Kard. Raymond Leo Burke: Milczenie biskupów wobec bluźnierstw to skandal! - zdjęcie
19.12.19, 09:00Screenshot Youtube - PCh24TV - Polonia Christiana

Kard. Raymond Leo Burke: Milczenie biskupów wobec bluźnierstw to skandal!

65

Mocny głos kardynała Raymonda L. Burke’a w kwestii bluźnierstw, do jakich dochodzi w przestrzeni publicznej przed świętami Bożego Narodzenia. Jak podkreślił, owo „diabelskie działanie” nie jest zbiegiem okoliczności.

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z wieloma tego typu skandalicznymi działaniami. Najpierw Netflix wypuścił bluźnierczy film, w którym Chrystus przedstawiony został jako homoseksualista, norweska poczta z kolei przedstawiła Maryję jako cudzołożnicę, a w Rzymie pojawił się plakat przedstawiający Pana Jezusa jako pedofila. Jak ocenił kard. Burke w rozmowie z „La Nuova Bussola Quotidiana”:

Diabeł przybywa na scenę, by zniszczyć radość Bożego Narodzenia, próbuje skraść radość chrześcijan”.

Podkreślił jednocześnie, że milczenie biskupów oraz księży w kwestii wspomnianych bluźnierstw to skandal. Dodał, że zdaje sobie sprawę, że są również dobrzy księża, którzy „bronią trzody”, jednak są to niestety odosobnione przypadki.

Stwierdził, że również w Kościele ważniejsza stałą się upolityczniona wizja życia i bardzo mocno widoczny jest podział na obóz konserwatywny i postępowy, co jest absurdem. „Kościołem kieruje prawda, nie dogodność polityczna” - dodał.

Duchowny ocenia także, że za wspomnianymi bluźnierstwami stoi przede wszystkim nihilizm, a sztuka przestałą być wyrazem prawdy, dobra oraz piękna, zamiast tego stając się „wyrazem pustki życia bez Boga”.

Kard. Burke dodał też, że relatywizację Chrystusa widzi także w samym Kościele, gdzie niekiedy traktuje się Go jako część kosmosu. Wezwał także do aktów zadośćuczynienia, modlitwy oraz pokuty.

dam/pch24.pl,Fronda.pl

Komentarze (65):

Gladius2019.12.22 17:43
A to ten gość co uwielbia się stroić w kolorowe gałganki.
Katolik2019.12.19 23:07
Protestanci w tym i Ewangelicy, stawiają sobie Chrystusa raz do tego innym razem do tamtego kąta a na święta może w holu, wiem, wielu katolików czyni podobnie, tyko oni jeszcze nie wiedzą że usłyszą Nie znam Was, bo wierzyliście w Bałwana. Jak Wy Ewangelicy możecie mówić że czcicie Chrystusa skoro nie czcicie Jego Matki i nie uznajecie ustanowionych przez niego sakramentów św. jak: Kapłaństwo, Eucharystia, Sakrament Pokuty a zważywszy co Jezus powiedział o oddalaniu żony śmiało rzec można że i małżeństwu nadał godność sakramentalną, czego również nie uznajecie. Sam Bóg powiedział To jest mój Syn Umiłowany w którym mam upodobanie, Jego Słuchajcie a wy jak go słuchacie. Protestując przeciw jego słowom, odłączyliście się od jego Kościoła i Stolicy Piotrowej, który sam ustanowił. Ciągle protestujecie teraz już i przeciw swoim Luterańsko, Kalwinowskim prekursorom, podzieliliście się na ponad tysiąc trzysta pomniejszych dykasterii i wciąż udoskonalacie Słowo Boże. Kimże jest Wasz tak wielce omylny Bóg?, bo nie jest to Mesjasz- Biblijny Jezus Chrystus. Czy