Komorowski o "biciu Judasza" w Pruchniku. Zaskakujące! - zdjęcie
23.04.19, 13:00

Komorowski o "biciu Judasza" w Pruchniku. Zaskakujące!

24

,,Uważam, że we wszystkich obyczajach powinno się uniknąć jakiejkolwiek formy przemocy, nawet w stosunku do kukiełek, ale z drugiej strony trzeba uważać, żeby nie przegiąć, nie przesadzić z takim protestem. Ale oczywiście należy wprowadzać dobre obyczaje i nie uczyć dzieci przemocy, niezależnie jakiej kukiełki to dotyczy'' - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski. W ten sposób w wywiadzie dla ,,Gazety.pl'' wydawanej przez Agorę skomentował sprawę "sądu nad Judaszem" w Próchniku.

,,Pomyślałem, że rzeczywiście taki jest obyczaj z przeszłości. Można było mieć też pretensje do Lajkonika, bo to męczenie konia, albo że Tatara przypomina'' - dodał następnie Komorowski.

Na pozór - głos w obronie normalności. Z drugiej strony - kontekst międzynarodowy "sprawy Pruchnika" jest niestety dość oczywisty i nie można dziwić się, że rząd zareagował tu nerwowo. W zagranicznych mediach już dziś można czytać o tym, jak to Polacy "tradycyjnie bili kukłę Żyda".

bsw/gazeta.pl

Komentarze (24):

