Karnowski: Czy Zjednoczona Prawica obroni ministra Czarnka? - zdjęcie
10.10.20, 20:31fot. yt/telewizja wpolsce

Karnowski: Czy Zjednoczona Prawica obroni ministra Czarnka?

55

Kandydatura profesora Przemysława Czarnka na szefa połączonego resortu Ministerstwa Edukacji zaczęła spędzać lewicy sen z powiek, co poskutkowało niewybrednymi atakami na jego osobę. Wypowiedziały się nawet takie „autorytety” w dziedzinie edukacji jak sam Jerzy Owsiak i wiele pomniejszych. Do tego stopnia, że niektóre komentarze i wypowiedzi w tej sprawie można było czytać jak z kliniki absurdu.

W najnowszym tekście na portalu w polityce.pl redaktor Michał Karnowski pisze:

- Zastanawiam się, kiedy padnie skąpany w moralnym oburzeniu zarzut, że w dzieciństwie szarpał dziewczyny za warkocze, sąsiadom podjadał truskawki z pola, a raz czy dwa urwał się ze szkoły, by posiedzieć nad rzeką? Skala nagonki na profesora Przemysława Czarnka przybiera takiej już rozmiary, że wszystko możliwe.

Jak celnie wskazuje Karnowski, w atakach na profesora Czarnka przodują niemieckie media dla Polaków i nie ma chwili, żeby „nie dorzucały czegoś do tego pieca”. A nuż któreś pomówienie czy kłamstwo przylgnie? W końcu z dorobku Goebbelsa mogą czerpać do woli.

Karnowski pisze też:

- Ma to cechy nagonki i prześladowania polityka, który ma pełen mandat demokratyczny, by sprawować funkcję publiczną, który sprawdził się jako wojewoda, który ma przygotowanie naukowe, by zająć się sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.

Karnowski zauważa też, że te ataki na nowo mianowanego ministra edukacji profesora Przemysława Czarnka są testem dla Zjednoczonej Prawicy, czy potrafi ona obronić swoich nominatów. Jest to test na podmiotowość koalicji rządzącej.

Swój tekst autor podsumowuje:

- Powtarzam: to test. Z naszej strony mocno mówimy jasno: profesor Przemysław Czarnek to postać wybitna, to człowiek zasługujący na to, by porządni ludzie nie pozwolili tej nagonce, temu strumieniowi ohydnego kłamstwa, na osiągnięcie celów.

Dodaje też:

- I wyjaśniam: nie mam pojęcia, czy profesor Czarnek w dzieciństwie szarpał dziewczyny za warkocze, podjadał sąsiadom truskawki z pola, a raz czy dwa urwał się ze szkoły, by posiedzieć nad rzeką. Przykłady te wziąłem z mojego dzieciństwa.

 

mp/wpolityce.pl

Komentarze (55):

