MON odpowiada na zaczepki Łukaszenki - zdjęcie
04.09.20, 16:44Fot. screenshot - YouTube

MON odpowiada na zaczepki Łukaszenki

6

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka wciąż przekonuje, że ze strony Polski pojawia się zagrożenie integralności terytorialnej jego kraju. Wobec tego, jak poinformował, na zachodnią granicę przerzucono połowę białoruskich wojsk. Na oskarżenia Łukaszenki odpowiedziało dziś polskie Ministerstwo Obrony Narodowej, które podkreśla, że Polska nie zgłasza żadnych żądań terytorialnych ani do Białorusi, ani do żadnego innego państwa.

Wczoraj prezydent Białorusi Aleksnader Łukaszenka spotkał się z rosyjskim premierem Michaiłem Miszustinem, którego poinformował o przeżucie połowy wojsk na zachodnią granicę Białorusi w związku z rzekomym zagrożeniem ze strony NATO, zwłaszcza Polski i Litwy:

- „Faktycznie kontrolujemy zachodnie granice z Litwą i Polską. I, jak często mówię, faktycznie okrążyliśmy Grodno, żeby przeciwstawiać się tym zagrożeniom” – mówił.

Aleksander Łukaszenka oskarża Polskę o chęć przejęcia kontroli nad obwodem grodzieńskim. Do oskarżeń tych odniosło się polskie Ministerstwo Obrony Narodowej:

- „Nie widzimy żadnego uzasadnienia deklarowanych przez Mińsk działań w sferze wojskowej. Fałszywe tezy o zagrożeniu ze strony Zachodu oceniamy jako obliczone na wywołanie propagandowego efektu wewnątrz Białorusi. Polska nie zgłasza żadnych żądań terytorialnych wobec innych państw, w tym wobec Białorusi” – czytamy w oświadczeniu służb prasowych MON, będącym odpowiedzią na pytania Polskiej Agencji Prasowej o stanowisko resortu w związku z rozmieszczaniem znaczących sił wojskowych Białorusi na granicy z Polską.

W swoim stanowisku MON podkreśla, że kryzys na Białorusi może zostać rozwiązany jedynie na drodze wewnętrznego dialogu, a Polska wspólnie z Państwami Bałtyckimi jest gotowa podjąć się mediacji pomiędzy władzami a protestującymi obywatelami.

MON podkreśla także, że sytuacja na Białorusi jest „uważnie monitorowana zarówno przez Polskę jak i NATO”.

kak/PAP

Komentarze (6):

OZ2020.09.11 17:02
Prezydencie ŁUKASZENKA !!! - trzymaj się, nie daj zaprzedać Białorusi zachodniej unijnej genderowej bandzie. !!!
MON odpowiada na zaczepki Łukaszenki2020.09.10 16:24
Обаватель Лукашенко, у вас есть пистолет? Приложите к голове.
kitowicz2020.09.4 17:22
..."którego poinformował o przeżucie połowy wojsk na zachodnią granicę Białorusi.." powinno być - "przeżuciu"
MON odpowiada na zaczepki Łukaszenki2020.09.4 17:18
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka wciąż przekonuje, że ze strony Polski pojawia się zagrożenie integralności terytorialnej jego kraju. Wobec tego, jak poinformował, na zachodnią granicę przerzucono połowę białoruskich wojsk. Na oskarżenia Łukaszenki odpowiedziało dziś polskie Ministerstwo Obrony Narodowej, które podkreśla, że Polska nie zgłasza żadnych żądań terytorialnych ani do Białorusi, ani do żadnego innego państwa. Wczoraj prezydent Białorusi Aleksnader Łukaszenka spotkał się z rosyjskim premierem Michaiłem Miszustinem, którego poinformował o przeżucie połowy wojsk na zachodnią granicę Białorusi w związku z rzekomym zagrożeniem ze strony NATO, zwłaszcza Polski i Litwy: - „Faktycznie kontrolujemy zachodnie granice z Litwą i Polską. I, jak często mówię, faktycznie okrążyliśmy Grodno, żeby przeciwstawiać się tym zagrożeniom” – mówił. Aleksander Łukaszenka oskarża Polskę o chęć przejęcia kontroli nad obwodem grodzieńskim. Do oskarżeń tych odniosło się polskie Ministerstwo Obrony Narodowej: - „Nie widzimy żadnego uzasadnienia deklarowanych przez Mińsk działań w sferze wojskowej. Fałszywe tezy o zagrożeniu ze strony Zachodu oceniamy jako obliczone na wywołanie propagandowego efektu wewnątrz Białorusi. Polska nie zgłasza żadnych żądań terytorialnych wobec innych państw, w tym wobec Białorusi” – czytamy w oświadczeniu służb prasowych MON, będącym odpowiedzią na pytania Polskiej Agencji Prasowej o stanowisko resortu w związku z rozmieszczaniem znaczących sił wojskowych Białorusi na granicy z Polską. W swoim stanowisku MON podkreśla, że kryzys na Białorusi może zostać rozwiązany jedynie na drodze wewnętrznego dialogu, a Polska wspólnie z Państwami Bałtyckimi jest gotowa podjąć się mediacji pomiędzy władzami a protestującymi obywatelami. MON podkreśla także, że sytuacja na Białorusi jest „uważnie monitorowana zarówno przez Polskę jak i NATO”.
reakcja na akcję2020.09.4 17:01
Ma intuicję ten Łukaszenka . Paru Polaków już niechcący się wygadało . Wypsnęło się im .
Randka juz dzis2020.09.4 16:48
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! http://frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.