Mike Pompeo: Mamy dowody - koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan - zdjęcie
04.05.20, 11:50

Mike Pompeo: Mamy dowody - koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan

13

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo przekonuje, że istnieją "ogromne dowody" na poparcie tezy o pochodzeniu koronawirusa z laboratorium w Wuhan. Według Amerykanina SARS-CoV-2, wbrew wcześniejszym doniesieniom, nie pojawił się w naturalny sposób na targu w Wuhan, ale miałby zostać wytworzony w tamtejszym Instytucie Wirusologii (Wuhan Institute of Virology).Wcześniej już prezydent USA Donald Trump przekonywał, że widział dowody, które "w wysokim stopniu" przekonują go o laboratoryjnej proweniencji koronawirusa. Nie chciał mówić o szczegółach, ale jego słowa potwierdził tez Mike Pompeo.

"Istnieją ogromne dowody na to, że od tego się to zaczęło. Od początku mówiliśmy, że to jest wirus, który powstał w Wuhan w Chinach. Od samego początku usłyszeliśmy przez to wiele przykrych słów. Ale myślę, że cały świat może to teraz zobaczyć. Pamiętajcie, Chiny mają daleko sięgającą historię zarażania świata, tak jak i prowadzenia niespełniających standardów laboratoriów. To nie pierwszy taki raz, kiedy mamy do czynienia z narażeniem świata na wirusy w wyniku awarii w chińskim laboratorium" - stwierdził dosłownie Pompeo.

Już wcześniej Stany Zjednoczone wycofały się z finansowania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), którą oskarżyły o wspieranie chińskiej propagandy i ukrywanie problemu epidemii koronawirusa.

bsw/wprost.pl

Komentarze (13):

Niejestemrobotem2020.05.4 22:42
Cóż, jakby nie to, że Chiny są zbyt potężne, to USA wysłaloby wojsko i byłoby jak z Irakiem. Okazałoby się, że to był tylko pretekst do ataku. Ale wiedzą, że z Chinami by się im nie udało, więc tylko będą gadać. Ewentualnie szykują grunt, żeby uzasadnić kolejne wojenki handlowe. Najgorsza możliwa opcja jest taka, że to USA wypuściło wirus w Chinach, wówczas ryzyko 3 wojny byłoby ogromne.
???...2020.05.4 22:05
Ciekawe na ile bilionów dolarów USA wyceni swoje straty gospodarcze i ludzkie spowodowane chińskim koronawirusem ...???
Jan2020.05.4 19:48
Nadety grubas odkryl Ameryke!
mm2020.05.4 15:06
Gazem Husejna trują swój naród przywódcy Syrii. Amerykanie za długo zwlekali.Chińczycy mordują nie tylko nienarodzone dzieci, ale i zagładzają i zaniedbują do uśmiercenia dzieci w sierocińcach, handlują organami pobieranymi od żywych więźniów, produkują szczepionki na liniach komórkowych abortowanych dzieci, mordują i osadzają w obozach koncentracyjnych ze względu na wiarę lub poglądy polityczne. Co dla takich dziadów zabić kilkaset tysięcy przez atak bakteriologiczny? A na zachodzie czci się ich jak jakichś półbogów, bo kradnąc patenty, wykorzystując niewolniczą siłę roboczą (ze względu na niskie płace) itd. Podobno mieli wysoki wzrost gospodarczy. Chiny są złe, ale zachód Europy jest już poniżej mułu :(. Za marne grosze najpierw udawali, że w Smoleńsku brzoza złamała skrzydło Tupolewa, a teraz udają, że wirusy to od tak sobie mutują z nietoperza na człowieka. "Jakoś zmutował" to najczęstsza odpowiedź sprzedajnych naukowców. Amerykanie sami nie dadzą rady :((
Niejestemrobotem2020.05.4 22:54
Co ma do tego Smoleńsk? Katastrofa została wyjaśniona, było to rażące naruszenie procedur i tyle. Mutacje samoistne również się zdarzają. Wiele chorób jest odzwierzęcych, a jeśli trzyma się blisko siebie gatunki, które w naturze nie trzymają się razem to wzrasta ryzyko. I się stało. Jakkolwiek Chiny mają swoje wady, to każde mocarstwo ma na sumieniu okrutne rzeczy. Chociażby ciągłe wywoływanie wojen przez USA, destabilizacje w 20 i 21 wieku szeregu krajów, stosowanie tortur przez CIA (również aktualnie). W zasadzie, to Europa zachodnia od końca 2 wojny światowej jest chyba najmniej zła z dużych graczy na arenie światowej, nie wiem czemu pałasz do niej taką antypatią.
fr\304\205delek z og\304\205kiem2020.05.4 14:33
Chodzi o amerykańskie laboratorium.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze 2020.05.4 14:30
ladychapel - shemale Arryjczyk - obrzezany "aryjczyk"!? her flick - lick dicks kretynizacja - obrzezany "aryjczyk"
ladychapel2020.05.4 14:14
a na Księżycu, po ciemnej jego stronie naziści mają swoją bazę
Her Flick2020.05.4 14:02
Takie same - jak na wybuchy w tupolewie.
Arryjczyk2020.05.4 13:27
Z laboratorium? Możliwe, tyle ,że z którego?Bo dalej to już polityka i propaganda. Przypominają się bronie masowej zagłady Hussaina.
jula2020.05.4 12:01
Rosjanie destabilizują uchodźcami Europę, Chińczycy poszli szerzej i na głębszym podłożu: wirusem - świat.
katolicka kretynizacja polski2020.05.4 11:59
Już mieliście dowody na istnienie broni biologicznej w Iraku w czasie rządów Husajna!
Lewacka Kretynizacja Świata2020.05.4 17:32
No i znowu ten płatny troll powyżej potwierdza, że mój nick jest właściwy hehehehehehehe