Niemcy szydzą z Polski: ,,Z tygrysów zostały futerka’’ - zdjęcie
10.12.20, 14:01Fot. via: Flickr CC 2.0

Niemcy szydzą z Polski: ,,Z tygrysów zostały futerka’’

109

Niemiecka prasa ogłasza wielkie zwycięstwo Angeli Merkel i porażkę Polski oraz Węgier w sporze dot. mechanizmu praworządności. Na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung” Thomas Gutschker przekonuje, że zaproponowana deklaracja nic nie zmieni w tzw. mechanizmie praworządności, a co najwyżej poskutkuje opóźnieniem jego użycia, a Polska z Węgrami uległy groźbie stworzenia „koronafunduszu” bez ich udziału. W ocenie Gutschkera „z obu tygrysów zostały futrzane dywaniki”.

Polska i Węgry przystały na kompromis z niemiecką prezydencją ws. tzw. mechanizmu praworządności. Zaproponowane porozumienie przewiduje, że rozporządzenie wprowadzające mechanizm nie zostanie w żaden sposób zmienione, ale dodana do niego zostanie deklaracja, w której zawarte będą warunki korzystania z mechanizmu. W ten sposób wykluczona ma zostać możliwość korzystania z tego narzędzia w celu wywierania politycznego wpływu.

Zdaniem komentatora „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, deklaracja ta realnie niczego nie zmienia w samym mechanizmie praworządności, a jedynie opóźnia jego użycie:

- „Wypłaty ze wspólnej kasy będą w przyszłości uzależnione od norm praworządności. Ten mechanizm pozostał nienaruszony. Jedynie jego zastosowanie odsuwa się nieco w czasie” – pisze Thomas Gutschker.

Dziennikarz przypomina zapewnienia Viktora Orbana sprzed kilku dni, który podkreślał, że nie zgodzi się na żadną deklarację dodaną do mechanizmu, porównując taką deklarację do „przyczepienia pinezką na tablicy ściennej małej karteczki”.

- „Na taką karteczkę Orban w środę zgodził się” – pisze niemiecki publicysta.

W jego ocenie tak Węgry, jak Polska, uległy groźbie stworzenia „koronafunduszu” przez 25 państw i tym samym pieniądze okazały się najlepszym argumentem.

- „Z obu tygrysów zostały więc futrzane dywaniki przed łóżkiem” – pisze o rządach Polski i Węgier Gutschker.

- „Angela Merkel doprowadziła niemiecką prezydencję w UE do pomyślnego zakończenia” – podsumowuje swój komentarz.

kak/dw.com

Komentarze (109):

Skrzypek na dachu2021.01.5 18:30
Folksdojczkom butem w morde .
KaitlinBegay2021.01.5 16:31
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię..... workreviews10.com
AAAtomek2021.01.5 11:04
tak się tylko wydaje tym z gestapo
bogdanus2021.01.5 9:40
Dokładnie nic się nie zmieni, więc to Polska, Węgry są zwycięzcami, chroni nas Traktat a duża kasa będzie nasza. Ze strony Niemiec jest to śmiech przez zaciśnięte zęby.
roza2021.01.5 19:17
niestety , zmieni się i to zasadniczo, uwzględniającym korupcje, złodziejstwo, itp, oraz brak kontroli Państwa nad przestrzeganiem Prawa sądownictwa i Sędzi dla dobrostanu Polaków Nie własnej polityki nieuczciwości Sędziów dla własnych bezprawnych korzyści uprzywilejowania i łapówkarstwa. Co stanowiłoby o niepraworządności w zarządzaniu Państwem Rządu krajów EU. By ukarać Państwo musi być to udokumentowane jak powyżej na podstawie dowodów. Taki zapis w traktacie unijnym honorowany na podstawie dowodów będzie istnieć . Nie z donosów Wasali schylających kark o jałmużnę. To się należy wszystkim członkom Unii. I to jest kompromis zawarty na życzenie Polski i Węgier z EU. Inaczej Polska i Węgry zablokowałyby by budżet UE. Nie powtarzać bzdur dziennikarza, że "Tygrysy walczyły i skórki futrzane zostały"
Felek2021.01.5 2:45
andzia jeszcze więcej ciapatych sprowadź do niemiec zanim pójdziesz na emeryturkę tego ci życzę. Podpis p/w.
kasikas2020.12.12 10:50
no tak ,,,teraz będą jadem pluć niemiaszki ,,,bo nie udało się do Polski wepchnąć zboczonych wartości,,,,
Jurand2020.12.11 8:29
Niestety musimy żyć wśród debili. Kompromis to ustępstwo obu stron, ale w polityce wszyscy muszą ogłosić że wygrali. Jeżeli ktoś tego nie rozumie to proszę czytać zdanie pierwsze.
Jakub2020.12.11 5:03
Teraz trzeba zapytać polski TK, czy to porozumienie jest zgodne z polską konstytucją. Tylko kto to zrobi? Sami zdrajcy.
