Ks. Stanisław Małkowski pobity i okradziony! - zdjęcie
26.08.14, 08:53Ks. Stanisław Małkowski (fot. Wikipedia)

Ks. Stanisław Małkowski pobity i okradziony!

20

O napaści na ks. Stanisława Małkowskiego poinformował portal Niezalezna.pl. Do zdarzenia doszło w sobotę późnym wieczorem w domu kapłana. Jak się okazuje, sprawca to były więzień, któremu duchowny udzielał pomocy.

„Ten człowiek o imieniu Andrzej po wyjściu z zakładu karnego odwiedzał mnie szereg razy i zawsze o coś prosił. Niektóre prośby spełniałem, niektóre, te dotyczące dawania pieniędzy – z niechęcią, bo powinien sobie również sam radzić. On tłumaczył mi, że pracował na czarno i nie dostał pieniędzy. Mówił kiedyś, że został pobity, czy okradziony. W miarę możliwości mu pomagałem” - relacjonuje w rozmowie z Niezalezna.pl ks. Małkowski.

W sobotę Andrzej odwiedził ks. Małkowskiego po raz kolejny. Kapłan zapowiedział jednak, że nie ma żadnych pieniędzy, które mógłby mu dać. Mężczyzna zapewnił więc, że przyszedł tylko napić się kawy i porozmawiać. Ks. Małkowski dał mu jednak 10 zł, trzy koszule, skarpety i spodnie.

Andrzej już szykował się do wyjścia, kiedy nagle zaczął obrażać kapłana. Zażądał też 3 tys. złotych i groził ks. Małkowskiemu śmiercią, jeśli ten nie spełni jego oczekiwań. „Spoliczkował mnie dwukrotnie, mam podbite oko do dziś, kopnął mnie, zarzucił ręce aby dusić. Chciał wszystkie pieniądze jakie mam” - opowiada duchowny.

Byłemu więźniowi udało się wyłudzić ok. 2 tys. złotych. Zabrał też księdzu telefon, aby ten nie mógł szybko poinformować o zdarzeniu. Ostrzegł też, że jeśli ks. Małkowski poinformuje policję, to ten przyjdzie i go spali.

Duchowny zdecydował się jednak na poinformowanie policji.

MaR/Niezalezna.pl  

Komentarze (20):

