Kard. Kasper: Jestem niewinny, chaos to nie moje dzieło - zdjęcie
15.06.15, 21:04JE Walter kard. Kasper ,fot. YouTube

Kard. Kasper: Jestem niewinny, chaos to nie moje dzieło

15

Kard. Walter Kasper podczas niedawnej wizyty w Waszyngtonie udzielił  wywiadu Raymondowi Arroyo z EWTN. W pierwszej opublikowanej części tego wywiadu kardynał wycofał się z wypowiedzianych dawniej słów, w myśl których papież Franciszek miałby popierać jego propozycję ws. rozwodników w nowych związkach. W drugiej części purpurat opowiadał o niezgodzie innych kardynałów i biskupów na jego propozycję. Kasper przekonuje, że to nie on, ale przeciwnicy jego propozycji wywołali całą konfuzję i kontrowersję. Powinni byli najpierw przyjść do niego i z nim porozmawiać, niestety, tego nie zrobili, z czego wynika cały istniejący dziś chaos.

Purpurat wskazał, że na nadchodzącym synodzie nie ma praktycznie szans na poparcie dla jego propozycji. Owszem, część biskupów jest za, jednak Ojciec Święty Franciszek oczekuje decyzji zdecydowanej większości, pewnego rodzaju jednomyślności biskupów – a to jest w ocenie kard. Kaspera dzisiaj niemożliwe.

Purpurat powiedział też, że rozmawiał osobiście z Wikariuszem Chrystusa i powiedział mu, że nie będzie wdawał się w publiczną polemikę z innymi kardynałami. Niestety, inni nie wyszli z tych samych założeń i rozpoczęli otwartą dyskusję. „To nie służy dobru Kościoła. Jest mi bardzo, bardzo przykro, że ci kardynałowie nie porozmawiali najpierw ze mną. Nigdy tego nie zrobili. To niezgodne z Pismem Świętym” – mówił Kasper. Dodał, że kardynałowie powinni byli najpierw porozmawiać z nim samym – do niektórych pisał listy z zaproszeniem na spotkanie -  a później poruszać tę sprawę na forum Kościoła. Nie wolno było jednak iść do mass mediów, a tak właśnie zrobiono.

pac/cna

Komentarze (15):

anonim2015.06.15 21:15
Biedaczek. Nie porozmawiali i jest to niezgodne z Pismem Świętym. A jego propozycje są zgodne z Pismem?
anonim2015.06.15 21:56
Tak samo mówił Adam..."to nie ja, to niewiasta, która postawiłeś przy mnie..."
anonim2015.06.15 22:01
Ciekawe skąd się ci źli kardynałowie dowiedzieli o rewelacjach Kadynała Kaspera? Czy aby nie z tych samych mediów? Może najpierw wypadało z nimi isć do Wikariusza Chrystusa - zamiast do mediów? Wielce zdziwiony i zawiedziony...
anonim2015.06.15 22:01
Jest tu taki między nami, co się spierdział kartoflami. Jest to ten ..... co ......... wypuścił z d....y "tlen".
anonim2015.06.15 22:14
Kończ waść, wstydu oszczędź!
anonim2015.06.15 22:18
Wielki problem polega na tym, że niemieccy biskupi naprawdę myślą o tym, że małżeństwa homo, komunia dla rozwiedzionych to jest to czego oczekuje współczesne społeczeństwo. Ostatnio słuchałem wystąpienia niemieckiego biskupa i ... włos się jerzy na głowie. Oni naprawdę myślą, że jak ustąpią to kościoły będą voll. Odejdą nawet ci najwytrwalsi.
anonim2015.06.15 22:24
niewiniątko ... kto śmie dyskutować ze słowami Chrystusa?
anonim2015.06.15 23:07
Niemieccy biskupi będą za ... ideologią gender. Guru to bp. Marx. Z Monachium. Poza brakiem ogolenia co może być biblijne, na spotkaniu z pp. Benedyktem pokazywał mu tablet. (poszukajcie). Kard. Marx to porażka Kościoła. Został jednym z 7, ale to pomyłka. On ma babę. Tzn. Kardynał KK, jeden z 7 papieża Franciszka, kard. Marx ma "babę".
anonim2015.06.16 0:16
Ciekawe. Tak sobie studiuję Pismo Święte a tam ani słowa o kardynale Kasprze
anonim2015.06.16 1:12
Ludziom nie chodzi o te brednie które są powtarzane czyli rozwody, homo itp. To temat nie do zmian. Ludziom chodzi bardziej o to abyksięża byli blisko ludzi organizując odpowiednie formacje w parafiach i wspólnotę ludzi znających się, obecnie wielu wiernych w parafiach w wiekszosci nie zna sie jest wyalienowana...brak wspólnoty więzi. Potrzeba spotkań w grupach organizacji w parafiach:)
anonim2015.06.16 6:23
Langusta: mozesz mi podac zrodla gdzie mozna o tym poczytac? Pytam powaznie, bo akurat ten temat mnie bardzo interesuje.Chetnie bym poczytal... Z gory wielkie dzieki.
anonim2015.06.16 8:54
Przecież Bergoglio po to zostawił te postulaty w końcowym raporcie, żeby je dyskutowano publicznie. Jakby tego nie chciał, to by je zgodnie z głosowaniem USUNĄŁ. Kazał jednak zostawić! Nie jest więc to winą kard. Kaspera, tylko Bergoglio. On wymyślił referendum wśród katolików na temat Komunii dla rozwodników, on to rozpropagował. On doprowadził do chaosu, zniszczenia, spustoszenia i publicznego wyrażania herezji przez przedstawicieli Kościoła, na skalę której jeszcze w historii Kościoła nie było. Powiedziałbym, że Kasper może spać spokojnie, jednak byłoby to nadużyciem w kontekście jego heretyckich poglądów. Tutaj jednak nie on zawinił.
anonim2015.06.16 9:02
"Ojciec Święty Franciszek oczekuje decyzji zdecydowanej większości, pewnego rodzaju jednomyślności biskupów " Kolejne kłamstwo kardynała. Od kiedy to w Kościele głosuje się co jest prawdą? Od kiedy głosuje się czy przyjąć słowa Chrystusa?
anonim2015.06.16 9:03
A zamiast ukrócić te heretyckie wypowiedzi hierarchów, Bergoglio nie tylko że z boku się po cichu przygląda i czeka aż ziarno śmierci wyda obfity plon, ale również SAM WYBRAŁ Kaspera do wygłaszania mów na Konsystorzu, sam się rozpływał na pomysłami i "teologią" Kaspera. Mam wrażenie, że mniejszą odpowiedzialność ma ten, który ma głupie poglądy niż ten co je podstępnie umacnia i sprawia by się rozprzestrzeniły. Szkoda, że niektóre osoby tu na Frondzie dalej nie rozumieją, że to się dzieje z błogosławieństwem Bergoglio, a nie wbrew jego woli. Czy myślicie, że ktokolwiek jest w stanie wymusić cokolwiek na człowieku, który mając zerową wiedzę na dany temat potrafi wygłaszać wyklarowane, jednoznaczne i jednostronne poglądy np. o globalnym ociepleniu i sprawach ekonomicznych, jednocześnie marginalizując opozycję?
anonim2015.06.16 9:42
tia... "Niestety, inni nie wyszli z tych samych założeń i rozpoczęli otwartą dyskusję" No przecież właśnie takiej otwartej dyskusji oczekiwał podobno papież Franciszek? Więc skąd te żale?