Agnieszka2020.12.10 22:56
I to jedno zdanie z tytułu mówi wszystko o przechwałkach Morawieckiego
Janek2020.12.10 22:43
Gdyby to nie był sukces to Niemcy chwaliliby nas tak jak chwalili PO za czasów Tuska gdy ten oddawał im kolejno całe części gospodarki. Wtedy polski rząd był cacy i cały słodki i OK! A teraz jest fe! Bo zabiera Niemcom to co do nich nie należy....
Jan Radziszewski2020.12.10 21:07
Strącenie Krwaworudej bestii i czarnego orła w przepaść Zaufanie Bogu może sprawić że, gdy Polska będzie posłuszna woli Bożej, to wtedy stanie się tak. – „Oczami duszy widziałam Matkę Najświętszą Niepokalaną, ubraną w suknię koloru jasnofioletowego i ciemniejszy płaszcz, też fioletowy. Matka Najświętsza trzymała w dłoni piękną koronę złotą z diamentami. Na niskich postumentach siedziały dwa orły, jeden biały miał skrzydła i nogi krwią broczące, a drugi czarny bardzo i dumnie trzymał zadartą głowę. Był w złotych butach z ostrogami, nie mógł stać spokojnie, tylko przestępował z nogi na nogę. U dołu postumentu orła białego leżały tłumy ludzi odzianych w białe szaty z krwawą plamą w okolicy serca. U stóp orła czarnego widziałam sztandary, huragan i liczne grupy dzikich wojsk, liczny sprzęd wojenny, dziwną broń, hardość ludzi, dzikie nawoływania, krzyki, rozkazy. Potem ujrzałam jak spłynął z góry błękitny szal i stworzył jak gdyby ścianę między tymi orłami. Wokoło orła białego powstała dziwna luka. Około tej luki zaczęła tarzać się krwaworuda bestia, podobna do upiornego gada, drapieżnego dinożaura. Jednak nie mogła ona przybliżyć się do postumentu, na którym siedział biały orzeł. Wtem powstał duży blask i Anioł ognisty, bardzo duży strącił bestię-gada w przepaść. Matka Najświętsza dała złotą koronę wielkiemu Aniołowi i coś szybko powiedziała, czego ja nie mogłam zrozumieć. Anioł podszedł i włożył na małą, kształtną głowę orła białego koronę. Spadły dwa miecze pod stopy orła, a on stanął obiema nogami na mieczach, a nad głową jego pojawiły się słowa: - Przekuj miecze na lemiesze, bo chleb z twojej ziemi ma nakarmić całą zgłodniały świat. Teraz zobaczyłam czarnego orła poćwiartowanego na bardzo drobne kawałki, które to wielki Anioł ognisty cisnął tam, gdzie strącił gada-bestię. Cisza stała się wielka, i ci, co leżeli u stóp postumentu, wszyscy wstali z wielką radością i śpiewali: Hosanna, Hosanna Bogu Najświętszemu, Jemu cześć i chwała, a narodom wszystkim wielki pokój. Amen. Matka Najświętsza stała teraz w szacie śnieżnobiałej, w koronie na głowie, z Dzieciątkiem Bożym, które miało około siedmiu lat, też w koronie na głowie i białej szacie. W jednej dłoni trzymało Dzieciątko Krzyż złoty w drugiej ukoronowanego Orła Białego 78. /
Jasiek2020.12.10 23:59
Masz całkowitą rację. Jedynym ratunkiem przed zatraceniem dla Niemiec i Rosji jest Rzeczpospolita od Renu po Pacyfik.
Skrzypek na dachu2021.01.5 18:41
Polska niedlugo odbierze prastare Piastowskie ziemie od Wladywostok do Wilhelmshawen .
Maria2020.12.10 20:56
Na miejscu Niemców martwiłabym się o przyszłość w kalifacie
Zatroskany2020.12.10 19:53
Niemcy puki co jeżdżą Tygrysem, po biednych krajach Europy środkowo wschodniej. Ale już niebawem będą musieli latać na dywaniku.
Duraki, wy2020.12.10 19:12
Napisz cos Frondo, o tym: Handlarz bronią odwołuje się od nakazu zapłaty. Nie ma z czego oddać. Chodzi o 12 mln. euro. Z kim się podzielił? Człowiek otrzymał 44,5 mln euro na zakup 1241 respiratorów. To chyba najdroższe respiratory na świecie. Dostarczył tylko 200 i to nie takich jakie miał dostarczyć. Potem jeszcze coś tam dorzucił, ale potem nastał nowy minister zdrowia i zażądał zwrotu kasy. Już złodzieja nie kryje kolega Szumowski.
Podaję nr konta:)2020.12.10 20:03
Oj zaraz tam... Ukradł? Zachachmęcił? No może i tak, no ukradł i zachachmęcił. Ale któż nie miewa pokus?
...2020.12.10 19:11
Niemcy wypłaćcie Polsce odszkodowanie z krzywdy któreście dokonali na naszym Narodzie. I zwródżcie nam skradzione dobra kulturalne.
Polaki2020.12.10 19:15
Wypłaćcie Niemcom odszkodowanie za stracony majątek na utraconych od zawsze niemieckich ziemiach.
[email protected]2020.12.10 19:48
Goebbelsy niech się cieszą, że w ogóle mają państwo. Za II wojnę światową powinni bowiem zapłacić totalną anihilacją.
szok^22020.12.10 22:10
Amen !
