kto chciałby mieć bogatą starość, musiałby mieć wiele dzieci. Było tak zawsze w historii ludzkości i było to zdrowe. Ze względu na niskie koszty pracy miałby więcej ofert pracy do wyboru, a zatem lepsze warunki pracy. Tego niestety centralni planiści socjalistycznych gospodarek nie chcą zrozumieć - i cierpimy na tym wszyscy. Zarówno ekonomicznie, jak demograficznie. Szkoda, że obecny rząd gdy chodzi o gospodarkę pozostaje wierny niezdrowym wzorcom, zamiast dać po prostu ludziom spokój!

wbw

Komentarze (6):

anonim2016.03.30 13:30
Myślę że to się w odpowiednim momencie zmieni - ale te prognozy są jak zwykle przesadzone, jednak faktem jest że potzreba znacznych przekształceń tego systemu i nie nazywałabym go - póki co- jeśli dobrze rozumiem ani socjalistycznym ani komunistycznym, jeśli się mylę to i tak trzeba jeszcze chwilę poczekać z wyrokiem
anonim2016.03.30 13:33
docelowo podatki powinny być obniżone ale potrzeba przekształcić ten system który mamy
anonim2016.03.30 14:35
Najlepiej obniżyć stawki przymusowo do 1zł za godzinę, wtedy bezrobocie zmaleje, bo będzie można zatrudniać ludzi, których się nawet na oczy nie widziało, w końcu to takie grosze. Libertyńska ideologia to nawet nie jest choroba umysłowa, to impotencja intelektualna, która również bije z tego lewackiego tekstu. Po delegalizacji niewolnictwa też wzrosło bezrobocie.
anonim2016.03.30 18:35
Czyli kurwa co ? Ochroniarze mają sobie dzieci zrobić, bo ktoś doszedł do władzy i ozusował umowy ?
anonim2016.03.31 9:12
@TomaszJ No dokładnie...ochroniarze zostaną zwolnieni z pracy więc będą mieli dużo czasu i wezmą się za robotę tych dzieci...dostaną 500+ a tak na poważnie to zupełnie nie rozumiem logiki, że czym więcej będę miała dzieci to będę miała bogatszą starość...chyba we wnuki a to raczej wiąże się z większymi wydatkami więc nici z bogatej starości :)
anonim2016.03.31 11:37
W większości są to ludzie na emeryturach, byli policjanci, górnicy i inni. Zabierali prace młodym, niech teraz nie skomlą. :)