Holenderski ksiądz: Takie są fakty - papież to heretyk - zdjęcie
08.11.19, 11:12

Holenderski ksiądz: Takie są fakty - papież to heretyk

108

Emerytowany holenderski ksiądz Cor Mennen określił papieża Franciszka mianem heretyka. Jego wypowiedź nagłaśniają wpływowe anglojęzyczne media. Co więcej, opublikował ją na swojej stronie internetowej biskup pomocniczy jego diecezji, Robert Mutsaerts.

 

Wszystko za sprawą skandalu z figurami pogańskiej bogini Pachamamy, które obnoszono w Watykanie przed i podczas Synodu Amazońskiego. Kapłan został nieco skrytykowany przez biskupa Gerarda de Korte z Hertogenbosch. W rozmowie z katolickim tygodnikiem holenderskim "Katholiek Nieuwsblad" hierarcha powiedział, że musi "przywołać księdza do porządku" za nazwanie papieża heretykiem.

Ks. Mennen stwierdził tymczasem, że współcześni katoliy zdecydowanie przesadzają w swojej wiernopoddańczości wobec Ojca Świętego. Przypomniał, że choć Piotr jest "skałą", na której Pan Jeuzs oparł swój Kościół, to przecież powiedział do Piotra także takie słowa jak: "Idź precz, szatanie!...". W Ewangelii św. Mateusza, wskazał ksiądz, Pan Jezus ustanawia Piotra Głową Kościoła, ale już wkrótce czytamy, że Piotr zachęca Chrystusa do ucieczki z Jeruzalem, tak, by Pan uniknął męki krzyżowej i śmierci.

"Czy Ewangelia nie wyjaśnia nam, że ... Piotr jest skałą, na której Chrystus buduje swój Kościoł, ale ten sam Piotr jest zagrożeniem dla Kościoła, gdy pozwala się prowadzić ludzkim rozważaniom a nie woli Boga?" - zapytał ksiądz.

Według kapłana "taki jest właśnie przypadek Franciszka". Tutaj ks. Mennen przywołał skandal z Pachamamą, którą wprowadzono do Ogrodów Watykańskich, a później do rzymskich kościołów. Według księdza nie ma cienia wątpliwości, że naruszyło to I przykazanie. Co więcej, ocenił ks. Mennen, nie mamy tutaj do czynienia z jakąś jednorazową pomyłką; przecież papież Franciszek podpisał deklarację z Abu Dhabi, w której stwierdza się, jakoby Bóg chciał "różnorodności religii".

"Mam dobre powody by myśleć, że [Franciszek] jest heretykiem, ale nie ma dziś w Kościele nikogo, kto jest uprawniony, by to oficjalnie ogłosić, w ten sposób powodując jego ekskomunikę" - stwierdził.

"Wobec tego mamy do czynienia z papieżem, który jest formalną głową Kościoła, ale zarazem szkodzi Kościołowi. Możemy mieć tylko nadzieję, że następne konklawe dokona mądrzejszego wyboru. Do tego czasu wymieniamy go po prostu w kanonie. Nie inaczej. Nie ma jednak zakazu, by w tej samej chwili w myślach wypowiedzieć szybką modlitwę za nawrócenie papieża" - stwierdził.
Ks. Cor Mennen jest emerytowanym proboszczem parafii Oss w diecezji Den Bosch. Jego biskup, de Korte, dystansuje się od ks. Mennena, choć sam - jak podkreśla opisujący sprawę portal LifeSiteNews - nie wprowadza w swojej diecezji w życie franciszkowych innowacji.

Ks. Mennen powiedział w rozmowie z LifeSiteNews, że nie otrzymał od biskupa żadnej kary i jego wypowiedź jest skierowana raczej do opinii publicznej; stwierdził, że w Holandii większość biskupów to ludzie porządni, a wielu księży myśli to samo, co on - nie wiedzą jednak, co zrobić. Jak dodał ks. Mennen, większość ludzi ma dla papieża wielki szacunek i stąd uważa, że papież nie może być zły; uważają po prostu, że wszystko, co mówi się o Franciszku krytycznie, jest fake newswem.

bsw/LifeSiteNews

Komentarze (108):

Vill2019.11.9 11:57
Tylko, że nie. Jezus powiedział "Idź precz, szatanie" nie do św. Piotra, a do szatana, który próbował wtedy przemawiać przez apostoła. Znam sprawę Kościoła Katolickiego w Holandii, tam księża towarzyszą eutanazji i do holenderskiego księdza do spowiedzi bym nie poszła. Jeśli Franciszek naprawdę jest heretykiem, to Pan Bóg wie, co z tym zrobić. A KRK ma trwać przy papieżu i modlić się za niego. Wielu było papieży niegodnych, ale wierni trwali przy nich i tylko dzięki temu Kościół ciągle istnieje.
POLA..2019.11.9 9:30
nie wiem co maja katolicy myslec polecam wiare w niezachwiana MILOSC BOGA,pieniadz rzadzi nawet KOSCIOLEM PAPIEZ OTOCZONY LIBERALNYMI KARDYNALAMI POIERAJAC ICH POSTANOWIENIA przyczynia sie do oslabienia wiary LETNICH KATOLIKOW. NA KOSCIOL BYLA ZAWSZE NAGONKA A TERAZ JEST ZMASOWANA,przez tyle lat ideologicznego hodowania nowej,nieodpowiedzialnej inteligencji,pozwalanie plucia na ksiezy ,wybor PRYMASA KTORY NA ZLO NIE REAGUJE zbiera plony jak kiedys luter zniszczyl wiare tak teraz nowa lewica "liberalni" probuja jzepchnac do podziemia .ALE NIKT Z BOGIEM NIE WYGRAL PRZYJDZIE SROGA KARA NA ZIEMIE !!!!!!!!!
anonim2019.11.9 7:08
Jeżeli księża nie wiedzą co robić to powinni mówić prawdę, aby zatrzymać mocno zagubionego Pasterza.