Linka2020.12.10 20:08
"Niemieckie" ziemie, czyli takie, które najechaliscie i zawłaszczycie volksksdeutschu.Jesteście narodem zbrodniarzy i pospolitych złodziei
Anonim2021.01.5 16:32
Ale z ciebie Goebbels. Za to co zrobili nie powinni istnieć.
Roza2021.01.5 19:39
ha ha To Ruscy pogonili Niemców , nie chcieli mieć ich za bliski. Nam ciachnęli Wschód A Frycom ciachnęli zachód gdy pogonili ich frycków do Berlina. ha ha. Ponadto Niemcy rozpętali wojnę napaścią na Polskę . Wstydem fryców i hańbą ich domagać się odszkodowania. Jest przepowiednia , że Niemcy znikną z mapy świata. Tylko Oni , żaden kraj nie ucierpi. Może Putin ich załatwi swoimi metodami trucizn . może szczepionką sputnik , produkowaną we współpracy . Polska będzie dowodzić Unią Europejską.
Roman2020.12.10 19:08
Ten Thomas ( ach pokaz co ty to masz) dobrze wie , ze krytyka rzadu niemieckiego oznacza dla niego koniec pracy . On moze sobie pogrzebac palcem w duupie a nie napisac prawde.
Anonim2020.12.10 19:02
co szkopom zostało musieli zrobić krok do tyłu - jak by to nie nazywać i mit wszechwładnych pomału zaczyna kruszeć i stąd ten skowyt szkopskich gadzinówek, a że nasi tylko co nieco urwali to już inna sprawa no ale zawsze to coś na dobry poczatek
Elektor2020.12.10 18:52
No cóż. Polska polityka polega na żebraniu. Żebrze PiS i żebrze PO. Jedni w USA drudzy u Niemców, a wszyscy w UE. Wg PiS i PO dotacje unijne to główna gałąź polskiej gospodarki. Powinszować! Od dotacji zależą ich posady, jako głównych żebraków. Obłożyć Polaków podatkami utrudnić im życie ile wlezie dokopać żeby mieli najtrudniej w Europie a potem żebrać o dotacje. Banda wyjątkowych sk...nów.
Smutny koniec parcha,2020.12.10 18:42
Z "katolskim sadyzmem" przyglądam się desperacji parcha. Keller-Krawczyk próbuje na siebie zwrócić uwagę: kretynizacja, JPIII, oficer LWP, Polak (parch Polakiem - a to dobre!), itp., itd. - Jaki on jest bezsilny, zdesperowany aż mnie pod jajami coś mile łaskocze jakbym miał masaż robiony przez gejsze, a miałem nie jeden raz, jako kawaler (with happy ending!). . . . . W Niemczech chciał być "Niemcem", ale go wyśmiano i wypierrdolono, do USA chciał emigrować, ale brudasa żydowskiego nie wpuszczono, podobnie do Kanady... No parch jest wściekły, bezsilny i zdycha w samotności.
PRAWDA2020.12.10 18:49
Niemcy już Buty czyszczą Arabom ==ubywa co roku 500 000 tysięcy Niemców a przybywa 1 000 000 Islamu w Niemczech ====Niemcy Kaput ==
Anonim2020.12.10 18:24
Polski TYGRYS na znak, że został ubity jestjego jako trofeum FUTRO. SZWABSKIE TYGRYSY to KUPA ZŁOMU. Już nasi pod STALINGRADEM, KURSKIEM a nawet w POWSTANIU WARSZAWSKIM były PRZERABIANE NA ZŁOM. SZWABSKIE TYGRYSY to KUPA ZŁOMU. ZARDZEWIAŁY NIEMIECKI ZŁOM, a POLSKIE FUTRO DZIELNEGO TYGRYSA POLSKIEGO MYŚLIWEGO WYŚMIENITEGO STRZELCA w razie wojny SKUTECZNEGO SNAJPERA.
Z tygrysów zostały futerka’2020.12.10 18:20
HE HE, DOBRE HE HE. WSIOWE POLACZKI CEBULACZKI I ICH MEGALOMANIA. ZAISTE POLSKA I WONGRY TO TYGRYSY JEWROPY, HE HE,
Fakt2020.12.10 18:03
O jacy obrażeni. Jak pluja na Niemców i wyzywają wulgarnie to jest ok. I tak Niemcy sie z wami, katotalibowie z pisu łagodnie obeszli.
