Kreml atakuje Warszawę. ,,Władze Polski są w awangardzie nieprzyjaznej polityki UE’’ - zdjęcie
03.09.20, 17:09fot. Kremlin.ru

Kreml atakuje Warszawę. ,,Władze Polski są w awangardzie nieprzyjaznej polityki UE’’

9

Sytuacja na Białorusi wciąż jest dramatyczna. Społeczeństwo protestuje wobec sfałszowanych wyborów prezydenckich, a służby Aleksandra Łukaszenki brutalnie pacyfikują demonstracje. Tymczasem Rosja oskarża Polskę o wywieranie nacisku na Mińsk i wpływanie za pomocą propagandy na białoruską opinię publiczną.

- „Warszawa wywiera naciski na Mińsk, faktycznie dyktując sposób zachowania. Otwarcie popiera białoruskie siły opozycyjne, w tym finansowo, łącznie z działalnością poprzez kontrolowane organizacje pozarządowe” – powiedziała dziś na konferencji prasowej rzeczniczka rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych Maria Zacharowa.

Rosyjskie MSZ zarzuca również Polsce „nadawania informacyjno-propagandowego w celu wpływania na białoruską opinię publiczną”.

Ponadto Zacharowa stwierdziła, że polskie władze są „w awangardzie nieprzyjaznej polityki Unii Europejskiej wobec Białorusi”, postulując o zaostrzenie sankcji wobec Mińska.

- „Wzywamy Warszawę, by wróciła do ogólnie przyjętych norm prawa międzynarodowego, zrezygnowała z polityki osłabiania suwerenności sąsiedniego państwa i używania środków niedopuszczalnych w relacjach międzynarodowych, do których odnosi się popieranie wystąpień antyrządowych i tworzenie na swoim terytorium bazy finansowej i organizacyjnej dla sił działających poza płaszczyzną prawną” – apelowała rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

kak/PAP

Komentarze (9):

asddsa2020.09.4 9:36
Kacapom wolno wywierać naciski na Mińsk. Polsce - nielzia! Ot wielkoruskie myślenie...
Anonim2020.09.4 9:00
To przestańcie łgać na nasz temat i na temat II wojny i ujawnijcie dokumenty z Katynia i z procesu 16-tu !
Olej2020.09.4 0:32
Sowieckie służby zainicjowały wywalenie Łukaszenki poprzez bunt społeczny i teraz pieką na jednym ogniu Łukaszenkę, Polskę, Litwę i Ukrainę. Łukaszence się wydaje, że jak wlezie Władimirowi głęboko w ,,osobliwość'' to się uchowa, tymczasem wleść wlezie leczjuż stamtąd nie wyjdzie. I tak nastąpiła demaskacja towarzysza Łukaszenki, który już Białoruś wsadził w Moskiewskie łapy wcześniej, robiąc zmyłę jakowejś samodzielności w rządzeniu. To jest i była fikcja suwerennego państwa. Miejmy nadzieję, że Moskwie wymknie się spod kontroli ich gra i ferment społeczny uruchomi samodzielność białoruskiego społeczeństwa, które upomni się i o swoje państwo i stanowienie w nim białoruskiego prawa, niezależnie od dyrektyw sowieckich.
Anonim2020.09.3 23:40
WAŻNE ! ! ! The Dead Game - pandemia wirusa - czy - terror dewiantów .... https://att.neon24.pl/post/157365,the-dead-game-pandemia-wirusa-czy-terror-dewiantow
ebz - mój IP adres , sprawdź : 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓.2020.09.3 18:00
Fronda popełnia niedopuszczalny grzech , że użycza swych łam takim kürwom jak ja , które sobie wyobrażają , że Fronda do nich NALEŻY . A TAKOJ BALSZOJ , TY BLADŹ! Tu nie ma potrzeby nikogo celem skompromitowania moich wpisów , to zupełnie niekonieczne bo ja jestem TAKA GŁUPIA KURVVA i sama się kompromituje ! Ale co mnie to obchodzi ? I już wiadomo , że Łukaszenka , ten niezlomny rycerz Putina z zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych z wami się POLICZY . Jak wynika też z ostatniego wpisu Mistrza Zakonu Rycerzy w Doope Yebanych samego Putina po mongolsku na temat mordowania czarnuchów w USA i Górnej Wolcie . Idzie nagonka Zachodu i Polskich Panów na Bladoruś i Ruso-Mongolska Federacje . A skończy się tym , że Fronda mnie stąd wypiierdoli!
Dziadzio znowu oszukał panią opiekunkę2020.09.4 0:01
i po kryjomu wypluł tabletki?
ebz2020.09.3 17:33
Fronda popełnia jeszcze grzech niedopuszczalny dla czytelników . Nie można się do nich dodzwonić . Podane numery należą do wydawnictwa . Innej firmy a numeru portalu tam nie znają .
ebz2020.09.3 17:28
Widzę , że hejterkę , która podaje się za " ebz " celem skompromitowania moich wpisów nie obchodzi to , że zajmie się tym Prokuratura . Frondy też nie obchodzi brak zabezpieczeń przed cyberatakiem ? No to poczekamy . Łukaszenka ma rację . Wynika to z postawy Rządu i wypowiedzi niektórych polityków . Wynika też z ostatniego wpisu Morawieckiego po angielsku na temat zabijania rosyjskich opozycjonistów .Idzie nagonka Zachodu i Polski na Białoruś i Rosję . A czym to się skończy jeden Bóg wie .
finał2020.09.3 17:23
Łukaszenka oskarża Polskę i dziękuje Rosji /kresy24pl