Pilne! Polska właśnie przestała być suwerennym krajem? Znamy szczegóły ,,układu’’ z Niemcami  - zdjęcie
09.12.20, 18:27Fot. via: Pikis / screenshot - Twitter

Pilne! Polska właśnie przestała być suwerennym krajem? Znamy szczegóły ,,układu’’ z Niemcami

126

Niemiecki korespondent z Brukseli Peter Kapern opublikował na Twitterze zdjęcie wersji roboczej dokumentu, w którym zawarto warunki wypracowanego pomiędzy Polską i Węgrami a niemiecką prezydencją kompromisu ws. budżetu UE. Wynika z niego, że Polska zgodziła się na przyjęcie tzw. mechanizmu praworządności.

W dokumencie czytamy, że tzw. mechanizm praworządności ma służyć ochronie unijnych środków przed takimi nadużyciami jak korupcja czy konflikt interesów. Podkreślono, że w konsultacji z państwami członkowskimi zostaną wypracowane wytyczne dot. sposobu realizacji tego rozporządzenia. Wedle dokumentu mechanizmu będzie można użyć tylko w przypadku, kiedy stwierdzone zostanie, że jest to zgodne z unijnymi traktatami.

- „Nowy zapis dotyczy jedynie tego, że po mechanizm będzie można sięgać w momencie, gdy inne przepisy unijne dotyczące m.in. regulacji finansowych lub w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego na podstawie Traktatu, nie pozwolą skutecznie bronić unijnego budżetu” – komentuje portal wPolityce.pl.

Czy jednak wyłącznie w takich przypadkach będzie wykorzystywany tzw. mechanizm praworządności? Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia mediów o osiągnięciu kompromisu w kształcie, o którym europoseł Witold Waszczykowski pisał dziś: „Jeśli to prawda, to przegraliśmy polską suwerenność”.

Kilka dni temu natomiast, w kontekście propozycji Jarosława Gowina, który chciał dołączenia do mechanizmu praworządności „deklaracji interpretującej”, były szef MSZ pisał tak:

- „Negocjowanie interpretacji warunkowości jest już zgodą na kierowanie UE przez Komisję. To złamanie traktatu i suwerenności państw Unii”.

Teraz okazuje się, że Polska i Węgry zgodziły się na coś w kształcie „deklaracji interpretującej”.

kak/Twitter, wPolityce.pl, Fronda.pl

Komentarze (126):

Anonim2020.12.10 20:36
A tyle Pisiory mówili o interesie Polski, i zapomnieli dopowiedzieć, że obrzezanym?
JaluKurek2020.12.10 18:26
Ja to się nawet nie zdziwiłem.Przecież to było oczywiste. Wzuszyłem tylko tylko ramionami. strategia negocjacyjna PiSu składa się z trzech kroków.1.Nie oddamy ani guzika!2.Niekture aspekty sprawy trzeba jeszcze raz pzedyskutować.3:To czyj zad mamy wylizać?A wisienka na torcie: Kolejny wielki sukces PiSu!
Robot2020.12.10 18:25
Ja to się nawet nie zdziwiłem.Przecież to było oczywiste. Wzuszyłem tylko tylko ramionami. Gdyż strategia negocjacyjna PiSu składa się z trzech kroków.1.Nie oddamy ani guzika!2.Niekture aspekty sprawy trzeba jeszcze raz pzedyskutować.3:To czyj zad mamy wylizać?A wisienka na torcie: Kolejny wielki sukces PiSu!Czy kiedyś było inaczej?
Anonim2020.12.10 16:56
Gdzie jest Rejtan ?
Anonim2020.12.10 16:34
Nie o "praworządność" tu chodzi, ale zgraja herodów w Brukseli dogaduje się z lichwą, stąd te kuriozalne harce w mediach przed Polakami, Węgrami? Lichwa trzyma ich za gardło? Przecież ci "dyskutanci" nawet tego nie ukrywają? Chodzi o zadłużane UE. Chodzi o żydowski Wielki Reset. O tym lichwa pisze, o tym, trąbi od dawna Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. I nie ważne, czy jesteś z PO, czy z PiS, czy też lewak, dla nich jesteś nawozem historii, biomasą?
Anonim2020.12.10 16:40
a gdy już dogada się lichwa z herodami, to zostanie do przeprowadzenia akcja wyszczepiania Narodów (eksperyment medyczny) i wówczas to grandziarze ogłoszą sukces? bowiem dostaną to, co sobie skrupulatnie zaplanowali? Obudźcie się?