+fakt2020.12.11 9:19
daj namiary kundlu to ja sie z toba "obejde" :)
roza2021.01.5 18:21
szkoda śliny na POmyjów . Mają swoją godność
ala2020.12.10 17:43
Polska, Węgry oraz co najmniej 8 innych państw nie chcą, aby Komisja Europejska, jej urzędnicy ustalali, czym jest praworządność. Państwa chcą, aby ten mechanizm był jasny, doprecyzowany - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Genowefa Grabowska, ekspert prawa międzynarodowego i europejskiego.
pogromca PIS2020.12.10 17:39
nie mogę się doczekać jak po zatwierdzeniu budżetu tvPIS, Fronda i Niezależna porażkę Polski i Węgier przekują w sukces, będzie tak jak z wykonaniem żydowskiego rozkazy ze zmianą ustawy o IPN, sukcesem okazało się wykonanie rozkazu Mosadu w terminie
PRAWDA2020.12.10 17:57
Bestie Niemieckie ===kiedy zapłaca za 2 wojne swiatową ---
KOSTEK2020.12.10 17:37
No cóż, trzeba, niestety, zgodzić się z niemieckim dziennikarzem, a samym Niemcom, w tym zwłaszcza pani kanclerz Merkel, z przykrością pogratulować sukcesu. Ale tak to już jest, jeśli nie umiemy uczyć się skutecznej polityki od wrogów, zwłaszcza kiedy są to wrogowie odwieczni.
kaka2020.12.10 17:36
Te chaniebne parchy czyli szwaby ---zdewastowaly nasze panstwo ateraz jeszcze szydza z niego --GDYBYSMY MIELI NORMALNYCH BISKUPOW A NIE MIECZAKOWWYSTAPIL BY PRYMAS I POWIEDZIAL --PO WASZYCH BARBARZYNSTWACH 39-45 DALISMY WAM PRZEBACZENIE TERAZ JE COFAMY .
Anonim2020.12.10 17:41
Lecz się człowieku z nienawiści bo na rozum to już chyba za późno...
matis892020.12.10 17:14
Przecież Niemcy mają rację. Lewacki PIS to od dawna ich lalki i cwele reprezentujący interesy masonerii i lewactwa. Lewacki PIS oficjalnie wspiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego antychrysta do Znamienia Bestii.
BieS2020.12.10 18:07
Konfa stale traci, dlatego tak ujadasz ale to już agonia.
matis892020.12.10 18:57
To prawda że lewacki PIS oficjalnie wspiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego antychrysta do Znamienia Bestii. Dlatego szczekacze tego nie negują bo jest to oficjalnym faktem, a szczekacze sami też to popierają. Stąd odpowiedzi to tylko prymitywne obrażanie i zero odniesienia.
ladychapel2020.12.10 17:14
WYGRALIŚMY! WAŻNE, ŻE JEST WRÓG. I TO NIE JEDEN A PRZYNAJMNIEJ 25.
25:22020.12.10 17:12
: )
BieS2020.12.10 17:03
Fronda! Dlaczego blokujecie opinie pod komentarzami? Ośmieszacie się! Dodam że nie jestem z totalnej.
ADMIN2020.12.10 17:15
Niczego nie blokujemy. Tu są same dzbany - poszukujemy dziennikarza ale na uczelni przewielebnego ojca Tadeusza też są same dzbany - wię uzbrój się w cierpliwość
man.of.Stagira2020.12.10 16:59
Cip, cip, cip...ani nawet SAPNĄŁ...jak go niedźwiedź DRAPNĄŁ..BRAWO Premier RP!...
Anonim2020.12.10 16:46
No to jak kacapy, cieszy was to co szkopy wypisują o Polsce, nic dziwnego jesteście tylko wypierdkami niemiaszków
-2020.12.10 16:41
przykro mowic ale szkopy maja racje- Widac ze nasz premier dmucha z nimi w jedna trabe-czyzby nastepny zdrajca?
hehehe2020.12.10 16:02
Obawiam się, że to prawda niestety.
Anonim2020.12.10 16:07
Nie, to nie jest prawda. Nie zostały futerka tylko obsrane kalesony.
man.of.Stagira2020.12.10 16:00
Można nie wierzyć w to co JEST ale jeśli się w coś wierzy, to owo coś musi ISTNIEĆ'. J.G.F. Hegel. KOLEJNY b l e f Mateusza...xD...widoczny gołym okiem...BRAWO Premier RP!
Michał Jan2020.12.10 15:46
Kiteusz powinien sobie zrobić zdjęcie z tekstem tego "kompromisu" w pozie prem. Chamberlaina wracającego z Monachium. "Przywiozłem Wam niewiązanie dotacji z praworządnością".
edward2020.12.10 15:42
niemiaszki każdą klęskę przedstawią jako sukces palanty.
pamietamy2020.12.10 15:46
No, szczególnie ten wielki sukces 27:1. A nie czekaj, to nie były niemiaszki.
Anonim2020.12.10 16:06
Jaka klęska, trzymając się PiSdzielskiej terminologii to w 1945 podpisali kompromis.
Anonim2020.12.10 16:41
a ty razem z tą lewacka bandą, nawet tego nie potrafiliście zrobić, wolelibyście dać d..py za darmo
Anonim2020.12.10 17:07
Jeżeli brak zgody na standardy kremlowsko-dyktatorskie oznacza dawanie du..py, to owszem, wolę dawać du..py, niż robić gałę Putinowi z resztą prawiczków.
Anonim2020.12.10 15:41
Ale im pochlebili . A więc to były tygrysy . Gorzej , gdyby to były pieski preriowe .
Leszek2020.12.10 15:39
Deutschen Schweine.
ironia2020.12.10 15:31
i zapewne dlatego wojtus sadurski ostatnią nadzieję pokłada w wecie Holandii , jak wiadomo wojtusiowi na wygranej pisu bardzo zależy
Anonim2020.12.10 15:28
Nie futerka tylko gacie, i to w dodatku posrane...
