Jeremy Irons: Niemcy zadłużyły bardzo wielu ludzi. I ktoś musi temu powiedzieć „Dość!” [Wideo] - zdjęcie
03.12.20, 18:56fot. yt/5meianoite

Jeremy Irons: Niemcy zadłużyły bardzo wielu ludzi. I ktoś musi temu powiedzieć „Dość!” [Wideo]

38

- Są kraje, jak na przykład Niemcy, które zadłużyły bardzo wielu ludzi na bardzo duże pieniądze. Oni są bardzo głupi, że to zrobili. I to jest całkowicie oczywiste – powiedział w portugalskiej telewizji w programie RTP 1 "Vinho do Porto de 1948" znany brytyjski aktor Jeremy Irons. Wywiad pochodzi sprzed Brexitu z roku 2013, ale nie jest znany polskiej publiczności. Warto go jednak przytoczyć i zdecydowanie nagłośnić w kontekście aroganckiej i bezczelnej postawy Niemiec podczas swojej prezydencji w Unii Europejskiej, co obecnie ma miejsce.

- Myślę, że Niemcy mają plan – dodał prowadzący program redaktor.

Irons odpowiedział:

- Ja też myślę, że oni mają plan. Próbowali już dwukrotnie militarnie (zrealizować ten plan – red.) i nie wygrali i teraz próbują to zrobić ekonomicznie. Chcą pożyczać każdemu. To jest stara sztuczka, prawda? Shylock tak robił w „Kupcu Weneckim”. Pożyczać, pożyczać … pożyczać … A później powiedzieć: Teraz chcę to z powrotem. Och. Nie możesz zapłacić? To daj mi to albo tamo, oddaj mi twój dom, oddaj mi twoje życie, oddaj mi twój kraj. I myślę, że powinniśmy temu powiedzieć: Wystarczy!

Jeremy Irons to jeden z najlepszych brytyjskich aktorów. Ukończył Bristol Old Vic Theatre School. Jest też jednym z niewielu aktorów, którzy stali się popularni, pomimo tego, że grywali w filmach przeznaczonych dla szerokiej publiczności. Wyspecjalizował się w rolach ludzi z wyższych klas.

Na portalu filmweb.pl możemy o nim przeczytać:

- W 1988 r. wzbudził zachwyt brawurową rolą w filmie Davida Cronenberga "Nierozłączni". Wcielił się tam w dwie role, Elliota Mantle i jego brata bliźniaka Beverly'ego Mantle. Kilka lat później otrzymał Oscara za swoją kreację w filmie "Druga prawda". Jeremy Irons jest osobą, która bardzo ceni swoją prywatność. Rzadko udziela wywiadów i nigdy nie odpowiada na pytania dotyczące jego rodziny.

Odniósł się także do sytuacji gospodarczej i finansowej na świecie. Odpowiadając na pytanie, czy wie, że Portugalia jest bankrutem stwierdził:

- Wy i my, mieszkam na wyspach, wszyscy jesteśmy bankrutami. Wszyscy jesteśmy dłużni miliardy dolarów i miliardy „czegoś tam” komuś i nie zupełnie nie wiem, komu. Komuś, kto musi być naprawdę wkur..iony. Nawet sami Amerykanie są winni coś około 300 bln dolarów. Komuś. Kto to jest?

W programie został zapytany także o różnice pomiędzy krajami południa i północy Europy. Prowadzący użył w tym kontekście nawet sformułowania „wojna filozoficzna”, ale też kulturowa. Kraje północne zarzucają krajom południa, że nie chce im się pracować i dlatego stanowią one problem. Irons odpowiadając stwierdził, że ktoś wyprał nam mózgi, wmówił, że praca jest naszym powołaniem i kazał pracować od rana do wieczora. W związku z tym pracujemy za dużo, a wszystko po to, żeby mieć może wolny weekend, kiedy będziemy mogli kupić coś do jedzenia oraz jakieś najpotrzebniejsze rzeczy.

