Ks. prof. Andrzej Kobyliński: Rewolucja seksualna 1968 roku - zdjęcie
01.03.20, 13:00

Ks. prof. Andrzej Kobyliński: Rewolucja seksualna 1968 roku

22

W 2012 r. ukazało się polskie tłumaczenie książki „Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności”. Jej autorką jest niemiecka socjolog Gabriele Kuby, która od czasu przejścia na katolicyzm w 1997 r. zajmuje się w licznych publikacjach i wykładach krytyczną analizą współczesnej rewolucji obyczajowej oraz jej destrukcyjnym wpływem na życie ludzi i społeczeństw. Kuby twierdzi, że głębokie zmiany dotyczące moralności, propagowane przez niektóre agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, zostały wprowadzone do polityki, oświaty i kultury. W konsekwencji można mówić o wielkim ogólnoświatowym programie przekształcenia życia społecznego, który w niektórych przypadkach burzy podstawy demokracji i przybiera coraz bardziej totalitarny kształt.

 

Współczesna rewolucja obyczajowa wyrasta przede wszystkim z rewolucji seksualnej 1968 r., która w wielu krajach głęboko zmieniła rozumienie miłości, małżeństwa, seksualności, rodziny, tradycji, norm moralnych. Istnienie żelaznej kurtyny i systemu komunistycznego w pewnym sensie ograniczyło przepływ tych nowych idei do naszego kraju. Natomiast po transformacji ustrojowej 1989 r. można mówić o bardzo silnym oddziaływaniu tej rewolucji w Polsce i innych krajach postkomunistycznych.

Jednym z „ojców założycieli” rewolucji obyczajowej i politycznym mentorem rewolty studenckiej 1968 r. był filozof i socjolog niemiecko-amerykański żydowskiego pochodzenia Herbert Marcuse (1898-1979). Marcuse, jako jeden z najbardziej znanych przedstawicieli filozoficznej Szkoły Frankfurckiej, nakreślił w swoich dziełach wizję nowego społeczeństwa, zbudowanego na zgliszczach społeczeństwa mieszczańskiego, w którym dokona się głęboka zmiana tradycyjnej moralności. Pod wpływem tego myśliciela zaczęto mówić o froncie seksualnym. Marcuse wojskowym tonem udzielał politycznych wskazówek, jak stworzyć nowego człowieka, który będzie łączył walkę polityczną z wyzwoleniem seksualnym. Jego książka „Eros i cywilizacja” była szeroko zakrojoną próbą przezwyciężania tez Zygmunta Freuda, który twierdził, że nie ma cywilizacji bez różnych form kontroli popędu seksualnego.

Marcuse postulował nieograniczone wyzwolenie seksualne. Jego zwolennicy – żyjąc często jako komunardzi w zakładanych przez siebie komunach – byli przekonani, że „seksualność dziecka jest czymś wspaniałym” oraz prowadzili różnego rodzaju „badania” dotyczące przeżywania sfery erotycznej przez ludzi dorosłych i osoby nieletnie. To, co dziś jest powszechnie uznawane za pedofilię, traktowano wówczas jako tzw. odblokowanie popędów.

Jednym z najbardziej znanych w Europie działaczy frontu seksualnego był Daniel Cohn-Bendit. Należał on do grupy przywódców ruchu studenckiego we Francji i paryskiego Maja 68. Zyskał wówczas przydomek „Czerwony Dany”. W 1968 r. został wydalony z Francji i zamieszkał w Niemczech. W 2001 r. niemiecka dziennikarka Bettina Röhl oskarżyła go publicznie o pedofilię na podstawie autocytatów z jego autobiograficznej książki z 1975 r. „Wielki Bazar”. W tej publikacji Daniel Cohn-Bendit opisał swoje osobiste doświadczenia z seksualnością dzieci, gdy w latach 1972-1974 pracował jako wychowawca w tzw. przedszkolu alternatywnym we Frankfurcie nad Menem. „Czerwony Dany” wyznał szczerze w swojej książce, że jego „ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny”.

