Michnik "Solidarny z Lechem". Sieć pęka ze śmiechu - zdjęcie
19.02.16, 16:00

Michnik "Solidarny z Lechem". Sieć pęka ze śmiechu

7

Gazeta z Czerskiej miała sporą zagwozdkę, jak ugryźć temat dokumentów znalezionych w mieszkaniu Czesława Kiszczaka, jednak redakcja "Wyborczej" nie zawiodła i zaproponowała akcję, która już stała się pośmiewiskiem internetu.

Wczorajszy ogląd strony głównej gazety mógł sprawiać wrażenie, że oto znaleźliśmy się w alternatywnej rzeczywistości. Podczas gdy głównym tematem dnia w sieci i wielu mediach była kwestia dokumentów dotyczących współpracy Wałęsy z SB, "Wyborcza" uznała, że ważniejszymi tematami są wyniki konkursu "World Press Photo", czy wypowiedź boksera Manny'ego Pacquiao o homoseksualistach. Kiszczak siedział sobie cichutko w kącie, niespecjalnie widoczny.

Jednak jakoś na tę sprawę trzeba było zareagować, jako że zasłonięcie oczu nie sprawia, że cały świat wokół znika. Tak oto panowie z Czerskiej wymyślili akcję, która zakrawa wręcz na kabaret - "Solidarni z Lechem".

Oto co głosił Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego "GW" w opisie akcji:

"Oni chcą wymazać Wałęsę z historii, to my pokażmy naszą solidarność z nim jako człowiekiem, i bohaterem, którego opluwają. Niech profil Wałęsy, takiego jakim pamiętamy go z czasów karnawału Solidarności zagości na naszych profilach.".

Na komentarze nie trzeba było długo czekać. Internauci i osoby z życia publicznego odnoszące się do tej inicjatywy, nie pozostawili na jej organizatorach suchej nitki. 

Oto najciekawsze wypowiedzi na ten temat:

Adam Kielar

Krzysztof Karnkowski

Krzysztof Stanowski

Piter Ser

Telewizja Republika

emde/Twitter

Komentarze (7):

anonim2016.02.19 16:06
No może u was 80% wiadomości było o "Bolku" jakoś na innych stronach tego tak nie było widać.
anonim2016.02.19 16:47
@dinizenzen: a czego się spodziewałeś, że onet.PO czy wybiórcza o tym nagłaśniać będzie, że wielki bohater to zdrajca?!
anonim2016.02.19 16:47
Nie sieć co niektórzy jej użytkownicy, zresztą o bardzo prymitywnym poczuciu humoru. Cieszcie się, że tak jak teraz razem z niezależną wyciągacie różne żenujące wpisy/obrazki i nazywacie to "internet się śmieje", to żaden portal tego nie robił za poprzednich rządów pis czy l. kaczyńskiego... wtedy z tego by powstawały tysiące artykułów dziennie. Już nie mówiąc o tym, ile razy sieć śmiała się z Terlikowskich czy różnych "cudów" opisywanych na frondzie.
anonim2016.02.19 18:25
wow, mieczu aleś pojechał....musisz być nieźle umaczany w Ubecji
anonim2016.02.19 18:26
To ile tej "sieci" pękało? Czterdziestu przygłupów? Masakra :-D
anonim2016.02.19 19:19
Boleks skończy na śmietniku historii i to jest wspaniałe.
anonim2016.02.20 2:11
https://www.youtube.com/watch?v=yIKCeLuKsWA