Piotrowicz: Rzepliński urządza farsę - zdjęcie
09.03.16, 08:20

Piotrowicz: Rzepliński urządza farsę

4

"Niedopuszczanie sędziów przegłosowanych przez sejm i zaprzysiężonych przez Prezydenta, jest rażącym naruszeniem i widzimisię prezesa Rzeplińskiego, który od pewnego czasu bierze udział w grze politycznej. Dzisiaj [tj. 8 III] mieliśmy do czynienia z farsą.

Prezes Trybunału zarządził przerwę dla rozpatrzenia wniosku ministra sprawiedliwość o odroczenie postępowania, kiedy już wczoraj zapowiedział, że taki wniosek odrzuci" – powiedział dla Radia Wnet poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Polityk partii rządzącej odniósł się do dzisiejszej [tj. 8 III] rozprawy przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie tzw. ustawy naprawczej. "Posiedzenie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, w zasadzie odbywa się bez podstawy prawnej. Bo skoro sędziowie uważają, że nie będą stosować się do Ustawy o Trybunale, tylko wprost do Konstytucji, to muszą się stosować również do artykułu, który mówi o tym że to ustawa reguluje prace Trybunału Konstytucyjnego" - przekonywał Piotrowicz.

Całej rozmowy można posłuchać na antenie Radia WNET.

wbw

Komentarze (4):

anonim2016.03.9 9:11
Będziemy Kopać tyłki TK i co nam zrobicie. Nie opublikujemy wyroku. a prokuratura jest w naszych rękach i nie będzie nic sprawdzać. I co najwyżej możecie sobie POskakać na wiecach KODu, że się nie zgadzacie. POskakać i POtupać a to dobre.
anonim2016.03.9 9:29
Czy Piotrowicz zadaje sobie sprawę, że logiki nie na się "przeskoczyć" bezsensownymi argumentami?
anonim2016.03.9 10:03
Niech Piotrowicz zajmie się spełnieniem obietnic wyborczych bo na razie PIS to jedno wielkie oszustwo...
anonim2016.03.9 14:13
U nas, panie, w Peerelu, to porządeczek był że hej! I z takimi wichrzycielami jak Rzepliński i jego hałastra to się w try miga rozprawiało!