Lis w coraz większym obłędzie. Porównuje Polskę do rzeczywistości Orwella - zdjęcie
28.07.20, 11:21Tomasz Lis/YT/Tomasz Lis

Lis w coraz większym obłędzie. Porównuje Polskę do rzeczywistości Orwella

50

Tomasz Lis jest już chyba w prawdziwym obłędzie nienawiści wobec partii rządzącej. W najnowszym wstępniaku do „Newsweeka” porównuje obecną rzeczywistość polityczną w Polsce to rzeczywistości wykreowanej przez George’a Orwella w jego słynnym dziele „Rok 1984”.

Zdaniem naczelnego „Newsweeka”, rządzona przez Prawo i Sprawiedliwość Polska jest „przaśną” i „discopolową” wersją rzeczywistości opisanej przez George’a Orwella:

- „System opisywany przez Orwella i system budowy przez Kaczyńskiego przy wszystkich różnicach mają wiele cech wspólnych. Podstawa to fundament, na którym są stawiane. Jest nim wszechogarniające kłamstwo” – stwierdza Tomasz Lis.

Dodaje następnie, że obóz Zjednoczonej Prawicy jest „obozem zjednoczonej kłamstwem patologii”.

Odnosząc się do szczytu UE, na którym Polska wynegocjowała wyjątkowo korzystne warunki finansowe, jednocześnie oddalając pomysł powiązania budżetu UE z praworządnością, Lis stwierdza, że walka o zrezygnowanie z mechanizmu praworządności była „upokorzeniem”.

- „Dobra informację mam tylko dla dobrowolnych studentów tej patologii. Zanosi się, że na swoje studia będą mieli całe lata. Kaczyński i jego ludzie, jakkolwiek brzmi to przerażająco, dopiero zaczynają i dopiero się rozpędzają. Zapnijmy więc pasy. Zaczynamy ostrą jazdę na Wschód. Bez trzymanki” – kończy swój tekst w „Newsweeku” Tomasz Lis.

kak/Newsweek, wPolityce.pl

Komentarze (50):