anonim2014.08.26 9:02
W mediach ciągle jest klepane, że księża mają dużo pieniędzy z sugestią w domyśle, lub wprost, że za dużo. Jak widać jest to przyczyną uprzedzeń, nienawiści i przemocy. Dlatego też za tak wypowiadane zdania należy pociągać do odpowiedzialności karnej.
anonim2014.08.26 9:02
I bardzo dobrze, iż powiadomione zostały właściwe sprawie organy ścigania... Dość tolerowania bandytyzmu i wynaturzenia! Ten człowiek powinien zostać teraz, jak każdy przeciętny polski "więzień", skierowany do pożytecznych dla ogółu robót publicznych, użyteczności społecznej... Nie zaś do darmowego hotelu...
anonim2014.08.26 9:20
@Dawid: Ksiądz został pobity i okradziony, bo napastnik u niego bywał i wiedział, na co może liczyć. Ale każda okazja jest dobra, żeby spróbować wprowadzić cenzurę, prawda?
anonim2014.08.26 9:28
Wiedziałem, że lewactwo da się wpuścić w te maliny. To właśnie wy, "liberałowie", socjaliści itp. wymyśliliście przestępstwo nienawiści, które uderza w wolność słowa, a my, Katolicy, "mohery", "konserwa" tej wolności bronimy. Żaden porządny człowiek prawicy nie będzie się domagał skazywania kogoś za opinie (nie mówimy o kłamstwach, wulgarnym obrażaniu, czy wychwalaniu przestępców), czy myśli. Skorzystałem z okazji do obnażenia waszej obłudy, nieproszeni goście.
anonim2014.08.26 9:29
Posłuchajcie tego a może łatwiej będzie zrozumieć co się stało... Tylko 9 min. https://www.youtube.com/watch?v=9asZHzVBCDU
anonim2014.08.26 10:03
Za obu wpada nam modlić się i nie ustawać. Za napastnika więcej. Ksiądz Stanisław wybrał trudną drogę - ale taka jest właśnie droga do świętości.
anonim2014.08.26 12:50
@Dawid: Jak na razie to prawica i katolicy celują w ciąganiu po sądach ludzi, wygłaszających swoje (nie zawsze przemyślane) opinie na tematy religijne. Użycie słowa "lewactwo" dyskwalifikuje Cię z dalszej dyskusji. Jeśli chcesz tworzyć podział my - oni, proszę bardzo. Ja żadnego "przestępstwa nienawiści" nie wymyślałem. Spadaj pan na drzewo.
anonim2014.08.26 12:58
@Lukas A najlepszym przykładem jest pozew katolika Michnika alias Szechtera przeciwko lewakowi Rymkiewiczowi o to, że śmie tworzyć poezję zamiast felietonów dla GWiazdy Śmierci...
anonim2014.08.26 13:48
pewnie za prawdę o Smoleńsku go ścigają Tuskowe hu...e
anonim2014.08.26 14:12
@marekwu: A widzi kolega różnicę pomiędzy sprawą karną a cywilną? Bo sprawa Michnik-Rymkiewicz była cywilna. Rymkiewicz powiedział, co powiedział, nieco minął się z prawdą, teraz zapłaci (symbolicznie), przeprosi i po sprawie. Albo będzie apelował. Morze możliwości. Do więzienia za to nie pójdzie.
anonim2014.08.26 15:23
Socjalzim jest ideologią potępioną i jako taką, wraz ze wszystkimi pochodnymi należy tępić. Jak robactwo. Jest więc podział, którego ja nie stworzyłem, który w tym serwisie jest doskonale widoczny. Są więc czytelnicy Frondy, oraz lewactwo, które pluje, wyśmiewa, obraża wywraca do góry nogami wszystko co napiszą redaktorzy, lub czytelnicy.napiszą. Ot choćby powyżej: lewak marcinavel cieszy się z nieszczęścia katolickiego księdza.
anonim2014.08.26 15:54
Za dobry był ks. Małkowski, a jego pomoc wykorzystywana została źle. Niech wraca szybko do zdrowia.
anonim2014.08.26 16:51
Trafny komentarz z wp: Alina said 2014-08-26 at 11:27 Jakoś media jeszcze się o tej napaści nie dowiedziały. Gdyby ten sam bandyta napadł na rabina, albo pedała, od rana na pamięć znalibyśmy szczegóły „polskiego antysemityzmu i nietolerancji”, a idiotki typu Magdalena Środa i Kazimiera Szczuka pieniłyby się z wściekłości. Lis, Michnik, Żakowski i ciocia Irenka Krzemiński analizowaliby godzinami wady wszystkich Polaków na świecie i ukazywali wyższość moralną zboczeńców i Żydów nad przeciętnym Polakiem antysemitą. A tu kaszana! Bandyta napadł na wyjątkowego księdza. Czy bandycie ktoś zapłacił za napad na księdza? A to jest najbardziej prawdopodobne po tym co napisał senator Libicki z PO. W przypadku tego senatora widać jaki to tępy przypadek. Kalectwo nie nauczyło go pokory wobec sił najwyższych. Teraz wyraźnie stracił rozum ……. http://wirtualnapolonia.com/2014/08/26/ks-stanislaw-malkowski-pobity-i-okradziony-jak-dasz-znac-policji-to-cie-zabije-i-spale/#comment-131068
anonim2014.08.26 17:05
I jszcze jedno, najważniejsze. Kogo okradł ten gosc? Otóż ks. Małkowski NIE MA ŻADNYCH SWOICH pieniedzy. Jesli jakiekolwiek ma, dostaje je wlasnie na potrzeby wiexniow - na zakup roznych podstawowych, potrzebnych w kiciu rzeczy - ciuchy, srodki czystosci itp. Wiec kogo on okradł? Aaaano wlasnie.
anonim2014.08.26 17:21
Nie wiem, moze dostaje tez czesc na swoje utrzymanie od przelozonych i od wiernych. Ale predzej mysle, ze on o takich rzeczach nie mysli - ma grono osob lktore sie o niego troszcza, wiec pewnie i paste do zebow mu kupia jak zabraknie.
anonim2014.08.26 17:39
Od dawna ks.Małkowski jest zaszczuwany, straszony, atakowany.....to jakby ktoś szczuł na niego....tak było przecież i z ks.Popiełuszką.....najpierw wściekła, słowna zadyma..... a potem "chuligański" cios .....taka "niewinna" przestroga.....a wielu mu się odgrażało przecież.....i wielu chce księdzu zamknąć usta.....historia wciąż jak karuzela się buja...wciąż te same chwyty.....a złodziejaszkowie,pijaczki, rozrabiaki są zawsze przydatni .....smutne to bardzo....Księże Stanisławie! Niech Matka Boża Częstochowska czuwa nad Księdzem!
anonim2014.08.26 18:05
Temu kapłanowi żadne upokorzenie nie zostało oszczędzone.
anonim2014.08.26 18:41
To są dowody na to, że egzorcyzmy przed pałacem prezydenckim były bardzo potrzebne. I chyba trafiły w czuły punkt...
anonim2014.08.26 22:29
µniemanologia niestety ale trzeba bardzo uważać jak chce się pomóc ludziom z marginesu,poniewaz niektorzy z nich mają przez ciężkie przeżycia z dzieciństwa tak bardzo wypaczoną psychikę,że nigdy nie uwierzą w dobroć drugiego tylko będą ją traktować jak słabość. I tak oto prawdziwa dobroć,bezinteresowność i odwaga(kto bez strachu wpuści więźnia do siebie?)ks.Malkowskiego zostaly sponiewierane... Przykro to czytać
anonim2014.08.27 10:19
Nic się nie zmienia. Metody sekcji "D" z IV departamentu MSW wciąż żywe. Po co sobie brudzić rączki, wszak jest wielu rzezimieszków, którzy za pieniądze zrobią wszystko. Rozkaz uciszyć czarnego, wykonany. Przyjdzie na was czas, bolszewicy w białych rękawiczkach.