NaródPolski2020.12.10 18:28
Nie obudzimy się. Będziemy was wyzywać od ruskich onuc, foliarzy i szczepionkowych szczurów.
Anonim2020.12.10 18:25
WIELKI RESET nadchodzi! Totalne zniewolenie przez NWO i "nową normalność"? Jan Rybski ..... https://youtu.be/Q71uMa3E_YM?t=61
Anonim2020.12.10 19:25
Nowy faszyzm, to jest absolutne sprzężenie wielkich korporacji z ich wielkim kapitałem, z instytucjami i sprinstwem, z totalnym wykluczeniem procesów demokratycznych, lub traktowanie ich, jako kompletnych dekoracji.
Anonim2020.12.10 18:25
Ursula von der Leyen zapowiada „Wielki Reset”: Widzę w tym bezprecedensową okazję [WIDEO] .... https://nczas.com/2020/12/10/ursula-von-der-leyen-zapowiada-wielki-reset-widze-w-tym-bezprecedensowa-okazje-wideo/
man.of.Stagira2020.12.10 13:26
Negroidalny (‘taka murzyńskość’) komentator 24-h / 7 days a week na forum fronda.pl -: „Zdeklasowany w młodości drobnomieszczanin (cashflow problem – m.o.S), nie posiadający ani zawodu (ksiądz bez sutanny –m.o.S), ani pozycji społecznej (‘wykładowca’ –m.o.S), dobrowolny uciekinier z ojczyzny (oikofob i ‘wnuczek z Wehrmachtu’ –m.o.S), której nienawidził, jak nienawidzi się słabości, jeśli nie można jej przeciwstawić własnej siły (‘polskość to nienormalność’ –m.o.S). Ani zawodu, ani stanowiska, ani majątku (zadłużenie –m.o.S), a do tego wątpliwe pochodzenie, i to ze strony ojca (UB+NKWD). Zapewne ‘Mein Kampf’ jest utworem w wielu partiach mocno zafałszowanym. Ale żal i gorycz przeradzające się w nienawiść do swojego środowiska –i tego, z którego wyszedł, i tego w jakim przyszło mu się znaleźć –przebijają wyraźnie z pierwszych rozdziałów książki i nie są na pewno fałszywe.” // Źródło; ‘Państwo stanu wyjątkowego’. Franciszek Ryszka, Ossolineum 1985
Anonim2020.12.10 12:56
Nie można akceptować porozumienia w sprawie łamania TRAKTATÓW UNIII EUROPEJSKIEJ przez państwa o tendencjach do powrotu hegemonii imperialnej jak Niemcy Francja Holandia. Traktaty nie podlegają negocjacjom.
Cziuczieła2020.12.10 13:19
A ile razy Polska złamała te traktaty, hipokryto.
Pemm2020.12.10 12:29
Pis czy Po jeden ch.
Anonim2020.12.10 11:47
super! Bo te praworządne bolszewiki z pis rozkradłyby wszystko z hasłami patriotycznymi na ustach !!
Polak2020.12.10 11:45
Suwerenna to jest Korea Północna. Każde członkostwo, czy związek, to z zasady oddanie części suwerenności za określone korzyści. Nawet potęgi, jak USA, czy Niemcy, w ramach układów akceptują także coś co im nie do końca odpowiada
york2020.12.10 11:08
BOZE CHRON NASZA OJCZYZNE PRZED ZAKAMUFLOWANA ZDRADA.
WANDA2020.12.10 10:27
kto to pisał? fronda jak piata kolumna
Anonim2020.12.10 9:38
Panowie i Panie - my nie jesteśmy suwerennym krajem od czasów kiedy królowie i książęta nasi zaczęli się zadłużać u synagogi szatana, klanu Rotchildów. Mając długi nie możemy być wolni.
zorro2020.12.10 9:44
Odkąd oddaliśmy ojczyznę Watykanowi.
Michał Jan2020.12.10 9:59
Może zatem przypomnisz jakiś przypadek w polskiej historii, w którym Watykan odegrał wiodącą rolę? Dla utrudnienia - z wyjątkiem Jśw. Jana Pawła II. Czy któryś z polskich władców był nominatem watykańskim, czy jakaś decyzja została odwołana przez Watykan?
AAAtomek2020.12.10 8:08
gdzie jesteś?
Lubiący klaunów2020.12.10 7:52
haahaahahah lubię patrzeć jak lewactwo robi z siebie durniów. hahahahaha
PRAWDA2020.12.10 9:22
Niemcy to Bestie ===Kiedy zapłaca za 2 wojne swiatowa ==
N.2020.12.10 7:25
Co za histeria...