Anonim2020.12.10 16:42
ty z kumplami chcieliście z gołą d... latać i po rusku gadać
Po 11 ...2020.12.10 15:17
Po pierwsze nie tygrysy tylko tchórzofretkki, po drugie nie futerka, ale rzadkie popuszczone ze strachu pisokupki.
man.of.Stagira2020.12.10 15:15
RAWO MATEUSZ Morawiecki! MISTRZ! T e r a z ....to NIDERLANDY...są ...p r o b l e m em!..xD...
sami debile2020.12.10 15:14
tu komentuja żenada
Witaj2020.12.10 15:17
wśród swoich :-)
Arek2020.12.10 15:13
No to się napisały Niemiaszki o praworządności a Morawiecki dodał tylko krótki tekst na końcu i cała pseudo praworządność poszła tam gdzie jej miejsce. I tak mamy jeszcze jeden niepotrzebny i bezużyteczny dokument.
elf.2020.12.10 15:10
To się jeszcze okaże?, na razie żaden podpis Polski i Węgier nie został złożony i niczego nie podpisano, Niemcy jak zwykle wychodzą przed szereg, ich pycha doprowadzi ich do upadku i wielkiego rozkładu.
J2020.12.10 15:07
Tego Fronda nie napisze. Wynegocjowany przez Angelę Merkel kompromis to również triumf Viktora Orbána, któremu pozostający w pakiecie budżetowym w niezmienionej formie mechanizm praworządności nie będzie mógł zaszkodzić aż do kolejnych wyborów za dwa lata. Mateusz Morawiecki natomiast, poza kilkoma gładkimi słowami, nie uzyskał nic, bo będzie musiał się podpisać pod dokumentem zawierającym inne straszne słowa: "rządy prawa". Już pisałem, że Orban wykorzystał polski rząd jak przedszkolaków. Ależ wstyd. Orban ugrał swoje, a Polska co?
Topek2020.12.10 14:52
Teraz widać że Niemcy są naszym największym sojusznikiem w każdej sprawie, dzięki Niemcom i Unii możemy utrzymać w Polsce praworządność, demokrację i podciąć skrzydła takim małym nieudacznym pseudo dyktatorkom
Topek2020.12.10 14:48
Ten dzień trzeba 10.12. 20 trzeba zapamiętać w przyszłości to może być uznane jako święto narodowe o nazwie Dzień Praworządności
Polak12020.12.10 14:57
Topek ty jesteś zwykły bolec , zdrajca POLSKI I POLAKÓW ,spadaj stąd
Topek2020.12.10 23:56
Dobra idę, ale ty nie jesteś Polak strzele se amfe i zbije konia, ciau.
Jarek2020.12.10 14:45
Jeśli sam się prosisz, aby z Ciebie szydzili, to się nie ma co dziwić. No bo zostały futerka.
man.of.Stagira2020.12.10 14:43
BRAWO MATEUSZ Morawiecki! MISTRZ! T e r a z ....to NIDERLANDY...są ...p r o b l e m em!..xD...
Polonia Semper Fidelis2020.12.10 14:43
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów rządów PO, który nie może pogodzić się z nieodwracalnością obecnych rządów. Maniacko wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z tym typem, bo jemu właśnie o to chodzi. To jest sadomasochista, który obrażany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Anonim2020.12.10 15:27
Dziękuję w imieniu swoim i kolegi, obiecuję nie ustawać w wysiłkach.
man.of.Stagira2020.12.10 14:42
BRAWO MATEUSZ Morawiecki! MISTRZ! T e r a z ....to NIDERLANDY...są ...p r o b l e m em!..xD...
man.of.Stagira2020.12.10 14:31
Negroidalny (‘taka murzyńskość’) komentator stały 24-h / 7 days a week na forum fronda.pl -: „Zdeklasowany w młodości drobnomieszczanin (prekariusz – m.o.S), nie posiadający ani zawodu (ksiądz bez sutanny –m.o.S), ani pozycji społecznej (‘wykładowca’ –m.o.S), dobrowolny uciekinier z ojczyzny (oikofob i ‘wnuczek z Wehrmachtu’ –m.o.S), której nienawidził, jak nienawidzi się słabości, jeśli nie można jej przeciwstawić własnej siły (‘polskość to nienormalność’ –m.o.S). Ani zawodu, ani stanowiska, ani majątku (zadłużenie –m.o.S), a do tego wątpliwe pochodzenie, i to ze strony ojca (UB + NKWD). Zapewne ‘Mein Kampf’ jest utworem w wielu partiach mocno zafałszowanym. Ale żal i gorycz przeradzające się w nienawiść do swojego środowiska –i tego, z którego wyszedł, i tego w jakim przyszło mu się znaleźć –przebijają wyraźnie z pierwszych rozdziałów książki i nie są na pewno fałszywe.” // Źródło; ‘Państwo stanu wyjątkowego’. Franciszek Ryszka, Ossolineum 1985
jle_ffm2020.12.10 14:30
W zalewie pisowskich inwektyw , kłamstw i pomówień i zwykłego chamstwa pod adresem Niemców i Merkel , to takie porównanie pisowskiego oraz orbanowskiego rządu do tygrysich futerek jest tylko drobnym prztyczkiem w te naburmuszone nochale.