adam2020.07.29 8:05
dziadek liśenko komunista zbiałorusi
roman2020.07.29 0:26
Lis juz raz dostal powazne ostrzezenie jak ledwo go uratowali w szpitalu. Widocznie teraz nie zasluguje na pelne wyzdrowienie i brnie w szambo jeszcze dalej.
Hilary2020.07.28 23:49
Coz, jeszcze nie wyzdrowial !
Mejer2020.07.28 23:41
Po co zajmować sie tym schizofremikiem ?
katolik2020.07.28 23:00
Tyle zapamiętał, discopolo i przaśność zostało mu w głowie....czy lis to ten, któremu Bóg jeszcze troche podarował do nawrócenia?
globalny schemat sitwy2020.07.28 18:36
Tak jak kiedyś był wójt, pleban i policjant tak dzisiaj pleban pozostał, policja pewnie też, a do tego doszły media i uniwersytety, generalnie pozostałości po SB. oczywiście ludzie interesu którzy to sponsorują co kandydatów na męża, inne role też się znajdą, załatwianie rozrywki Wszyscy dorośli o szczegółach wam nie powiedzą, bo im kartę odetną - np. Pan Karoń teoretyk kontrkultury i neomarksizmu z youTube zdradził się w co najmniej dwóch filmach, że jego wiedza jest znacznie większa, wie jaka jest rekrutacja, kto jest okradany a kto kogo okrada.
Orwell cz22020.07.28 18:18
TV trzeba bardziej wnikliwie analizować, liczy się kontekst, kolor, treść, cyfry, plan i scena, to wpływa na przekaz i ostateczną interpretację. NIE WIELE OSÓB o tym wie, bo to jest skrywane przez elity o libertyńskim rodowodzie (współczesny wyzwolony, nowoczesny katolik) służy to określonym celom, rekrutacji do roli, 1, 2, 3 ... A jak nie pasuje, to zaczyna się tresura... Życzę dużo siłłł i zdrowia, które mnie zabraliście przez te 10 lat. Testować i zaglądać to sobie u siebie w biurze możecie, a ludziom należy się to co sobie zapracują, a nie to co wy im pozwolicie, jak nie z wami. Niech młodzi ludzie nie proszą o pomoc, bez względu na autorytety, bo to się obróci przeciwko nim. Przeważnie jak wejdziecie w próg tych instytucji, to już jesteście na celowniku, oni poszukują przeważnie młodych chłopaków, rzadziej dziewczyn. Nie martwcie się wcześniejszymi niepowodzeniami, czy pewnymi deficytami, powoli poradzicie sobie, po latach uznacie, że cały ten proces rekrutacji, formatowania na pewien wzór wartości nie jest wart, ani stanowisk (po czasie dowiecie, się że o to chodzi, o wymianę), ani życia z tzw. "rodziną" (aktorka ze sceny rekrytacji grafika Kamila - ubrana na biało z czerwoną torebką.... a w czym jest taki wyjątkowy, co umie... - Na układy nie ma rady 2017 - a jak nie pasuje to niech kombinuje na czarno - pani dziennikarka na zielono z czerwoną torebką). ONI, czyli rodzina tak organizuje sobie praxis życia w pracy: "... my nie przyjmujemy na staż, bo później nas obgadują, że niby z nami coś nie tak, mamy inne sposoby". SŁOWA masonów o poglądach lewicująco-nowo-katolickiej proweniencji z ul. koszmarnej "nie wiadomo co po drugiej stronie, można tu na ziemi budować sobie raj" "Chrystus to taki duchowy przywódca, jak Dalejlama, czy Konfucjusz" "niektórzy mają władzę, pieniądze, ale miłości im brakuje" "po co do Tajlandii, znam takie osoby, które takie coś sobie na miejscu organizują" "widzę, że niektórzy panowie mogą firmę zakładać... a w jakiej branży... w rozrywkowej, he he, a co nie wie pan w życiu liczy się rozrywka, można to opodatkować, w ramach konsultacji to robić" Samych cytatów mam wiele, około 25 stron A5, ale nie będę ich przytaczał. Uważajcie... To nie jest Orwell, raczej A. Huxley albo Zero Theorm. jak nie z nimi, to w niebyt - ks. Gobbi polecam artykuł na fronda.pl Dlaczego masoneria chce zniszczyć Kościół katolicki 16.11.2018, 10:15 Teresa Tyszkiewicz czyli Orwell jednak
Orwell cz12020.07.28 18:17
Orwell ?? Pewne organizacje sobie wykształciły mechanizmy i procesy rekrutacji, po to by sobie organizować praxis życia codziennego w miejscu pracy. To nie jest Orwell, ale ... prawie Wszystkie środki masowej komunikacji już od ponad 50 lat (kiedyś TV, dziś również internet) są wykorzystywane do rekrutacji do pewnych środowisk, to osiągnięcie przyszło z zachodu, z USA, w raz z rozwojem nauk humanistycznych (psychologii, początki tych procesów, to np. marsz przez instytucje...) Proces ten wykorzystują do własnych celów; w mediach, filmach, internecie są produkowane skrypty, by wywrzeć presje na osoby rekrutowane i formatować społeczeństwo na wartości lewackie. Tak jest na całym świecie (film polski, hollywód). Wyłapują niedojrzałych o rozwoju psychicznym 10 latka i zaczyna