Jan Radziszewski2020.12.10 7:22
nie należy się dziwić że Bóg zapowiada swój sąd nad Niemcami. - „Niemcy nie Mnie pragną” „Dla Niemców mam inne słowa. Zawieszam nad nimi Mój sąd. Ich czyny osądzą ich przed światem. Oczekiwałem od nich wstydu i żalu za to, co uczynili ze sobą i względem innych narodów. Dałem czas na poruszenie sumień, na naprawienie krzywd, na postanowienie zmiany i zwrócenie się ku Mnie. Lecz oni, pewni swej bezkarności , zwrócili się ku światu, na jego bogactwach budując swoją przyszłość. Nie chcą się zmieniać, nie Mnie pragną, lecz władzy , bogactwa i mocy, by znowu powrócić do dawnych błędów. Dlatego nie ostrzegam ich , że przyszłości dla nich już nie ma . Zakończą swój żywot jako państwo w pełni swych nie odpokutowanych win. Nie wygubię wszystkich Niemców, lecz sprawię, że pycha ich zostanie zmiażdżona, bogactwa stracone, kraj zrujnowany, a na większości ziem rozleje się morze . Staną się rozbitkami państwa, któremu wyrwę serce, gdyż stolicę uczynili siedliskiem złych knowań i nienawiści.(..)I nie sądź, że Ja będę ich „ karał”. Ja tylko dopuszczę, aby powróciło i wyładowało się na nich ich własne zło. Zbyt długo służyli nieprzyjacielowi jako narzędzie chętne , posłuszne i gorliwe. Zbyt długo wierzyli , że im wolno przekraczać wszelkie prawa, że sprzyjam ich zbrodniom i wybaczam je. Prawdziwie - od dawna już nie uznają Mnie i nie liczą się ze Mną. Przeciwnie, nazywając się krajem chrześcijańskim szerzą kłamstwo, bo wprowadzili w środek Europy wilcze prawa i jak wilki zginą, aby owce Moje mogły żyć bezpiecznie .”66. / Podobne są więc zapowiedzi - słowa Boga jak dla Asyrii i jej władców.: „A tyś wyrzucony z twego grobu jak ścierwo obrzydliwe, otoczony pomordowanymi, przebitymi mieczem, jak trup zbezczeszczony! Z tymi, których składają na kamieniach grobowego dołu, ty nie będziesz złączony w pogrzebie; boś ty zatracił twój kraj, wymordowałeś twój naród. Na wieki nie będzie wspomniane potomstwo złoczyńców. Przygotujcie rzeź dla jego synów z powodu niegodziwości ich ojca. Niech nie powstaną i nie wezmą świata w dziedzictwo, niech nie napełnią miastami powierzchni ziemi! Powstanę przeciw nim - wyrocznia Pana Zastępów - i wygładzę Babilonowi imię i resztę, ród też i potomstwo - wyrocznia Pana. Przemienię go w posiadłość jeżów i w bagna. I wymiotę go miotłą zagłady - wyrocznia Pana Zastępów. Przysiągł Pan Zastępów mówiąc: Zaprawdę, jak umyśliłem, tak się stanie, i jak postanowiłem, tak nastąpi: Że złamię Asyrię na mojej ziemi i zdepcę ją na moich górach. Wówczas jej jarzmo z nich się usunie, jej brzemię spadnie im z bark. Taki jest zamiar powzięty, co do całej ziemi; taka jest ręka wyciągnięta na wszystkie narody. Jeżeli Pan Zastępów postanowił, kto się odważy przeszkodzić? Jeżeli ręka Jego wyciągnięta, kto ją cofnie?” (Iz 14:19-27) Nie ma litości bowiem dla tego, kto małpuje Boga i upodabnia się do Lucyfera. (Iz. 14,9-15
Libori2020.12.10 5:49
COZ WY TU WYPISUJCIE?PRZECIEZ TA ZGODA MORAWIECKIEGO NA WARUNKI UNI OZNACZA BIEDE I PODDANSTW0 POLSKI TWZGLEDEM UNI(PRZYKL.ANGLIA)TO ZNACZY ZDRADE NAR0DU POLSKIEG0.