tego chciał Jezus mówiąc że nastanie Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz.? Czy Jezus nakazał podporządkowywać Swój Kościół, pod mody i kultury czasów, dla wygodnictwa i widzi mi się, jak czynią to ci co wciąż protestują? Na tle tego a jest to tylko wierzchołek góry lodowej (proponuje poczytać lub tu posłuchać prof. Guza), odpowiedz czy protestanci w tym i Ewangelicy, czczą, czy profanują Jezusa? Nie czytaj tych herezji Boguś, Szczęść Ci Boże
Bogdan2019.12.19 18:18
Jeżeli kogoś nurtują pytania o tematyce religijnej polecam wielotomowe dzieło (10 tomów: 5 wydanych w Polsce, następne 5 czeka na wydanie) Karlheinz'a Deschner'a, pt.: "Kryminalna historia chrześcijaństwa". 10 tomów wydawanych od 1986 do 2013 (rok przed śmiercią 89-letniego pisarza) z setkami tysięcy powołań na dokumenty historyczne. Też inne książki tego Autora są godne uwagi. A prawda jest taka, jaką właśnie oglądamy, czy przeżywamy. Wszystkie katolickie kraje na świecie to kraje najbiedniejsze. Najbogatsze kraje to kraje protestanckie. Katolickie kraje są tak biedne i tak źle zarządzane, że nie potrafią zorganizować stanowisk pracy dla swych obywateli. Obywatele krajów katolickich muszą więc wyjeżdżać do krajów protestanckich "za chlebem", opuszczają swe rodziny i znajomych. Ciężko im tam, szczególnie że wykonują najbardziej ciężkie i niebezpieczne prace. Zarobione pieniądze przywożą do Polski, aby rządziciele i przeciwnicy Protestantyzmu mogli sobie dobrze żyć. Kraje, które wyzwoliły się od katolicyzmu (Rzymu, Watykanu) wnet stały się bogate i potężne: 1. Litwa przyjęła chrześcijaństwo na początku XIII w., a już pod koniec tego wieku wywaliła je i rozszerzyła swe państwo od morza do morza. Przyjęła znów katolicyzm w sojuszu z Polską w końcu XIV wieku, razem całkowicie upadły w XVIII/XIX w. 2. Anglia po wyrzuceniu katolików stała się światową potęgą pokonując potężna dotychczas katolicką Hiszpanie, 3. Prusy po wyrzuceniu katolików zjednoczyły państwa niemieckie i już jako Niemcy stali się najbogatsi w Europie, 4. Niderlandy, 5. Dania, 6. Szwecja po likwidacji katolicyzmu zajęła pół Europy. 7.Rosja, po likwidacji zwierzchnictwa Konstantynopola i pokonaniu Szwedów stała się potęgą światową, 8. Francja, po Wielkiej Rewolucji Francuskiej i odrzuceniu kleru od władzy podbiła prawie całą Europę i stała się światową potęgą. 9. USA ustanawiając niezależność od jakiejkolwiek religii stała się światową potęgą, 10. Chiny, nie dopuszczając żadnej religii do wpływu na państwo, staje się następną światową potęgą. 11. i tak dalej. Doświadczenie historyczne, światowe pokazuje wyraźnie, że w danym kraju nie może być dwuwładztwo religijno-państwowe!!!
Paweł2019.12.19 22:56
A wiesz ty Boguś ze twoim i podobnymi autorami piekło jest delowane? Sam też chcesz za delówkę piekła służyć rozpowszechniając te Szatańskie Herezje, dobrze sie zastanów bo twoje imię od Boga pochodzi.
Anita2019.12.19 23:17
ty ty to jesteś debil kompletny nic dodać nic ujać
anonim2019.12.21 20:35
I zaprawdę powiadam wam i oto katolicka pis-da głos zabrała.