Michał Archanioł2019.11.8 22:48
Nazywanie Papieża heretykiem = protestantyzacja Kościoła!?
anna2019.11.8 20:37
Nie heretyk a zwykły satanista co fronda powie na papiskiego molocha przed koloseum https://www.lifesitenews.com/news/statue-of-ancient-god-of-child-sacrifice-put-on-display-in-rome-days-before-amazon-synod
Cool2019.11.9 7:06
"Moloch" to dzisiejsze "Parents foods" . .. a Franek już wielokrotnie dał wyrazy poparcia dla "dzieciożerców"
Malgozata2019.11.8 20:09
Nareszcie ktos to powiedzial!!
xxx2019.11.8 19:45
Jedno jest pewne: bramy piekielne nie przemogą Kościoła Katolickiego. To zapewnienie samego Chrystusa. Bergoglio jest już w sędziwym wieku i niedługo może stanąć przed wyżej wymienioną bramą.
Franciszek2019.11.8 18:43
A co jest złego w ubóstwianiu i modlitwach do amazońskiej Pachamamy ???
rybak2019.11.8 20:25
Wszystko!
Palindrom2019.11.8 18:37
Nie takie ananasy były w historii papieżami. Franciszek nie jest ani pierwszym, ani ostatnim, któremu woda sodowa namieszała we łbie, no i szczęśliwie, tak jak i jego "oświeceni" przez Lucypera poprzednicy, nie jest nieśmiertelny…
Pedro2019.11.8 18:35
Cha, cha, cha, cha, cha... Piątek, piąteczek, piątunio. Początek długiego weekendu. I jeszcze świętojebliwi się gryzą na "poświęconym" portalu i chcą papieża detronizować. Czy może być zabawniej? Dalej, więcej argumentów, więcej fikołków, bawcie nas, klauny!
ian2019.11.8 18:10
borgolio to diabeł w spódnicy lewak
athos2019.11.8 17:56
Dogmat o nieomylności papieża obowiązuje wtedy, gdy sam papież nie stawia się poza Kościołem katolickim. Weźmy przykład, mocny przykład. Gdyby jakiś papież głosił, że Pan Jezus nie jest Bogiem, to tym samym przestałby być katolikiem (katolika OBOWIĄZUJE Credo i tam to jest powiedziane wprost - Jezus Chrystus jest Bogiem!!!). Gdyby zaś przestał być katolikiem, wykluczyłby się z Kościoła katolickiego. Jeśli kimś takim byłby papież, z automatu przestałby być papieżem, bo już nie byłby katolikiem. O tym pisał w De Pontifice św. Robert Bellarmin. A więc ktoś, kto przekreśla jakąś fundamentalną prawdę wiary, przestaje być katolikiem, niezależnie od tego jaki urząd piastuje w Kościele.
ktoś tam2019.11.8 18:07
He, he, he... Właśnie kard. Müller domaga się od Bergolgio (ksywa "papież Franciszek") wyznania wiary. ""Jezus nie był Bogiem": kardynał Müller niezadowolony z zaprzeczenia Watykanu" https://gloria.tv/post/YNZiDgRmTjsf4uULcD66gsoaG
ktoś tam2019.11.8 18:08
Errata Bergoglio
portos2019.11.8 20:02
@ athos, Coś Ci fronda udzieliła "mocny" szkoda, że nie "miażdżący" Jezus jest Synem Bożym nie Bogiem. Mt 16 Jezus zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?» Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». Główne prawdy wiary: 1. Jest jeden Bóg. 2. Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze. 3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. 4. Syn Boży stał się człowiekiem, umarł za krzyżu i zmartwychwstał dla naszego zbawienia. 5. Dusza ludzka jest nieśmiertelna. 6. Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.
athos2019.11.8 20:23
No i gadaj z takim. A Syn Boży to niby kto? Rozumiem, nie jesteś katolikiem. To dobranoc.
ktoś tam2019.11.8 20:40
He, he, he... Pominął pkt. 3 i od razu przeszedł do czwartego. Jak to u Świadków Jehowy: każde zdanie Pisma Świętego należy rozumieć oddzielnie jakby nie stanowiły całości powiązanej logicznie ze sobą.
portos2019.11.9 8:02
@ athos, "A Syn Boży to niby kto?" Syn Boży, to Syn Boży, obiecany Mesjasz. 325 rok– I Sobór Nicejski wprowadza dogmat o Trójcy Świętej, który twierdzi, iż Jezus jest współistotny Ojcu. To ludzie, powtarzam ludzie tak zdecydowali, że Jezus jest współistotny Ojcu. W Ewangeliach tego nie znajdziecie. @ ktoś tam Czy nie uważasz, że 1. Jest jeden Bóg, oraz 3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty - logicznie się wykluczają? Czy nie uważasz, że jest to w sprzeczności z biblijnym (pominiętym) przykazaniem < Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. > Biskupi totalnie namieszali tworząc dogmaty, które KK NAKAZUJE przyjąć na wiarę. Nigdzie nie napisałem, że mam rację. Piszę tak, gdyż mam wątpliwości i zdumiewa mnie brak jakichkolwiek wątpliwości z Waszej strony w temacie, że obecny papież to heretyk. Powtarzacie to jak pewnik, a pewności nie ma. Szukacie sensacji, a nie pogłębienia wiary. Przemawia przez Was pewność siebie granicząca z pychą. athos - chcesz koniecznie, aby przyznać Ci rację, otóż nie, nie przyznam Ci racji, gdyż wyciągasz jakieś tam "mądrości" nawiedzonych ludzi, zamiast zgłębiać Biblię. Nie, nie jestem świadkiem Jehowy.
Słowa JEZUSA!!!!!2019.11.14 0:58
"Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 10, 30)
Pola2019.11.8 23:41
Kiedyś, kiedy jeszcze nie byłem ateistą, jeden całkiem mądry ksiądz, teraz juz chyba nie ma takich, tak mi tłumaczył dogmat o nieomylności papieskiej: jeżelipapież kiedys będzie chciał ogłosic ex cathedra herezję, to w przeddzień umrze... Skoro Franciszek wciąż żyje... Aaaa, przypomnę jeszcze, że, zgodnie z wiarą KK, wybrali go kardynałowie - elektorzy za poduszczeniem Ducha Świetego. Czyżby Duch mógł sie pomylić...
Waarnemer2019.11.12 20:36
Konklawe mogło być nieważne, wtedy wybór się nie dokonał i nie było działania Ducha świętego. Franciszek nigdy na żaden temat nie wypowiedział się ex cathedra.
