Po wakacjach nawet o połowę mniej ministerstw - zdjęcie
27.07.20, 11:31screenshot youtube- Kancelaria Premiera

Po wakacjach nawet o połowę mniej ministerstw

8

Celem zapowiadanej rekonstrukcji rządu, która ma zostać sfinalizowana po wakacjach, jest skrócenie i uproszczenie procesu decyzyjnego. Jak informuje dziś „Dziennik Gazeta Prawna”, ostatecznie ilość resortów może być mniejsza nawet o połowę.

Wedle ustaleń „Dziennika Gazety Prawnej” w źródłach Zjednoczonej Prawicy, jak na razie nie ma dyskusji ani żadnych propozycji odnośnie personaliów. Dotychczas dyskusje toczą się wokół tego, z których ministerstw można zrezygnować i kto miałby przejąć ich kompetencje. Dopiero, kiedy to zostanie ustalone, podejmowane będą decyzje personalne.

W reformie chodzi o zmniejszenie liczby ministerstw, w taki sposób, aby unikać sytuacji, kiedy jedna kwestia podlega kilku resortom, skracając w ten sposób proces decyzyjny:

- „Mamy aż 24 konstytucyjnych ministrów. Intencją jest ścięcie ich liczby nawet o połowę” – mówi gazecie polityk PiS.

- „Przy projekcie dotyczącym OFE w pewnym momencie nikt już nie wiedział, kto tę sprawę pilotuje. Zaangażowane w to były aż trzy resorty: rozwoju, finansów oraz funduszy i polityki regionalnej” – zauważa inny rozmówca dziennika.

- „Inny przykład to lex Uber, czyli regulacja mająca ucywilizować sytuację na rynku przewozu osób. ‒ Postanowiono, że sprawę poprowadzi Jadwiga Emilewicz. Potem jednak Andrzej Adamczyk wyszedł z projektem ustawy, a i tak Jadwiga musiała negocjować z taksówkarzami” – dodaje.

Zgodnie z ustaleniami „DGP”, dziś mówi się o likwidacji takich ministerstw jak: sportu, gospodarki morskiej, funduszy i polityki regionalnej, cyfryzacji oraz infrastruktury. Niektóre z nich być może zostaną połączone z innymi i w ten sposób powstanie np. ministerstwo sportu i edukacji.

kak/gazetaprawna.pl

Komentarze (8):

Lee2020.07.27 15:54
Rozumiem zmniejszyć, ale nie połowę. Skutek może być taki, że pozostałe ministerstwa będą pękać w szwach ...
edi2020.07.27 10:11
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
Tak, tak, nie, nie.2020.07.27 12:17
Matko Boża Maryjo, Jezu Chryste, Duchu Święty Boże, Boże Ojcze Wszechmogący. Proszę o pokój dla Świata, o pokój dla Polski, o dobry rozwój dla Polski, o powstrzymanie szkalowania Polski i Polaków, o odsunięcie od władzy w Polsce, ludzi nieuczciwych, nie dbających o dobro wspólne, kłamców, złodziei, ludzi nie poczuwających się do polskości, ludzi walczących z kościołem, ludzi uzależnionych od alkoholu, narkotyków, pozamałżeńskiego seksu.
Polak2020.07.27 8:19
Naprawdę sądzicie że ktoś uwierzy że pisowska mafia ograniczy ilość stołków dla szemranych kolesiów?
o OGLADAMY JAK WYBORCA PIS LYKA2020.07.27 8:15
tylko pisiurek ma zajadów juz tyle, ze ryj wyglada jak odbyt!!!
Cynik2020.07.27 7:55
Oj, to ile trzeba będzie stanowisk w nowych instytucjach i w spółkach skarbu państwa, żeby upchać tylu swojaków tracących stanowiska w ministerstwach. Chyba że powiększy się skład pozostałych resortów.
TLUMACZE!!!!2020.07.27 7:27
przenosimu finansowanie partii i aparatczyków na spółki skarbu Państwa. W drugiej kadencji bedziemy doic bardziej z tego źródełka!!! ;] ŚLICZNE!!! ŁYKAMY!!!! pisiurki!!1 zeby czasami który sam nie probowal sprawdzac faktów!!!! no!!grzeczne toto!! ;]
Michał Jan2020.07.27 7:23
To od czego jest premierem? Jestem za likwidacją znacznie większej liczby ministerstw, ale jeżeli już są, to gabinet premiera jest od tego, żeby koordynować ich działania i wyznaczać zadania.