Hiszpania: Migranci wywołali zamieszki w porcie - zdjęcie
17.06.19, 18:45Xemenendura [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Hiszpania: Migranci wywołali zamieszki w porcie

3

W Ceucie, hiszpańskim terytorium w Afryce Północnej, w poniedziałek rano zatrzymanych zostało ponad czterdziestu migrantów. W lokalnym porcie wybuchły zamieszki. 

Nielegalni przybysze wdarli się do portu, by wejść na statki odpływające do Europy. Wszyscy zatrzymani to obywatele Maroka. Wśród nich są osoby niepełnoletnie - poinformowała hiszpańska policja. Zatrzymano członków ponad 60-osobowej grupy, która wdała się w bójkę z funkcjonariuszami. Policjanci podjęli interwencję po zgłoszeniu od władz portu o dużej liczbie osób, które przedostały się na teren sąsiadujący z falochronów. Jak się okazało w toku śledztwa, migranci próbowali ukryć się tam, aby następnie nielegalnie wejść na statki odpływające do Europy.

Podczas próby wyprowadzenia migrantów poza teren portu policjanci zostali zaatakowani. Z danych służb wynika, że była to już trzecia taka interwencja funkcjonariuszy od 10 czerwca. Za każdym razem dochodziło do starć między migrantami a policją.

Podczas trzygodzinnych zamieszek migranci podpalili kilka kontenerów, funkcjonariuszy obrzucili natomiast kamieniami oraz innymi przedmiotami. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (3):

Olin2019.06.17 22:51
wystarczy strzelać w obronie granicy......
Ricci2019.06.18 8:01
Strzelać?! Obecny czerwony premier Hiszpanii nakazał usunąć druty kolczaste na ogrodzeniu granicznym w Ceucie bo turyści socjalni z Afryki kaleczą sobie ręce wdrapując sie na ogrodzenie i jest to niehumanitarne
Valentynka2019.06.17 21:50
To dobrze czy źle? Geje i innej maści, was się pytam.