„Panie księżulku gender odpowiada". Oświadczenie i zatrważająca relacja "Lechii"  - zdjęcie
07.12.13, 07:05Przerwanie wykładu ks. Pawła Bortkiewicza (fot. zrzut ekranu z filmu Korporacji "Lechia")

„Panie księżulku gender odpowiada". Oświadczenie i zatrważająca relacja "Lechii"

16

W piątek Korporacja „Lechia” wydała oświadczenie w sprawie wykładu ks. prof. Pawła Bortkiewicza na Uniwersytecie Ekonomicznym.  Studenci wyrazili satysfakcję, że „pomimo wywieranej najpierw przeciwko niemu presji ze strony zwolenników tzw. gender studies, a następnie podjętej przez część z nich próby jego przerwania, wykład krytyczny wobec pseudonauki dot. gender doszedł jednak w całości do skutku”.

„Lechia” wyraziła także głęboki sprzeciw wobec prób przerwania wykładu oraz rażącego naruszania standardów debaty akademickiej. „Pomysłodawców i sygnatariuszy petycji - sprzeciwu wobec wykładu, wzywamy w przyszłości do głębszej refleksji i większej odpowiedzialności w ferowaniu tego rodzaju sformułowań i osądów” – apeluje Adam Wize, prezes Korporacji „Lechia”.

Studenci wyrażają także podziękowanie władzom uczelni za „twarde stanie na straży wolności debaty oraz akademickiego etosu”.

Do oświadczenia Korporacji załączona jest relacja z czwartkowego wywiadu. „Po ok. 3 minutach od zabrania głosu przez Księdza Profesora Bortkiewicza jego wykład został przerwany przez zwolenników ideologii gender, spośród grupy osób na balkonie, jedna z Pań krzyczała: Rozpad rodziny, gender, łuu, Panie księżulku gender odpowiada, mów dalej, brawo, w tym miejscu przynajmniej w tej sali wykład został ostatecznie przerwany. Później m.in. umalowany już pan ubrany w złotą sukienkę wskoczył na stół prezydialny z okrzykiem: Zapraszam wszystkich na rozpad rodziny” – czytamy w relacji „Lechii”.

MBW

Materiały video z przerwanego wykładu można zobaczyć TUTAJ

Komentarze (16):

anonim2013.12.7 7:22
Umalowane pano w sukience, za chwilę wyciągnie swoje rączuchny, by zaadoptować dziecko, bo oczywiście samo nie jest w stanie go spłodzić. O taką "rodzinę" w istocie chodzi temu rodzajowi nijakiemu. Takiego wała, zboku!
anonim2013.12.7 7:34
Złota sukienka... Król Midas? Głupota nie zna granic.
anonim2013.12.7 8:10
Głupota tych ludzi nie zna granic. Są tak głupi że nawt nie wiedzą jakie zło popierają. Tak jak Marksizm który popierały głupie nasy i ludzie chorzy z nienawiści.
anonim2013.12.7 8:20
Tak działa Zły. "Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę."
anonim2013.12.7 8:35
chłop z Radomia - Każda anarchia jest zła jednak obrona przed idikracją jest w pewnym stopniu uzasadniona, Zdecydowanie większa część zdrowego społeczeństwa jest terroryzowana przez garstkę inteligentnych inaczej Ty po której stronie jesteś??
anonim2013.12.7 9:29
@Chlop z Radomia Mozna takie przypadki mnozyc. Podobnie zdarzylo sie we Wroclawiu na wykladzie prof. Baumana. Jest więc chyba dobra okazja, żeby ludzie odpowiedzialni i myslacy zaprotestowali generalnie przeciwko takim formom ekspresji. Niech oponenci raczej sprobuja po wykladzie w trakcie dyskusji obalic jego tezy. Przy zachowaniu wszelkich proporcji przypomne casus, kiedy pracownicy i studenci (oczywiscie jakas grupa, jak to zwykle bywa) uniwersytetu rzymskiego La Sapienza zaprotestowali przeciw wykladowi papieza Benedykta XVI. Papiez wowczas natychmiast odwolał wyklad, co dalo powod do zmiany potocznej nazwy uczelni na La Ignoranza:))
anonim2013.12.7 9:58
Wykłady i debata uniwersytecka ma sens ale pod pewnymi warunkami: przyzwoitego tematu i przyzwoitego wykładowcy. W tym wypadku oba warunki były zachowane, natomiast w przypadku kagiebiaka Baumana - nie. Narodowcy protestowali przeciwko osobie, natomiast w tym wypadku takiego powodu nie było, a treść wykładu można było kontestować celnymi argumentami, na które nie stać te pogubione lemingi.
anonim2013.12.7 10:24
@chlop z radomia: wymień tych katoterrorystów o których tak opowiadasz. Warto wiedzieć.
anonim2013.12.7 11:53
Zwolennicy gender pokazali swoje argumenty w dyskusji. Żałosne
anonim2013.12.7 12:42
Z najeźdźcą trzeba walczyć, również siłą, jeśli merytoryczne argumenty nie trafiają do zakutych łbów. A genderowcy to - najeźdźcy; ...Rozpad rodziny, gender... czy ...Zapraszam wszystkich na rozpad rodziny”... wykrzykiwane na sali to chyba zachowanie nie mniej czytelne niż inwazja Wehrmahtu czy Armii Czerwonej we wrześniu 39 roku na Polskę
anonim2013.12.7 13:08
Diabłu (ideologia gender) trzeba się zdecydowanie przeciwstawiać! No i modlić się trzeba o nawrócenie biedaków oszukiwanych przez złego ducha! Babilon upadł!
anonim2013.12.7 14:04
Ten (ta, albo to) zrobił/a/o z siebie debila/ debilkę!
anonim2013.12.7 14:22
Kto to bydło wychował? O przepraszam bydło ..ono się wcale tak skandalicznie nie zachowuje.
anonim2013.12.7 15:31
Dzięki narodowcom i kibicom, nie do pomyślenia jest u nas to, co stało się w Argentynie! Dlatego ich tak zboki nienawidzicie!
anonim2013.12.7 16:15
widzę, że na Frondzie jest cenzura i usuwa komentarze niezgodne z ideologią KK. to jest żenujące. wycinając niewygodne komentarze nie zmienicie ludzi tylko sami się pogrążycie.
anonim2013.12.8 1:24
Najlepsza obrona przed popieprzonym genderyzmem -> Konferencja Przez śmiech do lepszego małżeństwa - Mark Gungor (polskie napisy) -> http://chomikuj.pl/Jandra/Filmy+Dokumentalne/INNE/Przez+*c5*9amiech+Do+Lepszego+Ma*c5*82*c5*bce*c5*84stwa/Konferencja/Konferencja+cz*c4*99*c5*9b*c4*87+pierwsza,2712379893.avi(video)