Kard. Sarah i pięknie kapłaństwa i niesłusznych oskarżeniach wielu duchownych za winny nielicznych - zdjęcie
26.11.21, 18:50fot. flickr.com

Kard. Sarah i pięknie kapłaństwa i niesłusznych oskarżeniach wielu duchownych za winny nielicznych

11

Jak stwierdził kard. Robert Sarah, świat jest gotów obarczać winą 97 procent księży, którzy nie dopuszczali się wykorzystywania seksualnego tylko dlatego, że tych nadużyć dopuszczało się około 3 procent przedstawicieli Kościoła. W jego opinii odpowiedzialności za to zdecydowanie nie ponosi też struktura Kościoła.

W wywiadzie udzielonym francuskiemu dziennikowi Le Figaro,kard. Robert Sarah, były prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów stwierdził, że swoistym systemem była utrzymująca się przez dłuższy czas niewrażliwość na ciężkość grzechu, a miłosierdzie mylono z uległością wobec grzechów. Jak podkreślił, jeżeli można mówić o jakiejkolwiek odpowiedzialności instytucjonalnej Kościoła, to takim sensie jedynie, że ludzie Kościoła zaniedbali nazywanie zła po imieniu, co nie ma nic wspólnego z naturą kapłaństwa ani z nauką Kościoła na temat kapłaństwa.

To, że nieliczni księża sprzeniewierzyli się swojej ojcowskiej roli oraz swojemu autorytetowi, by wykorzystać je jako narzędzie dla swoich perwersji, nie oznacza, że należy teraz zakłamywać fakt, iż kapłan jest ojcem oraz z racji swoich sakramentalnych święceń ma misję kierownictwa – podkreślił kard. Sarah.

Jak przykład zakłamywania rzeczywistości, kard. Sarah podaje badanie opublikowane we Francji. Oto nad Sekwaną od roku 1950 nadużyć seksualnych miało dopuścić się 3300 duchownych, co stanowi 3 procent całości księży w tym kraju. Trzeba odwrócić statystykę i pokazać, że 97 procent kapłanów nigdy nie popełniło żadnych tego rodzaju czynów – konkluduje duchowny.


mp/katholisch.de/pch24.pl

Komentarze (11):

Anonim2021.11.26 23:57
Czy Fronda nie sprawdza tekstów ? kto tłumaczył ten tekst lub redagował ?
TrzebaByłoZjeśćTegoTłustegoMisjonarzaZPolski2021.11.26 22:16
Sarah wie, co mówi. Żarł larwy w lepiance z koziego łajna. Jak siedemnaścioro rodzeństwa. Pewnego dnia rodzice wydali go misjonarzowi z Polski. Takiem tłustemu pedofilowi, który grasował po interiorze z jedną misją: za darmochę mieć tyle dzieci, ile dusza zapragnie. Tak Sarah trafił do Watykanu. Dostał pierwsze buty. Poszedł do szkoły. Został biskupem. Cichym ekspertem Kongregacji d/s Ewangelipedofilizacji Dzieci i Młodzieży Trzeciego Świata.
Anonim2021.11.27 18:07
coś mi sie zdaje ,że to była prawda co piszesz, jest tylko 1 sprawa utajona ,jak to dziadek biskupa z kolegami zrobili pierwsze i drugie danie z misjonarza co był sie im napatoczył przypadkiem na buszu
Anonim2021.11.26 20:00
a nasz murzynek bambo nie boi sie że jak wszedł do kapieli,to sie wybieli? jacy prosze szanownego murzyna, jacy q-wa nieliczni?? skąd zna liczbe ?,jak jeszcze nidawno, ni cytać ni pisoć ni umioł
katolik2021.11.26 19:52
cytat 2021.11.24 21:12 ------Od 31 lipca 2021 r. w Słowenii krąży wideo z oświadczeniem Very Kanalec, która przez wiele lat pracowała w Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Lublanie (Univerzitetni Klinični Center Ljubljana) na stanowisku naczelnej pielęgniarki. Przydzielono jej obowiązki dotyczące realizacji szczepień przeciwko COVID-19. Obecnie nie sprawuje już tej posady. Według jej profilu na „Facebooku” wynika, że nie aprobuje „szczepień” przeciw COVID-19 i lockdownów. Pod koniec lipca wygłosiła przed kamerą oświadczenie wyjaśniające przyczyny jej rezygnacji z posady oraz poinformowała opinię publiczną o --------istnieniu trzech wersji preparatów na COVID-19, które różnią się składnikami. Można je odróżnić po oznaczeniach numerycznych na opakowaniach szczepionek w ich kodach – liczbach 1, 2 i 3. Liczba 1 – placebo zarezerwowane dla „wybranych” członków elit (sól fizjologiczna), które otrzymuje też ok. 30% populacji. Liczba 2 – preparat mRNA (czyli terapia genowa mRNA). Liczba 3 – preparat mRNA wzbogacony o patogeny wywołujące choroby onkologiczne (np. raka tkanek miękkich). Vera Kanalec powiedziała, że osobiście była świadkiem szczepień wszystkich polityków i potentatów – wszyscy otrzymali preparat z placebo.
Brudny czarnuchu Sarah2021.11.26 19:50
Ci nieliczni księża mieli pokusy a wy jako ich jako przełożeni jedynie ich broniliście?
matis892021.11.26 19:49
Żaden świat, ani ludzie nie przypisują pedfili od LZPKNTB+ i lewactwa kapłanom. Tylko trolownie POPIS, massmedialna tuba masonerii bazująca na tym że przejęli media na świecie. W Polsce też nie mamy polskich mediów, nawet rurami od kibla zarządzają obcy tak jak Biedronka i Lidle żywią naród Polski.
katolik2021.11.26 19:46
POLACY, także ci niestety wyszczepieni--- wierni i Księża-- jedynym ratunkiem przed szatańskim działaniem wyszczepienia jest SPOWIEDŻ SW i KOMUNIA ŚW !!!!
katolik2021.11.26 19:46
masono- naziści, perfidnie za kasę okłamują ludzkość, ze podają im szczepionkę na wirusy=== NIGDY NA WIRUSY NIE BĘDZIE SZCZEPIONKI !!!!!!!!!!!!!!!! ZA to z powodu chemii genetycznej będą inne choroby i śmierć w czasie !
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.26 19:24
kardynalny tępaku! nie chodzi o to ile klechów dopuściło się czynów pedofilnych tylko o to jak kościół ich chronił i tuszował ich czyny!
Po 11 ...2021.11.26 19:14
Co???? "niesłusznych oskarżeniach wielu duchownych za winny nielicznych" ---- DEBILU, nikt nie oskarża wielu za winny innych. Chodzi o organizację, ludzi którzy świadomie, instytucjonalnie, metodycznie, latami UKRYWALI przestępstwa i przestępców. O to chodzi! O ich winę chodzi. Chodzi o biskupów, o papieża. Takie stawianie sprawy, że kogoś się niesłusznie oskarża, to kłamstwo i świństwo. A to, że duchowny świadomie manipuluje, to dramat. To kolejny dowód na to, że KK to mafijna, przestępcza organizacja.