Jan Radziszewski2019.04.24 2:01
Bardzo Biedni będą Judasze którzy zdradzili KK tzn wstąpili do Masonerii skończą jak Bronisław Gieremek i jego towarzysze z ILLUMINATI "+ Przez bunt i pychę Szatan z samej istoty zła stał się Anty miłością i Anty prawdą. Oddawanie mu czci za życia to pewien rodzaj miłości do szatana. On po śmierci w piekle srogo zapłaci swym czcicielom, gdyż on z istoty jest anty miłością. Marks, Darwin, który tak przysłużył się mocom zła w wizji piekła, był pokazany w najstraszniejszym poziomie mąk piekielnych razem z ludobójcami i dobrowolnymi zdrajcami judaszowymi. Siedem demonów posłużyło się jego duszą i umysłem do wymyślenia tak głupiej, absurdalnej rzekomo teorii naukowej. „Doświadczenie Iluminata Gieremka w bałwochwalczym sanktuarium Lucyfera pod ziemią tj pod Brukselą ; „Nagle nastąpił oślepiający błysk, potworny nie do wytrzymania huk. + Na ich oczach te piękne rzekomo szczęśliwe duchy braci zmarłych zaczęły przemieniać się w straszliwe potwory, których rozum ludzki nie jest w stanie sobie wyobrazić. + Nieznany ogień i zapach nie do wytrzymania. Potworny wygląd demonów tak przeraził masonów, że byli jak kamienne trupy. + Kiedy znikły złe duchy nastąpiła nieznana ciemność i w tej ciemności ujawniła się wizja piekła. W tej wizji zobaczyli straszny wieczny los w mękach, prawdziwych zmarłych braci masonów, których wcześniej przedstawiały złe duchy, jako szczęśliwych synów światłości przebywających rzekomo w krainie szczęśliwości. Przed ich oczami przesuwały się następne wizje różnych czasów. + Trudno sobie wyobrazić przerażenie masonów. Runął cały ich system pychy i pewność panowania. Jeszcze przed tą wizją obiecywano im i zapewniano ich o milionach lat szczęśliwego życia w przyszłym ziemskim raju. A tu widzą niewyobrażalne cierpienia i męki znanych powszechnie w XX wieku i wcześniejszych wiekach filozofów, naukowców, finansistów, polityków, sędziów, rzekomych uczonych, nawet noblistów, judaszowych zdrajców itp. Wizja ta zakończyła się na poziomie piekielnego „hoiIyvod”. Z tego właśnie poziomu nieznany ogień ogarnął trzech masonów w tym, także głównego maga (najbardziej tajnych Lucyferów) Dopiero w piekle, jak ukazała wizja zdają sobie sprawę, jaki los ich spotkał. Niestety już jest na późno. Czas ostatecznie dla nich minął! teraz więc dzielą los Judasza który i B Komorowskiemu też grozi
Foster2019.04.23 19:23
W tym samym artykule autor pisze Próchnik w części nagłówkowej i Pruchnik w części zasadniczej. Czy to coś oznacza ?
Batko2019.04.23 17:20
@ Max a co z Polskimi Kolendami ,gdzie występują Król Herod ,Żyd Tułacz ,a co z Jankielem z Pana Tadeusza???????????????A może pora zniszczyć Polski Folklor?
ala2019.04.23 17:07
Droga redakcjo czy nie mozecie zbanowac tego psychola co tutaj ciagle trolluje?
muc.vb2019.04.23 17:05
A jak Zydzi czcza swieto Purim majace poczatek od czasow Hamana, opisane w ksiedze Estery kiedy to Zydzi wymordowali 75 000 ludzi. I to jest ich najwieksze swieto. I ktos sie tutaj obrusza na kukle Judasza….
I TO BYL REZYDENT2019.04.23 15:51
ZYD JAPONCZYK MA PODWOJNA MENTALNOSC .KUKLY OBLESNEGO ZYDA NIE MOZNA BIC ALE JUZ POLAKOW ZYWYCH LUDZI MOZNA WALIC DECHA.
Wiesław Kaloryfer2019.04.23 15:34
Rożne ludy i różne kultury przez wieki swojego istnienia miały różnorakie obrzędy i kultywowały różnorakie tradycje. Jedne z czasem zanikały, inne z czasem się rodziły. Wszystkie one są elementem dziedzictwa ludzkości, narodów, kultur itd. Nie znaczy to wcale, że w oparciu o dzisiejsze zasady moralne, dorobek kulturowy itp. wszystkie one zasługują na akceptacje i powtarzanie. Dzisiaj, kiedy taka wagę przywiązujemy do poszanowania godności ludzkie, czy to w oparciu o naukę Kościoła Katolickiego, czy w oparciu o twierdzenia wywodzące się jeszcze z epoki oświecenia, nie widzę jakichkolwiek przesłanek do kultywowania "obrzędów" polegających na znęcaniu się nad jakąkolwiek osobą, lub nawet podobizną tej osoby, bez względu na "dokonania" tej osoby za życia. Dotyczy to także Judasza i niejakiego Hamana. To czego prawa strona i Pan "Bul" to nie zauważają, to sposób przedstawienia Judasza. Owszem Judasz był Żydem. Tak samo jak pozostali Apostołowie, Św. Józef, Matka Boska, czy sam Jezus (przynajmniej w świetle prawa). Ale Judasz nie zdradził Jezusa dlatego, że był Żydem. Skąd zatem przedstawianie go jako kukły upodobnionej do antysemickich rysunków rodem z Der Strumera? Dlaczego nie przedstawiono go na podobieństwo jego wizerunku z obrazów chrześcijańskich? Przecież nie miał on (przynajmniej nic o tym nie wiemy) żadnych cech szczególnych, więc i w tym przypadku trzeba by go podpisać (jak ta kukłę). I jeszcze jakby tego było mało: czy Judasz miał coś wspólnego z odszkodowaniami za pożydowskie mienie bezspadkowe, skoro dostał za to bonusowe (poza 30 za 30 srebrników) uderzenia kijem? Sorry, ale ta pruchnicka szopka w takiej wersji jak tegoroczna w żaden sposób się nie broni. Ma ewidentne elementy antysemickie i już z tego powodu zasługuje na potępienie. Choć przede wszystkim jest godna potępienia z powodu przedstawiania znęcania się i zabijania człowieka (gdzie za tego typu tradycje winnyśmy się wstydzić nie tylko my, bo nie tylko Polacy mają podobne).