Krakow 1232020.12.10 5:28
Czy orginalny traktat akcesysjny Polski do Unii byl niekompletny? Dlaczego jakies poprawki o praworzadnosci? Co knuja Niemcy? To zakrawa na nastepny szwindel Chelminski jak za Krzyzakow czyli falszerstwo.
ruski2020.12.10 3:35
No i co polaczki, leżycie na ryjach i kwiczycie.:)))
Jan Radziszewski2020.12.10 7:33
Sąd nad Niemcami ba ruski nad wami również (…)Marpingen (Niemcy) 1983r takie Maryja podyktowała przesłanie dla Niemców i Europy - „Minęło już przeszło 100 lat od czasu Moich objawień Nie zrozumieliście Mojego przesłania. Wypaczaliście je i ośmieszyliście: należy grzeszyć i nie modlić się! Powiedziałam wam, jak należy żyć po chrześcijańsku i co prowadzi do grzechu. Pokazałam wam piekło dla grzeszników, którzy idą na wieczne zatracenie. (…) Widziało to wielu ludzi. Jednak wasze grzechy wywołały gniew Boga i drugą wojnę światową. O tym także zapomniano. Dzisiejsze występki swoją ohydą przerastają wszystkie z dawnych czasów. Teraz tryumfujecie jeszcze w swoich grzechach, drwicie i bluźnicie. Wyśmiewacie się z Moich przesłań i z wszystkich, którzy się modlą i mają zaufanie do cudownego źródła. Nie dziwcie się, jeśli katastrofa nadejdzie w ciągu nocy. Mieliście tyle czasu, by się nawrócić i poprawić. Kiedy nagle nieszczęście nadejdzie, wasze wołania * Panie, Panie * nie będą miały już znaczenia! Wszyscy zginiecie. Książę tego świata – przeciwnik Boga, uczynił was ślepymi na Boże przykazania i objawienia. Stłumił w was życie duchowe poprzez żądzę zysku i użycia. Wasze życie nie jest już życiem chrześcijan, lecz życiem nowych pogan! Triumfuje grzech, nienawiść, niezgoda, spory, chciwość, wolna miłość, żądza cielesna. Życie chrześcijańskiej rodziny zostało dawno zniszczone. Zaskoczy was wojna i inne nieszczęścia,. Zbliżacie się w waszych strasznych grzechach ku przepaści (…) Stoję płacząc u wrót Niemiec, tak jak Chrystus płakał nad Jerozolimą. Ludzie żyją bez wiary i modlitwy, chrześcijaństwo służy tylko zewnętrznym pozorom. Jakże często upominałam was poprzez Moje objawienia! W żadnych innych czasach dziejów ludzkości nie prosiłam Wszechmogącego Boga o tyle objawień co dzisiaj. Lecz książę tego świata, przeciwnik Boga uczynił was ślepymi na Boże przykazania i objawienia!”
Prawda2020.12.10 9:21
Ruskij ==Durnyj Hryńciu ====Rosjanie to Biedny Naród ===Kiedy zrobią Toalety dla Dzieci tylko za Moskwa w Strone Syberi Tysiące km ===Ruski potrzebuje 100 lat bez produkcji rakiet aby dorównać Polsce ==
Anonim2020.12.10 1:10
Olśnij ich Panie Boże żeby nie podpisywali tego porozumienia z FASZYSTAMI NIEMCAMI !!!!!!!!
Anonim2020.12.10 0:02
Ten niemiecki korespondent juz wczesniej podawal kompletne fake newsy... Poczekajmy troche.. i nie powielajmy za fronda Terlikowskiego, ktory kocha Bidena ;... niemieckiej narracji
maluszek2020.12.9 23:26
Nie strasz człowieku, nie godzi się dla tych malutkich Polaków.
Prawda2020.12.10 0:57
Niemcy to Gross ==Kanalia ==kiedy zapłacą za 2 wojne światową ==
Monika2020.12.9 22:44
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta. Nie jestem już podlotkiem, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil: http://panieonline.pl/monia89
Anonim2020.12.10 0:12
polecam Borysa Budkę.
Zorro2020.12.10 8:01
Nie masz wzięcia, że się ogłaszasz pod każdym artykułem od tak długiego czasu?
czekista2020.12.10 8:19
Moniko, tutaj nie ma normalnych facetow. Idz gdzie indziej.
Monika2020.12.10 18:35
Na początku naszej uroczej znajomosci, poproszę cię o podanie numeru karty i hasło do twojego konta. To tylko po to, abyśmy się mogli lepiej zabawić!
man.of.Stagira2020.12.9 22:30
MECHANIZM BEZ KŁÓW! Teraz Polska! Od uznaniowości, czy coś jest praworządne, czy też nie jest, jest art.7 traktatu” – przekazał jeden z polskich dyplomatów. W myśl kompromisu mają zostać też przygotowane wytyczne regulujące warunki, które będą musiały zostać spełnione do uruchomienia "mechanizmu praworządności".