RHQQ22019.12.20 3:56
Widzisz Bogdan, z sekciarzami nie ma co dyskutować, oni nie ogarniają rzeczywistości, dla katolickiego sekciarza "prawda" to taki termin pogański (i słusznie, w końcu definiujący ją Arystoteles z ich punktu widzenia był poganinem), a zatem kompletnie im kulturowo obcy. Oni prawdą i faktami się nie interesują, żyją tylko swoimi mitami i tą swoją ideologię totalitarną próbują wszystkim narzucać - jak to czynią wszelkie inne totalitaryzmy zresztą. Fajnie to zebrałeś, ale adresat niekumaty - rzucasz perły faktów przed ryje katolickich bezmózgich wieprzy, nie spodziewaj się zatem że to któryś z nich doceni - ot tradycyjnie jeden z drugim trąci ryjem, chrząknie coś i polezie dalej, gdzie radośnie będzie mógł wytarzać się w kolejnym katolickim gównie - wydalinach matki kur(v)ki i innych pasożytów.
Roksi2019.12.20 12:30
To ty już sam do siebie pod przebraniem piszesz Bogdan, nieźle ci czcha dymi, lecz się człowieku.
smutne2019.12.19 16:31
Biskupi są tchórzami! My katolicy codziennie w pracy i w różnych sytuacjach spotykamy się z nagonką na kościół i znajdujemy siłę, by ryzykując pracę i utrzymanie rodziny przeciwstawiać się bezbożnikom, którzy dla usprawiedliwienia swoich zdrad, wielokrotnych małżeństw plują na kościół, nazywając nas ciemnotą. Biskupi siedzą w swoich pałacach z pierścieniami na palcach i opasłymi brzuchami i nawet powieka im nie drgnie, kiedy papież podważa sedno nauki Jezusa, bo posadkli wygodne, po co nastawiać kark.... My katolicy jesteśmy znów jesteśmy ofiarami tych franciszkowych herezji, bo jak przyjdzie kryzys, to co zatrzyma współmałżonka przed odejściem do nowej żony skoro nawet papież im będzie błogosławił... Wstyd mi za was. Jedynie ojciec Pelanowski ma odwagę w naszym kościele. Reszta wyda go na ubiczowanie za wiarę jak kiedyś wydano Jezusa....
uhm2019.12.19 16:56
ojciec Pelanowski jest chory psychicznie stąd jego problemy.
mhu2019.12.19 23:12
za to ty durniu jestes głupszy niż ustawa przewiduje
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.12.19 16:14
Burke jest gejem. Martel ładnie go opisał :)
Pokolenie JPII2019.12.19 14:00
Wierzę w Ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny, prawdziwy. Wierzę w coś objawił Boże, Twe słowo mylić nie może. Ach żałuję za me złości, jedynie dla Twej miłości. Bądź miłościw mnie grzesznemu, do poprawy dążącemu. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak było na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków amen.
RobotniczaKrew2019.12.19 14:34
W podskokach poprzez las sadzi czerwony kapturek Uśmiecha się raz po raz Do słonka i do chmurek...
Janek Wiśniewski2019.12.19 15:17
Brawo Jasiu, bravissimo piątka z plastyki. Masz śliczny głosik, w sam raz do baletu i piękne nóżki tylko do oper. Brawo Jasiu bravissimo.
Pokolenie JPII2019.12.19 13:46
Janie Pawle II Wielki, Święty Rodaku i Patronie naszej Polskiej Ojczyzny jak i całej Europy, Módl się za nami wszystkimi, szczególnie zaś, za chorych bluźnierców bo nie wiedzą co czynią. Bogarodzico Dziewico, weź w opiekę Twój lud, umocnij nas w wierze, uproś łaskę nawrócenia i Dary Ducha Świętego oraz Błogosławieństwo i Miłosierdzie Boże, amen. Pomódlmy się teraz i za bluźniących Bogu i Kościołowi.
anonim2019.12.19 17:34
Tak, tak mecenasie pedofilów módl się za nimi wszystkimi. Weź, daj, módl, umocnij, uproś - co za życzeniowy ludek te katole. Nic nie robią tylko się modlą i skamlą.
aaa_kotki_dwa2019.12.19 23:24
Z kotła w którym siedzi razem z matką tereską od dzieciątka psychopaciątka jest Mu trudno coś poradzić.
Szmaja2019.12.20 12:07
Wstyd mi że Wojtyła - patron pedofilów i zbrodniarzy - był Polakiem, niech się smaży w piekle gdzie jego miejsce!
