Kania dla Fronda.pl: Petru chce rozwalić rząd PiS - zdjęcie
23.01.16, 12:04

Kania dla Fronda.pl: Petru chce rozwalić rząd PiS

30

Nowoczesna to najbardziej zamknięta na jakiekolwiek rozmowy partia w polskim parlamencie. Czy jest szansa na to, by ugrupowanie kiedykolwiek funkcjonowało jako konstruktywna opozycja? Zdaniem dziennikarki Doroty Kani nie ma na to nadziei.

Dziennikarka w rozmowie z nami przyznała, że bierność Nowoczesnej pod względem pracy w sejmie i brak otwartości na rozmowy z rządem świadczą o prawdziwych intencjach Petru:

„Gdy patrzy się na sposób działania Ryszarda Petru i Nowoczesnej, trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to celowe działanie obliczone na rozwalenie prac rządu. Nie jest to opozycja, która by się zajmowała tworzeniem własnych ustaw i alternatywnych propozycji tak, jak czyni to Paweł Kukiz, którego klub ostatnio wniósł o choćby o zniesienie ustawy o tzw. „bratniej pomocy””.

Kania podkreśliła, że obecne działania lidera Nowoczesnej mogą wypływać z jego bankowej przeszłości:

„Ryszard Petru robi wszystko, żeby zahamować prace rządu Beaty Szydło, żeby nie doprowadzić do reform. Skandaliczne wywiady udzielane w prasie zagranicznej, np. ostatnio w jednym z pism holenderskich, świadczą o jego rzeczywistych intencjach. Pytanie brzmi, czy rzeczywiście na jego działalność nie miała wpływu wcześniejsza praca w sektorze bankowym. Nasilenie działań antyrządowych Petru w tym wspieranie KOD zbiegło się bowiem w czasie z wprowadzeniem podatku bankowego”

Zdaniem Kani celem Petru jest powstrzymanie reform PiS:

„Pytanie o rzeczywiste intencje Petru i jego ugrupowania jest więc zasadne. Patrząc na jego działania, trudno oprzeć się refleksji, czy nie służą one powstrzymaniu reform, które chce wprowadzić rząd”

Kania zapytana o ocenę postawy Petru podczas wczorajszych rozmów liderów klubów parlamentarnych na temat Trybunału Konstytucyjnego odparła:

„Ryszard Petru nastawiony jest na konfrontację, widać to wyraźnie w jego działaniach. Kto stoi za takim sposobem funkcjonowania lidera Nowoczesnej? Patrząc na jego dotychczasową działalność publiczną, wydaje się mało prawdopodobne, by działał zupełnie sam. Na pewno ma wsparcie ze strony różnych osób i bardzo mocnych środowisk.

Dalej mówiła:

„Ci, którzy interesują się polityką, widzą, że dziś nawet prezes TK Andrzej Rzepliński jest skłonny do ugody i rozmowy, natomiast Petru razem z Platformą konsekwentnie dąży do konfrontacji. To jest kolejny dowód na to, że nie chce współpracować, że chce doprowadzić do tego, żeby rząd Beaty Szydło się rozpadł, co jest oczywiście mało prawdopodobne”

Wg Kani Petru realizując swoje cele, nie będzie współpracował:

„Petru chodzi przede wszystkim o wylansowanie własnej osoby oraz o przejęcie władzy, lub po prostu doprowadzenie do powrotu do stanu, który był poprzednio”.

emde/Fronda.pl

Komentarze (30):

