19.09.19, 13:15Screenshot Youtube - nie świruj Tomek Sikora

Matka Kurka: Zamiast jednego Bronka, mnóstwo Bronków świrujących razem

Z czystym sumieniem można sięgnąć po rytualne zaklęcie: „PiS powinno im podziękować za robienie kampanii”. Nadal się upieram, że kampania jest wyjątkowo nudna, co z jednej strony dziwi, z drugiej zastanawia, ale nim się ostatecznie rozstrzygnie, czy przyczyną tej absolutnej nowości w polskiej polityce, jest „jakość” opozycji, czy ostatnia bomba nadziei zostanie odpalona na sam koniec, warto się pochylić nad aktualną desperacją. Dwie akcje-kompromitacje odpaliło POKO i choćby nie wiem jak się starać, nie da się uniknąć skojarzeń z kampanią „Bronka”, która przeszła już do klasyki politycznej kompromitacji – pisze Matka Kurka w swoim najnowszym wpisie opublikowanym na Kontrowersje.net.

Stwierdza też:

Oczywiście mam na myśli #silnirazem i serię głupkowatych filmików „Nie świruj idź na wybory”, uzupełnionych „żartami” Mleczki i Jachiry. Za co, tak konkretnie należą się podziękowania, jakie PiS powinno złożyć na ręce POKO? W dużym skrócie za celne strzały w kolana i rykoszety, które poszły wyżej i trafiły w bolesne miejsca. Wyborca to nie miłośnik horrorów, wyborca nie cierpi się bać, ale chce mieć święty spokój i dużo spełnionych marzeń. Jeszcze gorzej wyborca znosi wyszydzanie i poniewieranie, szczególnie przez polityków i to zawsze przynosi efekt odwrotny. Zawstydzenie, pokazanie palcem „wariata”, na krótką metę działa, człowiek w publicznym funkcjonowaniu zwykle czuje się nieswojo, niepewnie i przede wszystkim napiętnowany. Jednak przychodzi czas odreagowania i słodkiej zemsty, w tym przypadku wystarczy w odpowiednim miejscu postawić krzyżyk i wrzucić kartkę do urny.

Jak dalej pisze Piotr Wielgucki:

Prowadzenie czarnej i brutalnej kampanii jest powszechną praktyką polityczną, ale jak wszystko w życiu i to ma swoje granice, no i trzeba umieć te klocki układać. Budowanie atmosfery grozy, faszyzmu i paranoi jest tym trudniejsze, gdy rzeczywistość do tej czarnej wizji ma się nijak. W ostatnich czterech latach Polacy złapali wielki oddech i poczuli smak życia, doskonale to widać po zatłoczonych miejscowościach turystycznych, na co zwrócili uwagę wszyscy polityczni komentatorzy. Takie masowe zachowania społeczne zawsze biorą się z poczucia bezpieczeństwa materialnego i potrzeby rozrywki, a to nie są wypadkowe faszyzmu, państwa policyjnego, dusznej atmosfery, czy paranoi zastępującej rzeczywistość. Ludzie się czują pewnie i chcą korzystać z życia, gdy nie widzą żadnych zagrożeń i nie muszą się martwić, że przyjdzie jakiś wariat, czy grupa wariatów, która wszystko zniszczy.

Podkreśla także:

Co robi POKO, niemal w finale kampanii wyborczej? Robi za wspomnianą grupę wariatów, buduje nastrój grozy, odbiera poczucie bezpieczeństwa, psuje radość życia, na końcu obraża, poniża i znieważa wszystkich, którzy patrzą na rzeczywistość, nierzadko krytycznie, ale nie dają się zwariować. Nazywanie „świrami” i dosłowne porównywanie do ludzi chorych psychicznie, na starcie jest najgłupszym z pomysłów na kampanię wyborczą. Wykonanie wygląda jeszcze żałośniej, kto ma 30 sekund życia do stracenia, nich sobie obejrzy filmik z Pszoniakiem, on tam nie gra, on pokazuje swoją bezsilność i stan ducha. Internetowy ściek pod hasłem #silnirazem, który POKO na przemian wkleja na swoje plakaty i autobusy, by po chwili się go wypierać, to kolejne dary złożone na wyborczym ołtarzu PiS.

W swoim tekście Matka Kurka stwierdza:

Twórcy tych beznadziejnie głupich i fatalnie wykonanych „przedsięwzięć” niczego się nie nauczyli po kompromitacji „Bronka”. W tej chwili cała armia „Bronków” z POKO robi wszystko, aby przebić oryginał. Do nich nadal nie dotarło, że nie da się drugi raz z takim impetem, jak w 2005 roku, uruchomić potężnej machiny pogardy i szyderstwa, która przerobiła ludzi na „mohery”. Z tej traumy wyborcy PiS dawno wyszli i dla nich każda kolejna inwektywa, każde porównanie do świra, jest irytującym wyciąganiem tego samego króliczka, z tego samego kapelusza, co działa jak wyborcza adrenalina.