Jako przykład podał zwyczaje jakie panowały przed rewolucją przemysłową, kiedy na przykład Irlandczycy jesienią sadzili ziemniaki i czekali aż urosną na wiosnę. W tym czasie, kiedy te ziemniaki rosły oni siadali, pili, jedli, śpiewali i bawili się. Tak wyglądało ich normalne życie. Czy było w tym coś niewłaściwego? - zapytał. Tak samo, jak w Hiszpanii spanie 3 godziny w ramach sjesty określił jako „bardzo cywilizowane”.

Jan Ptasznik

Komentarze (38):

Hanys GórnoŚląski2020.12.4 10:38
Niesamowity wyjątek w zidiociałym świecie aktorów. Patrz Szczur na ten przykład.
Polonia Semper Fidelis2020.12.4 10:13
Uwaga! Ten "Anonim" oraz tenże pod innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy cykl się nasila. Brak reakcji Frondy na jego bluzgi to skandal, ale na nich nie ma siły. Nie wchodźcie z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A tu logika nie działa. Żałosny, nieszczęśliwy typ.
ten nie ten anonim2020.12.4 10:30
dlaczego zaraz chory z nienawisci i do chrzescijanstwa? Pewnie jak kazdy inteligentny czlowiek uwaza wszystkich foliarzy za dekli niezaleznie w ktorego boga wierza czy ktory rodzaj foliozy uprawiaja ;))). Poza tym wy kochane wolaki nie jestescie "chrzescijanami" zadnymi tylko wolskimi katolibami czyli antysemitami wierzecymi w zydowskiego boga Jehowe, jego syna Zyda Jezusa i jego matke Zydowke Marie. Takie sa fakty i z nienawiscia nie ma to nic wspolnego ;)))
Bo Niemcy buduja IV Rzeszę2020.12.4 9:51
i takie kretynki jak wściekle macice nawet nie wiedzą ,że tej idei służą...
Tomasz2020.12.4 10:14
Błąd Zachodu po II wojnie światowej trzeba było zlikwidować Niemcy. Zrobić z nich drugą Mongolię - państwo rolniczo pasterskie. Nie byłoby kłopotu albo całkowicie unicestwić czyli wstrzyknąć mężczyznom lekarstwo na bezpłodność i po 15 latach byłoby po nich. Ale zachód zesrał się ze strachu przed Stalinem i oszczędził tą zarazę. A teraz mamy piekło. Mam nadzieję że przeczytacie tę diagnozę i dojdziecie do tych samych wniosków.
Za pisie złodziejstwo dzieci będą placic2020.12.4 9:33
A pisie zadłużyły Polaków tak ze nawet nasze prawnuki jeszcze będą to spłacać
Andrzej2020.12.4 9:53
A głupi zostanie głupim
ha!2020.12.4 9:59
Gdzie to przeczytałeś? Podaj link
fumfel2020.12.4 9:07
No niesamowite, nobla mu. Oczywiście imperializm brytyjski w ogóle nie był nastawiony na eksploatację zamorskich kolonii. W Iraku w ogóle nie gazowali cywili, a Burów w Afryce nie zamykali w obozach koncentracyjnych. Banki niemiecki mu za to przeszkadzają, jprdl fronda ma kolejnego idola po antku wybuchowcu.
rychu2020.12.4 9:19
A co do jego wypowiedzi ma to co robiła Anglia hitlersynu ?
Fumfel2020.12.4 11:10
bo on jest anglikiem ? synu tryzuba
Anonim2020.12.4 10:08
Chyba chodzi mu o to, że Irons jest anglikiem... Tylko czy nie wiem o co mu chodzi z tym gazowaniem w Iraku :O ps. Lepszy idol Antek niż wulgarna idolka Marta L.
ceramik2020.12.4 7:39
Facet ma rację i mówi to, jak żydzi przejmują gospodarki krajów?
hehehe2020.12.4 6:25
Prze-gigant intelektu :-))) Wystarczy zasadzić ziemniaki a potem przez pół roku jeść mięsiwo, pić piwo i bawić się :-)))
Anonim2020.12.4 6:06
