Kogo osłabia Biedroń? Ten sondaż nie pozostawia wątpliwości! - zdjęcie
12.02.19, 13:26

Kogo osłabia Biedroń? Ten sondaż nie pozostawia wątpliwości!

10

Ostatni sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wskazuje, że z powodu pojawienia się „Wiosny” Roberta Biedronia PiS traci tylko 0,5% poparcia, podczas gdy PO już 5,6%, SLD – 1,1%, PSL – 2%, a Kukiz – 1,7%.

Komentując te wyniki, prof. Kazimierz Kik zauważył, że „Polacy szukają nowej siły, czegoś, co będzie przełamywać dominację dwóch skonfliktowanych ze sobą stron, czyli PiS i PO. Biedroń zabiera wyborców głównie Platformie, ale nie tylko”.

Z kolei prof. Rafał Chwedoruk stwierdził: „Jest oczywiste, że Wiosna będzie podbierać liberalnych, wielkomiejskich wyborców Platformy. W efekcie PiS może już chłodzić szampana”.

I dlatego – według tego naukowca – „Wiosna” Roberta Biedronia, „to dla PiS pierwiosnek zwycięstwa wyborczego, a z drugiej strony mocne osłabianie Platformy”. I oby tak było!

erł/Rp.pl, Fronda.pl

 

Komentarze (10):

Lolek i Bolek ale nie geje2019.02.12 15:33
bidroń i bidroń, a kto to jest ten bidroń???
słowiczek poznański2019.02.12 15:28
Dumny gej pedofil, Mam pytanie i zdobądź się na odwagę (yeah sure !): Co ty tu robisz na blogu publikacji katolickiej? Czy ty rzeczywiście sądzisz, że twoja perwersja zmieni nauki kościoła, że dostaniesz ślub w KK? Co jedynie robisz, to prezentujesz swoją perwersje, szukasz zaczepki, prowokujesz, a to jednoznacznie mówi o twoim kompletnym wyalienowaniu społecznym. Jesteś sam, stary, bez pieniędzy, żyjesz z jałmużny podatnika polskiego którego opluwasz przy każdej okazji. Tylko spójrz sam na siebie trochę krytycznie, nie maluj sobie ust tanią szminką, nie farbuj resztek włosów, etc.
Bawełna Polityczna2019.02.12 14:46
Biedroń aspiruje do miana Ciocioliny polskiego parlamentu. Programu nie ma tylko bajki dla dorosłych. Wcześniej mniej wymagający wyborca dał się uwieść Petru a jeszcze wcześniej Grodzkiej Hybrydzie
na pohybel!2019.02.12 14:22
Ludzi nie obchodziło w jaki sposób PiS spełni obietnice 500+ i tak samo nie obchodzi jak zrobi to WIOSNA. Ludzi interesuje jedynie kiełbasa wyborcza pod tym względem Biedroń wyjął asa z rękawa przebijając ofertę Kaczora. Słusznie zauważył Gej, że PiS ma się czego bać. Trzymany na pisowskim garnuszku Chwedoruk tego wprost nie przyzna, lecz jest doskonale świadomy zagrożenia. Wiele rodzin głosujących na PiS wyłącznie z powodu 500+, którym jednocześnie światopoglądowo jest bardzo daleko do tej partii, nie będzie miało żadnego sentymentu zainwestować swoje głosy tam, gdzie pojawi się dla nich lepsza oferta 500+. Biedroń to oferuje i dlatego PiS trzęsie portkami, jednocześnie próbują zaklinać rzeczywistość takimi Chwedorukami, którzy dostali prikaz powtarzać jak mantrę, że nic się nie stało. Otóż stało się, elektor pisowski się rozpada, WIOSNA nie istnieje nawet jeszcze 2tygodnie, a już odebrała PiSowi 0,5% elektoratu to dopiero początek. Na jesieni prawactwu zostanie jedynie żelazny elektorat, a to za mało aby wygrać wybory, nie wspominając o samodzielnym rządzeniu. Jak na razie Biedroń jest głównym rozgrywającym, który robi co chce z marną opozycją, równocześnie w sposób genialny działa na korzyść pisowców.
na pohybel!2019.02.12 14:24
*w sposób genialny działa na niekorzyść pisowców
matis892019.02.12 14:11
Dlatego to nie PIS jest największym wrogiem sodomskiej Wiosny tylko inne lewaki bo wiedzą że sodomska Wiosna to im urwie elektorat. Wiosna nie da żadnego 500 plus bo będą musieli otworzyć na nowo dziury podatkowe Platformy które PIS pozamykał. Zresztą lewactwo a zawłaszcza to sodomskie jest jawnym wrogiem dzietności, całą UE przez lata doprowadzali do wymierania celowo, a ich priorytetem zamiast dzietnośći jest propagowanie aborcji, antykoncepcji i seksualnośći bez dzieci i bez odpowiedzialnośći. Także ich wiarygodność jest kompletnie zerowa przy wiarygodności PIS. Kiedy PIS mówił o wprowadzeniu 500 plus wszystkie lewaki jednym chórem mówili że tego się nie da zrobić, że to zrujnuje Polskę, że tak nie można, że to katastrofa. Bo włąsnie takie jest prawdziwe podejście lewactwa do 500 plus. Gdzie był wtedy Biedroń i inni geje, lewaki żeby powiedzieć że 500 plus to dobry pomysł, że da się, że pomogą, że też chcą. NIe chcą i nie chcieli, wiarygodność całego lewactwa a szczególnie gejowskiego jest tu poniżej zera.
Daria2019.02.12 14:07
Mam nadzieję, że na Wiośnie najbardziej straci KK, który doi budżet niemiłosiernie. W sumie, to wszyscy zyskamy jak więcej pieniędzy zostanie w kasie państwa, prawda ?
Cipak2019.02.12 14:04
Wyborcy powinni mieć możliwość poparcia takiej opcji, która zapowiada spełnienie ich oczekiwań. Jeśli wyborcy przechodzą do Biedronia, to znak, że on zapowiada spełnienie ich oczekiwań - a na poprzednie głosowali, bo nie było alternatywy. Chwedoruk nie kłamie. Chwedoruk oszczędnie gospodaruje prawdą.PiS zyskał w ostatnich wyborach premię za zwycięstwo - bo przepadły głosy SLD, Razem i Korwina - to chyba około 11% - z czego większość wziął zwycięzca. Teraz sytuacja sie nie powtórzy - bo pójdą trzy bloki -wokół PiS, wokół PO i Biedroń. I wszyscy wejdą do sejmu i nic nie przepadnie - i premia zwycięzcy będzie niezauważalna. W praktyce będzie to strata, bo: opozycja podzielona weźmie po około 30% - po zsumowaniu 60% - a zjednoczona nie uzyskałaby nawet 50%, bo spora część WIOSNY nigdy nie poprze PO i odwrotnie.Ich programy - to woda i ogień.
Cipak2019.02.12 16:45
Doczytałem - w 2015 straconych głosów było - 16,6%.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.12 13:53
Wiosna PiSowi też odbiera i będzie odbierze jeszcze więcej w sposób bezwzględny miękki pissowski elektorat, który serdecznie rzyga PiSem, ale głosował na nich wyłącznie z cynicznych pobudek 500+. Biedroń zaoferował 500+ na resorach (już od 1 dziecka, łatwiejsze formalności, mniejsza selekcja) i będzie mocno komunikował tę ofertę przez cały okres kampanii. Wiele młodych matek nie będzie mieć żadnych skrupułów zmienić poparcie z PiS na WIOSNĘ. Do odebrania PiSowi jest tutaj 5-10% miękkiego elektoratu.