Kolejny raz Komorowski pogrąża się w odmętach absurdu - zdjęcie
24.11.15, 12:45

Kolejny raz Komorowski pogrąża się w odmętach absurdu

6

Były Prezydent Polski Bronisław Komorowski udzielił wywiadu portalowi wp.pl. Oczywiście odniósł się do oskarżeń wobec jego kancelarii prezydenckiej ws audytu przeprowadzonego przez obecną kancelarię Prezydenta Andrzeja Dudy. 

Komorowski stwierdził, że oskarżenia o spustoszenie willi w Klarysewie, o którym wspomina raport Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, to "wymysł kłamliwy i politycznie motywowany". – Zastanawiam się skąd ta troska nowej kancelarii o Klarysew tak, jakby chcieli tam przywrócić siedzibę pierwszego sekretarza – kpił były prezydent. 

Zdaniem Komorowskiego, forma raportu Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy świadczy o złym stylu uprawiania polityki. Dopytywany przez dziennikarza o to, co miało miejsce w willi w Klarysewie, Komorowski stwierdził, że "nic".  – Nic się nie stało w Klarysewie. Wiele lat temu mieszkał tam pierwszy sekretarz KC PZPR. Potem nikt tego obiektu nie używał – mówił, podkreślając, że budynek był nieprzydatny zarówno dla niego, jak i poprzedniego prezydenta. – Nic nie zniknęło, jest to oczywiście wymysł kłamliwy i politycznie motywowany przez osoby z nowej Kancelarii Prezydenta. W ich dyspozycji są wszystkie protokoły dotyczące kasowania rzeczy starych i nieprzydatnych – dodawał, twierdząc, że wszystko odbyło się zgodne z prawem, a usunięto jedynie przedmioty bezwartościowe.

– Poprzednia kancelaria nie miała odwagi tych rzeczy skasować – podkreślał. Komorowski stwierdził przy tym, że jego kancelaria planowała sprzedaż obiektu. – Sam obiekt jest byle jaki i nieprzydatny, ale działka jest bardzo droga i ekskluzywna. Za moich czasu kancelaria szukała okazji, aby ten obiekt przekazać tak, aby był z tego profit dla państwa – mówił. 

mm/wp.pl

Komentarze (6):

anonim2015.11.24 12:51
Takie tam pytano - normalny stan rzeczy to komisja zdawcza i odbiorcza i podpisane przez nie protokoły. Czy strażnik żyrandola (bądź jakiś urzędnik z jego byłej kancelarii) wyznaczył taką komisję ??? Tak może naiwnie pytam, bo to najnormalniejsze w normalnym świecie procedury zdawczo-odbiorcze
anonim2015.11.24 13:00
Osobnik wyznaczony przez Tuska na Strażnika Kandelabrów a przy okazji reprezentowania go na salonach dyplomatycznych, zawiódł na całej linii. Kandelabrów i innych mebli nie upilnował, a na salonach kompromitował Polskę. Może Tuskowi właśnie o to chodziło, bo jemu samemu marzył się Belweder. Teraz co najwyżej Tusk zostanie Strażnikiem Żarówki w celi więziennej.
anonim2015.11.24 13:27
Kasowali w dzień, kasowali w nocy, kasowali każdego dnia przez 8 lat. boo .... :) "Poprzednia kancelaria nie miała odwagi tych rzeczy skasować " Bronisław nie pomyślał, że tu nie o odwagę chodzi tylko zwyczajnie nie każdy jest złodziejem. Ciekawe u kogo wiszą skasowane obrazy?
anonim2015.11.24 13:40
Spokojnie trybunał się szykuje ... już niedługo ... dla tych złodziej i zdrajców
anonim2015.11.24 13:59
Nadal głupio gada.Już raczej nie zmądrzeje.Wspólna cecha z Wałęsą.
anonim2015.11.25 15:28
Komorowski stwierdził "to "wymysł kłamliwy i politycznie motywowany". A jednak ma jakiś przebłysk świadomości moralnej.