Leszek Balcerowicz: Wytropić sprawców z Pruchnika!!! - zdjęcie
25.04.19, 08:45

Leszek Balcerowicz: Wytropić sprawców z Pruchnika!!!

25

Leszek Balcerowicz jest przerażony antysemityzmem. "To tkwi zbyt głęboko, trzeba pokazać sprawców" - mówi o biczowaniu kukły Judasza w Pruchniku tak, jakby chodziło o jakichś zbrodniarzy. "Trzeba zidentyfikować te osoby" - dodaje dramatycznie. Stwierdza też, że premier Mateusz Morawiecki zachowuje się "skandalicznie pod względem moralnym".

A to wszystko w wywiadzie wideo dla "Gazety Wyborczej" opublikowanej na stronie internetowej tego dziennika. Leszek Balcerowicz rozmawiał z Dorotą Wysocką-Schnepf, która biła na alarm z powodu "antysemityzmu".

Według dziennikarki "Gazety Wyborczej" można odnieść po świętach wrażenie, że "antysemityzm ma się w Polsce dobrze albo nawet lepiej". Z tym się Balcerowicz zgadza. "Trudno się oprzeć takiemu wrażeniu" - mówi. "Konkretny wniosek powinien polegać nie tylko na ogólnym potępieniu, słusznym, ale na identyfikacji osób, które, jak rozumiem wbrew zakazowi Kościoła, spowodowały, że ta gorsząca impreza się odbyła.

"Ale to w społeczeństwie tkwi, panie profesorze" - naciskała dziennikarka.

"Zgadzam się, że to zbyt głęboko tkwi i stąd pokazanie sprawców i pokazanie skutków takiego rodzaju działań dla obrazu Polski za granicą jest bardzo ważne".

Dziennikarka mówiła następnie o "fali nienawiści, jaka wylała się pod życzeniami na żydowskie święto Pesach pod wpisem pani ambasador Mosbacher".

"Trudno nie zgodzić się z dość powszechną opinią, że dojście PiS-u do władzy rozzuchwaliło, i to na zasadzie hasła - o dziwo - patriotyzmu, zachowania, które nie przysparzają nam chluby.

Wreszcie Balcerowicz poużywał na rządzie PiS w ogóle. Uznał, że mamy do czynienia z "prześladowaniem ludzi przez prokuraturę" i to "trzeba będzie rozliczyć, są na to przepisy kodeksu karnego".

Ocenił też, że "żaden premier w Polsce po 1989 roku nie zachowywał się tak skandalicznie pod względem moralnym, jak pan Morawiecki". Według Balcerowicza premier Morawiecki "poniża różne grupy, zwykle te, które nie podobają się Kaczyńskiemu". To kojarzy się Balcerowiczowi "z najgorszymi czasami stalinowskimi". "Można sobie odświeżyć nienawistne slogany, jakie kierowano pod adresem AK - plugawe karły reakcji, coś takiego. Absolutne moralne potępienie" - ocenił.

bsw/wyborcza.pl

Komentarze (25):