Andrzej2020.12.9 22:20
Kaczyński znów sprzedaje Polskę!
matis892020.12.9 22:20
Lewacki PIS oficjalnie wspierający satanistyczny projekt państwa bezgotówkowego antychrysta aby udawać prawicę nawet z syna premier Szydło zrobili farbowanego kapłana na chwilę do propagandy. Takie z nich lewackie szuje zdolne do każdego kłamstwa.
janek2020.12.9 22:33
Pacanie. Modlitwa, i na kolana . jedyny ratonek dla twojej nedzy.
man.of.Stagira2020.12.9 22:18
TERAZ Polska GÓRĄ! Od uznaniowości, czy coś jest praworządne, czy też nie jest, jest art.7 traktatu” – przekazał jeden z polskich dyplomantów. W myśl kompromisu mają zostać też przygotowane wytyczne regulujące warunki, które będą musiały zostać spełnione do uruchomienia mechanizmu praworządności.
🆃🅴🆂🆃🅴🆁2020.12.9 22:10
Któż to jakiś »man.of.Stagira« ±ruski trol±
man.of.Stagira2020.12.9 22:05
Niemiecki korespondent .. xD ...QRVA...portal informacyjny...fronda.(pl)...
Anonim2020.12.9 23:58
Dokladnie... Nie zapominajmy, ze wciaz wszedzie.. czuwa... wszechmocny, wszechobecny pan karierowicz lawirant Terlikowski...
zuzia2020.12.9 21:41
JEŻELI TO PRAWDA TO MORAWIECKI ZAPISZE SIĘ NA KARTACH HISTORII NA RÓWNI Z TWÓRCAMI TARGOWICY
Ksiądz-scjentolog Radziszewski zaprasza2020.12.9 21:40
Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
Jan Radziszewski2020.12.10 7:39
żydzie trolu Antychrysta nie wklejaj mojego nazwiska do swoich postów zapamiątaj za 3 lata żydów NIET tj NIE BUDIET
Władysław2020.12.9 21:37
Nie wierzę, że to może być prawda, ale jeżeli tak, to 9 grudnia 2020 przechodzi do historii, jako Dzień Wielkiej Zdrady Narodowej. Szczególnie bolesnej, bo zadanej przez stronę, która cały czas nas oszukiwała, mówiąc o Polsce, patriotyzmie, niepodległości. Panowie - Kaczyński, Morawiecki, Duda - dzisiaj staliście się postaciami historycznymi, równymi Targowicy. Gardzę wami, bądźcie przeklęci! Żaden Prawdziwy Polak nie uwierzy w żadne układy z diabłem, czyli z UE - to zwykli przekupni lewacy, mali ludzie, którzy oddali się we władanie biblijnego złotego cielca. Dla mamony zrobią wszystko. Przykład dobrego Niemca na stanowisku polskiego premiera o tym świadczy; zdradził swoich towarzyszy partyjnych i Polskę. Dla pieniędzy. Trzymajmy się Polacy! Nadeszły dla nas bardzo trudne czasy.
Panie Tadeuszu Grzesik2020.12.9 21:33
Co to za komunikaty dają nam różne kaki, damy i mp?
Anonim2020.12.9 21:33
co wy tu jakieś androny i fejki wrzucacie?! sprawdza się z dwóch trzech źródeł a nie powtarza za debilami z fejsbóka
Fronda2020.12.9 21:28
co ty masz za artykuły?? zenada
Apolityczny pragmatyk2020.12.9 21:25
Brawo Polska i Węgry. Wreszcie udało się osiągnąć porozumienie i Europa może iść naprzód ... Polacy powinni się cieszyć, koniec niepewności.
Anonim2020.12.9 21:22
Polacy , ci rdzenni są jak Indianie . Raz pomagali Anglikom , raz Francuzom , raz już zasiedziałym osadnikom a wszyscy oni byli tym samym . Europejskimi kolonizatorami . No i teraz Indian praktycznie już nie ma . Pozostała jakaś garstka pokazująca swym panom jakiś wypaczony folklor by przeżyć . A Polacy tak jak Indianie . Albo PO , albo PiS , albo PSL , albo Konfederacja , albo inne badziewie . A wszyscy oni są tym samym . Narodem wybranym .
