Patryk Jaki: Koniec rządów ZP to początek rządów KO - zdjęcie
18.09.20, 18:38Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Patryk Jaki: Koniec rządów ZP to początek rządów KO

32

Od kilku tygodni w Zjednoczonej Prawicy trwały negocjacje dotyczące rekonstrukcji rządu i nowej umowy koalicyjnej. Wczoraj jednak zostały one zawieszone. Powodem był brak poparcia koalicjantów dla nowego projektu Prawa i Sprawiedliwości dot. ochrony zwierząt. Po tym, jak Solidarna Polska i Porozumienie nie zagłosowały za przyjęciem ustawy, partia rządząca zdecydowała się na zerwanie koalicji. Sprawę komentuje Patryk Jaki z Solidarnej Polski, którzy podkreśla, że jeżeli nie będzie rządziła Zjednoczona Prawica, władzę przejmie Koalicja Obywatelska.

- „Nasze stanowisko w tej sprawie się nie zmieniło. W naszym przekonaniu koalicji nie ma. To, co się wydarzyło w Sejmie, było w jakimś sensie wypowiedzeniem tej koalicji. W polityce nie można niczego wykluczyć. Ale nasze stanowisko jest bardzo jasne, ono się nie zmieniło” – powiedziała dziś rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

Chodzi o głosowaną w nocy z czwartku na piątek nowelizację ustawy o ochronie praw zwierząt. Prawo i Sprawiedliwość podkreślało wcześniej, że traktuje ten projekt jako rzecz fundamentalną i liczy na solidarność swoich koalicjantów. Jednak posłowie Solidarnej Polski zagłosowali przeciwko ustawie, a większość posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu. W związku z tym partia Jarosława Kaczyńskiego mówi o końcu Zjednoczonej Prawicy.

Do sprawy w mediach społecznościowych ustosunkował się europoseł Patryk Jaki. Zwraca on uwagę na to, że koniec rządów Zjednoczonej Prawicy może oznaczać początek rządów Koalicji Obywatelskiej. Podkreśla też, że intencją Solidarnej Polski nie było okazanie braku lojalności dla koalicjantów czy próba ugrania czegoś w negocjacjach dot. rekonstrukcji rządu, a jedynie sprzeciw wobec pewnych zapisów w głosowanych ustawach.

- „Chcę dalej rządów ZP a nie POKO. Nie chcę: uprawnień policyjnych dla organizacji ekologicznych, ustawy o bezkarności.  I to jest powód, aby oddawać władze PO? Wywoływać kryzys?” – pisze eurodeputowany.

- „SP zgadzała się na łamiące umowę oddanie Ministerstwa Środowiska. Chcieliśmy tylko, aby priorytetami rzadu były: reforma państwa, wymiaru sprawiedliwości, mediów, walka z Gender a nie policyjne uprawnienia dla ekologów. I to ma być „nielojalność”?” – dodaje w następnym wpisie.

kak/Twitter

Komentarze (32):

