Kaczyński o kabarecie Komorowskiego - zdjęcie
08.05.15, 18:39

Kaczyński o kabarecie Komorowskiego

4

- To jest z jednej strony złe, a z drugiej strony miłe - mówił na antenie Telewizji Republika, prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując najnowszy spot wyborczy prezydenta Komorowskiego, w którym wyborcy straszeni są powrotem Prawa i Sprawiedliwości do władzy - informuje portal telewizjarepublika.pl.
Kaczyński powiedział m.in.  - Moi przeciwnicy mnie doceniają, miło mi z tego powody, korzystam z okazji, żeby podziękować - mówił Kaczyński w rozmowie z Katarzyną Gójską-Hejke, odnosząc się do spotu wyborczego wypuszczonego przez sztab prezydenta Komorowskiego. W filmie pokazany jest Andrzej Duda, przeistaczający się w Jarosława Kaczyńskiego. Spot kończy się hasłem "Za Dudą stoi Kaczyński. To nie sen, to rzeczywistość". - To jest wyraźnie skierowane do twardego elektoratu, z apelem "Idźcie do wyborów" -  mówił polityk. Jak tłumaczył, ma być to apel pod hasłem "Komorowski jest jak każdy widzi, no ale idźcie (...) bo tam gdzieś z tyłu czai się taki jeden". - Z jednej strony mobilizacja (elektoratu Komorowskiego - przyp.red.) a z drugiej strony materiał do kabaretów - dodał Kaczyński.

Odpowiadając na pytania dotyczące kampanii wyborczej, Jarosław Kaczyński zgodził się z prowadzącą program, że w rozmowach z prezydentem nie padło wiele pytań, dotyczących m.in. współpracy Bronisława Komorowskiego z WSI. - Jeszcze parę innych spraw by się znalazło (...) to jest stan, w którym nie funkcjonuje demokracja (...) nie ma demokracji bez normalnie funkcjonujących mediów - dodał. Jak tłumaczył, w demokratycznym państwie "te sprawy byłby bardzo intensywnie omawiane".

-  Sztab jest miejscem gdzie powinny być szybko podejmowane decyzje (...) jestem wprowadzony w to co się dzieje, ale nie podejmuje decyzji, nie uczestniczę w dyskusjach o charakterze technicznych - mówił Kaczyński, odpowiadając na pytanie do swoje zaangażowanie w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. - Nie jestem kimś kto prowadzi kampanię - dodał.

- To nie oznacza, że nie interesuje się tymi wyborami, że nie rozmawiam codziennie z moją koleżanką (Beatą Szydło, która jest szefem sztabu wyborczego Andrzeja Dudy - przyp.red.) - mówił dalej. Jak dodał, ewentualny sukces wyborczy kandydata PiS będzie w pełni zasługą właśnie wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Beaty Szydło.

za: telewizjarepublika.pl

Komentarze (4):

anonim2015.05.8 19:09
Jeśli wybory nie zostaną sfałszowane to doktor Andrzej Duda ma pewną wygraną, na Komorowskiego decyduje się nadal głosować margines który zamiast mózgu ma breję.
anonim2015.05.8 19:50
barbara2013 Jesteś poplecznikiem Komorwoskiego, samodzielne myślenie ci odebrali.
anonim2015.05.8 21:16
A tymczasem - w Wielkiej Brytanii przywódcy partii, które przegrały wybory składają rezygancję z szefowania partii.
anonim2015.05.15 9:21
Duda już chyba nie przegra tych wyborów - i dobrze. Potrzebujemy kogoś kto zadba o podstawowe wartości moralne. Ale jeżeli PiS wygra wybory parlamentarne rozpocznie się karuzela Macierewicza...