katolicka deratyzacja Polski2020.10.11 17:24
Ataki tekturowej i bezsilnej Komuny powoduja ,ze Czarnek jest nie do ruszenia. Komuna glupkow poltycznych,wzmacniaja tych,ktorych chca obalic.
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski.2020.10.11 13:41
Dżuma broni Cholerę.
Gers2020.10.11 13:26
Prawica wielu już poświęciła nie pomogła tym co PISO-owi pomagali, a totalni jednego za drugim do usuwania podpowiadali.Dzisiaj usunięci wartościowi biedę klepią na żadną pomoc ze strony prawicy się nie zaczepią.
Foster2020.10.11 11:11
Na oddziale rehailitacji nie leżą chorzy, których stan zdrowia zagraża ich życiu. Zatem wniosek jest prosty, odwiedził babcię w sobotę, bo im (tym z PiS - u) to się należy. "Ich ból jest lepszy niż twój". Kazik jaie to prawdziwe, otworzyłeś Polakom oczy.
hue2020.10.11 9:32
Okazuje się, ze w dobie pandemii i różnorodnych restrykcji można: 1. Wejść na zamknięty cmentarz. Wystarczy być prezesem PiS Kaczyńskim. 2. Odwiedzić babcie w szpitalu, w którym nie dokonuje się odwiedzin. Wystarczy być nowym „bulterierem” pisu przeciwko lgbt i min. edukacji Czarnkiem. 3. Być zwolnionym z kwarantanny. Wystarczy być ministrem PiS Dworczykiem. 4. Można spotkać się w restauracji ze znajomymi bez należnego dystansu i bez obowiązkowej maseczki. Wystarczy być prezesem rady ministrów Morawieckim. PANIE KACZYŃSKI - to WY jesteście KASTA!, która sobie uzurpuje nadzwyczajne prawe wyłamując się spod rządów prawa i sprawiedliwości!
Valencja2020.10.11 9:27
Powinni go bronić do ostatniej kropli krwi. Jako szef nauki i oświaty - skompromituje PiS lepiej - niż mój przyjaciel Tosiek od wybuchów.
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski2020.10.11 13:44
Wyjąłeś mi to z ust ;) Młodzi lubią takich "postępowców"
Anonim2020.10.11 9:06
My, tu na podwarszawskiej mazowieckiej wsi jesteśmy murem za Panem Prof. P. Czarnkiem jako Ministrem Nauki i Edukacji!! W rządzie niewielu jest tak wartościowych POLAKÓW, jak Pan Profesor. Szanujmy więc Go i brońmy! Jego poprzednicy Gowin i Piątkowski w porównaniu z Panem Prof. to byli wielcy szkodnicy!!
JanP2020.10.11 8:15
Ten niby profesor Czarnek, to taki typowy ogryzek pisowskiej prawicy. Zadufany w sobie, oszołom z najwyższej półki, homofob i pozbawiony honoru lawirant polityczny. Jak ulał pasuje do "Zjednoczonej Prawicy". Swój człowiek na swoim miejscu. Dzisiaj poleci na mszę bez maski, zasiądzie w pierwszym rzędzie i będzie śnił o zbawieniu wiecznym.
Anonim2020.10.11 8:32
Do JanaP. Gdzie jest napisane , że niemożna być homofobem .Każdy człowiek wybiera swoje postępowanie. Jedni chcą żyć normalnie i inni nienormalnie - - to gdzie jest Twoja tolerancja. Homofob to słowo maczuga wymyślona i wymierzona na normalnych ludzi , którzy chcą żyć po Bożemu. Wymyślone słowo aby zdyskredytować normalnych i ich ośmieszać , że nie są "nowocześni" ???
JanP2020.10.11 9:04
Sam sobie odpowiedziałeś na postawione pytania.
JM2020.10.11 8:07
Nie można dopuścić do tego by byle jakiś motłoch przy wsparciu zagrnicznych idiotów wtrącających się w nasze wewnętrzne sprawy rządził kto ma być ministrem, a kto nie! Jaka była (i jest) nagonka na ministra Ziobrę? Teraz na Prof. Czarnka. Niech ci zdrajcy z totalnej bandy wspieranej przez część sęziów powyzdychają razem z nimi to może Polska będzie Polską! Trzeba się sofnąc do Targowicy i zastosować te same metody w likwidowaniu zdrajców naszej Ojczyzny! A może przygotować im specjalne klatki w ZOO. Jakże wzrosłaby liczba zwiedzających! Nasi rodzimi szmaciarze dają popis chamstwa na cały świat! Nawet Niemcy się dziwią To jest nie do pijęcia!!!!
Glaudiusman2020.10.11 8:04
Prof. Czarnek to najlepszy kandydat od początku transformacji na stanowisko ministra edukacji i szkolnictwa wyższego. Bardzo wyraziste i prawe poglądy, dlatego lewactwo plugawe tak się go boi. Szkoda tylko, że choruje jeszcze.
Cool2020.10.11 8:04