Rewolucja seksualna 1968 r. stanowiła radykalne zanegowanie chrześcijańskiego rozumienia człowieka. Fundamentem całej antropologii chrześcijańskiej są trzy pierwsze rozdziały Księgi Rodzaju. W perspektywie Pisma świętego człowiek jest obrazem Boga. Od samego początku istnienia ludzkości mamy do czynienia ze zróżnicowaniem na płeć: „Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boga go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę” (Rdz 1, 27). W zamyśle Bożym zróżnicowanie na płeć było ukierunkowane na przeżywanie wspólnoty między kobietą a mężczyzną. Antropologia biblijna mówi jednoznacznie o równej godności mężczyzny i kobiety. Nie ma tu miejsca na rywalizację czy konkurencję, a tym bardziej na jakąś walkę płci. Podstawowym powodem zakłócenia przeżywania różnicy płciowej jest grzech pierworodny. W konsekwencji grzechu prarodziców zostały zagubione i równość, i respekt, i miłość, których, według planu Boga, wymaga związek mężczyzny i kobiety.

Jednym z ważnych elementów współczesnej rewolucji seksualnej jest dążenie do wykreślenia różnic między płciami. Dla zwolenników nowej moralności podział na męskość i kobiecość ma charakter jedynie historyczno-kulturowy. W konsekwencji różnica cielesna, zwana płcią w wymiarze biologicznym (ang. sex), zostaje zminimalizowana, natomiast płeć w wymiarze kulturowym, rozumiana jako rodzaj (ang. gender) zostaje uznana za nadrzędną i pierwszorzędną. Dla twórców teorii gender, akcentujących znaczenie płci kulturowej, rodzina nie musi być tworzona przez ojca i matkę a małżeństwo nie jest koniecznie związkiem mężczyzny i kobiety.

W ramach współczesnej rewolucji obyczajowej dąży się także do swego rodzaju przymierza między ideologią queer a animalizmem wegańskim. Teoria queer jest ideologią gender doprowadzoną do swoich ekstremalnych konsekwencji. Nie promuje ona żadnej orientacji seksualnej, odrzucając jakiekolwiek tożsamości płciowe i seksualne. Natomiast weganizm to doktryna polegającą na niewykorzystywaniu zwierząt. Jest ona stylem życia, którego jedną z cech jest stosowanie diety wegańskiej, czyli rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych włącznie z nabiałem. W 2014 r. kanadyjska aktywistka animalistyczna Rasmus Rahbek Simonsen opublikowała manifest programowy, w którym postuluje przymierze ideologiczne między weganizmem a ruchem queer, w imię walki z tradycyjnymi normami moralnymi. Umieszcza ona na tym samym poziomie ludzi i zwierzęta, negując istnienie prymatu ludzi nad zwierzętami.

Źródło: A. Kobyliński, Rewolucja seksualna 1968 roku, „Rycerz Niepokalanej” 766(2020)3, s. 28-29.

Komentarze (22):