Anonim2020.09.19 10:49
ta ustawa jest niedopracowana nielogiczna no i jakies ormo ekologow kturzy tyle zlego norobili na innych odcinkach gorpodarki jestem za likwidacja ferm za 3 lata areszta do wykreslenia.
PREZES ZWARIOWAŁ !2020.09.19 10:39
Dla dobra zwierząt futerkowych rozwala Rząd PiS i zawiesza swoich posłów oraz niszczy koalicję Zjednoczonej Prawicy ! Najwyższy czas wymienić Prezesa !
prawy2020.09.19 8:21
jak lewactwo za parę srebrnikow POniża swoje opinie POnizej rozumu dzikich bestii,gratuluje P.PATRYKOWI wspaniałego syna ,i ZGADZAMY SIE W 200% ze koniec ZP TO Rzady LEWACTWA .chyba Kaczynskiemu i jego doradcom w głowie sie POmieszało,skoro mu tak zalezy na POLSCE to PO co takie dziecinne zachowanie,nic z tego dobrago nie wyjdzie,nie za takie POstepowanie w opozycji nikogo nikt nie karze a PiS niech się ogarnie !!!!!!
Glaudiusman2020.09.19 1:32
Patryk Jaki ma 100% racji, której niestety nie ma prezes.
TO DOBRA WIADOMOŚĆ2020.09.19 1:15
A TY WYP,IERDALAJ DO PRZYCZEPY PŁODZIĆ DAŁNY
antoni.s2020.09.18 23:53
Podsłuchane w europarlamencie,zbigniewm ziobro pyta patryka jakiego,a ty nauczyłeś się już angielskiego?,jakiego?,nie jakiego ku..a,tylko angielskiego.
Łukasz2020.09.19 10:12
Pisz, pisz dalej te swoje prymitywne dowcipy! Kompromituj swoje środowisko :)
antoni.s2020.09.20 22:09
Nie są moje.
Solidarna świnia2020.09.18 22:31
Brawo Patryk! Piona!
TwojaStara2020.09.18 22:26
Pytanie do genetyków-antropologów: Co powstanie ze skrzyżowania Papryka Yetiegi i Kayah Głodeq?
Marco Breslaviano2020.09.18 21:24
Oto, co w 2019 roku pan prof. Jacek Bartyzel mówił o prawdziwych afiliacjach politycznych partii, która śmie określać się jako Prawo i Sprawiedliwość: "Głosami posłów PiS stary komuch Czarzasty został wicemarszałkiem sejmu. Na urząd ministra finansów zostaje desygnowany człowiek kosmopolitycznej banksterki, który chce zlikwidować obieg gotówkowy, czyli uczynić z nas niewolników, którym w każdej chwili można będzie zablokować z dowolnych powodów – np. niepoprawnych poglądów politycznych – dostęp do transakcji, a więc skazać na brak podstawowych środków do przeżycia. Najprawdopodobniej ów jegomość, niemający nawet wyższego wykształcenia i kaleczący mowę polską, został postawiony na to stanowisko po to, aby wyegzekwować i nadzorować wypłacenie przez Polskę gigantycznego haraczu za tzw. mienie bezspadkowe pożydowskie. Głosami posłów PiS funkcję przewodniczącej komisji polityki społecznej i rodziny objęła przedstawicielka partii neobolszewickiej i proaborcjonistka, która z pewnością zrobi wszystko, aby zablokować próbę pełniejszej ochrony życia dzieci nienarodzonych. Również głosami posłów PiS wiceprzewodniczącą komisji kultury (sic!) została ultralewaczka, na domiar niezrównoważona, którą z kulturą ma mniej wspólnego niż Hunowie. To wszystko pokazuje, że PiS to nie tylko (co było wiadomo od dawna) łże-prawica, ale po prostu partia antypolska i antykatolicka, która patriotyzm, religię i moralność ma tylko na ustach, żeby oszukać katolików i zapędzić rodaków do urn i oddania na nią głosów, lecz w rzeczywistości interes narodowy sprzedaje za miskę soczewicy, a w obliczu pełzającej rewolucji przeciwko naturze ludzkiej, od jawnego lewactwa różni się tylko tym, że przyzwala po cichu na to, co inni robią jawnie i hałaśliwie, jedynie rozkładając ten proces destrukcji na raty, żeby „pacjenci” się nie zorientowali i nie buntowali. W tej sytuacji każdy uczciwy (bo przecież są tacy) i mający Boga w sercu, a nie tylko na ustach, członek PiS powinien bezzwłocznie rzucić oszustom i obłudnikom swoją legitymację partyjną pod nogi, a jeśli jest posłem lub senatorem, wystąpić z pisowskiego klubu parlamentarnego. A każdy wyborca, który w dobrej wierze i naiwności głosował na tę partię, powinien dokonać rachunku sumienia, uznać, że ciężko zgrzeszył, wyspowiadać się z tego i obiecać, że nigdy już tego grzechu się nie dopuści".
Marco Breslaviano2020.09.18 21:21