Alojzy Cedzidło2019.04.23 13:46
A pan Prezio zapomniał jak to radził ,że niektórym pisowcom trzeba dechą dołożyć. O skoku na tron po tragedii smoleńskiej , niezgodnie z prawem ( przed oficjalnym stwierdzeniem śmierci ) nie wspomnę , choć warto pamiętać . Nooo ... chyba ,że wiedział wcześniej co się stało , albo stanie . Przecież w to nie wierzę ......
Piotr Nowak2019.04.23 14:32
Czyli podejrzewasz że po tym jak Tupolew przydzwonił w ziemię, Lech Kaczyński niczym Ironman odleciał z miejsca wypadku - dlatego przejęcie prezydentury zgodnie z konstytucją przez marszałka sejmu było podejrzane? Dobrze zrozumiałem?
Maria Błaszczyk2019.04.23 15:31
Pan Alojzy po prostu ma wiernopoddańczy stosunek do Rosjan. Bez ich przyzwolenia nic w Polsce - jego zdaniem - nie powinno się wydarzyć. Jakby mieli fantazję opóźnić wydanie aktu zgonu o miesiąc - to pan marszałek Komorowski powinien ten miesiąc poczekać. (a pan Komorowski "przejął prezydenturę" po telefonie pana prezydenta Miedwiediewa z kondolencjami... wydaje się, że te kondolencje stanowiły mocną przesłankę by uznać, że pan prezydent Kaczyński nie żyje. Ale nie dla pana Alojzego)
Alojzy Cedzidło2019.04.23 16:43
Pani Mario ! Jako skłonny do wiernopoddańczości , przepraszam Pania gorąco . Tylko coś mi w tej Pani logice nie ,,pasi ". Pani wystarczył telefon tow . Miedwiediewa . Mnie nie , Mamy swoje P O L S K I E prawo . Ani telefon Miedwiediewa , ani wiedza pana Sikorskiego ( 5 minut po tragedii ) nie wystarcz aby skoczyć na fotel Prezydenta i ,,czyścić " żelazną szafę . No ale trudno, jestem wiernopoddańczy i nie mam prawa stosować PRAWA POLSKI bez zezwolenia Miedwiediewa . O Putinie nie wspomnę. . Mogę tylko być wdzięczny tow. gen. Anodinie ,że już 10 rok bada nasz wrak .w sytuacji kiedy już wiemy ,że brzoza ,że piloci ,że wszystko tylko nie parówka ........
Alojzy Cedzidło2019.04.23 16:25
Oczywiście ,że dobrze . Zgodnie z zalecaniami . Wam inaczej nie kazano.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 13:26
Marian dziadku zły adres nie jestem gerontofilem nie szukam kontaktu ze starcami idź sobie do swojej babci, a od młodych się odpiernicz! Bosh co za los jak nie pisdy to obleśne starce mnie zaczepiają! W dłuższe rozmowy wdaję się tylko z młodymi huujastymi jędrnymi duupeczkami płci męskiej. Reszta out! przeklęte potworne forum pełne geriartrii....
Alojzy Cedzid\305\202o2019.04.23 13:52
Gdzie ten moderator Frondy ? Przecież takiego chamstwa i głupot nie powinni pozwolić wlepiać . Zaczął bym od okazania przez ,,pisarza " zaświadczenia o zdrowiu , w tym psychicznym.
Anna2019.04.23 13:52
Z twojej wypowiedzi oprócz skrajnego chamstwa leje się miód miłości i tolerancji. Wódz tęczowych niejaki Biedroń też chowany przez przemocowego tatę, tak się to kończy. Żal mi was. Tylko, że bardzo niebezpieczni jesteście. Mam nadzieję, że CBSP obserwuje was. I bedzie na czas w razie czego.
Max Fiend2019.04.23 13:24
Problem w tym, że Lajkonika i Tatara nikt kijami nie okłada i nie podpala.
Tatar2019.04.24 0:01
Dupku, ale on strzela do trębacza, to jest przemoc.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 13:12
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
kalif2019.04.23 13:15
Spadaj ty azjatycki kacapie
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 13:19
ruski trollu wpłacaj dla Mikołaja, albo wypiierdalaj
MarianCh2019.04.23 13:21
Jest takie przysłowie " nie strasz , nie strasz bo się zesrasz" i to dla Ciebie mogło by być całkowitą kompromitacją.
ddt2019.04.23 14:28
Nie ma gejów tylko to są PEDERAŚCI.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 13:12
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️10950zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
MarianCh2019.04.23 13:25
Robert Biedroń pobił matkę?". Z ustaleń "SE" wynika, że "blisko 20 lat temu na wokandę sądu rejonowego w Krośnie trafił akt oskarżenia przeciwko synowi Heleny Biedroń". Według dziennika "prokuratura postawiła mu zarzuty z art. 157 i art. 207 kodeksu karnego dotyczące spowodowania uszczerbku na zdrowiu i znęcania się nad matką oraz bratem", za co groziło nawet pięć lat więzienia. "W trakcie doszło jednak do porozumienia. Helena Biedroń oświadczyła, że wybacza swojemu dziecku, nie ma do niego żalu i nie chce wyciągania prawnych konsekwencji" - poinformował "SE". Autorka publikacji Kamila Biedrzycka dodała, że również "dziś Helena Biedroń broni swojego syna". https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/596048,robert-biedron-pobil-matke-piotrowicz.html