Jerzy Bukowski: Kto da więcej? - zdjęcie
03.05.20, 14:57Fot. screenschot: Youtube - Prawica MEDIA

Jerzy Bukowski: Kto da więcej?

13

  Transfery partyjne są powszechnym zjawiskiem politycznym. W Polsce wiele razy przekonywaliśmy się już, że zmiana ugrupowania nie jest niczym nadzwyczajnym. Można by nawet wskazać rekordzistów, którzy w ciągu kilku lat potrafili zadomowić się w skrajnie od siebie różnych ideowo i programowo partiach.

  Każdemu takiemu przejściu towarzyszą oczywiście gromkie zapewnienia i patetyczne deklaracje dające się streścić w jednym zdaniu: „to nie ja zmieniłem poglądy, ale moje dotychczasowe ugrupowanie zdradziło ideały, dla których do niego przystąpiłem, muszę więc pozostać wiernym sobie i poszukać innego”.

  Nie wydaje mi się, aby większość rodaków dawała wiarę tak naiwnemu tłumaczeniu. Zmianę partyjnych barw najlepiej wyjaśniają intratne funkcje, jakie otrzymuje przechodzący do nowego ugrupowania polityk. Nie zawsze jest to od razu widoczne, ale prędzej czy później wychodzi na jaw. Bywa też, że ulega on jakiemuś szantażowi, niekoniecznie mającemu związek z jego aktywnością w życiu publicznym.

  W tym kontekście śmieszą mnie obecne wypowiedzi parlamentarzystów opozycji, że obozowi rządzącemu nie uda się skusić i przeciągnąć na swoją stronę nikogo z nich przed głosowaniem w sprawie korespondencyjnych wyborów Prezydenta RP. Wkrótce się o tym przekonamy. Wszystko jest bowiem kwestią politycznej ceny, a nie wierności żadnym ideałom.

Jerzy Bukowski

Komentarze (13):

alfons "Leszek" Keller-Krawczyk oferuje:2020.05.3 16:51
Chcesz zobaczyć MONIA tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.lexlale.eu. Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.lexlale.eu Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu. Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.lexlale.eu Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.3 16:46
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Eleonora2020.05.3 16:00
Kaczyński to mądry człowiek i mistrz pozakulisowych rozgrywek. Nie mam wątpliwości, że doskonale sobie poradzi. A ta smarkateria od Gowina przejdzie do historii jako krótkookresowy powiew smrodu. I tyle.
Eleonora2020.05.3 15:58
Gowin to niewierny pies, a ci młodzi, którzy poszli za nim, nałożyli na siebie klątwę zdrajcy działającego na szkodę Polski. A tego naród nie wybacza.
M.a2020.05.3 15:30
Gowin okazał się niedorostkiem w koalicji, zaczął działać zanim pomyślał.
anonim2020.05.3 15:49
Jesteś żoną Morawieckiego? 👩‍🦱
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.05.3 15:27
"Leszek" Keller-Krawczyk Żyd, ale "antysyjonista" z powiększoną prostatą, która mu odbiera sen, każdy pretekst jest dobry do spryskiwania szambem. Blogowy skunk! Nie martw się o "śmiercionośne" 5G, te zachodnie, ale nie o ten chiński 5G. Chiński ma wbudowany anty-virus wraz z coronavirus. Nie martw się o "Chemtrails" to nic innego jak para wodna. Nie martw się o CO2 w Polszu, w Niemczech jest tego więcej, wiele więcej. Nie martw się o gaz z USA, Norwegii czy Emiratów, to nie oni są wrogami Rz. P. Ważne, że nie jest to syf po-sowiecki. Martw o ten koszer szajs który trzymasz za oknem bo lodówka zepsuta, etc., etc., etc., Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. Pamiętaj: SZCZEPIONKI ZABIJAJĄ DEBILI LENINGRADZKICH!
Leszek2020.05.3 15:23
Wszystko za przyzwoleniem i zgodą masoneri , a gowiedź się cieszy. Jaki by rząd nie był będzie dążył do wyszczepienia Polaków. To takie szabesgoi. Broń biologiczna modyfikująca ludzi na poziomie genetycznym, po to potrzebny Korona świrus. Zamieszanie sprzyja dezinformacji. Nikt nie sprawdza jak zapobiegać ,aby być odpornym. Bo to psuje cały plan wyszczepień.
katolicka kretynizacja polski2020.05.3 15:18
Wszystkich PiSbolszewików, którzy narazili kraj na wielomilionowe straty, przygotowując wybory w nierealnym terminie,10 maja, sądy powinny osądzić i wydać najsurowsze wyroki!
Erectus2020.05.3 18:22
nie sądz innych bo ty możesz zostać sądzony,przychlascie
Bizon2020.05.3 15:15
Coś Pan nawyprawiał, panie Bortniczuk ?! Pan jesteś młodym i mądrym człowiekiem, i tak dałeś się pan nabrać Gowinowi ! Przecież ten pomysł Gowina, by skrócić A. Dudzie kadencję do 2 lat, zmianę Konstytucji i jakąś niezrozumiałą niechęć do wyborów korespondencyjnych był idiotyczny ! Czy pan potrafi pojąć to, że podejmując rozmowy z tą opozycją – przystąpiliście do zdrady Państwa Polskiego ?! Panie, polityka to nie przedszkole, gdzie każde dziecko może się pomylić układając klocki ! Dobrze, żeś pan to przemyślał i zrozumiał – niestety, za późno ! Kaczyński nie chce mieć z wami nic do czyniena ! Podałeś się pan do dymisji, będąc wiceministrem i przekreśliłeś pan sobie karierę na zawsze. PIS nie będzie chciał z panem rozmawiać, i nie oczekuj pan, że kiedykolwiek dostaniesz pan jakieś stanowisko od tot. opozycji, bo ci już nigdy nie dorwią się do władzy. Szkoda, że pan tak postąpiłeś !
Tor2020.05.4 11:52
Mlodzi politycy najczesciej nie rozumieja do konca tego co sie wokol nich dzieje, za bardzo polegaja na swojej niby wiedzy, troche pokory.
Piotr Nowak2020.05.3 15:14
Kaczyński nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Gowinem. To ptrawda, że Gowin mógł narobić niesamowitego smrodu w polskiej polityce, zamachu stanu, obalenia rządu i przywrócenia komuchów do władzy ! Trzy kluczowe fakty: już dziś wiemy, że o wspólnych listach wyborczych z partią Gowina nie ma mowy. I nie będzie. Niezależnie od tego, co chłopaki zrobią w Sejmie w przyszłym tygodniu. Na każdym szczeblu w PiS-ie "gowinowcy" są skreśleni. Po drugie – żadnego podziału kasy w ramach koalicji. – Mieli dostać, nie dostaną.