Zauważył że ktoś nas wszystkich ludzi bardzo zadłużył. Tyle tylko że to nie Niemcy. Trzymanie całych państw na smyczy długu wymyślili nieliczni żydzi ze światowej finansjery, m.in. Rotschildowie i kilka innych żydowskich rodzin. Członkowie ich rodzin pod przybranymi nazwiskami obsadzili większość ważnych stanowisk w wielu krajach. Oni decydują o polityce i permanentnym zadłużaniu państw i o ich politycy. Rotschildowie i inni mają tysiące miliardów dolarów rocznie samych odsetek. Wykreowali i drukują pusty pieniądz bez pokrycia. Powoduje to ciągłą inflację. Poprzez ich ludzi wmawia się nam, że inflacja jest dobra. Oni to spowodowali w przeszłości kryzysy gospodarcze i finansowe, by wiele mniejszych firm upadło, a oni przejęli je za grosze. Prawdopodobnie oni to decydują kiedy i gdzie ma wybuchnąć wojna by zabijać ludzi.
hehehe2020.12.4 6:28
Zapomniałeś o tym, że powodują huragany, trzęsienia ziemi, pożary, mrozy i susze na świecie żeby pogrążyć ludzi i przejąć ich majątki :-)
Anonim2020.12.4 9:53
Masz absolutną rację . Dodaj jeszcze ,że są obecni w polityce na wszystkich szczeblach , w rządach , wśród władz KK , w oświacie , w kulturze . To oni kreują świat w jakim żyjemy . Degradują Ziemię Obecnie zaczynają wprowadzać program depopulacji ludności . I nie są to już tzw . teorie spiskowe . Nagle nabierają one realnych kształtów . Ty nie potrafisz rozpoznawać Żydów . Ja tak . I widzę jak to wszystko wygląda .
B.2020.12.3 22:50
Brawo! Zazdroszczę Brytyjczykom, że wyszli z UE. Po raz kolejny szwabski imperializm usiłuje zawładnąć Europą i podporządkować ją sobie.
Oficer LWP2020.12.3 22:43
Kulczyk!!! Ale się postarzał!
B.2020.12.3 22:42
Kraje południa mają przede wszystkim inny klimat. Przez prawie pół roku w czasie południowych upałów po prostu nie da się tam pracować; właściwie nie da się robić nic. Teraz jest klimatyzacja, ale przecież to bardzo niezdrowe i niszczy zdrowie wielu ludziom. Nie wszystko zresztą można robić w zamkniętych pomieszczeniach. To nie jest sprawa lenistwa, ale innego klimatu po prostu. A poza tym trzeba pamiętać, że PRACA JEST DLA CZŁOWIEKA, A NIE CZŁOWIEK DLA PRACY i bogacenia się finansowych rekinów, takich jak kreatura z piekła rodem, czyli soros.
R2020.12.3 22:24
pożyczki wciskają banki bo to jest sprzedaż kredytu/pieniędzy za duże pieniądze = lichwa; bankami rządzą ci co mają prawo druku pieniędzy - EURO ma EBC, dolara FED, jena - coś tam w Chinach itd; dbają o to by pieniędzy było za mało na rynku a to oznacza by ludzie mało zarabiali, nie mieli źródeł żywności, wody i energii i takie relacje są wszędzie - piramida ma swoją podstawę - rzesze niewolników
Anonim2020.12.3 20:56
Fragment z Księgi Rodzaju 9:18-27 (18) Synami Noego, którzy wyszli z arki, byli Sem, Cham i Jafet. Cham był ojcem Kanaana. (19) Ci trzej byli synami Noego i od nich to zaludniła się cała ziemia. (20) Noe był rolnikiem i on to pierwszy zasadził winnicę. (21) Gdy potem napił się wina, odurzył się [nim] i leżał nagi w swym namiocie. (22) Cham, ojciec Kanaana, ujrzawszy nagość swego ojca, powiedział o tym dwu swym braciom, którzy byli poza namiotem. (23) Wtedy Sem i Jafet wzięli płaszcz i trzymając go na ramionach