PiS od początku swoich rządów zachowje się jak Wałesa ... "są za a nawet przeciw" albo "nie chccom ale muszom" ... tak było z ustawą IPN,, tak jest z sądami, z ustawą antyaborcyjną i tak wygląda pisowski sprzeciw wobec ustawy 447 i wobec antypolskiej nagonki. europejskich urzędasów żydoamerykańskich polityków czy "osób" LGBT ... Przekoncię się, że pisiory zaczną wypłacać Źydom odszkodowania, zalegalizują związki jednopłiowe ale nie zakarzą aborcjii ani nie wprowadzą konstytucyjnej kwoty wolnej od podatku.
Anonim2020.10.11 6:42
Całe to lgbt to narzędzie w rękach tych , którzy realizują krok po kroku tezy założone w Protokołach Mędrców Syjonu ( kto może niech koniecznie przeczyta ). Są tylko kolejnym szczeblem w drabinie dochodzenia autorów do celu.
Moly2020.10.11 4:14
Nagrody za anty -LGBT. Jego postawa wobec LGBT. Niemoralna. Absurdalna. Truskawki , maliny i inne owoce , skaradzione czy nie nic nie maja do rzeczy. Chociaz autor stara sie byc dowcipny...
Anonim2020.10.11 2:33
Lewactwo nikogo swojego nie "broni". Lewactwo, gdy zarządza, po prostu leje ciepłym moczem na wszelką krytykę i robi ministrami kolejnych katofobów. Może więc po prostu nie brońcie Czarnka, tylko zróbcie go ministrem ignorując skowyt lewackiej swołoczy. Powinno być dla wszystkich oczywiste, że dewianci będą tym głośniej ujadać, im kandydat jest lepszy. Im głośniej trędowaci wyją, tym lepiej rozumiemy, że wybór Czarnka jest doskonały.
Anonim2020.10.11 6:49
Sugerujesz, że prawica (ci niby dobrzy, Katolicy itp) powinni zachowywać się dokładnie tak samo jak lewactwo? To co za różnica będzie w wyborze?
Anonim2020.10.11 13:01
Sugeruję, że katolicy, dobrzy prawicowcy powinni pozbyć się jakichkolwiek złudzeń wobec takich jak ty i tobie podobnych. Żadnego zapewniania, że "jesteście ludźmi", bo nie jesteście. Żadnego zapewniania o szacunku, bo niby z jakiej racji? Wy o żadnym szacunku nie zapewniacie nigdy. Nigdy też nie traktujecie katolików jak ludzi. Jeśli wyjesz, że "to co za różnica", naszą odpowiedzią niech ci będzie śmiech i szyderstwo, bo dobre wiesz jak kłamiesz i za ile.
Krzysztof2020.10.11 1:09
Skamleć o pomoc i obronę od Gowina i Ziobry? Czy z Czarnka takie ciepłe kluch że potrzebuje ich pomocy? Serio, panie Karnowski?
jle_ffm2020.10.10 23:32
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi, więc panie Karnowski, nie ma co tak bronić tego ministra. Poza tym jest dorosły i powinien wiedzieć co robi. A gdyby miał choć trochę honoru to pewnie sam podał by się do dymisji.
Izydor2020.10.10 23:24
Pewnie że obroni, dla katoprawicowej patologii to swój chłop jest.
Anonim2020.10.10 23:10
Myślę, że to znakomicie mieć ministra, który sprosta zadaniu i odeprze wszystkie ataki, po prostu obroni się sam.
Marco Breslaviano2020.10.10 22:54
Obawiam się, że "Zjednoczona Prawica" (to jest tak obrzydliwe, że trzeba ujmować cudzysłowem) nie dotrwa do końca tego roku. Wasze dni są policzone, bolszewicy.
Anonim2020.10.10 22:58
Sam liczyłeś, czy ktoś ci pomagał? I nie brzydź się tak, bo się rozpłaczę.
Loki2020.10.11 6:08
Ty się nie popłaczesz ty się ze złości pochlastasz, że bolszewicy z PiS odeszli od koryta.
bz2020.10.10 22:48
Należy robić swoje nie oglądając się na ujadanie lewaków. Przemysław Czarnek jest człowiekiem silnym i zdecydowanym. Jeśli będzie równie konsekwentny i wytrwały sukces naprawy szkolnictwa i nauki jest murowany. Lewactwo oczywiście będzie dalej ujadać, ale co oni mogą ponadto ?
Krzysztof2020.10.11 1:07
Gdyby był człowiekiem silnym i zdecydowanym nie potrzebował by pomocy i obrony od Gowina i Ziobry. A skomlenie o tę pomoc i obronę świadczy że z Czarka ciepłe kluchy. które sobie same nie poradzą.
Anonim2020.10.11 2:36
Nie rób dziwki z logiki. To nie zależy od siły i zdecydowania Czarnka, tylko Naczelnika Kaczyńskiego - zadufanego w sobie kryptolewaka.
Olej2020.10.10 22:46
