Jarosław Gowin: Gender w Polsce nikogo nie obchodzi poza... - zdjęcie
26.01.14, 22:17fot. Piotr Drabik/Wikipedia

Jarosław Gowin: Gender w Polsce nikogo nie obchodzi poza...

31

A co z resztą polskiego społeczeństwa? Gowin uważa, że "w Polsce ludzi interesuje dlaczego jest tak mało miejsc pracy, dlaczego 2,5 miliona Polaków musiało wyjechać za chlebem za granicę". I słusznie, czy jednak aby na pewno sprawa ideologiczna jaką jest atak gender na np. przedszkola, szkoły tak mało obchodzą Polaków? Nie do końca można się z tym zgodzić.

Jarosław Gowin wyjaśniał w TVP Info: "Ludzi interesuje dlaczego Polacy zarabiają średnio cztery razy mniej niż mieszkańcy Europy Zachodniej i czy to da się zmienić . Ja im odpowiadam, że tak - da się to zmienić. Polska Razem przygotowała już pewne propozycję, ogłosimy je za tydzień. Przedstawimy taki manifest polskiego euro realizmu, bo interes Polski wymaga obecności w UE. Ci co twierdzą inaczej, są oderwani od rzeczywistości".

I dodał: "Są sytuację, w których powinniśmy zapomnieć o tym, że za chwilę są wybory europejskie. Powinniśmy zapomnieć, że jeden polityk jest w partii, której nazwa ma w skrócie trzy litery, a inny należy do ugrupowania, która ma tylko dwie. Powinniśmy myśleć w kategoriach całej Polski i dobra wszystkich Polaków".

Obecnie można zrozumieć postępowanie Gowina tak: zbliżają się wybory do europarlamentu, Polska Razem sondażowo kiepsko przędzie, na dodatek nie ma wyrazistych kandydatów do zbliżających się wyborów. Więc ostatnią rzeczą jaka marzy się Gowinowi to wejście na ring i walka z ideologią gender. To zrozumiałe, z pragmatycznego, politycznego punktu widzenia.

sm/TVP Info

Komentarze (31):

