Nieoficjalnie: Ewa Leniart kandydatem PiS na prezydenta Rzeszowa - zdjęcie
27.02.21, 11:43Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Nieoficjalnie: Ewa Leniart kandydatem PiS na prezydenta Rzeszowa

3

Radio RMF FM nieoficjalnie poinformowało, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Rzeszowa będzie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Tymczasem wicerzecznik PiS Radosław Fogiel przekonuje, że decyzja jeszcze nie zapadła, ale zostanie podjęta przez Komitet Polityczny PiS w ciągu najbliższych dni.

Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM, z ramienia Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Rzeszowa ma kandydować wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. O sprawę był dziś pytany w Radiu Zet Radosław Fogiel.

- „Zawsze, jeżeli chodzi o kandydaturę, personalia i decyzję o wystawieniu kandydatury w wyborach samorządowych w mieście wojewódzkim podejmuje Komitet Polityczny PiS - pewnie będzie się w tej sprawie niedługo zbierał, chociaż jeszcze jest chwila czasu na zgłaszanie kandydatów”

- stwierdził wicerzecznik PiS.

Dodał, że partia ma wielu rozpoznawalnych polityków związanych z Podkarpaciem i pod uwagę bierze się wiele kandydatur. Zaznaczył przy tym, że w ocenie PiS Rzeszów potrzebuje zmian.

RMF FM zapytało o ewentualny start w wyborach samą Ewę Leniart.

- „Na pewno jestem osobą, która posiada kompetencje i predyspozycje do tego, bo myślę, że prawie pięć i pół roku piastowania urzędu wojewody daje mi takie prawo, by taką deklarację uczynić. Natomiast oczywiście czas pokaże, to jest poważna decyzja”

- powiedziała.

- „To jest także decyzja, która ma wpływ na życie osobiste, więc muszę ją przekonsultować z najbliższymi. Muszę uzyskać akceptację, gdybym miała zmienić swoje życie także zawodowe, bo to na pewno będzie mieć wpływ na to, jak funkcjonuje moja rodzina”

- dodała.

kak/PAP, RMF FM, wPolityce.pl

Komentarze (3):

Monika2021.02.27 19:47
Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym. http://panieonline.pl/monia89
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.27 11:55
Ciekawe jakie są "kompetencje" tej brudnej pały? gotowała kaczorowi obiady czy może prała mu zaszczane gacie...
A jakie miał/ma Ferencz?2021.02.27 13:46
Oprócz legitymacji PZPR-u i układzików w Rzeszowie-Mojżeszowie?