Na koniec pisze:

Jeśli komuś się dobrze i wesoło żyje, na tyle dobrze i wesoło, że nie bardzo chce mu się iść na wybory, a nagle usłyszy, jakim jest świrem, to chce 13 października tu i teraz. POKO prowadzi czarną kampanię, która mobilizuje wyborców PiS, w taki sposób, w jaki PiS nie jest w stanie zmobilizować. I jeszcze to wszystko odbywa się w stylu „Bronka”, co z kolei musi i demobilizuje elektorat POKO. Patrząc na tę desperację z dystansu nie widać nic poza jednym wielkim politycznym pożytkiem i za to PiS może podziękować POKO.

Kontrowersje.net

Komentarze

GabaGaba2019.09.20 16:17
Jak zwykle Matko Kurko masz racje!
senior-katolik2019.09.20 8:15
"Nie śmiej sie dziadku z czyjego przypadku. Dziadek sie śmiał, to samo miał"
diki2019.09.19 20:47
no cóż ? jak na załączonym obrazku widać nie należy głosować na PO-platformę pomyleńców .. a ludziom faktycznie przez choroby pokręconych (znam takich osobiście) należą się przeprosiny tak więc PO można spuścić z wodą a zwłaszcza w Warszawie.. jak widać "szambo wybiło" i to nie po raz pierwszy...
izydor2019.09.19 20:31
Ale oni nie świrują , oni już tak mają.
Raf 2019.09.19 20:28
reasumując - POKO, zielono-czerwonymi, za własne pieniądze robi z siebie idiotów i przy okazji dostarcza elektoratu tym, z którymi chce wygrać. Zaiste, jestem w stanie uwierzyć, że sztabowcy wyborczy POKO, te wszystkie brejzy, jahiry, hołdyse, pszoniaki i inne celebryty, robią jako agentura PiS wewnątrz obozu wroga. To nie Giertych przedsiębiorcom, tylko PiS celebrytom i.in. błaznującym durniom powinien ufundować premie wyborcze
widz2019.09.19 20:11
Nie pójdę na żaden film z tymi "jasełkowiczami"
krzysztof2019.09.19 19:52
LEWACTWO NIE WYTRZYMAŁO PĘKŁO UJAWNILI SWOJE PROGRAMY SAMOLIKWIDACJI TO PONURACY POZBAWIENI ROZUMU CHYBA WIEDZĄ ŻE TO KONIEC TU JEST POLSKA GENDEROWCY I LGBT I CZEKA WAS KLĘSKA
oficer LWP2019.09.19 18:40
tradycyjnie w pierwszej linii do zeszmacania chazaria
m..2019.09.19 16:19
I to są te elity które przez ostatnie lata wybierały nam władzę.
Olej2019.09.19 16:18
Po 1989 r. Magdalena i generał Czesiek zbełtali wodę. Można było pływać w brei i nikt się nie mógł połapać kto jest kto. Teraz po niemal 30 latach męty opadają na dno, co widać dobitnie. Odpadają i opadają, złazi z nich kamuflaż i ze zdziwieniem stwierdzamy kiedyś był taki aktor ! A teraz co ? Wielkie g……o ! Zaskoczenie dla wielu zwykłych ludzi, że można z siebie robić takiego durnia i to jeszcze w wieku predestynującym do roztropności i rozumu. Odchodzi bezpowrotnie stary świat, zakomuszły, z niedopowiedzeniem kto im i ich tak naprawdę nam wykreował ? Odchodzi system wzajemności ideulogicznej kiedy aktor ganiał do wydziału kultury KCPZPR i tam składał hołd idei Lenina. Jak już ów hołd złożył szedł do góry, brał apanaże, promesy, bony na nowe autko, paszport do zachodniego raju. Niejednokrotnie całując sekretarza towarzysza w jego ,,czerwony dywan’’. Czego zatem teraz mają bronić jak nie swojej ,,wspaniałej’’ przeszłości. Ilu takich Janków pancerniaków składało wywiady w tv. W tele echach jaka to władza ludowa mądra, jakie zaangażowanie ideowe trzeba mieć w sobie. Tak, tak Janek , to do ciebie, żeby ci się gąsienica nie urwała !
Zenon2019.09.19 16:07
Bolszewiki odchodzą od zmysłów patrząc na spadające słupki sondażowe, a to przypomina mi niezapomnianą satysfakcję, jaką miałem obserwując jak na widok przegranej w wyborach jednemu z eliciarzy (tej sławetnej ersatzelity z nadania PKWN), mianowicie niejakiemu reżyserowi z łaski PRLu, szczena opada i opada, i opada, i opada - niezapomniana scena i niezapomniane wrażenia. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,143907,17901500,Dziesiec_rzeczy__ktore_mowia_o_wyborach_wiecej_niz.html
Kazimierz2019.09.19 15:45