anonim2014.01.26 22:33
Racja, ale na zboczeńców trzeba mieć oko...
anonim2014.01.26 22:34
gowin wypowiadał już kiedyś bezczelnie stwierdzenia o słuchaczach radia Maryja to jest taki sam obłudnik jak tusk donald tylko on przybral postac wielkiego obronce zycia jednak to sa tylko wykreowane pozory co dokładnie można zauważyć po tym jak opowiada się po stronie zboczonej ideologi gender.
anonim2014.01.26 22:39
Gowin co ty pierniczysz?- to najtrafniejszy komentarz. Że pieniądze i zarobki są u nas żałosne- to wiadomo nie od dziś, że pieniądze są ważna częścią życia- to również- ale czemu mamy przez to bagatelizować tak szkodliwą ideologię propagandową jaką jest gender? No i po tych słowach chwila dla autopromocji partii oczywiście sie znalazla.
anonim2014.01.26 22:45
gowin zbyt waskotorowo podchodzi do sprawy. pewnie brakuje mu "srodkow" zeby koncentrowac sie na wszystkim... a czy to dobrze, lub zle....
anonim2014.01.26 22:58
I wyszło szydło z worka. Ten polityk dla kariery będzie wspomagał gender, przecież to nikogo nie obchodzi, tylko wąską grupę opiniotwórczą. Gowin jest nie wrażliwy na sprawy społeczne, dlatego nie popiera moralności społecznej, tak ważnej dla prawidłowego wychowania dzieci. Takich katolików w polityce jest pełno, dla nich nauka KK jest nie ważna.
anonim2014.01.26 23:13
Wydaje mi sie ze gowin ma czesciowo racje - ze koncentruje sie na "wazniejszych" problemach, niz "gender". Problemem jest to, ze "wazniejsze problemy", nie sa aktualnie bardziej na topie niz "gender"... A czy interes polski wymaga obecnosci ue? byc moze i wymaga, ale chyba nie az na takim zaciesnionym poziomie ("dyrektywy" ue). Strefa schengen, wolny przeplyw towarow, i kuniec, po co wiecej...
anonim2014.01.26 23:20
Gender nikogo w Polsce nie obchodzi poza prawicowymi publicystami. Naprawdę, przestańcie o tym pisać, KAŻDY MA TO W NOSIE! Nikt tego nie lansuje. Jedyne co widzę wszędzie od dwóch miesięcy, to teksty, jakim to gender jest zagrożeniem i wypowiedzi katolickich i prawicowych publicystów. Ludzie, to WY to nakręcacie! Gender wcześniej nie istniało, a dzisiaj na stronie głównej frondy występuje 16 razy! Znudził się Smoleńsk, to znaleźliście nowy temat, na którym można jechać przez kolejne lata?
anonim2014.01.26 23:29
Nie istnialo? dobrze ze zostalo to naglosnione, inaczej gender by cie wlasnie pukal w tylek. Tylnymi drzwiami chcieli ten szit wprowadzic.
anonim2014.01.26 23:40
@zyga123 To nie przeszkadza zajmowaniem się też gender, jedno drugiego nie wyklucza. Pewnie, dla Gowina jest skupienie się na swojej karierze. Człowiek tak zapatrzony egocentrycznie nie widzi ważnych problemów społecznych.
anonim2014.01.26 23:45
"Karawana idzie dalej..." tak, tylko dlaczego wielki wezyr zaczyna ruchac wielblady???
anonim2014.01.26 23:47
"To nie przeszkadza zajmowaniem się też gender, jedno drugiego nie wyklucza. Pewnie, dla Gowina jest skupienie się na swojej karierze. Człowiek tak zapatrzony egocentrycznie nie widzi ważnych problemów społecznych." ale niemoznosc wlozenia czegos do gara, albo niezmoznosc znalezienia sensownie platnej pracy to sa problemy spoleczne... trupem gendera sie nie najesz. Chcesz zeby gowin rznal glupa tak jak miller, tylko ze na odwrot?
anonim2014.01.26 23:47
@Karolorak Tak myślisz, że Polaków nie obchodzi poza prawicowymi publicystami jak są wychowywane nasze dzieci w przedszkolach. Gowin i ty nie macie wyczucia jakie społeczeństwo ma oczekiwania. Gowin sam się załatwił. http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/987722,rownosciowe-przedszkole-nie-na-slasku-ala-to-nadal-dziewczynka-a-jas-chlopiec,id,t.html Równościowe przedszkola, które uczą o równości płci ubierając chłopców w spódniczki, powstały w woj. śląskim w 12 miejscowościach, m.in. w Rudzińcu, Siewierzu, Żarkach, Olsztynie, Włodowicach, Niegowej. Nie przetrwało żadne z nich. Powodów było kilka, ale czy nie chodziło głównie o naszą śląską, przywiązaną do tradycji mentalność?
anonim2014.01.26 23:52
@zyga123 Naród wybrał Tuska, niech mają pretensję do Premiera. Z gender możemy walczyć z biedą wdrażana przez Tuska nie możemy.
anonim2014.01.26 23:55
Nie zgadzam się z Gowinem. Całe szczęście że gender zaczęło ludzi obchodzić, to kwestia przyszłości naszej i naszych dzieci, kwestia kształtu cywilizacji w jakiej przyjdzie żyć następnym pokoleniom. Jeśli ktoś myśli że to nieistotne to jest duchowym ślepcem.
anonim2014.01.27 0:03