Polak2019.12.19 13:44
Pedofile szaleją!
anonim2019.12.19 10:45
Problem w tym, że to bluźniercze podejście do Chrystusa to obraz Boga i człowieka z punktu widzenia człekokształtnej małpy, przekonanej, że nic poza jej horyzontem nie istnieje. Dlaczego to kupujemy?!
Marek212019.12.19 10:54
To nie kupuj. Nie ma przymusu oglądania filmów ani czytania książek.
252019.12.19 12:35
Masz wolność nieczytania i nieoglądania jak red. Warzecha.
fugafuga2019.12.19 14:14
Można też czytać, ale nie kończyc, jak premier G.
zdumiony głupotą śmiecia2019.12.20 7:14
Wydałeś bełkot na poziomie lewaka debila i tak trzeba cię traktować
anonim2019.12.19 10:35
Chrześcijanie _ katolicy sami okradli się z Adwentu.
ddfertfge2019.12.19 10:16
Wali się. Super...
retro2019.12.19 10:11
a ilu księży wierzy w postać eucharystyczną JChr. ? przyjrzyjcie się jak jest udzielany sakrament komunii świętej. czasami mam wrażenie, że jestem w Mc Donaldzie gdzie rozdaje sie sakramenty a nie udziela.
JS2019.12.19 9:59
Nie chciałbym być w ich skórze na Sądzie Bożym. Chcieli się wywyższyć, chcieli być kimś w Kościele, chcieli mieć władzę, zaszczyty, mądrość. I co z tym zrobili dla naszego zbawienia ? Króluj nam Chryste Pozdr.
ZERRO2019.12.19 9:43
Ten kardynał to skandalista. Karnawał się już skończył - rzekł papież. https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/papiez-franciszek-usunal-kardynala-kochajacego-drogie-ubrania/qk2cch9
RobotniczaKrew2019.12.19 9:36
KOŚCIÓŁ = WYLĘGARNIA PEDOFILÓW!!!
Klejnot Nilu2019.12.19 9:31
Oto główne zagrożenia dla największej religii na świecie, liczącej ponad miliard wyznawców, trzymającej władzę w wielu krajach i mającej dochody na poziomie setek miliardów dolarów: - Dwóch facetów w łóżku; - Kwiecista tęcza na placu w Warszawie; - Satyryczny film na prywatnej platformie; - Kilka drewnianych figurek; Śmieszne to trochę. Walić pedofilię, walić rozpasanie księży, i ich lewe interesy. Straszniejsze jest to, że w Ikęi choinka znajduje się w sekcji "Vinterfest" xD
POfill2019.12.19 9:26
sami biskupi do tego dopuścili że ludzie plują na symbole związane z wiarą! ochrona koloratkowych pedofilów, pycha i pławienie się w luksusach tylko otwiera ludziom oczy że kościół nie ma nic wspólnego z bogiem...
Raf2019.12.19 9:24
Zło jest brakiem dobra - widać te braki na każdym kroku. Sami też je czasami doświadczamy. Tak wygląda walka dobra ze złem , słabości i siły, mądrości i głupoty..... Dobro jednak zdecydowanie dominuje. Moc w słabości się doskonali :-)
Mikołaj 2019.12.19 9:31
Wygłosiłeś właśnie największy idiotyzm , który już nieraz słyszałem w kazaniach !. Zło to nie brak dobra , ale duchowy pierwiastek celujący w destrukcję dobra . Innymi słowy nienawiść dobra - to jest zło ! .