Radziszewski-matis89-rebeliant-Walter2020.12.10 14:25
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Jan Radziszewski2020.12.10 14:31
pisałem ci parchu żydowski nie wklejaj mojego nazwiska do swoich postów bo wiesz że czas bardzo krótki ot najdalej jak za 3 lata zostaniesz strącony do przepaści piekielnej swojego cezara / J 19,15
Anonim2020.12.10 14:25
Polacy szydzą z Niemców, Francuzów, Włochów, Hiszpanów, ostatnio z Holendrów, ale wiadomo Polakom wolno a innym nie. Żenadą
NO CÓŻ2020.12.10 14:57
MOŻE WPIERW SPÓJRZ NA SWOJE KOMENTARZE. Czasem brak słów . Obłudniku, wyjmij belkę ze swojego oka a wtedy przejrzysz, przyjdź i wyjmij z mojego oka źdźbło.
Radziszewski-matis89-rebeliant-Walter2020.12.10 14:24
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 𝐈 𝐖 𝐂𝐘𝐂𝐎𝐖𝐈𝐄. . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
Jan Radziszewski2020.12.10 14:32
pisałem ci parchu żydowski nie wklejaj mojego nazwiska do swoich postów bo wiesz że czas bardzo krótki ot najdalej jak za 3 lata zostaniesz strącony do przepaści piekielnej swojego cezara / J 19,15
Jan Radziszewski2020.12.10 14:23
Strącenie Krwaworudej Bestii i czarnego orła w przepaść +++++ Zaufanie Bogu może sprawić że, gdy Polska będzie posłuszna woli Bożej, to wtedy stanie się tak. – „Oczami duszy widziałam Matkę Najświętszą Niepokalaną, ubraną w suknię koloru jasnofioletowego i ciemniejszy płaszcz, też fioletowy. Matka Najświętsza trzymała w dłoni piękną koronę złotą z diamentami. Na niskich postumentach siedziały dwa orły, jeden biały miał skrzydła i nogi krwią broczące, a drugi czarny bardzo i dumnie trzymał zadartą głowę. Był w złotych butach z ostrogami, nie mógł stać spokojnie, tylko przestępował z nogi na nogę. U dołu postumentu orła białego leżały tłumy ludzi odzianych w białe szaty z krwawą plamą w okolicy serca. U stóp orła czarnego widziałam sztandary, huragan i liczne grupy dzikich wojsk, liczny sprzęt wojenny, dziwną broń, hardość ludzi, dzikie nawoływania, krzyki, rozkazy. Potem ujrzałam jak spłynął z góry błękitny szal i stworzył jak gdyby ścianę między tymi orłami. Wokoło orła białego powstała dziwna luka. Około tej luki zaczęła tarzać się krwaworuda bestia, podobna do upiornego gada, drapieżnego dinożaura. Jednak nie mogła ona przybliżyć się do postumentu, na którym siedział biały orzeł. Wtem powstał duży blask i Anioł ognisty, bardzo duży strącił bestię-gada w przepaść. Matka Najświętsza dała złotą koronę wielkiemu Aniołowi i coś szybko powiedziała, czego ja nie mogłam zrozumieć. Anioł podszedł i włożył na małą, kształtną głowę orła białego koronę. Spadły dwa miecze pod stopy orła, a on stanął obiema nogami na mieczach, a nad głową jego pojawiły się słowa: - Przekuj miecze na lemiesze, bo chleb z twojej ziemi ma nakarmić całą zgłodniały świat. Teraz zobaczyłam czarnego orła poćwiartowanego na bardzo drobne kawałki, które to wielki Anioł ognisty cisnął tam, gdzie strącił gada-bestię. Cisza stała się wielka, i ci, co leżeli u stóp postumentu, wszyscy wstali z wielką radością i śpiewali: Hosanna, Hosanna Bogu Najświętszemu, Jemu cześć i chwała, a narodom wszystkim wielki pokój. Amen. Matka Najświętsza stała teraz w szacie śnieżnobiałej, w koronie na głowie, z Dzieciątkiem Bożym, które miało około siedmiu lat, też w koronie na głowie i białej szacie. W jednej dłoni trzymało Dzieciątko Krzyż złoty w drugiej ukoronowanego Orła Białego 78. /
Radziszewski-matis89-rebeliant-Walter2020.12.10 14:25
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘!
Jan Radziszewski2020.12.10 14:33
pisałem ci parchu żydowski nie wklejaj mojego nazwiska do swoich postów bo wiesz że czas bardzo krótki ot najdalej jak za 3 lata zostaniesz strącony do przepaści piekielnej swojego cezara / J 19,15
Kto jest wrogiem szczepionek i medycyny?2020.12.10 14:22
Kretyństwo SEKTY Z "KOŚCIOŁA" tzw. "SCJENTOLOGII". Mają na sumieniu tysiące niepotrzebnie zmarłych dzieci a także dorosłych którzy mogliby być uleczeni. Ale nie tylko oni bo i inną SEKTA JEHOWYCH.