Lennon2019.11.8 17:43
bsw.- które media to nagłaśniają? Nie mogę tego znaleźć. Zasłyszałeś to w maglu?
anonim2019.11.8 17:24
Oczwiscie nie wiemy co franciszek ma w sercu jak napisal, AZ ,ale widzimy jego owoce ktore sa heretyckie, judaszowe, faryzejskie,Zgadzam sie w pelni z ksiedzem Cor Mennem Jeden z newielu pasterzy ktory ma odwage publicznie oskarrzyc heretyka...
kacpi2019.11.8 17:20
WYJDZCIE Z NICH LUDU MÓJ
bogdanus2019.11.8 17:16
Papież zostanie heretykiem gdy zatwierdzi te wszystkie zmiany.
aaa2019.11.8 14:34
też mi nowina :)
Reytan2019.11.8 15:31
Wykrztusil z siebie prochno.
E2019.11.8 14:29
Temu emerytowanemu księdzu chodziło o HETERYKA, nie HERETYKA. Heteryk to inaczej "nie homoseksualista".
Reytan2019.11.8 15:33
Jestes kretynem.
A2019.11.8 17:22
Ty też!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2019.11.8 14:25
Myślę, że ff powinna otworzyć się na uwagi światków jehowy. Oni od dawno twierdzili, to co w tytule.
Reytan2019.11.8 15:27
Jestes heretykiem,a Swiadkowie Jehowy nie sa nawet chrzescijanami,bo nie uznaja Bostwa Chrystusa,ani Trojcy Swietej. Po prostu POGANIE.
jokR2019.11.8 20:30
nie jestem heretykiem a humorystą heretykiem jest ten, kto sprzeciwia się KRK, czyli papieżowi
Rozbawiony 2019.11.8 14:22
Emerytowany staruszek może eks pedofil
Reytan2019.11.8 15:25
Ty komunistyczny lajdaku,pelen klamstwa.
rybak2019.11.8 14:18
No to ale nowiny;) Oczywiście że ten ksiądz ma rację. A do "papieża": Wypad do Argentyny, kryptokomuchu;)
"robotnik"2019.11.8 14:06
Chrystus powiedział: nie osądzajcie, nie szkalujcie, nie obmawiajcie moich namiestników, (czytaj - moich pracowników na Ziemi) zostawcie ich mnie ( w celu rozliczenia pracy).
Reytan2019.11.8 15:22
Jestes hipokryta,i to pewnie z Krakowa. Wy kamienie zawsze,i wsadzacie jednoczesnie noz pod zebro,lobuzy. Jak wy nienawidzicie PRAWDY,i prorokow !.
Reytan2019.11.8 15:23
Klamiecie zawsze ,i to w duchu zydowsko-galicyjskim !
ktoś tam2019.11.8 18:03
A kto tu kogo osądza? Nie rozróżniasz oceny zawartości merytorycznej danych twierdzeń od oceny człowieka jako takiego. Jeśli postępować wg. tego co piszesz to należy odrzucić pojęcie anatemy, czyli prawie dwa tysiące lat istnienia Kościoła. Uważasz, że mamy przyjmować każdą wypowiedź bez względu na to czy jest czy nie jest zgodna z Pismem Świętym tylko dlatego, że ktoś uznany za autorytet to mówi? Czyli jeśli np. kardynał powie, że Jezus to oszust to kardynał nadal ortodoksem, którego należy słuchać? A jak powie coś takiego papież? Gdzie Ty uczyłeś się logicznego myślenia... Na WUML-ach?
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.11.8 14:05
Co kogo obchodzi opinia jakiegoś szeregowego księdza z dalekiej Holandii, w dodatku emeryta?
Reytan2019.11.8 15:19
Jestes genetycznym idiota . To wielki wstyd,ze pierwszy nie byl Polakiem.
Pokręć2019.11.9 9:11
Apage satanas!
Ewa B.2019.11.11 13:15
Ciebie obchodzi, czytasz i komentujesz. Ciekawe to wszystko, prawda ?
Matias2019.11.8 13:52
Wybaw nas, Panie, od zła wszelkiego i obdarz nasze czasy pokojem. Wspomóż nas w swoim miłosierdziu, abyśmy zawsze wolni od grzechu i bezpieczni od wszelkiego zamętu, pełni ufności oczekiwali przyjścia naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.
Reytan2019.11.8 15:16
Chowanie glowy do piasku,uciekanie od tematu i bezmyslna naiwnosc,jak i udawanie Greka,oraz antyintelektualizm,to niestety zawsze byly negatywne cechy polskiego katolicyzmu. Przez lata unikalem tego tematu,i krytykowalem takich,ktorzy podejmowali to przesadnie,ale juz mi sie to przelalo. Zeby atakowac za rzekomy protestantyzm heroicznego ksiedza holenderskiego za mowienie oczywistej PRAWDY,trzeba byc idiota i skonczona swinia.
az2019.11.8 13:43
Zachęcam do ostrożności w krytycznym ocenianiu Papieża Franciszka. Nie mamy pełnego „obrazu” na temat tego, co rzeczywiście dzieje się w sercu Ojca Świętego. Również obserwuję to co się dzieje w KK, ale unikam wchodzenia w buty sędziego. Może jest teraz taki czas, żeby zastosować słowa zapisane przez św. Pawła do Koryntian: "Pan jest moim sędzią. Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte, i ujawni zamysły serc. Wtedy każdy otrzyma od Boga pochwałę" (1 Kor 4, 5). Uważam, że pokusa krytycznego oceniania i osądzania Papieża, na jaką jesteśmy niewątpliwie narażeni, jest niezwykle sprytną i przebiegłą PUŁAPKĄ szatana, zastawioną na najwierniejszych katolików – bo jest napisane: „Uderz w pasterza, a rozproszą się owce”. Pamiętajmy, że wszystkie KLUCZE są w rękach Pana Boga - "Moje myśli nie są waszymi myślami" - i dlatego z jakichś powodów Pan Jezus DOPUSZCZA to co dzieje się obecnie w Jego Kościele. I jeżeli wierzymy, że to Duch Święty kieruje Kościołem, to również ten Duch Święty wybrał Franciszka na namiestnika św. Piotra, i to Duch Święty dopuszcza te wszystkie wydarzenia, być może po to, żeby brudy nagromadzone wewnątrz Kościoła, wreszcie ujrzały światło dzienne. Nigdzie nie jest napisane, że mamy wszystko rozumieć. Jest za to napisane, że mamy ufać i trwać na gorliwej modlitwie o jedność Kościoła. A jednym z najważniejszych czynników zachowania jedności Kościoła była zawsze wierność papiestwu, mimo obecnego, wielkiego kryzysu tej instytucji. Taka wierność, jaką pokazali nam ostatnio kard. Burke i bp.Schneidera – https://youtu.be/LK7IvIcb-G0 Z pomocą Bożą uratujemy Kościół, pod warunkiem, że nie poddamy się rozpaczy i beznadziei, ale będziemy trwać w prawdziwej wierze Chrystusowej, nawet wówczas, gdy będzie się wydawało, że ważniejsi od nas mają zupełnie inne plany. Króluj nam Chryste!