Beno2019.04.25 12:55
Nic dziwnego, że Balcerowicz tak reaguje. On też jest od srebrników i nimi nie gardzi. Jak on to tę Polskę reformował. Oszust jakich mało. A Polskę bynajmniej nie kocha. Dla odważnych: Następnym razem zróbcie kukłę Balcerowicza i porządnie obijcie kijami ku przestrodze innych Balcerowiczów-Judaszów. Balcerowicz powinien już dawno w więzieniu siedzieć, a nie bezczelnie się jeszcze wypowiadać.
klaus2019.04.25 12:53
Towarzyszu Balcerowicz i towarzysze z GW. macie doskonłe doświdczenie, zsyłka na Sybir, albo , piwnica przesłuchanie i kulka w łeb i bedzie po ptakch,właśnie pierdnąlem po czosnku, i co już jestem antysemitą, przykre że do tego towarzystwa dołanczają niezlustrowani towarzysze z Episkopatu.
Nina2019.04.25 11:38
Nie dziwi wypowiedź tego typa,ze broni kukłę Judasza,bo on sam ma cechy tamtego balcerowicz nie opacował tzw.planu balcerowicza ten plan opracował mu najwiekszy róg Polski żydowskiego pochodzenia Soros,razem z Sachsem po to by zniszczyć gospodarkę Polski.Soros następnie przyleciał do Polski i szukał kogoś kto by się podjął wykonania tego niszczycielskiego planu.Zapoponowali mu Balcerowicza,który sie tylko pod nim podpisał i zaczął niszczące dzieło.Pytanie tylko ile ten judasz za to dostał od Sorosa srebrników.
Karol - człowiek, który podtarł się jeżem2019.04.25 11:31
Za swoje "reformy gospodarcze" ten neoliberał powinien stanąć pod ścianą.
Azotox2019.04.25 10:54
Dlaczego ten osobnik nie siedzi w więzieniu?
taro2019.04.25 10:12
Aaron Bucholtz jedz do swojego vaterlandu, upragnionego israela, tam dopiero zobaczysz taki swojski antysemityzm , zydowski w stosunku do palestynczykow. Wymiotowac sie chce,jak sie widzi takie pouczajace mordy zydowskie w swoim kraju. Dla Polski nie tzrobia nic, a Polakow niszczyliby na kazdym kroku. Nie podoba ci sie to won lachudro.
blabla3572019.04.25 10:10
Panie Balcerowicz, proszę sobie "wyguglować" świeto purim I popatrzeć co oni wyprawiają. Fotki, filmy, dzisiątki kukieł powywieszanych w NY, poprzebieranych za palestyńczyków, księży I innych. Do tego tańce I ogólne pijaństwo. I wszystko ok?
ZERR02019.04.25 10:05
Zacznijmy od tego, że trzeba pokazać ludziom prawdziwe nazwisko 'Balcerowicza'. Zaraz sie stanie jawne, że to żydowski nacjonalista, co samo w sobie jest godne pochwały i swoistego szacunku, ale ukrywanie się za maską 'Polaka' (wstydzi się?) jest KARYGODNE!
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I ZYDOSTWO2019.04.25 10:02
WASZA MORALNOSC BALCEREK TO MORALNOSC KALEGO .WY ZYDZI JESTESCI PRAWIE SWIECI .BICZOWANIE TO WY ZACZELISCIE W CZASACH BIBLIJNYCH BICZOWALISCIE PANA JEZUSA I DZIS DO TEGO SIE NIE PRZYZNAJECIE .MORDOWALISCIE POLAKOW KATYNIU .POMAGALISCIE BOLSZEWIKOM PACYFIKOWAC POLAKOW NO I TE KWIATY GDY CZERWONA ZARAZA ZALEWALA POLSKE.BALCERKU JESZCZE ROZLICZYMY WASZE MORDY POLAKOW PRZEZ ZYDOWSKIE UB.
Alojzy Cedzidło2019.04.25 9:54
Czy nasza ostoja ekonomii , nauki itp , nie mysli ? Przecież walcząc o dobre imie Judasza daje świadectwo jaki charakter ma ten cały naród w tym i on . Won honor , won uczciwość , tylko KASA się liczy .
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 9:45
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Alojzy Cedziło2019.04.25 10:02
Halo , haaaallllooooo ! ! ! ! ,,Dumny " . Nie spij jak piszesz tu mowa o Judaszu a nie chorych na niezgodność z naturą . I nie myl tablicy ogłoszeń z internetem .
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 10:06
Znowu mnie podrywasz geriatrio. Nie dla starego capa młoda dupka🤣
Mathilda2019.04.28 4:15
Oj, gejowski ateisto, nieszczęsny, zwyrodniały Polaku ... pomyliłeś we wpisie geriatrię z psychiatrą ktorego interwencja by się tobie przydała .. wiadomo czemóż to kuracja pamięci się nie udała (tj do czego i co w anatomii służy) ... zwłaszcza, że proktolog ci bliższy w „erotycznych” zapędach. PRAWDA OCZYWISTA: Homo-dwiacje leczy się u psychiatry i wspomaga egzorcysta. Choremu wiele można wybaczyć ale musi starać się wyleczyć, a nie roznosić choróbska. To homo-propaganda wypacza i okalecza .. Te twoje 4 litery i sikawka to nie zabawka i zapewniam cię, że atrakcją może być tylko dla muchy gnojki.. nie rzucaj się na Alojzego „kokietowaniem”
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 9:45
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11010zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
anonim2019.04.25 9:39
" Męska" postawa, nie ma co!
kaszel2019.04.25 9:34
Pan Leszek poczuł się owym Judaszem?:)
Stanislaw znad Dunajca2019.04.25 9:28
Czy Balcerowicz nie kompromituje się sam swoim antysemityzmem? Dlaczego w osobie Judasza domyśla się żydów, a nie widzi ich w osobie Chrystusa? Zwyczaj "palenia Judasza" jest bardzo stary. Właśnie w Wielką Środę czyta się Ewangelię o zdradzie Judasza, dlatego w tym dniu ta głupia (naprawdę głupia!) zabawa dzieciaków w wymierzanie zemsty za zdradę Jezusa. Nie znam przebiegu zdarzenia w Pruchniku. Ale czy Żydzi potrzebnie sobie insynuują, że chodzi o symbol ich narodu? Taką insynuacją tylko się poniżają. Dlaczego nie widzą się w osobie Chrystusa, który wyraźnie wyznał, że idzie cierpieć w ofierze za naród (co i Kajfasz prorokował).
Tomek2019.04.25 9:12
Wytropić pejsiastych dręczycieli finansowych świata, którym służysz!
Marcin2019.04.25 9:08
Leszku, ty Leszku... tobie juz liczyć szekle za swoje Judaszowanie ? ! Wszelkie Narody, nacje, rasy... mozna do woli krytykować Jedną na tej ziemi wynosimy ponad stan, to kiedys musi ponownie wykipieć, i wszyscy beda winni, tylko nie Oni? ;P
Marian2019.04.25 8:59
Sprawcami antysemityzmu sa zydzi.Szukaj wsrod swoich
Grizzly2019.04.25 8:58
Chory nienawistnik!
polak2019.04.25 14:15
debil z tego złodzieja
ada2019.04.25 8:55
I co im zrobisz, Balcerku? Co? To nasza tradycja. A ty won do swojej ojczyzny.
Alojzy Cedzidło2019.04.25 9:46
Hmmmmm.. Ja bym przed wypędzeniem Lesia sprawdził czy jest obrzezany . Bo to jest wazne . Obrzezany : chwała mu . Broni interesów swojej rodziny . Nie obrzezany : szpetny Polak zdrajca , Dla takiego tylko paka o zaostrzonych warunkach .