anonim2016.01.22 9:23
Facet z jajami.
anonim2016.01.22 9:24
"Petru chce rozwalić rząd PiS " i chwała mu za to , ktos musi próbować
anonim2016.01.22 9:32
Pozatym nazywanie tej pani dziennikarką jest ogromnym nadużyciem , to zwykła partyjna funkcjonariuszka jest Propagadzistka a nie dziennikarka
anonim2016.01.22 9:34
prędzej ta jego przybudówka PO skończy na politycznym śmietniku;)
anonim2016.01.22 9:43
"Kania dla Fronda.pl: Petru chce rozwalić rząd PiS" A co, ma wspierać?
anonim2016.01.22 9:44
@hrabia Pomarzyć dobra rzecz lewacki trolu!!
anonim2016.01.22 9:57
Może chcieć...Jak przybędzie na Rubikoniu w następne Święto Sześciu Króli. Hi, hi, hi
anonim2016.01.22 10:31
On otrzymał takie zadanie od swoich mocodawców. Może i ma jaja, ale nieświeże.
anonim2016.01.22 11:00
Rubikoń. Udoskonalona wersja prezydęta Komorowskiego. Kogo oni tam zatudniają w tych służbach ....
anonim2016.01.22 11:26
@marekwu "Może chcieć...Jak przybędzie na Rubikoniu w następne Święto Sześciu Króli. Hi, hi, hi" Jak się nie ma argumentów to pozostają teorie spiskowe i wyśmiewanie przejęzyczeń, nie? Kto, jak kto, ale zwolennik Kaczyńskich powinien w takiej sytuacji zamknąć chichrający się ryj i spokornieć.
anonim2016.01.22 11:39
@mimosky Minister Kamiński i Minister Ziobro na pewno znajdą argumentu, żeby tego przygłupa przymknąć za zdradę stanu...Sposób formułowania zdań, tembr głosu, akcent, wymowa a przede wszystkim bezrefleksyjna pycha przemawiająca z tego imbecyla, nie pozostawia mi pola manewru w osądach... (wolno mi to robić, gdyż jest to osoba publiczna) To WYDMUSZKA!, która doskonale wie, iż ma nad sobą kilka parasoli ochronnych. Problem w tym, ze jest tak prymitywnie tego pewien, że nie widzi co się dzieje na świecie...
anonim2016.01.22 11:49
@Hans Messer Tylko te jaja mocno nieświeże, zbuki. Cuchną - nie siarkowodorem ale Platformą, Balcerowiczem, banksterstwem..
anonim2016.01.22 12:02
@Hrabia.Monte.Christo @HansMesser: powiedzcie mu że Polacy wiedzą iż działa na szkodę Polski, i że jest agentem tak jak wy małym skurwysynkiem nic wam nie pomoże hejt na tej czy innej stronie
anonim2016.01.22 12:04
Petru musi niszczyć program PISu i PIS, ponieważ zrealizowanie programu wykaże, że PIS jest najlepszą partią od kilkudziesięciu lat. Do opozycji można mieć pretensje, że wspiera oszustwa bankowe, umowy śmieciowe, niszczenie polskiej gospodarki po przez poddanie przymiotów gospodarczych, ekonomicznych strukturom zagranicznym. Pozostaje jeszcze nieuczciwość postępowania w przejmowaniu władzy, że nam socjalistom-liberalom było wolno a wam konserwatystom nie wolno.
anonim2016.01.22 12:05
@HansMesser Od przepiórki chyba.Tak w ogóle od kiedy klony mają jaja?Chyba z nas sobie robić.
anonim2016.01.22 12:09
[email protected] kobiety nadużywające przekleństw zawsze wywoływały we mnie obrzydzenie
anonim2016.01.22 12:23
Reżimowa funkcjonariuszka ma rację. Petru to nie moja bajka, tak samo jak Balcerowicz (obecny Balcerowicz, poprzedni Balcerowicz to bohater, którego kiedyś będziemy czcili, chyba że do tego czasu PiS już kompletnie zniszczy ojczyznę) ale dzięki Bogu że istnieje i że chce zniszczyć tą komunistyczną, antypolską PiSowską zarazę.
anonim2016.01.22 13:09
@Wrog A już myślałem, że zacząłeś myśleć...Balcerowicz "bochater"...No, przegiąłeś kolego.
anonim2016.01.22 15:14