ect2019.11.8 13:50
Matka Boża w Fatimie mówiła, że Kościół będzie niszczony od góry. Dlatego właśnie III tajemnica nie jest ujawniana.
az2019.11.9 15:16
@ect - oczywiście Matka Boża zapowiedziała przyszłe wydarzenia (nie tylko w Fatimie ale również w Akita i przez ks.Stefano Gobbiego) i to, że Rzym starci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta, ale NIGDZIE nie nawoływała do atakowania, osądzania czy stygmatyzowania jakiegokolwiek papieża. Wg mojej oceny, Watykan od lat 70-tych XX wieku jest siedzibą satanistów, masonów, lobby homoseksualnego i innych dewiantów, dlatego KK jest obecnie w "fazie" potężnego oczyszczenia. A my Chrystusowe owieczki mamy ufać i modlić się o to, żebyśmy nie dali się zwieść.
Reytan2019.11.8 15:04
Jestes idiota i JUZ takze heretykiem,skoro odrzucasz razem z Franciszkiem Jezusa Chrystusa. pan Bog podwyzszyl poprzeczke dla wiernych i wielu Polakow bedzie potepionych,bo niezbednym kryterium stalo sie samodzielne myslenie i zdolnosc rozrozniania duchow. Bedziesz sie smarzyl wyznawco heretykow i Szatana.
az2019.11.8 15:49
@Reytan - moim Sędzią jest Najświętszy Bóg w Trójcy Świętej Jedyny, a nie ty.... A Chrystus Pan jest moim całym życiem, za co Mu chwała na WIEKI ! „Strzeżcie się więc próżnego szemrania, powściągajcie język od złej mowy: bo i skryte słowo nie jest bez następstwa, a usta kłamliwe zabijają duszę”. (Mdr 1, 11) „Jeśliby ktoś mówił: «Miłuję Boga», a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi.” (1 J 4,20) „Nie będziesz szerzył oszczerstw wśród ludu swojego i nie będziesz nastawał na życie swego bliźniego; Jam jest Pan.” (3 Moj19,6) „A Ja wam powiadam: W dniu sądu ludzie zdadzą sprawę z każdego niepotrzebnego słowa." (Mat 12:36).
Kwak2019.11.8 15:57
Po owocach ich poznacie.... Proszę o pozytywne argumenty że Papież idzie dobrą drogą Jakie są efekty wśród wiernych? Ja widzę chaos, strach i zamieszanie, utratę wiernych...czy to ma być plus?
az2019.11.8 16:18
@Kwak - Z całą stanowczością uważam, że dla katolika drogowskazem powinny być zawsze trzy filary: Eucharystia, Matka Boża i wierność Papieżowi, którego urząd, z natury swego powołania, symbolizuje jedność Kościoła w wierze i miłości. A zatem, zgodnie z dogmatem o nieomylności papieża, zobowiązani jesteśmy przyjąć TYLKO takie wypowiedzi Papieża, które wygłoszone są „ex cathedra” i które są zgodne z Objawieniem Pańskim i które wypowiada w sposób nieomylny. W związku z tym wolno nam z szacunkiem, analizować wypowiedzi Papieża o czym można posłuchać sobie w tym fragmencie: https://youtu.be/EtLLnDb1JI8?t=5288 Myślę również, że w obecnej sytuacji należy czerpać wzory z postaw jakie reprezentują kard.Burke, kard.Sarach i bp.Schneider – ci hierarchowie są niezwykle zatroskani o Kościół, wskazują błędy a jednocześnie są wierni Papieżowi. Znaki czasów są oczywiste, mamy je odczytywać i nie ma zgody na podziały, bunty, niepokoje, które pochodzą wprost od diabła. Szatan doskonale wie, że granica między miłością a nienawiścią jest bardzo cienka i to jest właśnie ta potężna PUŁAPKA diabła, o której wspominam w moim poprzednim wpisie. Kard. Sarah wyznał ostatnio, że smutkiem napawa go to, że bywa przedstawiany jako oponent obecnego papieża: „Zachowuję spokój, bo jestem lojalny wobec papieża. Nie mogą zacytować słowa, zdania, gestu, którym sprzeciwiam się papieżowi. To niedorzeczne. Służę Kościołowi, Ojcu Świętemu, Bogu. To wystarczy.” Kardynał przestrzega, że są ludzie, którzy: „piszą takie rzeczy, żeby wykreować opozycję przeciwko Ojcu Świętemu wśród biskupów albo kardynałów. Nie możemy wpaść w tę pułapkę”. Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że sytuacja w Kościele jest arcypoważna, dlatego tym bardziej należy zachować ostrożność w wypowiadaniu jakichkolwiek oskarżeń, przylepianiu łatek Papieżowi, ale też oczywiście po to mamy rozum, żeby rozeznawać sytuację w Kościele. Jeżeli przeczytasz mój pierwszy wpis ze zrozumieniem, to nie ma ani słowa o tym, że pochwalam to, w jakim kierunku zmierza Kościół. Kard. Burke napisał 10 sposobów na zwalczenie chaosu w Kościele i tego staram się trzymać: https://www.pch24.pl/kardynal-burke--10-sposobow-na-zwalczenie-chaosu-w-kosciele,53718,i.html
ktoś tam2019.11.8 17:52
Jak masz na myśli Benedykta XVI to się zgadzam. Bergoglio nie jest papieżem tylko uzurpatorem, coraz wyraźniej widać, że Fałszywym Prorokiem wg. Apokalipsy św. Jana. O nim to prorokował św. Franciszek z Asyżu mówiąc, że na Urząd Papieski zostanie niekanonicznie wybrany człowiek. Natomiast bł. Katarzyna Emmerich stwierdziła, że w naszych czasach wielu duchownych będzie ekskomunikowanych i nie będą o tym wiedzieli. I to się zgadza patrząc na to jak duchowni (także zakonnice) popierają bergogliańską herezję. Zaś jeśli cenisz Bergoglio to Twoim hasłem powinno być powitalne "błondziorno" a nie: "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus". Gdzie produkują takich geniuszy jak Ty... Na Kremlu? "Komuniści myślą jak chrześcijanie" ("papież" Bergoglio).