weszli tyłem do namiotu i przykryli nagość swego ojca; twarzy zaś swych nie odwracali, aby nie widzieć nagości swego ojca. (24) Kiedy Noe obudził się po odurzeniu winem i dowiedział się, co uczynił mu jego młodszy syn, (25) rzekł: "Niech będzie przeklęty Kanaan! Niech będzie najniższym sługą swych braci!" (26) A potem dodał: "Niech będzie błogosławiony Pan, Bóg Sema! Niech Kanaan będzie sługą Sema! (27) Niech Bóg da i Jafetowi dużą przestrzeń i niech on zamieszka w namiotach Sema, a Kanaan niech będzie mu sługą". (Wikipedia) Dlaczego caly Kanaan za Chama. Przeciez sprawa prywatna.
zibi2020.12.3 19:32
Pożyczka czy kredyt to dobra rzecz Jednak każdy powinien przed jego wzięciem policzyć swoje możliwości spłaty
comic2020.12.3 21:55
jeśli się zna swojego kraju historię, to się wie, że nasze ziemiaństwo pożyczało od prusaków , przejadało. przepijało. a gdy przyszło spłacać. wysłalo delegację do Berlina, że chcą sie przyłącyć do Prus.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.3 19:28
dobry zwyczaj nie pożyczaj! i tyle w temacie katolskie chüje...
Waarnemer2020.12.3 19:35
Tyle że to Biblia zakazała lichwy, a współczesne banksterstwo ją uprawia...
B.2020.12.3 22:45
Słusznie! Dlaczego nikt głosno nie mówi, że współczesne banksterstwo to nic innego jak LICHWA.
Les2020.12.3 19:39
Hau ab du hirnlose arsch/loch.
Krwawe Święta2020.12.3 19:20
Nie kupujcie żywych karpi.
skuter2020.12.3 19:30
Kupujcie karpie by pomóc gospodarstwom rybackim Karp zawsze był na wigilijnym stole Nie słuchajcie pseudoekologów
scooter2020.12.3 20:39
Kupujcie patroszone, a nie żywe, które się duszą w transporcie i u sprzedawcy.
Palikmiot2020.12.3 22:48
Karpie maja robaki a szczególnie tasiemce!!!!!To ryby żerujące na dnie co opadnie! Kupujcie łososie i wódkę z Lublina. Najlepiej palikotowke.
B.2020.12.3 22:54
Przede wszystkim módlcie się w czasie Świat Bożego Narodzenia!!! To nie jest święto obżarstwa, ale Święto Wcielenia Syna Bożego.
Sin2020.12.4 7:08
Obrońca rybek się znalazł. Za sugestią Niesiołowskiego wcinaj mirabelki i nie wtrącaj się do w życie normalnych ludzi. Żeby zjeść jakiekolwiek mięso trzeba jakieś zwierzę zabić i tak się dzieje od tysięcy lat. Świry jedzące jakieś chwasty mi nie przeszkadzają ale wnerwia mnie jak nachalnie trąbią o tragedii świń, rybek czy krówek.
Anonim2020.12.3 19:16
A po się zapożyczano ? W PRL się tak nie zapożyczano . Władze kładły nacisk na oszczędzanie . A co robią Żydzi ? Pożyczają , pożyczają a potem doprowadzali i doprowadzają do bankructw i przejmują majątki . A co robił nasz rząd po przemianach ? Ludzie się zapożyczali by stworzyć jakąś działalność gospodarczą a Balcerowicz doprowadził celowo do takiej inflacji , że przez lata pracowało się tylko na spłatę kredytów . Po to by zniszczyć rodzącą się konkurencję dla tych co nakradli i pożyczać w bankach nie musieli . Skąd nagle pojawiły się fortuny skoro w PRL wszyscy mieli równo ? To tylko brudna polityka i nawet już nie ma co zwracać na nią uwagi . Zawsze taka sama tylko aktorzy i miejsca się zmieniają .
Kapuris bzduris2020.12.3 19:05
:O
Anonim2020.12.3 19:01
Głos rozsądku.
Olej2020.12.3 19:06
Jak najbardziej !