Filmy online2020.03.1 21:52
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.1 17:50
Ksiądz Kobyliński coś bardzo seksem zafscynowany. A jak tam seks u księdza?
ben2020.03.1 17:33
Polecam film " Syndrom Kinseya" o poczatkach i zrodlach rewolucji seksualnej....
Sex portal2020.03.1 17:32
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na http://lexlale.eu Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
Adrian2020.03.1 17:18
Czy to prawda, że w szpitalu we Wrocławiu na ul. Koszarowej potwierdzono przypadek koronawirusa?
Dylamat Żyda - darmowa szynka2020.03.1 15:35
@Żyd Wyklęty Klapafuckyousz Eat your kosher scheisse, it's getting cold.
ZERRO2020.03.1 15:34
Rewolucja seksualna w żadnym stopniu nie miała dotyczyć księży, u księży po staremu - zerro seksu.
Atheisten sind dumm - A. Einstein 2020.03.1 15:39
zerro seksu - you know it, all too well
Żyd Wyklęty2020.03.1 15:26
Widzę że Rycerz Niepokalanej trzyma poziom.
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic2020.03.1 15:24
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic - po 14 latach w "tybecie", tak pisze: - "Czytaj, czytaj - przynajmniej raz w życiu coś mądrego ci się uda przeczytać." Tak, tak, jest co "czytać": - "O ͏k͏u͏r͏w͏a, już myślałem..." - - "Klasyczne katoprawackie ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏e͏n͏i͏e.'' - - "Kur­wa mać ..." - - "Banda ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏o͏n͏y͏c͏h zwyrodnialców, hipokrytów i zboczeńców." - Może jednak lepiej abyś "pisał po hiszpańsku, włosku lub duńsku." -
Albert2020.03.1 16:05
Jak widać jest, skoro czytasz dokładnie wszystko, co napiszę. Świetnie - poduczysz się trochę, żeby takim tępym katoćwokiem nie być.
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic2020.03.1 14:53
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic - po 14 latach w "tybecie" .. "Nauczył" się takiego "polskiego": - "O ͏k͏u͏r͏w͏a, już myślałem..." - - "Klasyczne katoprawackie ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏e͏n͏i͏e.'' - - "Kur­wa mać ..." - Nic tylko go cytować. - "Banda ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏o͏n͏y͏c͏h zwyrodnialców, hipokrytów i zboczeńców." - What a beautiful and accurate self-description.
Albert2020.03.1 15:15
Jak to miło widzieć katoćwoka marnującego czas na chodzenie po frondowych wypocinach i szukającego moich komentarzy tylko po to, żeby je przeczytać i cytować. Czytaj, czytaj - przynajmniej raz w życiu coś mądrego ci się uda przeczytać. I módl się o to, żeby mi się Fronda szybko nie znudziła, bo co wtedy będziesz robił ze swoim śmiesznym życiem pełnym zabobonów i zwyczajnej katolickiej tępej durnoty?
Albert2020.03.1 14:45
Jak zwykle kleruchy nie mogą usiedzieć na tyłku, żeby nie pogadać sobie o jedynym temacie, jaki mają w głowach, czyli o seksie. Gdzie się nie obrócić, światowej klasy ekspert od seksuologii, czyli kolejny zboczeniec w sukience zabiera głos na każdy temat, jaki się tylko z seksem wiąże. Banda ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏o͏n͏y͏c͏h zwyrodnialców, hipokrytów i zboczeńców.
Dam2020.03.2 8:12
Wiesz, tak jak najwięcej o jedzeniu będzie mówił obżartuch i głodujący, tak najwięcej o seksie mówią księża.
Zestaw antykoronowy 5 masek + gel Za darmo do ode2020.03.1 14:35
koronamaski.lt.pl Zestaw antykoronowy 5 masek + gel Za darmo do ode
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.03.1 14:32
Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Katolicka Kretynizacja Polski pisze:-"Klechy nie mogą sobie oficjalnie ruchać.." A ty umiesz? To dlaczego nie masz dzieci? Przyznaj się "biedroński",że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.1 14:21
Klechy nie mogą sobie oficjalnie ruchać to zabraniają tej przyjemności normalnym ludziom! bydlaki jedne!!!
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.03.1 14:02
@BOGAnieMA Masz na to dowody 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 mulititasking asshole? Put up or shut up.
BOGAnieMA2020.03.1 13:54
No pewnie, niech się wypowie w tym temacie ks. robak, co w życiu robaka nie umoczył...
Marek212020.03.1 13:35
I po co ta komuna upadła? Jakby dalej istniały granice, cenzura, gdyby zakazać internetu to jacy byśmy byli moralni...... Kościół dalej szczęśliwie byłby prześladowany, nikt by nie mówił o pedofilii klerykalnej a księżą w Tylawie dalej by kąpali małe dziewczynki na parafii na chwałę Bożą. Ci korowcy to musieli być agenci Sorosa skoro zniszczyli komunę broniącą naszej moralności i promującą wielodzietność za pomocą dwudziestego stopnia zasilania i wyłączeń centralnego ogrzewania....
INCZU-CZUNA2020.03.1 13:18
W zasadzie każda ideologia, nie godząca w cudze słuszne interesy, wolność i prawa, przyjęta dobrowolnie, praktykowana dla SIEBIE i ZA SWOJE - jest dobra. Godny potępienia - jest przymus.