się naganianie, bo u nich potrzeby, można sobie pomóc coś za coś. Chodzą za nimi 10 lat i udowadniają, że ten Jasiu do niczego się nie nadaje. Człowiek jest postawiony wobec wyboru, albo sformatuje się na ich wartości, albo z nimi, albo do wykluczonych. Tak organizują sobie praxis życia dnia codziennego w pracy - np. scena z filmy Pana Vegi, Polityka 2019; ... Pani Grażynka wszystko Panu pokaże... na monitorze jakaś pani w rajstopach... ona wchodzi na czarno - co ma symbolizować, umarłeś, ja w potrzebie a ty w internecie oglądasz. Schemat, młody, kariera za... NIE WIEM JAK JEST W RZĄDZIE, ale w penych korporacjach tak to fukcjonuje. Jeszcze tylko trzeba Jasia zagonić i pokazać miejsce w szeregu i wykorzystać jego niedojrzałość, podkładać mu świnię w każdej pracy, bo u nas czekają. Można to określić, albo z nami, albo przeciwko nam. To jest jak ośmiornica, tak to funkcjonuje w nowoczesnym lewackim świecie, jest pełno filmów i programów w TV gdzie posługują się skryptami, treściami, które służą pewnemu procesowi rekrutacji, wywieraniu presji. Postępują z rekrutowanym jak w Zero Theorm albo tak jak z Barbarą Ubryk Karmelitanką z Krakowa w latch 30-tych XX w., tworzą matrix (rola mediów i tzw. gier ulicznych), bo mają interesy, jak nie jedna rola, to druga, trzecia, ... u nas się nic nie marnuje. Filmy: Eskorta, T. Lee Jonesa, Telefon z Collinem Farelem, Złoty środek, komedia PL, Eksterminator, komedia PL, Zero Theorm, Gilliama, Kobiety bez wstydu, komedia PL, seria X Men z tą młodą ze szponami co jeździ na kucyku i kradnie ładowarki, a dziadek kupuje światełko bo młoda ma potrzeby, komedia romantyczna z Hugh Grant, Notting Hill (... albo frutarianki albo, od nas, ta z klapkami japonkami, ubrana na niebiesko gdy przychodzi z obrazem, czyli mam też potrzeby, jestem kobietą), Uciekinier z Mckonehy - "światem rządzą pewne siły, z szans należy korzystać i splunięcie na ziemię".
tadeusz2020.07.28 15:55
dlaczego zajmujecie się ludźmi, którzy nie mają nic sensownego do powiedzenia?
Areta2020.07.28 15:41
To nie obłęd. To ciężko chory osobnik po 2 przynajmniej udarach mózgu, który powinien być na rencie bo uszkodzenia mózgu niestety są nieodwracalne.
leon2020.07.28 14:40
Lisek półgłówek popisuje się, że czytał nie tylko Mein Kampf i dzieła Lenina wszystkie, ale coś jeszcze. Problem z tym, że jest u niego feler z czytaniem ze zrozumieniem.
Skąd on ?2020.07.28 14:23
Skąd przybyła do Polski familia Lisienko ? Informacje na ten temat w internecie .
Klapaucjusz2020.07.28 14:18
Kto powiedział "I żadne płacze i żadne krzyki nie przekonają nas, że białe jest białe a czarne jest czarne." George Orwell czy Jarosław Kaczyński?
Sok z Buraka2020.07.28 14:17
podobno PIS płaci Lisowi na wylocie czyli mordą na glebę
Jasiek z Cz-wy2020.07.28 14:12
Chłopie prostaczku czy ty masz jeszcze mózg. Weź druty i szydełkuj
Anonim2020.07.28 14:05
Oj, tato i dziadek są zadowoleni z syna i wnuka - wykapana krew.
Czas leczy rany2020.07.28 14:04
Panie Lis mijają dwa lata od śmierci Kory. Ja jak i Pan szanujemy jej życie na Ziemi. Ja myślę inaczej niż Pan. Ale czy ma nas to różnić? Chyba nie. Czas widzieć wszystko inaczej. Szanujmy się. Dla Kory i innych.
Anonim2020.07.28 14:02
Upokorzony dupku, to zacznij kurs na islamski zachód i nie nadymaj się tak, bo od tego stresu trzaśnie ci następna żyłka ....
nie przeginaj pały, mendo blogowa2020.07.28 14:14
bo karma wróci do ciebie.
Nie lajkuj własnych postów dziadziu.2020.07.28 14:17
Bo to grzech i Jehowa za karę zrzuci ci na łeb twoją halabardę.
Anonim2020.07.28 15:53
najwidoczniej do ciebie wróciła i masz problemy sam ze sobą...
pisiurki, BOLI???2020.07.28 14:01
prawda zawsze najbardziej boli. I DOBRZE O TYM WIECIE!!! stad ta agresja, plucie, obrazanie. NO DAJECIE SIE MANIPULOWAC PRZEZ WLADZE !! NO ZAWSZE TAK ROBIA ZE SLABO WYKSZTALCONYMI, MNIEJ INTELIGENTYMI. zawsze bedzie to tylko mieso wyborcze.. ALE ZE WY SIE TAK JUZ KTORYS RAZ DAJECIE..... ;] mistrz! piękne!
Anonim2020.07.28 14:17
Potrafisz coś jeszcze wyrecytować?
robaczek 4.02020.07.28 14:32
alez argument w dyskusji!!!! NO Pisiurki. ty to jestescie jednak bystrzaki!!! ;D
Anonim2020.07.28 15:26
Z cepem się nie dyskutuje. Cepa się używa.
ASTOM2020.07.28 13:49
Kręcą mnie kobiety z nogą w gipsie. A was? http://gipsverband.free.fr/bein209/bluSlc%20doc%20Georgia.jpg
Portofino2020.07.28 14:23
Jest tyle różnych zboczen...
Lewak2020.07.28 13:41
