Minister Zdrowia: Musimy spodziewać się wzrostu zakażeń - zdjęcie
11.02.21, 09:07Fot. screenshot - TVP Info

Minister Zdrowia: Musimy spodziewać się wzrostu zakażeń

7

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreśla, że luzowanie obostrzeń musi wiązać się ze wzrostem nowych zakażeń koronawirusem. Podkreśla, że najważniejsze, aby wzrost ten mieścił się w granicach tolerancji.

Rząd decyduje się na stopniowe luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Szef resortu zdrowia podkreśla, że jest ono konieczne ze względu na gospodarkę i na obecnym etapie możliwe. Jednocześnie przestrzega, że będzie się wiązało ze wzrostem nowych zakażeń.

- „Jeżeli odmrażamy i uwalniamy różne obszary życia, wzrost liczby zakażeń koronawirusem na pewno będzie. Ważne, żeby był to wzrost, który zmieści się w pewnej granicy tolerancji i nie doprowadzi do rozwoju trzeciej fali” – podkreślił Adam Niedzielski.

Granicą wydolności polskiej służby zdrowia, jak wskazał minister, jest poziom 30 tys. nowych dobowych zakażeń. Problem z dostępnością łóżek został rozwiązany dzięki utworzeniu szpitali tymczasowych, które pozostają w gotowości. Wciąż jest jednak problem z personelem medycznym, dlatego ministerstwo przyjęło rozwiązania, mające uprościć przyznanie prawa do wykonywania zawodu lekarzom z zagranicy.

kak/PAP

Komentarze (7):

Jerzy2021.02.11 11:11
jak długo jeszcze ten głąb będzie te pierdoły pociskał??? Boisz się kataru, to chodź nawet z gaciami (którymi handlowałeś) a nie szmatą na ryju, ale od innych ludzi wara!!!
Ekonom2021.02.11 10:47
czemu ten mędrzec ciągle się wymądrza? Kto go wybrał? Mengele-Morawiecki
kasikas2021.02.11 10:17
a może przygotujcie przychodnie i szpitale do prawdziwego leczenia ludzi,,,bo na wizytę u endokrynologa trzeba czekać rok,,,na badanie biopsji podobnie,,ale prywata kwitnie!...
konrad2021.02.11 10:05
Jak świat światem w Polsce na przednówku podczas roztopów i pluchy zawsze było najwięcej infekcji górnych dróg oddechowych .Nasze Babcie nie rozróżniały wtedy rożnych szczepów koronawirusa ( a był ) i nazywały to przeziębieniem .
katolik2021.02.11 9:38
Polacy muszą sie obudzić, wybór wszystkich do sejmu okazał sie trafieniem jak kulą w płot, która okazała się bomba niosacą śmierc
katolik2021.02.11 9:36
Bawimy sie w doktora -zabawa w lekarza psychiatrę i psychicznych pacjentów, ubezwłasnowolnionych przez zamordyzm, traktowanych jak bydło w boksach, którym zabroniono isć do innego lekarza niż rządowy psychiatra, a ten zlecił szczepionki na podstawie diagnozy jaką postawili dla świata masonami i mordercy Bill Gatesse i Soros, szczepionki doprowadza do śmierci, największego Holocaustu jak powiedział gatess.
Szpunek2021.02.11 9:19
Koniec wszystkich obostrzeń! Dość tych absurdów i zniewolenia!