az2019.11.8 21:00
@ktoś tam - zawsze tak pogardliwie zwracasz się do rozmówcy? Czy Jezus uczy takiej postawy? Chciałeś powyzłośliwiać się i pokazać co wyhodowałeś w swoim sercu? Niestety pokazałeś... Żyjemy ewidentnie w czasie przełomu i Niebo od wielu dziesiątków lat przygotowuje i ostrzega ludzkość przed tym co może nastąpić. Znaki są wręcz oczywiste. Rozwinę jeszcze „temat” dot. Papieża Franciszka o słowa prof. Roberto de Mattei, z którym się w pełni zgadzam: „Uznajemy, wierzymy mocno w Kościół hierarchiczny, w którym papież jest jako kamień. Ale władze kościelne, papież, kardynałowie, biskupi są środkami, nie celem, ponieważ istnieje tylko jeden cel ostateczny, którym jest Bóg. Wszystko jest uporządkowane ku Bogu. I jeśli istnieje stworzenie, które nie pomaga nam połączyć się z Bogiem, musimy oddzielić się od tego stworzenia. A więc nasze oddzielenie od złych duszpasterzy, nie jest separacją sądową, ponieważ wierzymy w sądową konstytucję Kościoła, wraz z papieżem, kardynałami, biskupami, wierzymy w to. Ale jest to bardziej oddzielenie od ludzi, którzy w tym momencie zajmują pewne funkcje. A więc na przykład wierzę bardzo mocno w nieomylność papieża i bardzo pragnę, by papież Franciszek albo inny papież definiował prawdę, potępiał błędy... Bardzo bym tego chciał. Ale jeśli tego nie zrobi, ponieważ papież nie wykorzysta charyzmatu, który posiada, charyzmatu nieomylności, i jakimiś nie nieomylnymi działaniami, na przykład w wywiadzie dla pana Scalfariego albo w wywiadzie udzielonym podczas lotu, a więc w działaniach, które nie są Magisterium, powie coś, co jest przeciwne mojej wierze, muszę to odrzucić, a odrzucając to oddzielam się od złych słów człowieka, ale nie jest to separacja od funkcji, od roli papiestwa." cdn.
ktoń tam2019.11.9 7:49
Skoro lubisz wierność herezji, to ja na to nic nie poradzę. Wierz w tego swojego "papieża" Bergoglio. Oczywiście słowo "wierz" użyłem w znaczeniu wiary w ortodoksję Bergoglio i ważność jego wyboru. Skoro nie widzisz oczywistej herezji, sprzeczności z Pismem Świętym i Tradycją Kościoła w tym co głosi Bergoglio to "na to nie ma medycyny". A argumenty typu "jaki ty jesteś pogardliwy, niemiły" itp., nijak się mają do tego, że z wyżyn KK głosi się herezję. I głosi to konkretna osoba albo na to pozwala. Bergoglio albo sam głosi herezję albo milczy przyzwalająco by głosili ją inni. To są fakty i to można udowodnić bez problemu. Żaden Twój słowotok tego nie zmieni... Żadna poprawnościowa argumentacja, z gruntu fałszywa, tego nie zmieni. Skoro "papież" głosi kłamstwa to dlaczego nie mieli by głosić i kłamstw ci, którzy go uznają? Herezja nienazwana i niezwalczana trwa i rozwija się dalej. Kresem herezji jest piekło. Nie mów później, że Cię nie ostrzegano, ale to Twój wybór. A ja czekam od lat aż w końcu ktoś ogłosi formalnie moją ekskomunikę za to, że nie uznaję Bergoglio. Niestety nie ma na razie chętnych. Bym se ją powiesił na ścianie nawet gdyby to miała być ściana szałasu, a potem po śmierci pokazałbym ją św. Piotrowi. Ciekawe co on na to by powiedział... Nie podpisuję personaliami bo już się tutaj podszywano pode mnie i pisano rzeczy przeciwne moim poglądom. Ale to samo co napisałem wyżej publikowałem pod własnym imieniem i nazwiskiem.
az2019.11.9 16:19
@ktoś tam - „Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz?” (J 18,22) Jesteś za bardzo skoncentrowany na swoich emocjach i nie przeczytałeś mojego wpisu ze zrozumieniem. Nigdzie nie nawołuję do popierania jakichkolwiek błędów i herezji. Widzę w jakim kierunku prowadzony jest niestety Kościół, a na potwierdzenie tego zacytowałam słowa prof. Roberto de Mattei: https://youtu.be/CnK-UTFxYsQ Poza oskarżeniami, nie znajduję w twoim wpisie żadnych kontrargumentów wobec mojej zachęty do „ostrożności w krytycznym ocenianiu Papieża”. Nie interesuje mnie wylewanie inwektyw na kogokolwiek, a tym bardziej na Franciszka. Mamy być przede wszystkim wierni Jezusowi Chrystusowi, a ponieważ mamy rozum, wolno nam rozeznawać i oceniać ale NIE do nas należy sądzenie.