czy to ten co buty niemiaszkom kradnie?
W 2012 na gw mówiłeś czekolada, @kak?2020.07.28 13:26
Frondy się naczytał: https://www.fronda.pl/a/ministerstwo-prawdy-tylko-na-frondapl,24236.
ps.2020.07.28 13:26
W apokalipsie Tomasza Lisa czytamy: "Kaczyński i jego ludzie, jakkolwiek brzmi to przerażająco, dopiero zaczynają i dopiero się rozpędzają". Słowa te napawają niewymowną nadzieją na przywrócenie w Polsce ładu moralnego oraz porządku wg. prawa przyrodzonego. Brawo panie Tomaszu za uświadomienie totalnej opozycji, że armagedon lewackiej ideologii już trwa.
ASTOM2020.07.28 13:25
Co za rozkosz oglądać bezsilnych kosmoPOlitów toczących czerwoną pianę!
czy w Tworkach obowiązują przepustki2020.07.28 13:25
????????????
Anonim2020.07.28 13:24
Lisie ! w twoim złodziejskim,szambiarskim PEŁO się biją i nawalają ile wlezie a ty się zajmujesz praworządnym i demokratycznie wybranym rządem, ty odleciałeś od rzeczywistości ,PO prostu nie ogarniasz jej , ty w ogóle nie wiesz co się dzieje . śmiechu warte :) ,ale pajac
znalezione na Frondzie2020.07.28 13:11
Jest w jęz. angielskim słowo, którego nie da się ani dosłownie przetłumaczyć ani zinterpretować aby oddać rzeczywiste znaczenie. Nazwanie kogoś "loser" zamyka się w tym wszystko; przegrany życiowo, charakterek idioty, ktoś bez znaczenia, ktoś kogo się mija niezauważając, itp., itd. I tak bym nazwał tych/te do których nie dociera, że .....CZWARTY raz z rzędu ...... PRZEGRALI wybory. ...... LOSERS!
ASTOM2020.07.28 13:23
Spolszczmy to i niech będzie: LOZERSI hahaha!
Anonim2020.07.28 13:40
I tak wciąż to tylko połowa ilości, którą pod rząd przegrywał Kaczyński
nie ślepy2020.07.28 13:01
Już dawno pisałem, żeby temu lisowi za stada największych kłamców POdać szczepionkę na wściekliznę!
sylwe2020.07.28 12:53
Lisowi publiczna już piąty rok nie wypłaca milionów w postaci tantiem, bo go olewają i lisowi zaczęło odp.. pod deklem,przestaje kojarzyć rzeczywistość i buja w innych wymiarach a tevałeny nie mają takiej kasy, żeby za wypociny Lisa becelować takie sumy,nie są tego warte
prorokuje2020.07.28 12:52
że to goowno i tak nedznie skończy nienawisć zabija
Hanys GórnoŚląski2020.07.28 12:50
Już tylko krok dzieli go od klinicznie potwierdzonego obłędu. I to mnie cieszy, ponieważ był/jest wyjątkową świnią podszywającą się pod dziennikarza.
jula2020.07.28 12:46
Foxy i tyle w temacie. Taka marka.
prawy2020.07.28 12:37
lisku,lisku POpraw się i nie oPOwiadaj bajek kto uwierzy w lewacki przekaz wszystkich POdróbek dziennikarskich w tvłenie na czele z panem,w stacji obcych właścicieli wrogich POLSCE I POLAKOM tylko GŁUPCY!!!!!!!
nie ma większej radości2020.07.28 12:35
niż czerwona gnida podskakująca na lisich nóżkach
spoko - weż trzy lewatywy2020.07.28 12:34
bo żyłka w mózgu pęknie i będzie po ptakach. Tylko trzy lata i kolejny łomot
Anonim2020.07.28 11:54
Orwell dokładnie opisuje to co robią i będą robili Wielcy Bracia, sponsorzy Lisa. Warto przeczytać książkę Pani Dodds o marksizmie w Ameryce i marksistowskim, bądź neomarksistowskim "braterstwie". Gdzie indywidualność i odpowiedzialność, godność, mądrość i męstwo jednostkowe zanika w ideologicznej grupie, która jednostkę unicestwia, pozostawiając jej dwa uczucia: strachu i nienawiści, w zasadzie wszystkich do wszystkich!
Q2020.07.28 11:47
List I ludzie
Polexit2020.07.28 11:45
Niedawno słyszałem, że jakiś lis kradł niemcom buty. Nie podali imienia (a szkoda, bo może miał na imię Tomek?). Nawet nabrałem do niego sympatii za to, że właśnie robił to naszym sąsiadom zza Odry.
Glaudiusman2020.07.28 11:32
Jeśli ktoś jest żołdakiem obcych służb, to nie może dawać dobrych rad polskim patriotom. Nie tolerujemy sprzedawczyków i zdrajców poza celami.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.28 11:25
Suweren właśnie się dowiaduje, że: - będą likwidować kopalnie - wypłata 500+ w bonie - zamrożenie płac budżetówki - inflacja rośnie - a w październiku zdrożeje prąd i gaz...
Zgodnie z planem2020.07.28 11:54
"likwidować kopalnie"..."zamrożenie płac budżetówki"... "inflacja rośnie". Słowem wszystko się sypie w Polsce z powodu PISu. Czy może być większa radość dla żyda? Schlej się facet koszerną pejsachówką z radości. Napisz gratulacje do Agory. Pokłoń się Lisowi w Newsweeku. Mrugnij porozumiewawczo do Róży Thun i J. Lewandowskiego. Wszystko idzie zgodnie z planem. Kraj w agonii - opozycja nie ma wyjścia: przejmie władze.