Minister Kowalczyk przyjął dymisję Kazimierza Kujdy - zdjęcie
12.02.19, 16:07

Minister Kowalczyk przyjął dymisję Kazimierza Kujdy

3

"Warte podkreślenia jest to, że w naszym obozie politycznym, w momencie kiedy pojawiają się jakieś wątpliwości, to osoby wokół których takie wątpliwości się pojawiły, potrafią taką decyzję podjąć" - mówił minister Henryk Kowalczyk komentując decyzję o dymisji Kazimierza Kujdy ze stanowiska prezesa NFOŚiGW.

"Przed chwilą rada nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakończyła posiedzenie. Została zwołana na moją prośbę, dlatego że prezes Kazimierz Kujda złożył na moje ręce rezygnację z funkcji prezesa. Przyjąłem tę rezygnację, a do rady nadzorczej zawnioskowałem o wszczęcie procedury konkursowej w celu powołania następnego prezesa" - mówił ministr w rozmowie z dziennikarzami.

Jednocześnie polityk zapewnił, że docenia zaagażowanie byłego prezesa oraz jego pracę w funduszu.

"Pragnę podkreślić i na radzie nadzorczej również to bardzo mocno podkreślałem, że doceniam ogromne zasługi prezesa Kujdy jeśli chodzi o merytoryczne prowadzenie narodowego funduszu, o znakomity stopień wykorzystania środków europejskich. Współpracowałem z panem prezesem przez ostatni rok jako minister środowiska, ale również wcześniej jako szef KSRM i tutaj wyrażam się w wielkich słowach uznania za jego merytoryczną pracę w funduszu" - podsumował.

mor/300polityka.pl/Fronda.pl

Komentarze (3):

bicz na prawactwo2019.02.12 16:38
Sypie się pissowska mafia :)
Piotr Nowak2019.02.12 16:31
Kurcze! ale niefart. hmm To jak będzie frondle? Ktoś mi opisze własnymi słowami, kim ten pan Kujda dla Was jest? Czy raczej nie bardzo? :) aha ...może mi też ktoś "prawy i sprawiedliwy" przypomni kim jest jego żona? Czy też nie bardzo? Bardzo grzecznie proszę. Po prostu chciałbym się dowiedzieć. (ja. osobiście jako resortowe dziecko i potomek bolszewików oraz niemiecki agent. Bot ruski i mieszaniec) Pliiiiiissss :)
TypowePyszczyskoPisowskiegoKomunisty2019.02.12 16:24
Soc-aparatczyk i ubecka wtyka to zaufana figura żoliborskiego karzełka i jego kołtunków. Srebrna szczecina, srebrne zębiska i posadka w Srebrnej.