Jest reakcja na zamykanie Okien Życia! - zdjęcie
10.03.13, 09:44

Jest reakcja na zamykanie Okien Życia!

9

Radni nie zgadzają się z Komitetem Praw Dziecka przy ONZ, który żąda od Unii Europejskiej likwidacji Okien Życia. Według komitetu, naruszają one m.in. prawo dziecka do poznania swoich rodziców i nie służą interesom dziecka i matki.

Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza - Jerzy Wituszyński przekonuje, że okna dobrze spełniają swoją rolę, ponieważ ratują ludzkie życie.

Jak podaje serwis tvp.infom w Nowym Sączu Okno Życia od kilu lat prowadzą siostry Felicjanki. Do tej pory trafiło tam jedno dziecko. Siostra Maria Madej wyjaśnia, że noworodek trafił do rodziny adopcyjnej, gdzie ma szansę na szczęśliwe dzieciństwo.

Brawa dla panów radnych! Jak widać są jeszcze samorządowcy, którzy dbają o sprawy istotne, a nie tylko przyspawanie swoich czterech liter do stołka.

AM/tvp.info

Komentarze (9):

anonim2013.03.10 11:22
Bajki ONZ-tu trudne do zrozumienia.
anonim2013.03.10 12:48
Pamiętajmy o jednym - za nagonką na "Okna Życia" stoja stare szuje komunistyczne na żołdzie banksterów. Oni świadomie chcą śmierci i zniszczenia. To najgorszy przeciwnik całego rodzaju ludzkiego. Ujawniają swoją rasistowską nienawiść do chrześcijańskich narodów europy. Zawsze trzeba o tym pamiętać - to wróg śmiertelny. A dla wroga może być tylko jedna odpowiedź. Bardzo krótka.
anonim2013.03.10 12:49
Komitet Praw dziecka przy ONZ - co ma wspólnego z dziećmi , jaka opieka w Polsce służby zdrowia ?czy ten komitet wie ile w Polsce wynosi rodzinne ?!. Co ów komitet robi w sprawie aborcji ? ,, Prawo dziecka poznać rodziców " - to jest fałszywa troska o dzieci ! Dziecko w łonie matki już takiego prawa nie ma ? rzeź niewiniątek jaki powód ? dyskryminacja ! Herod miał obawy konkurencji !!Otuż dziecko w łonie matki ma prawo naturalne , przyjść na świat i poznać rodziców , a to służy interesom życiu dziecka i zdrowiu matki !
anonim2013.03.10 12:56
Marku22 nie kpij. To reakcja na przygotowywanie prawnego zakazu. Reakcja póki czas. Potem będzie za późno. Machiavelli: „Rzymianie nie pozwalali dojrzewać niebezpieczeństwom”
anonim2013.03.10 13:39
Marku22 - nazwę to tak - chodzi o zamykanie-w-trakcie. Po prostu waaadze przystąpiły do zamykania. Ta czynność trwa i wymaga wielu ruchów "ręką prawa". Okna jeszcze nie są zatrzaśnięte, ale już rozpoczą się "ruch". Już "drgnęły w zawiasach".
anonim2013.03.10 17:02
Okno Zycia nie daje szans na poznanie rodziców.... hmm,a in vitro daje?
anonim2013.03.10 18:25
@"rozum" Szkoda, że takiej "niepotrzebnej narośli" jak ty kiedyś nie usunięto. Dziś nie popierałaby i nie szerzyłaby zła.
anonim2013.03.10 18:53
Znowu podwójne standardy na Frondzie. Jak na prawo do poznania rodziców powołuje się dziecko poczęte metodą in vitro - super. Jeśli to samo prawo jest powodem zamykania okien życia - źle. To samo w komentarzach - ONZ jest "lewacką organizacją" gdy odwołuje się do prawa, które jest chwalone pod artykułami o in vitro. Niepokoją mnie podwójne standardy. Niepokoi mnie to instrumentalne traktowanie prawa. W ten sposób postępują najgorsi spośród przeciwników Kościoła i jego wartości. Nie róbmy tego samego. Dzisiejszy świat jest skomplikowany i nawet z moralnym kompasem wiary czasem trudno jest się połapać, ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo i nie możemy zwalniać się z myślenia tylko dlatego, że wiemy, że jesteśmy sercem po dobrej stronie.
anonim2013.03.11 15:24
Owszem, niektóre "szacowne" gremia negowały istnienie takich okien (idiotycznie to uzasadniając), ale żeby od razu "nagonka"? Bez przesady. Jeśli to jest nagonka, to co powiedzieć o homopropagndzie? Super, super, super propagand? Zachowajmy trzeźwość w ocenie skali zjawiska.