Robert2020.12.9 21:19
No i wyszło że przy korycie może być tylko knur.
5.149.255.1782020.12.9 21:16
Pół miliarda euro.
Cwel2020.12.9 21:16
No i co teraz? Koktajle Mołotowa szykować?
#chupca #krzywoprzysięzca #Duda2020.12.9 21:18
Ano tak trzeba, bo taka potrzeba.
strach2020.12.9 21:14
Kak popadło w piach.
bogdanus2020.12.9 21:13
ze swą nogą złamanus…
Grizzly2020.12.9 21:11
Gryźli, gryźli i pogryźli Jana Michała i Michała Jana.
Grizzly2020.12.9 21:55
Won od mojego nicka!!!
bogdanus2020.12.9 21:02
Rozgrywają was aż popełnicie błąd a później będzie za późno. Stracicie w oczach wyborców a propaganda zrobi swoje. Mówcie tak tak, nie nie, niema nic pośredniego choć niedyplomatycznego. Pozwólcie Niemcom przegrać tą prezydencję.
Grizzly2020.12.9 21:01
Powiem tylko Ku...wa idę sie naćpać
bay bay unio jewropejska2020.12.9 21:00
pogonić zdrajców, gdzie są Polacy??? dlaczego nami non stop rządzą żydzi??? rządzą nami głupki a kto ich wybiera??? ci co myślą że są mądrzy??? Boże chroń i broń Polskę!!!
fred2020.12.9 20:57
nie ma takiej podłości której by nie popełniły wieprze przy korycie gdy braknie im karmy, pis to neobolszewia czystej wody
fred2020.12.9 20:56
nie ma takiej podłości której by nie popełniły wieprze przy korycie gdy braknie im karmy, pis to neobolszewia czystej wody
Nie dziwi nic2020.12.9 20:55
Katolicki portal woli aby Polacy z głodu zdychali? Ale jak kosciol traktuje pedofilie jako pokusę
Michał Jan2020.12.9 21:08
Chyba Cię pogięło z tym zdychaniem z głodu z powodu równowartości 2% polskiego PKB. Możesz sobie przyznać tytuł Żebraka Roku.
Anonim2020.12.9 20:49
Morawer pier się du wstrętny zdrajco żydie. Spr do Israla.
Jedno PEWNE2020.12.9 20:41
Reuters kłamał.
Michał Jan2020.12.9 20:31
A jej noga w gipsie, a jej noga w gipsie, a ja myślę wciąż o wiksie.
wPotylice wPotylice2020.12.9 20:29
został Krebs i zakonnice.
Po 11 ...2020.12.9 20:29
Polska wraca do normalności? Boję się, że stracę pracę na frendzlu ... :(((
matis892020.12.9 20:28
W Polsce została do wypicia wódka niemała. Może dzisiaj Żołądkowa z limonką i miętą?
matis892020.12.9 20:22
W Polsce została już tylko jedna prawicowa partia Konfederacja. Wszystkie inne to czyste lewactwo z PISem na czele.
Kto jest wrogiem szczepionek i medycyny?2020.12.9 20:19
Kretyństwo SEKTY Z "KOŚCIOŁA" tzw. "SCJENTOLOGII". Mają na sumieniu tysiące niepotrzebnie zmarłych dzieci a także dorosłych którzy mogliby być uleczeni. Ale nie tylko oni bo i inną SEKTA JEHOWYCH.
Ksiądz-scjentolog Radziszewski zaprasza2020.12.9 20:18
Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
NKWD-UB-SB Polski Narodowy Kościół Katolicki2020.12.9 20:17
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
ana2020.12.9 20:06
Idioci. Niemcy robia z nimi co chca. Zero honoru.
Norman2020.12.9 20:43
W Niderlandach, którym ukradziono nazwę Holandia uważają, że Niemcy przegrali bo się ugięli. Tak mówią ludzie i media, ale mają to w dvpie.
