Jerzy Bukowski: Polska musi wielostronnie reagować na rosyjskie obelgi - zdjęcie
30.12.19, 09:15Screenshot Youtube - ipn kraków

Jerzy Bukowski: Polska musi wielostronnie reagować na rosyjskie obelgi

12

Polska musi wielostronnie reagować na rosyjskie obelgi

Odpowiedź władz Polski na ostatnie, bezprecedensowej insynuacje prezydenta Federacji Rosyjskiej oraz innych jej wysokich przedstawicieli oparte na ewidentnych kłamstwach o rzekomej współodpowiedzialności naszego kraju za wybuch II wojny światowej powinna być równie stanowcza jak wielostronna.

Oczywiście przede wszystkim konieczna jest reakcja na gruncie dyplomatycznym, z którą już mamy do czynienia. Znalazła ona swój dobitny wyraz w uzgodnionym z Prezydentem RP wczorajszym oświadczeniu premiera, a być może będą również dalej idące gesty niż wezwanie rosyjskiego ambasadora do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie przyjął go urzędnik średniego szczebla.

Kolejnym polem, na którym powinniśmy dać konsekwentny odpór moskiewskim zaczepkom jest historia. Tak się akurat dobrze składa, że w przyszłym roku będziemy obchodzić stulecie jednego z największych sukcesów militarnych w dziejach Polski, czyli zwycięstwa nad bolszewicką Rosją. Jest to znakomita okazja nie tylko do przypomnienia wydarzeń z 1920 roku, ale do zaprezentowania światu także innych aspektów polsko-rosyjskich stosunków, zwłaszcza w XX wieku.

Na te uroczystości, których kulminacja przypadnie 15 sierpnia, powinne zostać zaproszone głowy wszystkich państw, które były sojusznikami II Rzeczypospolitej, nawet jeżeli nie wywiązały się ze swoich zobowiązań, zwłaszcza jesienią 1939 roku. Ich udział będzie miał niezwykle ważne polityczne znaczenie i stanie się najlepszym dowodem solidarności z Polską oraz umiejętności obiektywnej oceny zdarzeń historycznych wbrew kremlowskiemu punktowi widzenia.

Wiele instytucji III RP czeka więc sporo długodystansowej pracy, zwłaszcza że jest wielce prawdopodobne, iż prezydent Władimir Putin oraz jego otoczenie wygłoszą w najbliższym czasie jeszcze kilka równie absurdalnych i obraźliwych tez na temat Polski.

Jerzy Bukowski

Komentarze (12):

katolik2019.12.30 10:39
Wyborca PIS-CZy głowny sprawca wojny i nieszczęścia Niemcy zostaną zaproszeni? Nie jest dobre,ze w duchu chrzęscijańskiego wyciągnięcia ręki , nie jest przez Polske zapraszana Rosja, ,wręcz odsuwana,nawet jeżeli historia była zła. Natomiast zapraszanie krajów ,które narzucają siłą Polsce lgbt, aborcje, eutanazję, niszczenia Koscioła, mówia jak maja wyglądac sądy -jest w porządku? Rząd powinien zweryfikować swoją postawę wobec Rosji, nie z powodu jakiegoś strachu ,ale po to aby zachowywać się w miare normalnie, tak jak zachowałby się chrześcijanin do chrześcijanina, a nawet chrześcijanin do niechrześcijanin, jeśli tego wymaga życie i dobro wszystkich narodów..
Marek212019.12.30 10:02
Ktoś przyjedzie na stulecie 1920 kiedy polskie władze nie chcą dziś współpracować z Europą? Kto chce podać rękę pisowskiej tromtadracji? Chyba Łukaszenko. Putin strasznie się tej rocznicy boi. :-) Podobnie jak naszych śmigłowców, rakiet, okrętów i pozostałej nie istniejącej polskiej broni.
alcapone2019.12.30 9:52
Różne małe nędzne cwele wynajęte, agenciaki śmierdzące od kilkunastu lat napuszczają nas na Rosję, organizują liczne antyrosyjskie prowokacje licząc że zginiemy w ich ataku atomowym. Co więcej gadać, co? Od kilkunastu lat trwa tutaj festiwal pod tytułem jak dokopać ruskiemu, wesoła zabawa tak najwyżej tysiąca agenciaków. Co jasne atak na Nordstream II zmienił sytuację. Bo żeśmy też ostro zadarli z tymi mocnymi z UE, wściekli się ( Tak przy okazji, nasze argumenty niby moralne że Rosjanie za tą kasę z Nordsteam II nabudują czołgów i samolotów. A za tę kasę za ropę, gaz i węgiel co Polska kupuje, to będą budować przytułki dla sierot i starców.). Więc Putin dobrze wykalkulował że jest teraz dobra okazja przywalić ostro i wybić Polsce kilka zębów, bo nikt Polski nie wesprze, także Trump. Niech ci co tę wojenkę z Rosją organizowali teraz się martwią, ja nie myślę stawać solidarnie w szeregu aby bronić tej ewidentnej, zbrodniczej antypolskiej agentury, życzę im aby wydychali rzężąc i plując krwią.
uczciwy obywatel2019.12.30 10:03
jestes małym zakłamanym judaszem.!
alcapone2019.12.30 10:12
Ile ci stara sprzedajna, nędzna, hitlerowska blaci płacą za teksty? Też pewnie jesteś śmieciu na specjalnej liście do błyskawicznej ewakuacji.
alcapone2019.12.30 10:05
Aha, ci jakoby dzielni bojowcy z Ruskim pierwsi będą uciekać, są specjalne plany błyskawicznej ewakuacji na zachód kilku tysięcy obywateli szczególnej wartości ( kilka lat temu zostało to ujawnione ). Nie piszę Polaków bo na miano Polaka zasłużyć należy dzielnością i patriotyzmem, a nie sprzedawaniem się jak stara blać, jak ten człowiek szmata od propagandy do wynajęcia Targalski. Zresztą, jestem dziwnie spokojny że Targalski jest na tej specjalnej liście specjalnych obywateli do błyskawicznej ewakuacji. Umierać będziemy my, zwykli Polacy, ja , ty, on.
Marek212019.12.30 10:30
Po klęsce wrzesniowej przedwojenne hasło Rydza-Śmigłego: "Silni, zwarci, gotowi!" rozwijano: Silni - w gębie, Zwarci - przy korycie, Gotowi - do ucieczki. Jest tradycja w narodzie.....
T2019.12.30 9:37
Rosja to już przeszłość a do tego nie ma nic wspólnego z Rosjanami - tam od wieków rządzą Chazarowie, jeszcze od czasów Iwana Groźnego, którego było pięć kopii.
Rosja to od XVw. Kacapia2019.12.30 9:35
i nienawidzi personalizmu łacińskiego jak gromadny islam czy judaizm...https://www.youtube.com/watch?v=jDPYzdd_IT0
Marian2019.12.30 9:23
A Duda na Alpejskich stokach wypoczywa? Skipass wykupiony do Trzech Króli więc trzeba jeździć i jeździć na nartach bo pogoda dobra. Polska poczeka.
wania2019.12.30 9:28
widzisz, miała czas na sprawy państwowe i ma czas na sport. A ty?
Marek212019.12.30 10:27
A jakby co to przez telefon wyda rozkaz odpalenia wszystkich naszych rocznic historycznych. Prosto w Kreml....