Raf2019.12.19 9:49
Zło czyli ogólny brak - jako niedoskonałość. Porównując skrzypka wirtuoza, do skrzypka ucznia, widać różnicę. Zło jest brakiem dobra, tak jak choroba to brak zdrowia. W dobru i poprzez dobro człowiek staje się sobą - otwiera coraz to nowe możliwości - dorasta i dojrzewa (chyba, że stoi w miejscu i się cofa). Zło, podobnie jak i dobro, nie jest jednak przedmiotem, lecz tym, w czym człowiek na wszelkie sposoby uczestniczy. Świat, w którym żyjemy, nie jest takim światem, jaki może i powinien być...... "Naprawdę być, znaczy rodzić dobro z nicości otaczającego zła" Józef Tischner
Mikołaj 2019.12.19 10:07
Relatywizujesz ! . Poza złem i dobrem jest jeszcze stan obojętny lub innymi słowy naturalny . Według takich bredni jak głosisz , to zło . No więc ? .
Marek212019.12.19 9:51
Św. Augustyn jako idiota? Zakładający, że dobry Bóg nie mógł stworzyć pierwiastka zła? Wobec tego kto stworzył ten duchowy pierwiastek? Bóg? A może jest on równy Bogu? Ale to już było i nazywa się manicheizm :-) Kościół go nie lubi...
Mikołaj 2019.12.19 10:43
Powiem coś , czego nie wyczytasz nigdzie . Wierzysz , że Bóg jest zawsze i wiekuiście nieśmiertelny ? . To powie każdy człowiek wiary , ale czy zdaje sobie z tego sprawę , że zawsze też istniał Absolut , który jest domeną Istnienia ? . I w tej domenie niemal od zawsze(sprzed wszystkich Początków ) istniały pośród Dzieł Wiekuistych niezniszczalne twory , o których na tej ziemi nie słyszało żadne ucho . M.in substancja zła , która jest inteligentnym pierwiastkiem zakotwiczonym w Macierzy Istnienia . Wyobraź sobie , że jest to stworzony przez Boga nadzwyczajny byt (nie mylić z Mądrością Bożą) , który niczym procesor komputera całą siecią , tak ona jest źródłem wszelkich analiz . Coś jak Boża sztuczna inteligencja . Właśnie ta wyżej wymieniona substancja zła w procesach kształtowania woli , była potrzebna Stwórcy , jako źródło gniewu i agresji .Przed wieloma początkami została ona zebrana z całej Wszechrzeczy i oddana pod straż diabła , który został do tego celu specjalnie stworzony i wyposażony . Niestety zamiast diabeł panować nad nią , to ona go opanowała .Ale to już dalsze dzieje , choć eony lat wstecz przed stworzeniem człowieka .Nastąpiło potem opanowania diabła przez szatana ,a obaj razem opanowali byt , na którym był zawieszony Porządek Rzeczy- i tak powstał wąż starodawny ,a zło opanowało niemal całe istnienie (nie mylić z ta bryłką nazywaną przez nas Ziemią).Mówienie że zło jest brakiem dobra , to taki idiotyzm którego słuchanie aż boli .
Marek212019.12.19 10:52
Miłe, choć mało ortodoksyjne...:-)
Mikołaj 2019.12.19 11:01
O tym ucho nie słyszało i oko tego nie widziało , na tej ziemi .Znam to dokładniej , ale format dyskusji nie pozwala na opis.
Mikołaj 2019.12.19 10:51
Zło jest Brakiem dobra ?! - " Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich" . Wykreśl to z Pisma Świętego , bo nie wszyscy oślepli tak jak ty !.
jonek2019.12.19 12:31
Niech MOC będzie z wami, a rycerze Jedi pomogą. Głupota jest brakiem rozumu!!
Marek212019.12.19 9:24
"Duchowny ocenia także, że za wspomnianymi bluźnierstwami stoi przede wszystkim nihilizm, a sztuka przestałą być wyrazem prawdy, dobra oraz piękna, zamiast tego stając się „wyrazem pustki życia bez Boga" Ten sam problem co spór św. bernarda z Abelardem. Czy wolno miec wątpliwości, czy wolno stawiać pytania? W końcu Chrystus nie był ani homo ani hetero. Nie widzimy go w łóżku ani z dziewczyną ani z chłopcem. Czy można więc zadać pytanie o to, jak zmieniłoby się Jego nauczanie gdyby tak czy inaczej dookreslić to co w Pismach nieokreślone? W końcu ten cały spór nie dotyczy Chrystusa a dotyczy nas, naszego postrzegania. Czy artyście wolno postawić pytanie> Kardynał uważa że nie wolno. Św. Bernard też tak uważał. Ale wielkość cywilizacji chrześcijańskiego Zachodu właśnie na odwadze stawiania pytań się opiera. Chińczycy w pewnym momencie przestali je stawiać i to Europejczycy pierwsi do nich dopłynęli, a nie Chińczycy do Londynu.