Synowie i córki aparatczyków najlepiej wiedzą jaka facjata pasuje do aparatczyka nieboszczki - zmartwychwstałej i podtrzymywanej PZPR-ki. A i przewodnia siła narodu usadowiona tam gdzie się niewiele robi a zbiera kasę nadspodziewanie łatwo stała się urokliwie burżuazyjna i lyberalna jak onegdaj jej awangardowi antenaci zaprowadzający bolszewizm z podobnym przekonaniem i żarliwością.
Olej2020.10.10 22:40
Musi !!!!!!!!!!!!
Pet2020.10.10 22:09
Towarzysz Czarnek zachowuje się jak aparatczyk nieboszczki PZPR, nawet facjata pasuje, ale co się dziwić, PiS robi co może żeby sprawiać wrażenie "przewodniej siły narodu". Polska edukacja po deformie Zalewskiej ma się czego obawiać, druga fala nieszczęść zawisła nad polską szkołą w osobie tego "profesora".
Alojzy Cedzidło2020.10.10 22:46
Będę liczył "testy " na słuszną wypowiedz pana red Karnowskiego .Dodatnie. Pierwszy " Komentarz " Peta "
Aśka2020.10.10 22:01
Pan profesor Czarnek to wybitny naukowiec, człowiek wielkiej kultury, wielkiego formatu, a dodatkowo o zdrowych poglądach, z którymi większość Polaków się utożsamia. To dlatego tak wściekle jest atakowany przez propagatorów neomarksistowskiej rewolucji.
ladychapel2020.10.10 21:54
Zdjęcie wyraźnie pokazuje, że za plecami ma beton
Alojzy Cedzidło2020.10.10 22:51
Wyniki testu Nr 2 .Pozytywny , A nie zauważyłeś " lady ..itd " że ten " beton ma kolor biało czerwony.
Anonim2020.10.10 21:51
Mam w d.. czarnka i zboków lgbt. PiS z PO chcą nas zagłodzić koronaresytrykcjami i piątką przeciw rolnictwu
Alojzy Cedzidło2020.10.10 22:54
Test N3 pozytywny . Anonimku , masz ten odbyt poszerzony . Kto też Ci go poszerzył?
Dam2020.10.10 21:31
Ma przygotowanie naukowe mniejsze od standardowego doktoranta, jest bucem i ma gdzieś prawo i zakazy, co pokazał idąc odwiedziny do szpitala będąc zarażony koronawirusem. Idealnie pasuje do partii rządzącej. Partia miernot popierana przez miernoty.
Alojzy Cedzidło2020.10.10 22:59
Test Nr 4 . Pozytywny .No no no . " Dam " to ministrant , Starej daty . Zna łacinę
młot na lewactwo faszystowskie2020.10.10 21:19
murem za Szlachetnym i Charyzmatycznym Panem Profesorem
Anonim2020.10.10 21:03
A co, sam się nie obroni? Niech Karnowski nie robi z niego płaczliwej baby i mięczaka. Czarnek to prawdziwy mężczyzna, sam sobie poradzi.
monika2020.10.10 21:02
Dlaczego komentarze naFrondzie są pełne jadu i chamstwa?
Krzysztof2020.10.10 21:05
Nic na to nie poradzisz, to portal poświęcony nienawiści katolickiej. Taki mamy polski katolicyzm.
Anonim2020.10.10 22:55
Krzysiu, przecież ty sam nienawiść siejesz ( np. jako monika) i sam ją zbierasz. Tylko po co ten cyrk?
Alojzy Cedzidło2020.10.10 23:04
Test Nr 5 . Do powtórki . Bez wyniku , Nijaki. Poza tematem .
Anonim2020.10.10 23:04
Ja monika? ;-) Ładnie to kłamać jak typowy katolik?
tytus2020.10.10 20:57
norymberga i stryczek dla sqrwiałych pisowskich bandziorów złodzieje oszustów zdrajców i kłamców
Alojzy Cedzidło2020.10.10 23:06
Test nr6 . Pomylono branie materiału . Zamiast do buzi pobrano z odbytu ( AAA Tomek)
AAAtomek2020.10.10 20:56
Owszem, to jest dla Polski, jak można nisko upaść w pogardzie dla inteligencji Polaków. Wybieranie ministrów spośród najgoszego sortu kandydatów to domena PiS. Czarnek to potwierdza.
tymkrajem rządzą debile2020.10.10 20:55
Wiosną było tak: mamy wiele zarażeń w szpitalach i domach opieki. Trzeba coś zrobić. OK zamknijmy lasy. Teraz: mamy masę zarażeń bo otwarto szkoły, ludzie pracują normalnie, wesela się odbywają. Trzeba coś zrobić. Nakażmy maseczki na ulicach.
Alojzy Cedzidło2020.10.10 23:11
Test Nr7 . Nie wyszło nic . Ani o Karnowskim ani o prof CzernkuT.o tyle do godz 23.11
olo2020.10.10 20:49
pisowski ściek wpolityce na frondzie? były wyborca pedałów i komuchów pisowskich
Saki Faki2020.10.10 23:21
osmy Olo pindolo.
Alojzy Cedzidło2020.10.10 23:51
Dzięki " Saki Faki " . Juz nie liczę idę spać . Zyczę spokojnej nocy .