@lyszcz jak nie rozumiesz to mi przykro "narod" wybral tuska, no ok, pretensje ma kazdy, i to jest zrozumiale. tylko dlaczego nikt tego nie ma naprawiac? lub przynajmniej probowac naprawiac? Samo sie nie zrobi. Gender padnie predzej czy pozniej, "bida z nyndza" zostanie... ktos sie musi bawic w probe zapewnienia jakiegos tam sensownego bytu Polakom.
anonim2014.01.27 0:12
@lyszcz gender mainstreaming jest dopiero wprowadzane. tylnymi drzwiami. tak jak pisalem - obudzisz sie dopiero wtedy jak ten "gender" kopnie cie w.... Jezeli nie rozumiesz moich delikatnych insynuacji tego dot, to sorry.
anonim2014.01.27 0:18
ojezu nastepny "postepowiec". Wszystko co jest postepem jest dobre, prawda? czy nie?
anonim2014.01.27 0:21
Jeszcze jeden katolik od siedmiu boleści.
anonim2014.01.27 0:35
@lyszcz jak sam widzisz wszystko zalezy od punktu widzenia. mi nie pasuje gmeranie przy czlowieku, zwlaszcza jezeli ten naturalny uklad dziala dobrze przez tysiaclecia. Przed swoja wlasna biologia nie uciekniesz. co do samego gender - zajrzyj w korzenie. To nic nowego. Marksizmy, leniny, staliny, to juz bylo. czy wszystko co nowoczesne jest zle? A czy wszystko co nowoczesne jest dobre? ha....
anonim2014.01.27 1:10
@Lyszczynski68 Niby na czym ma polegać ta postępowość. Wszyscy powtarzacie te głupie slogany nierozumiejąc co gadacie.
anonim2014.01.27 1:38
Odpowiedziałem na pytanie. Właśnie. Nie wszystkim wasze slogany pasują. Jak już pisałem, to było już przerabiane.
anonim2014.01.27 2:45
Ach ten gender. Przyszedł tak nagle, że nikt się tego nie spodziewał. Młodzi ludzie mają ogromny problem ze znalezieniem pracy, wielu z nich może tylko pomarzyć o kupnie mieszkania, a założenie rodziny to luksus dla wybranych...ale tak, skupmy się na gender, wałkujmy temat przez parę miesięcy, nie pokuśmy się w tym czasie o wyjaśnienie czym tak naprawdę ten gender jest i skąd się wziął, szerzmy bezsensowną propagandę, używajmy mocnych porównań w stylu gender=neomarksizm/nazizm i wmawiajmy Polakom, że to jest ich prawdziwy problem. Brawo moi drodzy, nieustannie dajecie sobie robić wodę z mózgu.
anonim2014.01.27 6:57
Uważałem go za bystrzejszego. Ale tylko kariera mu w głowie. Szkoda.
anonim2014.01.27 8:14
@bogdanusn Ciebie zupełnie opetała i pokreciła genderomania! Mieszkasz blisko W-wy?.
anonim2014.01.27 8:42
Gowin ma tu całkowitą rację! Z moicń wynika, że tematyka gender interesuje TYLKO feministki i fanatycznych katolików. Nikogo więcej. Zgadzam się z sugestią Gowina, że gender to temat zastępczy - tak jak kiedyś matka Madzi czy inne takie.... Byle tylko nie mówić o sprawach najważniejszych - kondycji państwa, gospodarce, ekonomii, zadłużeniu i podatkach. Gowin, tylko tak dalej, a masz mój głos!
anonim2014.01.27 8:55
Zagrożenie geneder pojawiło się jako fakt medialny zaraz po szczytowym okresie zainteresowania "działalnością" ks Gila i bpa Wesołowskiego. Ten koncept to genialne (!) wykorzystanie socjotechniki, czapki z głów! Wygrzebac zjawisko, ktory będzie \ odpychające, niezrozumiałe i dziwaczne dla większości spoleczeństwa, przedstwic go w sposob jeszcze bardziej odrażajacy niż w rzeczywistości jest , wymyślic "setki" przedszkoli w którzych MALUCHY są genderem :-) zarażane i zasugerować, że zagrożenie jest powszechne... Absolutne mistrzostwo świata i realny sukces na miarę lokalnej kontrreformacji! Gigantyczny sukces biskupów! BTW: czy gdziekolwiek podano adres chociaż KILKU przeredszkoli gdzie geneder się szerzy ??? realnych ? Takich , które można pikietować?
anonim2014.01.27 10:19
Panie Gowin - to panu rozum odebrało ?!.
anonim2014.01.27 10:53
Europejska mobilizacja ! 2 lutego ! Przeciwko rodzinofobii, genderyzmowi ! Manif pour Tous ! Paryz , Bruksela, Madryd , Rzym Polacy mobilizujcie sie !
anonim2014.01.27 10:54
Jeszcze nie pozwala... :D
anonim2014.01.27 11:40
Przecież on ma rację. Czy tacy np. mieszkańcy Wólki Dolnej zastanawiają się, czy ich "płeć kulturowa" jest zgodna z płcią biologiczną, czy raczej myślą o tym, co ugotować jutro na obiad i o tym czy dziecku dobrze poszła klasówka? Zapewne Gowinowi chodziło o to, że tylko wąskiej grupie tak naprawdę zależy na rewolucji obyczajowej. A że głośno krzyczą i przez to wydaje się, ze większość społeczeństwa oszalała? Cóż, małe psy szczekają wyjątkowo zajadle.
anonim2014.01.27 11:50
Przecież on ma rację. Czy tacy np. mieszkańcy Wólki Dolnej zastanawiają się, czy ich "płeć kulturowa" jest zgodna z płcią biologiczną, czy raczej myślą o tym, co ugotować jutro na obiad i o tym czy dziecku dobrze poszła klasówka? Zapewne Gowinowi chodziło o to, że tylko wąskiej grupie tak naprawdę zależy na rewolucji obyczajowej. A że głośno krzyczą i przez to wydaje się, ze większość społeczeństwa oszalała? Cóż, małe psy szczekają wyjątkowo zajadle.