Marek212019.12.19 9:26
Doprecyzuję: Chrystus nie był ani homo ani hetero w Ewangeliach. te się po prostu jego orientacją nie zajmowały.
Monika2019.12.20 10:09
Twoje jedyne argumenty Marku21, to zmyślone banialuki, poprzekręcane teksty i fakty oraz psioczenie na katolików. Powtarzasz się i jesteś b. nudny w tym zafałszowanym opluwaniu katolików. Po co ty się Tu wypowiadasz, skoro nie masz najmniejszej odwagi wyznać w co, kogo wierzysz, jakiego jesteś wyznania, czy też ateistą? Podżegaczy na tym forum nie potrzebujemy a swoja drogą to ty chyba w dzieciństwie upadłeś na głowę i jesteś b. nieszczęśliwy, mały, ograniczony człowieczku, biorąc pod uwagę twój sposób myślenie to jest komplement.
Marek212019.12.20 10:32
My nie potrzebujemy? Jesteś królową że piszesz w pluralis majesticus? Może by tak w swoim imieniu? I trochę argumentów ad rem a nie tylko ad personam. Ten wątek ma realny temat.
kt2019.12.19 12:37
A wiesz, co sprawiło, że Chińczycy przestali się rozwijać? Nadmierna estetyzacja i nacisk na udolności artystyczne i filozoficzne w miejsce umiejętności praktycznych na egzaminach urzędniczych. Czyli nadmiar filozofowania i stawiania pytań.
Marek212019.12.19 13:28
Zależy jakie pytani. Czy są to pytania bez jednoznacznej odpowiedzi czy pytania czysto filozoficzne. Europa zaczęła od pytań filozoficznych by szybko przejść do pytań o nature i możliwości jej podporządkowania człwiekowi. Chińczycy mieli to przejście od teologii do technologii o wiele słabsze.
Katolik2019.12.19 13:35
Mareczku a wiesz Ty co to takiego przypadki (nie myl z przypadkiem)? Może wiesz też dlaczego On- Wszechmocny Bóg, posłał na świat Swego Syna i dlaczego On Bóg stworzył Jego Adama- mężczyznę oraz Ją Ewę- kobietę?? Dlaczego to wysłał Anioła Gabriela z poselstwem do Niej, Maryi- Kobiety, nie do Józefa czy Łazarza ani też żadnego zboka, oznajmiając że znalazła łaskę u Niego Boga i porodzi Jego Syna, któremu nada męskie imię Jezus (nie Zyta)? Pomyślałby ktoś - nie doczytał chłopak a ja pomyślałem czy ty w ogóle potrafisz czytać, bo sylabować, to nie to co czytać ze zrozumieniem. Pismo Święte całe, od początku do końca, wyraźnie określa Jego, Boga, jak też: Mężczyznę, Kobietę i Dziecko oraz podział ich ról, całe jest zorientowane wyłącznie hetero a wszelkie odchyły od określonych w nim norm nazywa wprost: występkiem, przestępstwem lub obrzydliwością. Zaś z tymi Chińczykami to wiesz Miruś było tak. Jakieś wymalowane na tęczowo dziki, na złość ogrodziły Chiny takim depnym murem i biedaczki nic nie widziały i nie wiedziały a i wyleźć, nie umiały, no a do tego Loondonu, to Europejczycy mieli ciut, ciut bliżej wiesz Miruś. Ponadto Chińczycy bali się złapać tam aidsa, trypla, pedała, i głupola, że o lesbie, transie i stu ogarach już nie wspomnę. Ucz się synek, ucz, bo nauka to potęgi klucz, jak zdobędziesz wszystkie klucze to będziesz kumaty i wtedy mądrze tu napiszesz- tymczasem czytaj i słuchaj uważnie, starając się pojąć. Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz Wszelkiej Pomyślności i Bożego Błogosławieństwa na Nowy 2020 Rok życzy Katolik
Marek212019.12.19 14:22
Czy bycie katolikiem od razu uniemożliwia logiczne myślenie, logiczne pisanie i spokojną wymianę poglądów?