Jakub2020.12.9 19:57
Zdradziecki PiS! Zawsze będzie hak na Polskę. Te świnie oszukały nas, uwaliły potrzebne reformy w sposób cyniczny, także modernizację wojska, sądownictwa, stworzyły państwo inwigilacyjne, policję, która nie broni kościołów ani innych atakowanych przez sodomitów obiektów. Po cichu, zdradziecko przygotowują prawa sodomickie i aborcję na życzenie a także osłabienie fizyczne społeczeństwa przez wprowadzanie niesprawdzonej "szczepionki". Normalnie przygotowywanie szczepionki trwa od 5-8 lub więcej lat. Szwajcaria nie zgadza się na szczepienie swoich obywateli. 30 lat po komunizmie okazało się, że nie mamy patriotycznych elit a tylko oszustów. Zwyrodnienie po komunistyczne trwa nadal. Nieszczęście!
myszko2020.12.9 19:51
kierownictwo pisu to chazarska banda zawsze będą kłamać i jodzic wbrew Polsce i Polakom
bz2020.12.9 19:41
Nie można parafować umowy prawnie wiążącej, która zawiera sformułowania o wielorakiej możliwości interpretacji. Bubli prawnych się nie podpisuje. Wierzę w rozsądek polskich negocjatorów.
S2020.12.9 19:47
Probleme jest to, ze nie wiemy co jest na stole - geopolitycznie- i z czego mierza do nas pod stołem.
S2020.12.9 19:38
Wiielka Brytania wiedziała co się swięci, dlatego wyszli. Mają powazną, odpowiedzialną za swoj kraj klase polityczną. Dlatego nalezy powaznie zacząć rozmawiać o opuszczeniu UE. W tej chwili Niemcy mają swoj protektorat nad Grecją i Włochami - zobaczcie jak słabo stoją ich gospodarki. Kontrola nad Polską to dla Niekiec droga do połączenia z Ukrainą i Rosją. Zrobią z nas kraj rolnikow i zasób pracowników najemnych, ktorzy jak bedą mogli skorzystać z 20% owoców swojej pracy dla bauera to juz bedzie sukces. Jesli chcemy być suwerenni to musimy planować jak funkcjonować poza oszustwami UE.
"dlatego wyszli"2020.12.9 19:54
Jeszcze nie wyszli i nieprędko wyjdą! O ile w ogóle.
matis892020.12.9 19:35
Lewacki PIS oficjalnie popiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego antychrysta do Znamienia Bestii. Teraz przy plandemii PIS oficjalnie realizuje polecenia Rządu Światowego NWO do szczepienia narodów. Więc nie dziwcie się że lewacki PIS pozbawia Polski suwerenności bo robi to od dawna razem z PO, SLD i resztą lewactwa.
NUDNY jesteś jak flaki z olejem2020.12.9 19:57
księże patrioto z kościoła kretynów narodowych scjentologów!
Polska2020.12.9 19:33
Targowica+ ?
Dziennikarz TVN2020.12.9 19:31
I jak tu to przekręcić i skłamać?
Polak2020.12.9 19:27
Opozycja tutaj ucichła HAHAHAHAHAHAHAHAHAH UE Kaputt! I mordy zamknąć!
Anonim2020.12.9 19:58
Bo nie kopie się leżącego.
Han2020.12.9 19:26
Jak widać mamy nową Targowicę i targowiczan. I o co tyle krzyku Morawiecki??????????? KOmpromitacja i żenada.
Kinol2020.12.9 19:29
Nie bądź śmieszny lewaku. Praworządności KO-wskiej nie będzie!
NaziBarbi2020.12.9 19:23
Reuters kłamał, zdrajcy "opozycyjni" przegrali.
NS Black Metal2020.12.9 19:40
Ale bym cię przeleciał, Barbico Blondico.
NaziBarbi2020.12.9 20:47
Kwiaty, czekoladki i misie od lewaków publicznie wywalam do śmieci w pogardzie. Prawicowcy jak ich urobię jedzą bitą śmietankę z kawy z moich palców. Dzielę ludzi na ludzi prawicy i zezwierzęcone czerwie lewackie. ty jesteś to drugie.
szubienica przy okazji2020.12.9 19:21
CZYLI chodzi tylko o wydawanie pieniędzy praworządnie. Opozycja czyli zdrajcy w Polsce z tuskiem na czele przegrali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Głos Rozsądku2020.12.9 19:20
A co w sytuacji, kiedy takie "porozumienie/kompromis" nie pasuje Zbyszkowi? Beż jego szabel ratyfikacja tego funduszu odbudowy nie przejdzie w Sejmie, a musi być poddana pod głosowanie, chyba.
Anonim2020.12.9 19:18
Przypominam, że unijne ciury na naszym gruncie to PO, ich w tej roli nie przebijecie!
POWON2020.12.9 19:16
Spokojnie, spokojnie. To wszystko są wrzutki. A Waszczykowski to już nie jest minister.
Anonim2020.12.9 19:09
Jeżeli bezmyślnie otworzycie puszkę Pandory, to nie ujdziecie odpowiedzialności!