az2019.11.8 21:01
@ktoś tam - cd. „A więc myślę, że jest to bardzo ważne rozróżnienie, ponieważ nade wszystko nasza wiara, nasza religia, religia katolicka opiera się na rozumie. Bowiem jeśli zniszczy się rozum, stwierdzając, że rozum nie jest ważny, jest tylko ważna wiara, niszczy się tym samym nie tylko rozum, ale także wiarę. Ponieważ jest prawdą, że wiara jest wyższa w stosunku do rozumu. Ale na przykład objawienie Trójcy Świętej, jest to coś, co zostało objawione, jest to Boże objawienie. Ale wierzę w to Boże objawienie, ponieważ przede wszystkim wiem, że Bóg, który objawił tę prawdę, jest prawdziwym Bogiem. I wierzę w to w oparciu o swój rozum. Mam na myśli to, że rozum jest środkiem, który pokazuje, że Bóg istnieje, że Bóg ma Syna Bożego, którym jest Jezus Chrystus, że Kościół katolicki ma fundamenty boskie, instytucja Kościoła. Wykazanie prawdy Boga, Jezusa Chrystusa, Kościoła, objawienia opiera się na rozumie. Wówczas, kiedy uwierzę w to w oparciu o rozum, oczywiście dzięki wierze wierzę w coś wyższego. Ale dzisiaj, o co proszą nas źli duszpasterze? By odrzucić rozum. Bowiem, kiedy mówią oni na przykład, że musimy zaakceptować bożki, a jednocześnie Chrystusa, jest to coś, co jest sprzeczne nie tylko z wiarą, ale także z rozumem. Gdyż jedynym prawdziwym Bogiem jest Jezus Chrystus, a jeśli tak, to bożki są diaboliczne, są fałszywe..."
ect2019.11.8 16:26
W popłoch wpadają Ci, którzy kojarzą sobie pokój Boży w sercu ze świętym spokojem, który niekoniecznie idzie w parze z odwagą przeciwstawienia się złu i nazywaniem rzeczy po imieniu.
az2019.11.8 20:50
@ect - nie żyjemy w czasach "świętego spokoju" i nie o tym jest mowa w moim wpisie. Złu należy się przeciwstawiać racjonalnie a nie emocjonalnie, a większość wpisów pod tym artykułem jest wyłącznie emocjonalna i pogardliwa. Osoby nieuformowane w wierze, czytając jakie pomyje katolicy wylewają na Papieża, z pewnością tego nie zrozumieją, a wręcz będą uciekać od takiej „organizacji”, jaką jest KK. Kard. Burke podał10 konkretnych sposobów, dzięki którym możemy przyczynić się do zmniejszenia kryzysu w Kościele i Kardynał nie nawołuje do buntu czy odrzucenia Franciszka: 1. Studiuj uważnie Katechizm Kościoła Katolickiego, tak byś był gotów bronić nauczania Kościoła. 2. Stale przypominaj sobie i innym wiele objawów wiernych Chrystusowi dobrych i niezłomnych wiernych, kapłanów, biskupów. 3. Módl się często do Najświętszej Maryi Panny, staraj się naśladować jej jedność z sercem Jezusa. 4. Często w ciągu dnia wzywaj wstawiennictwa świętego Michała Archanioła, gdy widać zdecydowanie diaboliczne zaangażowanie w tworzenie coraz większego chaosu w Kościele. 5. Módl się każdego dnia za wstawiennictwem świętego Józefa, by chronił Kościół przed zamieszaniem i podziałami, które zawsze są dziełem szatana. 6. Módl się za wstawiennictwem wielkich świętych papieży, prowadzących Kościół w trudnych czasach. 7. Módl się za kardynałów, aby posiedli szczególną jasność i odwagę w myśleniu i działaniu. 8. Zachowaj spokój pamiętając, że trwamy w Chrystusie i że bramy piekielne nie przemogą Jego Kościoła. Unikaj zatem desperacji i rozpaczy, wyrażanej tak agresywnie przez świat. 9. Bądź gotów zaakceptować śmieszność, niezrozumienie, prześladowania, wygnanie a nawet śmierć, które mogą być ceną pozostawania z Chrystusem na wzór świętego Atanazego i innych wielkich świętych. 10. Pielęgnuj w sobie miłość do papieża Franciszka modląc się za niego stale i prosząc o wstawiennictwo świętego Piotra w intencji Ojca Świętego.
ks. Franciszek2019.11.9 9:43
Wyrażanie krytycznych opinii czy niepokoju nie jest równoznaczne z osądzaniem a milczenie nie zawsze jest zlotem.
az2019.11.9 15:47
@ks. Franciszek - zachęcałam do ostrożności w wyrażaniu krytyki, a nie do bezkrytycyzmu wobec poważnej sytuacji, jaka ma miejsce w KK. Oceniać możemy i w dobie kryzysu jest to wręcz konieczne, ale nie wolno żadnemu człowiekowi OSĄDZAĆ - bo to należy do Pana Boga, który wie o każdym z nas wszystko. O tym, czy wolno nam oceniać papieża czy nie wolno, mówi ks.prof.Tadeusz Guz w tym fragmencie: https://youtu.be/EtLLnDb1JI8?t=5288 Już tu w tej rozmowie komuś napisałam, że osoby nieuformowane w wierze, czytając te wszystkie pomyje, jakie katolicy na tym forum wylewają na Franciszka, albo będą się utwierdzać w błędzie albo wręcz uciekać od takiej wspólnoty jaką jest nasz KK. Naprawdę nie wiemy jacy ludzie otaczają Franciszka, jaki nacisk na niego wywierają i jak dalece wykorzystują jego emocjonalność. Wiemy natomiast, że sytuacja jest groźna, tak - bardzo groźna, bo Benedykt XVI został zmuszony do abdykacji - grożono mu śmiercią. Niestety szczególnie maczają w tym wszystkim palce protestantyzujący progresiści zza Odry, ale to już inny temat. Na tym nagraniu trwającym zaledwie 1 minutę widać, jak bardzo ci hierarchowie "miłują" Benedykta XVI: https://youtu.be/_eJcKr6W7pk?t=91
Stanislaw2019.11.8 12:36
Mój komentarz podobny: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/prawda.gif
mietek2019.11.8 12:05
W Holandii pewnie jest tylu księży co u nas biskupów lecz znalazł się jeden sprawiedliwy. A w naszym episkopacie sami zadowoleni zaprzańcy jak za Targowicy.
Pola2019.11.8 11:53
To dogmat o nieomylności papieża w kwestiach wiary i moralności już nie obowiązuje? Czy może obowiązuje ale tylko pod warunkiem, że papież ma na imię Benedykt? Albo Pius może?
athos2019.11.8 12:25
św. Robert Bellarmin (XVII w.) pisze w swoim dziele o Urzędzie Papieskim: "Papież, będący jawnym heretykiem sam przez się przestaje być papieżem i głową Kościoła, jako że natychmiast przestaje być chrześcijaninem oraz członkiem Kościoła. Z tego powodu może on być sądzony i ukarany przez Kościół." (De Romano Pontifice, II, 30).