Katolik2019.12.19 15:04
Marek21 ty wciąż nic nie rozumiesz biedaczku. Przeczytaj powyższe oraz swoje wypociny tak jeszcze ze sto razy może coś ci w końcu zaiskrzy, Szanowny Niekatolicki Bycie. Szczęść Boże
Marek212019.12.19 16:07
Czyli normalny sposób dyskusji dla frondowych katolików: skoro taki nie potrafi napisać nic logicznego to żąda od rozmówcy by ten sam znalazł argumenty przeciwko sobie.... Nie. Skoro chcesz dyskutować to sam je znajdź. Albo siedź cicho.
Katolik2019.12.19 22:26
Błogosławieństwa Bożej Dzieciny i Darów Ducha Świętego oraz pełni jego światła na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzę Tobie i Twoim bliskim Mirku.Zostań z Bogiem
Marek212019.12.20 6:55
I znowu: jak docisnac to tylko Boga potrafi wezwać a argumentów żadnych. Daruj sobie ten język Tartuffa. Swietoszkowatość to nie świętość. Po co w ogóle się odzywasz?
Jadwiga2019.12.19 22:49
Znów dostałeś dreszczy Leszczu? Może histeryzujesz to tylko depresja ci wróciła.
Marek212019.12.20 8:06
A może byś potrafiła coś na temat, a nie tylko projekcje swoich osobistych problemów?
Jurant2019.12.19 22:40
Mirku czytając ciebie, mógłby ktoś pomyśleć że jesteś tępy jak but, ja tak nie myślę, ja myślę że jesteś tępy jak lewy but, bo lewy jest głupszy. Zanurz się w naturę a unikniesz deprechy i odpuść sobie to ponad siły, powodzenia.
Marek212019.12.20 6:56
A ty nie potrafisz niczego poza wyzwiskami. Od razu widać ze polski katolik.....
Monika2019.12.20 10:16
Mirek idź do psychiatry a później do egzorcysty bo widać że masz glęboką alergie na tle Boga i katolików
Marek212019.12.20 10:34
Moja alergia ma realne powody. Takie jak Ty i inni z którymi na portalu poświęconym wymianie myśli można wymienić tylko wyzwiska a nie argumenty. I ci właśnie określają się dumnie katolikami. Ci nieliczni z którymi da się tu porozmawiać (i ci, których już dziś nie ma a kiedyś tu licznie byli) akurat nie traktują swojego katolicyzmu jak tarczy i sztandaru, a tylko są nimi po prostu i nie przeszkadza im to w rozmowie.
katolik2019.12.19 9:23
Kard Burke jest jednym z tych ,którzy sa gotowi jako przywódca stawić czoło szatanowi w Kosciele i świecie
aspiring educationalist2019.12.19 11:46
Ooo.... to i Szatana macie w waszym kościele? Nie tylko "nawróconych" ćpunów, prostytutki które "spotkały Jezusa", alkoholików którzy "już byli na dnie" oraz napakowanych raperów pokrytych dziarami? Naprawdę spodziewacie się, że porządni ludzie będą chcieli mieć z wami cokolwiek wspólnego?
infor2019.12.20 7:12
porządni ludzie tak, ale nie głupawe lewactwo twojego pokroju, które ma własną jakąś popier...ną wizję Kościoła
jonek2019.12.19 12:27
Ten szatan w waszym kościele był od samego początku. I skoro dwa tysiące lat to nadal mało aby się go pozbyć to pora się zastanowić kto jest w końcu silniejszy.