Radziszewski-matis89-rebeliant-Walter2020.12.10 14:21
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Jan Radziszewski2020.12.10 14:29
pisałem ci parchu żydowski nie wklejaj mojego nazwiska do swoich postów bo wiesz że cas bardzo krótki ot najdalej jak za 3 lata zostaniesz strącony do przepaści piekielnej swojego cezara / J 19,15
Jan Radziszewski -ksiądz scjentolog2020.12.10 14:21
Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
Radziszewski-matis89-rebeliant-Walter2020.12.10 14:23
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘!
Jan Radziszewski2020.12.10 14:30
pisałem ci parchu żydowski nie wklejaj mojego nazwiska do swoich postów bo wiesz że cas bardzo krótki ot najdalej jak za 3 lata zostaniesz strącony do przepaści piekielnej swojego cezara / J 19,15
Jan Radziszewski2020.12.10 14:34
pisałem ci parchu żydowski nie wklejaj mojego nazwiska do swoich postów bo wiesz że czas bardzo krótki ot najdalej jak za 3 lata zostaniesz strącony do przepaści piekielnej swojego cezara / J 19,15
Jan Radziszewski2020.12.10 14:35
pisałem ci parchu żydowski nie wklejaj mojego nazwiska do swoich postów bo wiesz że czas bardzo krótki ot najdalej jak za 3 lata zostaniesz strącony do przepaści piekielnej swojego cezara / J 19,15
Jan Radziszewski2020.12.10 14:38
pisałem ci parchu żydowski nie wklejaj mojego nazwiska do swoich postów bo wiesz że czas bardzo krótki ot najdalej jak za 3 lata zostaniesz strącony do przepaści piekielnej swojego cezara / J 19,15
Jan Radziszewski2020.12.10 14:20
Kłamstwa żydowskie i Niemieckie wkrótce /tj. nie dłużej niż 3 lata / się skończą bezpowrotnie + Bo + + NIEMIEC Podobnie jak żydów NIET I NIE BUDIET Z oczyszczenia świata w potopie ognia i siarki /Łk 17.26-30) ocaleją tylko Prawdziwi żydzi - którzy nawrócą się i uwierzą w Ewangelię + Pan : 568 Zniknie wielowyznaniowość, a ludzie innej wiary staną się katolikami. Resztka Żydów, jaka - pozostanie przyjmie chrzest i staną się Kościołem. niedziela, 5 listopada 2017+++ 5 XI 2017 Trzeba Ci pisać o różnych sprawach i ludach i narodach Teraz porozmawiamy o przyszłości. O przyszłości narodów. Jak jest powiedziane – Niemcy czeka zagłada (jeśli nie odkupią swych win). Niemal całe Niemcy będą zalane przez morze, a na miejscu prasłowiańskiego Berlina będzie rosła puszcza. Widzę, że tu nie rozumiesz, mój synu. Kiedyś nie miałeś problemów z tą wizją, lecz teraz odkąd wiesz, że po 3 dniach ciemności ma minąć 25- 30 lat (tylko) skąd i w jaki sposób wyrośnie puszcza. A jednak (wyrośnie).
Anonim2020.12.10 14:16
Orbana to chociaż Putin utuli, ale kto pocieszy konusa?
Radziszewski-matis89-rebeliant-Walter2020.12.10 14:23
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 𝐈 𝐖 𝐂𝐘𝐂𝐎𝐖𝐈𝐄. . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
Jan Radziszewski2020.12.10 14:14
nie należy się dziwić że Bóg zapowiada swój sąd nad Niemcami. - „Niemcy nie Mnie pragną” „Dla Niemców mam inne słowa. Zawieszam nad nimi Mój sąd. Ich czyny osądzą ich przed światem. Oczekiwałem od nich wstydu i żalu za to, co uczynili ze sobą i względem innych narodów. Dałem czas na poruszenie sumień, na naprawienie krzywd, na postanowienie zmiany i zwrócenie się ku Mnie. Lecz oni, pewni swej bezkarności , zwrócili się ku światu, na jego bogactwach budując swoją przyszłość. Nie chcą się zmieniać, nie Mnie pragną, lecz władzy , bogactwa i mocy, by znowu powrócić do dawnych błędów. Dlatego nie ostrzegam ich , że przyszłości dla nich już nie ma . Zakończą swój żywot jako państwo w pełni swych nie odpokutowanych win. Nie wygubię wszystkich Niemców, lecz sprawię, że pycha ich zostanie zmiażdżona, bogactwa stracone, kraj zrujnowany, a na większości ziem rozleje się morze . Staną się rozbitkami państwa, któremu wyrwę serce, gdyż stolicę uczynili siedliskiem złych knowań i nienawiści.