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.11.8 12:37
Dogmat o nieomylnosci papieza jest z 1870 roku, czyli po Robercie Bellarminie
athos2019.11.8 12:49
Nie szkodzi. Argumenty Bellarmina pozostają w mocy. Nieomylność dotyczy takiego papieża, który działa w zgodzie z Pismem Świętym i Tradycją. Działa w zgodzie z dotychczasowym, ortodoksyjnym nauczaniem. Papież nie jest nad Pismem i Tradycją.
Pola2019.11.8 23:34
Czyli Benedykt tak a Franciszk nie, tak jak przypuszczałem. Piszesz Athosie, że Bellarmin twierdzi zasadnie, że nieomylny jest tylko papież katolicki. Dla mnie papiez niekatolicki jest oksymoronem. Pozostaje drobny szzegół praktyczny, kto stwierdza, że papież jest niekatolicki i, co za tym idzie, omylny? Mozna bezpiecznie założyć, że zawsze bedą katolicy, którzy zgadzają sie ze swoim papieżem oraz tacy, którzy stwierdzą, że on już nie katolik. I co wtedy koteczku? Większością głosów? Czyich?
ktoś tam2019.11.9 7:32
Dlatego bardziej pewne jest stwierdzenie nieważności wyboru Bergolgio niż stwierdzenie herezji. Herezja jest tylko potwierdzeniem nieważności tego wyboru, którą to nieważność (niekanoniczność) zresztą przepowiedział św. Franciszek z Asyżu.
portos2019.11.8 17:14
@ athos Napisałeś: "Nie szkodzi. Argumenty Bellarmina pozostają w mocy. Nieomylność dotyczy takiego papieża, który działa w zgodzie z Pismem Świętym i Tradycją. Działa w zgodzie z dotychczasowym, ortodoksyjnym nauczaniem. Papież nie jest nad Pismem i Tradycją." Jawna bzdura i brak wiedzy: 1545 rok - Sobór w Trydencie uznał Tradycję Apostolską przekazywaną w Kościele (w tym także dogmaty) za autorytet w sprawach wiary równe Pismu Świętemu. Czyli dogmat o nieomylności papieża jest autorytetem w sprawach wiary równe Pismu Świętemu
athos2019.11.8 17:50
Portos wytłumaczę ci to na mocnym przykładzie, żebyś nie miał wątpliwości. Gdyby jakiś papież głosił, że Pan Jezus nie jest Bogiem, to tym samym przestałby być katolikiem (katolika OBOWIĄZUJE Credo i tam to jest powiedziane wprost - Jezus Chrystus jest Bogiem!!!). Gdyby zaś przestał być katolikiem, wykluczyłby się z Kościoła katolickiego. Jeśli kimś takim byłby papież, z automatu przestaje być papieżem, bo już nie byłby katolikiem. O takie rzeczy chodzi Bellarminowi!
portos2019.11.8 19:57
@ athos, To zmień dogmaty. Jezus jest Synem Bożym. 325 rok– I Sobór Nicejski wprowadza dogmat o Trójcy Świętej, który twierdzi, iż Jezus jest współistotny Ojcu.
ktoś tam2019.11.8 20:25
Widzę, że niektórym przychodzi z trudnością czytanie prostych tekstów ze zrozumieniem. Wskaż mi miejsce, w którym @athos twierdzi, że "Jezus nie jest Bogiem", bo z tego co napisał @athos nic takiego nie wynika. Natomiast treść jego wypowiedzi odnosi się do sytuacji, w której zostałoby to ogłoszone. Ale zrozumienie tego to chyba dla Ciebie za trudne.
ktoś tam2019.11.8 20:34
Ps. (do @portos) Aaaa... Ty nie Katolik. No tak. Ja co innego mam na myśli a Ty co innego miałeś. Ale to oznacza, że w ogóle nie odniosłeś się do meritum wypowiedzi @athosa tylko prezentujesz zupełnie inne treści.
Stanislaw2019.11.8 12:39
Nieomylność papieża jest tylko w oficjalnym definiowaniu prawd wiary i reguł moralnych jako obowiązujących w całym kościele. W przypadku Pachamamy tego nie ma.
Wiesław Kaloryfer2019.11.8 17:03
Generalnie dogmat nieomylności dotyczy nauczania ex cathedra. Czyli rzeczywiście na pewno nie dotyczy stawiania jakiejś ludowej figurki. O tym ex cathedra najlepiej mówił do dziennikarzy bodajże Paweł VI: "Papież jest nieomylny, kiedy przemawia ex cathedra. Wiedzcie, że ja nigdy nie przemawiam ex cathedra." :)
Pola2019.11.8 23:36
Czyli adhortacje apostolskie nie są ex cathedra? A encykliki?
Waarnemer2019.11.12 20:32
Też nie są. Ex cathedra Papież wypowiada się wyłącznie w kwestii prawd wiary.
Reytan2019.11.8 14:58
Jedynym Pap[iezem jest Benedykt,ktory zostal odsuniety przez kryminalny szantaz i zamach stanu przez grupe masonow z Franciszkiem na czele.
portos2019.11.8 17:15
To po co abdykował. Powinien zginąć za wiarę.
ktoń tam2019.11.8 17:39
Masz szansę to zrobić bo czasy idą trudne dla wiernych prawdzie. Zobaczymy jak Ci pójdzie. Nie wiemy jednak jakie są ostateczne przyczyny abdykacji Benedykta XVI, nie mniej: Z KPK: "Kan. 188 - Mocą samego prawa nieważna jest rezygnacja pod wpływem ciężkiej i niesprawiedliwej bojaźni, podstępu, błędu istotnego lub symonii." Poza tym w momencie "wyboru", Bergoglio był honorowym członkiem Rotary Club, które to członkostwo przyjął dobrowolnie, co zgodnie z kan. 1374 KPK i instrukcjami Kongregacji Doktryny Wiary o przynależności do organizacji masońskich (z 1981 i 1983 r.) dyskwalifikowało go jako kandydata do Urzędu Papieskiego nawet gdyby wszystko inne odbywało się bez zastrzeżeń. Ponadto samo to fałszywe (z powodu nieważnej abdykacji) konklawe zostało przeprowadzone z naruszeniem zasad wg. obowiązującego w czasie owego konklawe prawa, które to przepisy mógłby zmienić tylko urzędujący papież.