Anonim2020.12.9 19:07
To proszę napisać mechanizm antykorupcyjny. Kwestia konfliktu interesów niejasna, na przykład paliwa, na co nie powinno być zgody. Korupcja owszem i tylko korupcja!
Anonim2020.12.9 19:07
Teraz to juz nie mam na kogo glosowac
Jarek2020.12.9 19:02
Ale brednie! Chyba nie znacie znaczenia słowa suwerenność. Polecam się douczyć: https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/suwerennosc;3981623.html
Anonim2020.12.9 19:00
Fronda od dzis wprowadziła cenzure, powtarzam ....wypierdo......ć PiS - straciliscie 5 głosów, a teraz won pieski merkelowej.
elf.2020.12.9 18:59
Weto!, w pryncypialnych sprawach nie mamy w Polsce polityków którzy są w stanie bronić Suwerenności Polski, jak to mówiono "no possumus", to jakieś żarty i drwina z Narodu!, powoli przestaniemy być państwem Polskim a tylko regionem a później już tylko kalifatem wschodnim organizacji IV Reichu pod nazwa UE.
Tomasz2020.12.9 18:56
Jeżeli to prawda to koniec mojego poparcia i głosowania na PIS , i pewnie nie tylko mojego .
@kaku "zdradzony o świcie"2020.12.9 18:55
"przez polskie władze" hehehe
jle_ffm2020.12.9 18:53
Pisowscy frajerzy, obrońcy suwerenności, hehe. To Orban jest tutaj zwycięzcą! Wykorzystał i wydymał was równo - na spotkaniu w Budapeszcie to on mówił co ma być i jak a Pinokio tylko stał jak kołek i się głupio uśmiechał. Orban osiągnął to do czego zmierzał, aby dostać fundusze z EU i dalej je kraść dla swoich. A wy i tak przyjeliście co wam EU/NIemcy powiedziała, żałośni 'obrońcy suwerenności'.
Wojtek Polak2020.12.9 19:22
Pewien Węgier w TOK FM powiedział, że Viktor Orbán jest geniuszem w polityce. Nie mówił o jego poglądach, tylko o umiejętności rozgrywania. Orbán to koszykarz o wzroście 210 cm, który każdego potrafi ograć. A już na pewno pana K. (167 cm).
Skrzypek na dachu2020.12.9 18:51
To nie szczepionka to trucizna .
Izydor2020.12.9 18:51
Już wam wszystko, drogie frondelki, tłumaczę. Orban chciał coś załatwić z Niemcami Ponieważ Węgry to niecały jeden procent unijnego PKB, to postanowił znaleźć jakiś frajerów co by mu pomogli. I znalazł polaczków. Polaczki uwierzyli w jakieś wspólne veto, a Orban jak załatwił co miał do załatwienia to się na polaczków wypiął. Jednym słowem kolejne zwycięstwo pisowskiej dyplomacji.
Anonim2020.12.9 19:36
co ty nie powiesz? wystarczy 1 państwo aby zawetować budżet UE, mogliśmy to zrobić bez Orbana a Orban bez nas
Izydor2020.12.9 21:32
Widzisz, mogliśmy sami a nie zawetowaliśmy. Orban polaczkowatych frajerów wykorzystał, załatwił co miał załatwić pojechał sobie do domu a żoliborski socjopata tłumaczy polaczkom kolejne zwycięstwo pisowskiej dyplomacji. Muszę jednak przyznać że jest postęp. Było 27:1 teraz mamy 26:2.
F 162020.12.9 18:48
Nie trzeba bedzie jechac do Niemiec. Budzisz sie rano i jestes w Rajchu.
Cool z Efe2020.12.9 18:50
Lepiej w Rajchu niż w Rasiei albo ZBiRze.
Anonim2020.12.9 18:47
Jeżeli to prawda, to jest to koniec PiSu . W wyniku wynegocjowanego ;konfliktu interesów; Kaczka nigdy więcej nie dostanie pieniędzy
Kotes Kaczyńskiego2020.12.9 18:45
PiS z tą swoją strategiczną przewagą równą ~30% najprawdopodobniej straci władzę w najbliższych wyborach i Polska nie będzie miała problemu z przestrzeganiem praworządności.
fdf2020.12.9 18:42
Zdradzili, sprzedali kraj.
Józef2020.12.9 18:39
W 1939 też mieliśmy nie oddać guzika.
Skrzypek na dachu2020.12.9 19:05
Rzad Polski w 1939 tez mial racje ze wybrali wzajemna gwarancje z Anglikami .