(..)I nie sądź, że Ja będę ich „ karał”. Ja tylko dopuszczę, aby powróciło i wyładowało się na nich ich własne zło. Zbyt długo służyli nieprzyjacielowi jako narzędzie chętne , posłuszne i gorliwe. Zbyt długo wierzyli , że im wolno przekraczać wszelkie prawa, że sprzyjam ich zbrodniom i wybaczam je. Prawdziwie - od dawna już nie uznają Mnie i nie liczą się ze Mną. Przeciwnie, nazywając się krajem chrześcijańskim szerzą kłamstwo, bo wprowadzili w środek Europy wilcze prawa i jak wilki zginą, aby owce Moje mogły żyć bezpiecznie .”66. / Podobne są więc zapowiedzi - słowa Boga jak dla Asyrii i jej władców.: „A tyś wyrzucony z twego grobu jak ścierwo obrzydliwe, otoczony pomordowanymi, przebitymi mieczem, jak trup zbezczeszczony! Z tymi, których składają na kamieniach grobowego dołu, ty nie będziesz złączony w pogrzebie; boś ty zatracił twój kraj, wymordowałeś twój naród. Na wieki nie będzie wspomniane potomstwo złoczyńców. Przygotujcie rzeź dla jego synów z powodu niegodziwości ich ojca. Niech nie powstaną i nie wezmą świata w dziedzictwo, niech nie napełnią miastami powierzchni ziemi! Powstanę przeciw nim - wyrocznia Pana Zastępów - i wygładzę Babilonowi imię i resztę, ród też i potomstwo - wyrocznia Pana. Przemienię go w posiadłość jeżów i w bagna. I wymiotę go miotłą zagłady - wyrocznia Pana Zastępów. Przysiągł Pan Zastępów mówiąc: Zaprawdę, jak umyśliłem, tak się stanie, i jak postanowiłem, tak nastąpi: Że złamię Asyrię na mojej ziemi i zdepcę ją na moich górach. Wówczas jej jarzmo z nich się usunie, jej brzemię spadnie im z bark. Taki jest zamiar powzięty, co do całej ziemi; taka jest ręka wyciągnięta na wszystkie narody. Jeżeli Pan Zastępów postanowił, kto się odważy przeszkodzić? Jeżeli ręka Jego wyciągnięta, kto ją cofnie?” (Iz 14:19-27) Nie ma litości bowiem dla tego, kto małpuje Boga i upodabnia się do Lucyfera. (Iz. 14,9-15
Jan Radziszewski2020.12.10 14:14
Sąd nad Niemcami (…)Marpingen (Niemcy) 1983r takie Maryja podyktowała przesłanie dla Niemców i Europy - „Minęło już przeszło 100 lat od czasu Moich objawień Nie zrozumieliście Mojego przesłania. Wypaczaliście je i ośmieszyliście: należy grzeszyć i nie modlić się! Powiedziałam wam, jak należy żyć po chrześcijańsku i co prowadzi do grzechu. Pokazałam wam piekło dla grzeszników, którzy idą na wieczne zatracenie. (…) Widziało to wielu ludzi. Jednak wasze grzechy wywołały gniew Boga i drugą wojnę światową. O tym także zapomniano. Dzisiejsze występki swoją ohydą przerastają wszystkie z dawnych czasów. Teraz tryumfujecie jeszcze w swoich grzechach, drwicie i bluźnicie. Wyśmiewacie się z Moich przesłań i z wszystkich, którzy się modlą i mają zaufanie do cudownego źródła. Nie dziwcie się, jeśli katastrofa nadejdzie w ciągu nocy. Mieliście tyle czasu, by się nawrócić i poprawić. Kiedy nagle nieszczęście nadejdzie, wasze wołania * Panie, Panie * nie będą miały już znaczenia! Wszyscy zginiecie. Książę tego świata – przeciwnik Boga, uczynił was ślepymi na Boże przykazania i objawienia. Stłumił w was życie duchowe poprzez żądzę zysku i użycia. Wasze życie nie jest już życiem chrześcijan, lecz życiem nowych pogan! Triumfuje grzech, nienawiść, niezgoda, spory, chciwość, wolna miłość, żądza cielesna. Życie chrześcijańskiej rodziny zostało dawno zniszczone. Zaskoczy was wojna i inne nieszczęścia,. Zbliżacie się w waszych strasznych grzechach ku przepaści (…) Stoję płacząc u wrót Niemiec, tak jak Chrystus płakał nad Jerozolimą. Ludzie żyją bez wiary i modlitwy, chrześcijaństwo służy tylko zewnętrznym pozorom. Jakże często upominałam was poprzez Moje objawienia! W żadnych innych czasach dziejów ludzkości nie prosiłam Wszechmogącego Boga o tyle objawień co dzisiaj. Lecz książę tego świata, przeciwnik Boga uczynił was ślepymi na Boże przykazania i objawienia!”
prawy2020.12.10 14:12
ale zalezy nam na barbarzyńcach opinii,niech kpią, POLSKA stanie sie POTEGĄ a szwaby za zło jakie wyrzadzali i wyrzadzaja dla swoich profitow muszą odpokutować - naprawić szkody ,czeka ich gechenna gorsza od tej jaką oni zgotowali ŚWIATU maja to jak w banku aroganci nadęci !!!
dowcip2020.12.10 14:09
Przychodzi baba do lekarza z prezydencją i guzem na głowie, co Pani dolega ? Pyta lekarz , a ona odpowiada jemu ... poślizgnęłam się na futrzanym dywaniku
Anonim2020.12.10 14:15
Oszukuj się, futerkowy kapitulancie...