- Czy można się cofać w rozwoju? - Tak, - ludzie POKO są tego ewidentnym przykładem.
kerr2019.09.19 14:41
Nieraz obserwowałem zachowanie Pszoniaka w II śniadaniu tzw. mistrzów (tewałen). I wydaje się z nim być coś nie halo...
anonim2019.09.19 14:39
A co do Pszoniaka, który mówił, że jego mistrzem był Holoubek, czy zastanowił się choć chwilę, co Mistrz by o jego "występach" pomyślał? Wstyd Panie Pszoniak, ale z kim się zadajesz takim się stajesz.
jolanda2019.09.19 18:41
sprawdź korzenie
katolik2019.09.19 14:13
Taka parodia jest niesmaczna,bo są ludzie których właśnie choroba uczyniła o takim wyrazie twarzy,zaburzonej mimice,z ułomnościami ,Więc ci mierni aktorzy,a jednocześnie niestety głupi i niepoważni ludzie powinni przeprosić osoby chore ,Jednak czy można się spodziewać czegoś więcej po tych ,którzy utożsamiają się z DNEM społeczno-moralno-politycznym PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA,to jest ich wizytówka.Lepiej by było oglądac jakies zwierzę...Taka ma być Polska w ich wydaniu.Szatan w nich działa
PePe2019.09.19 14:11
Filmik z Pszoniakiem jest filmikiem proroczym. Tak będzie reagował każdy wyborca totalnych po ogłoszeniu exit poll 13.09 wieczorem.
uriah2019.09.19 14:05
Jeżeli ci z filmiku to pełowska elyta, to nie chce sobie wyobrażać jakie są te pełowskie doły
oficer LWP2019.09.19 18:46
zaskoczę ciebie, im niżej tym porządniej
uriah2019.09.19 21:13
oby to było prawdą
...2019.09.19 13:53
Zaawansowane opętanie ???
Hanys672019.09.19 13:49
Już nawet mnie nie dziwi, że znowu na Polskę i Polaków rzygowiny wylewa kolejny żyd, tym razem z Gliwic - choć w zasadzie z Białorusi rodem, przywieziony jako "repatriant" w bydlęcym, sowieckim wagonie na Górny Śląsk. Czyli niejaki "pszoniak". Podobnymi wagonami na Pomorze i do Trójmiasta przyjechali rodzice dzisiejszych "gdańszczan": adamowitz'owie, dulkiewitz'owie ....
Konfederata2019.09.19 13:55
Tej, Szlunzok, puknij się w łeb.
zdumiony2019.09.19 14:23
a dlaczego ma to zrobić - bo twój zakuty tego nie łapie?
Urszula2019.09.19 18:43
Te, gorol, taki z ciebie hanys jak z koziej doopy trąba. Chciałbyś być hanysem, co? Nie dla psa kiełbasa.
katolik2019.09.19 13:47
Niewiadomoa może ktoś wie?,..czy jak będą wybory, to ci aktorzy z zakładu psychiatrycznego dostaną pozwolenie od psychiatry na głosowanie na PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA,bo w takim stanie psychicznym mogą się nie kwalifikować...
Bambo2019.09.19 13:41
Bardzo podoba mi się filmik z Pszoniakiem.Powinni go w telewizji pokazywać co chwilę, nie tylko do wyborów, ale zawsze. Polacy to lubią.
katolik2019.09.19 13:35
Niech ktoś napisze tragedie narodową na temat takich idiotów,którzy chcą takiej Polski
lolek kremowka2019.09.19 13:33
Jedynie filmy z Babcią Józią oraz panem Zelnikiem oglądam
katolik2019.09.19 13:32
Łau! ci co utożsamiają się z PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA właśnie tacy szurnięci są,ale odlot...Szatan ma ubaw! i takie coś ma glosowac na to coś (PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA),żeby Polska stała się debilna?
katolik2019.09.19 13:22
objawień szatana PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA ciąg dalszy...Określenie aktor pasuje,aby robić dla- DNA {PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA- DNO z siebie. Czemu ci ludzie robią z siebie chorych psychicznie? Odp-są pod wpływem szatana,robią z siebie głupków i takimi pozostaną,jak z przypowieści o pannach mądrych i głupich
Polak prawdziwy nie kato- pisowski hipokryta2019.09.19 13:40
Lecz się
uriah2019.09.19 14:07
leczyć to należy tych z filmiku i ich akolitów
nn2019.09.19 14:08
Te marne aktorzyny wcale nie muszą robić z siebie głupców, gdyż nimi faktycznie są!!!!!!!!!