Aha, czyli dobra opozycja to taka, która nie krytykuje rządu, a chce z nim współpracować. Osobiście w większości przypadków nie zgadzam się z decyzjami PiSu, tak jak Nowoczesna. Oznacza to, że partia robi to, czego oczekują od niej wyborcy. Wytłumaczcie mi jak partia liberalna gospodarczo i światopoglądowo miałaby współpracować z narodowo-konserwatywnymi socjalistami z PiSu?
anonim2016.01.22 15:36
[email protected] Chłopstwo nadużywające tytułów szlacheckich ,we mnie z kolei wywołuje obrzydzenie.
anonim2016.01.22 16:07
@Hrabia.Monte.Christo Nie czepiaj się jej przekleństw. Ma prawo przeklinać. Lepiej krytykować to, że plecie kompletne farmazony:) @marekwu Balcerowicz musi odejść... Blablabla, komuniści, złodzieje... blabla... agentura wpływu... blabla... brzoza... blabla ... eurofaszyści... blablablabla... pedały... blablablaba... dżender... blablabla... chrześcijańska miłość do bliźniego... blablabla... bolek... blablablaba...
anonim2016.01.22 16:10
@marekwu PS. Twój awatar jest oburzający i antychrześcijański.
anonim2016.01.22 16:27
@mimosky Sam se narysowałem w fotoszopie...Polscy kibice (najwspanialsi na świecie całym) też se gęby malujom...Póki co to my Polacy jesteśmy Narodem Wybranym. A co!
anonim2016.01.22 21:20
@ mimosky do @marekwu PS. Twój awatar jest oburzający i antychrześcijański. Eee, tylko dziwaczny. Człowiek nabierający powietrza w poliki i zanurzający twarz w barszczu. Hm... Osobiście czekam, aż się wynurzy i weźmie haust świeżego powietrza, bo trochę musi być niedotleniony. Żeś go "sam se", marku, narysował, nie musiałeś pisać.
anonim2016.01.22 21:22
Marzenie ściętej głowy, europederastów i lewackich trolli na tutejszym forum;)
anonim2016.01.22 21:43
Chomiko Oczywisciemasz racje polska partia patriotczna z antynarodowymi internacjonalami i lewackimi zbokami od sfetru nigdy sie nie porozumie w zaden sposob, co prawda to prawda
anonim2016.01.22 21:46
Chomiko Oczywiscie ze lewicowe zboczki i antynarodowi internacjonalisci od petru w zadne konszachty z polskimi patriotami nie wejda, masz slusznosc
anonim2016.01.22 22:46
@wróg z papieru Jak się wybierasz do piekła to na pewno będziesz wielbił ex bankowca Balcerowicza. Tylko że tam wielbienie polega na tym że władca piekła Yama stawia zasłużonego dla chwały piekła delikwenta swojego wybrańca Iluminata Medium na arenie, scenie piekielnej i wszyscy potępieni z jego przyczyny rzucając w niego czym popadło ale ponieważ osiągnęli doskonałość każdy rzut trafia nieomylnie celu w przeciwieństwie do ziemi - gdzie delikwent może uniknąć bardzo wielu ciosów, kar, zadawanych mu przez innych ludzi. I dodam żaden z nich nie chce być karany tą dodatkową karą, zadawaną mu przez jego ofiary, dla radości Lucyfera i jego gwardii piekielnej
anonim2016.01.23 3:47
Taki prosty burak to może sobie chcieć, liczą się ci co w tego słupa inwestują i go pompują.
anonim2016.01.26 19:26
W kazdnym normalnym kraju, partie potrafia ze soba wspolpracowac-mimo ze so pomiedzy nimi roznice I napewno zal I rozgoryczenie z przegranej w wyborach-to jednak dla dobra narodu(ktoremu ponoc sluza), jednocza sie I pracuja razem. W Polsce po raz pierwszy mamy rzad ktory nie ma ani jednego komucha, a lewacka zgninilzna tylko sie moze slinic. Co prawda, staraja sie wyrzadzic szkody poprzez wzniecanie awantur i pokazne dofinansowanie od zydowskiej, Sorowskiej bankietury-ale tak naprawde to spelznelo na niczym-Europa sie poznala na oszolomach I nie ma zamiaru dac sie wkrecic w zgnile gierki.