Niekoniecznie, Panie Eurodeputowany. Są jeszcze postkomuniści z SLD, neobolszewicy z partii Razem i Biedroniowi sodomici. Oczywiście żoliborski komuch najpierw spróbuje ugrać jak najwięcej dla siebie w zapowiadających się przedterminowych wyborach parlamentarnych, a potem, gdy nie uzyska większości w Sejmie i Senacie, ponownie usłyszymy narrację z 2005 roku o "konieczności" wejścia w koalicję tym razem z Czarzastym, Zandbergiem i Biedroniem. Oczywiście dla dobra Polski. :D Wiele się nie zmieni, będzie to tylko formalne potwierdzenie sojuszu, który już dawno został zawiązany a który tak pięknie uwidocznił się przy okazji głosowania nad projektem ustawy o ochronie życia poczętego norek i jenotów.
Jan Radziszewski2020.09.18 20:49
my też mamy co najmniej kilkanaście zarzutów przeciwko Terleckiemu i Liderowi PIS oraz Premierowi i jego gwardianom tj ministrom - kto przygotowuje szkodzące Polsce Ustawy - niedługo Będzie na stołku " 10 maj 2020 r Pan I król Polski Jezus Chrystus "Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. +++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. +++ Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji." +++ zaś NMP królowa Polski takie kieruje 2.05 2020 roku słowa "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam + Pomazańca Bożego + co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
Randka już teraz, teraz ...2020.09.18 19:39
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
OZ2020.09.18 19:25
Pani rzecz-niczko proszę popłynąc z prądem trzaskowskiego.
Anonim2020.09.18 19:19
Kaczyński chce wszystkich przestraszyć wyborami, do których żadna partia nie jest przygotowana, chce mieć spokój, bo jest dogadany z innymi handlarzami Polski. Nie wchodzi się drugi raz do tej samej rzeki.
Foster2020.09.18 19:15
Raczej nie - to wielki czas dla Hołowni.
Alojzy Cedzidło2020.09.18 19:10
Racja , panie pośle Jaki . Racja , racja , racja . Tylko komu pan to tłumaczy ? Powodu jakichś poprawek w ustawie robicie samokastrowanie. ? Wszyscy liczą na przedterminowe wybory , ale wygra tylko jeden . O ile to możliwe . Oby tym jednym był PiS . Oby , bo sondażami się nie wygrywa . Nie zawsze się sprawdzają. Ktoś wyczuł intencje Gowina i Ziobry i zaczęł udawać ,że brawo bije .
Anonim2020.09.18 19:07
PiS nigdy nie ukrywał, że blisko mu do lewactwa, nie kto inny, jak PiS poprzez TVPiS osadził starych komuchów w PE. To jeden wieli obóz zdrady i zaprzaństwa. Niedługo się przekonamy. Wyjdzie gnój na wierzch.
...2020.09.18 18:58
Polityczną próżnie jakaś koalicja wypełni. Pytanie tylko czy będzie dbać o interesy Polski czy swoje własne.
Japa2020.09.18 19:13
Pytanie zasadne do bólu .
Anonim2020.09.18 19:13
... a kto tam dba o interesy Polski, to widać, Solidarna Polska, Konfederacja. Dla pozostałych sprzedawczyków Polska zaczyna się w Sejmie, i kończy się w radach nadzorczych spółek SP, lub parlamencie EU. Pieniądze nie śmierdzą.
ladychapel2020.09.18 18:54
Do tej pory pisaliscie PiS, PiS, PiS - bardzo zadko przypominaliscie i sobie i innym, e to Zjednoczona Prawica. Od kiedy zaczely sie u was kwasy - Juz jest PiS i inni - ci inni to wkrotce beda wrogowie, obok wszystkich innych wrogow typu: totalniacy, masoni, EU, Soros, ekolodzy, cyklisci, wegetarianie, nauczyciele, niepelnosprawni, dzender potwor
Co towariszcz iz Leningrada?2020.09.18 19:00
Znowu ci Alosza zabrał polski alfabet? Ty ciemnoto poyebana w pysk! Odpieerrdol się od Polszy ty kacapskie goowno!
ladychapel2020.09.18 19:26
Zhakowales kontrole rodzicielska na tablecie Wiesiu?
Wiesio2020.09.18 19:46
Bierz się za robotę, a nie głupoty piszesz, bo powiem twojemu ojcu, żeby ci internet odłączył.
Do sreydy chapel2020.09.18 21:38
POwska dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 O qwa! To mnie zmiażdżyłeś! 😂 Jprdl. hahahaaa Co za przykurw 😅.
Bbb2020.09.18 18:49
Zgadzam się z SP. Panie pośle Jaki, bardzo dziękuję za trafne stwierdzenia. Pan Prezes PIS wymaga przestrzegania wartości, w postaci uznania bezkarności urzędników i zwierzątek za ponad ludzi. To jakaś farsa i naigrywanie się z ludzi. Proszę dalej trzymać się prawdy.
Solidarna świnia2020.09.18 22:32
Kolejny solidarny! Brawo!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.18 18:47
to tylko kwik PiSdowatej świni odrywanej od koryta...
Olej2020.09.18 18:44
Mam Pan absolutną rację panie Jaki !!!
Suweren2020.09.18 18:43
Amen.