21.03.19, 21:29zdj. screen Youtube, domena publiczna CC0, edytowane

'Kaczyński posługuje się stalinowskim językiem'. Michnik w Niemczech pluje na PiS!!!

"Kaczyński posługuje się językiem stalinowskim. Kaczyński powiada jak Stalin: wraz z budownictwem socjalizmu zaostrza się walka klasowa"-stwierdził Adam Michnik podczas dyskusji na Targach Książki w Lipsku. 

Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" brał udział w debacie otwierającej zorganizowany przez Federalną Centralę Kształcenia Politycznego cykl spotkań o zmianach politycznych w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 1989-1991. Przy tej okazji Michnik postanowił popluć na Prawo i Sprawiedliwość, a zwłaszcza lidera tej partii, Jarosława Kaczyńskiego. 

Człowiek, którego brat ma na rękach krew polskich bohaterów i którego matka była członkinią PZPR, przekonywał w Niemczech, że Kaczyński... mówi językiem Stalina. 

"Deutsche Welle" poinformowała, że Michnik stwierdził podczas dyskusji, iż w Europie możemy dziś dostrzec „renesans brunatnej fali, która przypomina lata 30., kiedy wyglądało na to, że faszyzm jest pieśnią przyszłości, a Europa była w kleszczach między totalitaryzmem hitlerowskim, a totalitaryzmem stalinowskim”.

Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" nie zapomniał również o Polsce. Gość Targów Książki opowiedział m.in. o akcjach obrony konstytucji i straszył, że demokracja w naszym kraju jest zagrożona. 

"Konstytucja to jest most, na którym spotykają się wszyscy, którzy chcą bronić demokracji w Polsce. A ta demokracja jest zagrożona"-stwierdził Adam Michnik. Dziennikarz przekonywał również, że rząd PiS rozbudził "islamofobię bez muzułmanów", porównując ją do... "antysemityzmu bez Żydów" z roku 1968. 

"Kaczyński posługuje się językiem stalinowskim. Kaczyński powiada jak Stalin: wraz z budownictwem socjalizmu zaostrza się walka klasowa. Opowiadanie, że w Polsce dzisiaj nieszczęścia się biorą z braku dekomunizacji, to kompletny idiotyzm. To nie komuniści dziś zagrażają"- twierdził naczelny "GW", odnosząc się do braku lustracji w Polsce po roku 1989. 

yenn/Deutsche Welle, Fronda.pl

Komentarze

anonim462019.03.22 14:43
Mowiac trywialnie:on je jeszcze polski chleb?I jak na jego styl bycia "polakiem" reaguja jego sasiedzi,bo Polacy to ponoc najbardziej nietolerancyjny i nazistowsko-faszystowski narod w Europie...
Marian2019.03.22 7:54
Zydokomuna ,cala jego rodzina to stalinowcy i takiemu parchowi stalinowski jazyk przeszkadza
Be\\\\\\\\305\\\\\\\\272dziuk2019.03.22 7:29
Faszystowski naczelny gazety wybiórczej stacza się coraz szybciej.
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.03.22 1:15
Tak, wraz z budownictwem socjalizmu zaostrza się walka klasowa. GW do piachu!
Wojtek Polak2019.03.21 22:42
brat w stalinowskim aparacie terroru {morderca Polaków} matka wierna komunistycznej partii PZPR a ten pajac bredzi coś o stalinie. Michnik za dużo wypił wódy i musiał się ostro przewracać i mu się łeb poobijał i plecie co mu ślina na język przyniesie.
Teodor2019.03.21 22:14
Ależ to katolickie wypominać komuś kim był jego brat, a kim jest brat Jarosława Kurskiego, Jacek który stworzył najbardziej zakłamaną telewizje, a brat J Kaczyńskiego Lech który doprowadził do katastrofy bo pilot bał się nie wylądować
ada2019.03.22 8:39
PO co wyjeżdżać od katolików? A protestanci, żydzi i innych wyznań to co? Tak cie katolicy bolą? Wynocha z Polski, V kolumno.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.21 21:46
Protestuję. Gdzie tu proporcje??? To Stalin mówił językiem Prezesa, nie odwrotnie!!!
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.03.21 22:46
No, To som dobre chlopaki i maja energiem jak ty. Youbtwoju mam tam tera skrzynkie. Graj w totolotka to ci pomogie. Takie ludzie nie mogom sie marnować jak ty i polisz patriot. Wejć do mnie na Yobtwoju mat tera konto tam.