Pedro2019.11.8 18:29
Podaj jakieś szczegóły. Nie bądź taki tajemniczy. Byłeś tam?
ks. Franciszek2019.11.9 9:39
Zanim się zada pytanie po to aby wyjść na mądrą, warto się przygotować od strony merytorycznej. Proponuję nieśmiało zapoznać się z treścią dogmatu o nieomylności i dopiero potem zadawać pytania. Imię papieża czy epoka nie mają tu jakiegokolwiek znaczenia. Zachęcam do uważnej lektury Katechizmu bądź konstytucji soboru Watykańskiego I definiującej kwestię prymatu.
Katolik Tradycjonalista2019.11.8 11:49
Ten ksiądz to już protestant w katolickim Kościele. Obecnie mamy w historii Kościoła katolickiego kolejną falę protestantyzmu. Podobnie jak w średniowieczu Luter nie zgadzał się z tym wszystkim, co działo się w Kościele i z decyzjami ówczesnego papieża, tak i dzisiaj mamy grupę duchowieństwa i świeckich sprzeciwiających się władzą kościelnym. Nowa fala protestantyzmu.
Tadeusz 2019.11.8 12:07
Gdybyś przeniósł się do średniowiecza to też byś się nie zgadzał. Inkwizycja,tortury, stosy, handel odpustami. Może uważasz, że jak kupisz ampułkę wiatru ze stajenki to Bóg odpuści ci 300 lat w czyśćcu a temu co nie kupi nie odpuści? Biskupi nagminnie mieli swoje dzieci i im kupowali urzędy w kościele. Luter to widział i tego nie chciał.
Michał Jan2019.11.8 13:15
Stosy najjaśniej płonęły w krajach protestanckich. Bo Lutrowi nie podobały się nie tylko odpusty.
ect2019.11.8 13:47
Tadek jesteś protestantem i widać to gołym okiem. Tak powtarzają dokładnie protestanci. Może dodałbyś jeszcze do tego jakie herezje głosił Luter. Więcej obiektywizmu panie Tadku.
Reytan2019.11.8 14:55
Widac znowu stary sojusz komunistow z protestantami. Ale pojawiaja sie tes idioci jak Katolik Tradycjonalista,ktorzy z poboznych pobudek popieraja takich masonow i heretykow jak Franciszek.
Jana2019.11.8 15:08
Katolik nie znaczy ślepy.
vladek2019.11.8 16:25
taki z ciebie tradycjonalista jak ze mnie modernista.
Zoja2019.11.8 19:33
Nie słyszałam o przypadku, by do jakiegokolwiek kościoła protestanckiego wpuszczano obce bóstwa, w tym ich figurki. Ponadto protestanci oddają cześć jedynemu Bogu, i nie głoszą, jakoby Bóg chciał "różnorodności religii", bo to jest sprzeczne z Biblią. A może Franciszek ma innego boga?...
Beno2019.11.8 11:44
Ks. Cor Mennen twierdzi słusznie, choć raczej nie nazwałbym papieża Franciszka heretykiem, ale w każdym razie bardzo błądzi i wprowadza wśród katolików i w całym Kościele zamęt - co jest bardzo smutne. Do tego robi to świadomie, przymyślane działanie, a więc może jednak "heretyk", który chce pozostać dalej katolikiem.
barni2019.11.8 14:10
Kombinujesz, kombinujesz zamiast po prostu napisac ze gosciu jest z nadania Rothschilda, ze ma za zadanie rozawic kosciul i tyle w temacie.
Reytan2019.11.8 14:51
Barni glupis kpie.
Neszar2019.11.8 22:35
A ja nazwę tego papieża zwodzicielem. Robi to wszystko świadomie i celowo. Nie można przemilczac tego wszystkiego. Trzeba być wiernym Panu Jezusowi,przed którym każdy kiedys stanie.
katolik2019.11.8 11:40
Jeden z niewielu duchownych, którzy maja odwage mowic prawde o Franciszku. Brawo dla księdza z Holandii za odwage.
Hila2019.11.8 15:49
I to ma być odwaga? Tylko usmarkać sie można czytając te bzdury. A jeszcze 67 mędrców popiera obrzydliwości debilnych mózgów/
ect2019.11.8 16:23
Jesteś Hila czy Ola? A może Hila i Ola w jednej osobie?
BiegunkaProrocza2019.11.8 18:32
Ja jestem prorokiem od klopa. A ty umyj siusiaka przed wizyta duszpasterską.
Ela2019.11.9 6:04
Ale mi odwaga to zwyczajny debilizm. Co innego miałby powiedzieć holenderski ksiądz jakiś podrobiony śmieszny palant i już ma tylu fanów w kraju gdzie urodził sie nasz ukochany Papież Jan Paweł II. Życie poświęcił dla ukochanych rodaków, dla ukocjanej ojczyzny - a w ojczyźnie wyrastają takie podczłowieczki którym tylko rzucona padlina jest potrzebna i igrzyska każdego dnia. Wstyd mi za was.
zatroskany2019.11.8 11:38
Ma świętą :) rację ten ksiądz
Ola2019.11.8 15:46
To nie jest sprawa ksiedza ani tych hipokrytów którzy uważają że ksiadz ma rację. Debilizm i działanie szatana to efekt waszych wypocin. Nikt nie ma prawa osadzac drugiego - zapamietajcie sobie skoro czytacie a tego nie wiecie. Jak zwykle bardziej swięci od Papieża, Niedobrze mi sie robi na te wypociny.
ktoś tam2019.11.8 17:24
Czyż nie osądziłaś? Zgodnie z Twoim postulatem nie masz prawa wypowiadać się w jakikolwiek sposób na temat tego co inni twierdzą.
Cool2019.11.8 21:49
Bo tylko lewacy, geje i aieiści mogą osądzać, definiować, określać normy i granice! ... katolikowi nie wolno nawet Biblii cytować.
Altai2019.11.9 9:10
Ola, która odbiera innym prawo do osądzania napisała o swoim bliźnim: 1. Hipokryta. 2. Debil. 3. Sojusznik szatana. 4. Świętszy od papieża... A na koniec zrobiło jej sie niedobrze i może nawet sie pożygała.