Granice, czyli ludzka wytrzymałość - zdjęcie
03.08.13, 17:48Przystanek Woodstock (for. Bismarck/Wikipedia)

Granice, czyli ludzka wytrzymałość

57

Nie wiem, jakie motywy kierowały „długowłosym łysym naziolem”, może – co po wszystkim zasugerował Grzegorz Miecugow – chciał tylko trafić na you tube. Nie wiem, ale pan Grzegorz też tego nie wie i w związku z tym może zacznie wreszcie myśleć, może przed następnym programem, w którym będzie chciał bezkarnie obrazić ludzi o poglądach odmiennych od jego własnych zastanowi się i spuści z tonu. Może jego koledzy po fachu zajrzą do słownika i przeczytają sobie hasło „rzetelność” zanim ich spotka podobna nieprzyjemność. I może wreszcie, dzięki akcji „długowłosego łysego naziola”, media w Polsce staną się choć trochę prawdomówne i obiektywne. Może, choć ja – skrajny, bądź co bądź, optymista – już w to nie wierzę.

Podobnie jak nie wierzę, że sądy nagle staną się prawdziwie niezawisłe, urzędnicy uczciwi i kompetentni, ministrowie przypomną sobie co właściwie znaczy słowo „minister”, premier stanie się mężem stanu a prezydent będzie prawdziwą głową państwa. Lunięcie w pysk, rzut tortem czy demonstracja, w której udział weźmie nawet milion uczestników nic tu nie pomoże, kto raz się sprzedał ten nigdy, nawet przed sobą samym, nie przyzna się do swojej sprzedajności. Tych ludzi trzeba po prostu wymienić reformując całkowicie struktury państwa przez obalenie okrągłostołowego układu, który autoryzuje ludzi pokroju Miecugowa, dyspozycyjnych sędziów i polityków, którzy zamiast pilnować interesu kraju dbają jedynie o własne profity.

Nie pochwalam bicia dziennikarzy, rzucania w sędziów tortami czy wyzywania polityków od zdrajców. Ale doskonale rozumiem ludzi, którzy w ten sposób wyrażają swoją bezsilność i nie widzą już żadnej innej możliwości okazania dezaprobaty i sprzeciwu. Bo agresja rodzi się z bezsilności właśnie, a ta bezsilność jest skutkiem działań różnych Miecugowów, Tuleyów i innych, pousadzanych na wysokich stołkach aparatczyków, farciarzy, którzy o nic w życiu nie musieli walczyć, którym wszystko łatwo przyszło (*. I nie rozumieją tych, którym jest zwyczajnie trudniej...

Alexander Degrejt

(* „Jestem farciarzem. O nic w życiu nie musiałem walczyć. Wszystko łatwo przyszło. Praca mnie znalazła, miłość mnie znalazła. Szczęście mnie znalazło” - Grzegorz Miecugow w wywiadzie dla „Gali”.

Komentarze (57):

anonim2013.08.3 18:08
O czym Ty człowieku piszesz... miłosierdzia w Tobie ogrom... Jesteś zwykłym "motłochem"....
anonim2013.08.3 18:11
Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.
anonim2013.08.3 18:15
kjb79, skoro nie masz pojęcia, co to miłosierdzie, to nie rób z siebie durnia idiotycznymi komentarzami
anonim2013.08.3 18:16
Bog_666 , tobie gębę należałoby obić gimbusie za samego nicka
anonim2013.08.3 18:23
@ bardzo bardzo odważny tekst .jeśli mam napisać prawdziwie i szczerze do bólu(nie" bulu"a la komorowski tylko takiego naprawdę bólu)to czowiek ten strzelił w mordę miecugowa w imieniu ogromnej ilości ludzi bezradnie patrzących jak wygodnie siedzący w foteliku osobnik,o przerażająco smutnej twarzy gaworzy sobie z biednymi pogubionymi ludźmi szczęśliwymi że udało im się dodzwonić do tv.kiedyś przysluchalam sie tym rozmowom-wyciszanie tych którzy chociaz probowali być obiektywni,podsycanie nienawiści rozmówcow,pseudointeligencja. Doskonale wiem że Jezus umarł na krzyżu również za taka kanalię.Wiem że czeka aż on się nawróci.wreszcie wiem że go kocha,choć cieżko nawet to napisać. wiem że nam ludziom wierzącym ciężko przyznać się do takich uczuć obrzydzenia i wstrętu do mecugowa,ale taka jest prawda,że trudno się toleruje takich judaszy. Dla katolików to wyższa szkoła jazdy żeby takiego typa nazwać zagubionym bratem.nie umiem jeszcze
anonim2013.08.3 18:27
skoro TVN jest taki niedobry, to czemu naczelny Terlikowski tak często się tam pojawia i bierze kasę za występy ???
anonim2013.08.3 18:29
akceptacja bicia po twarzy...tak się zaczyna, co będzie później? Maczety?
anonim2013.08.3 18:40
@panie Aleksandrze nie czytałam innych wpisów.teraz tymbardziej potwierdzam że naprawdę odwazny z Pana gość.Ci którzy tak bardzo oburzają się na uderzenie miecugowa juz odgrażają się Panu.Zeby chociaż jeden z drugim z nawoływaczy pokazali swoje twarze.Żal mi ich bo miotają się po tym forum caymi dniami(czy oni nie pracują?) nie wiedząc rzeczy fundamentalnej i najważniejszej: ZA CZLOWIEKIEM KTÓRY POWIE BOGU TAK-STOI SAM CHRYSTUS CZYLIKTOŚ KOGO NIKT I NIC NIE POKONA.JEZUS ZWYCIĘŻYL ŚMIERĆ. CZY UDALO SIĘ TO JESZCZE KOMUŚ? gdzie są wasi idole drodzy ateiści, wrogowie frondy,nienawistnicy tych którzy to forum stworzyli?przecież wy tylko tu czujecie się bezpiecznie.
anonim2013.08.3 18:41
Głupio piszesz Alexandrze. Smutno i głupio. Dzisiaj jeden palant leje Miecugowa, żeby coś wyrazić, jutro palant z innego obozu przyleje jakiemuś katolickiemu dziennikarzowi, pojutrze ktoś rzuci jajkiem w lewicowego posła a popojutrze ktoś opluje biskupa. A potem już będzie za późno, żeby uspokoić to co się tak ślicznie rozbujało. Ale czogo się spodziewać po kimś tak zafascynowanym tworem pt. "Ruch Narodowy", który to twór jest mocno podejrzany dla każdego zdrowo myślącego człowieka, a już szczególnie podejrzany jest jego ideolog, czyli Zawisza, który dziwnym trafem wyskakuje jak diabeł z pudełka wtedy, kiedy partia prawicowa ma szansę na wygranie wyborów....
anonim2013.08.3 18:51
Nieee no, nie ma żadnego wytłumaczenia dla tego chamstwa. Mnie zastanawia natomiast to: "Podczas „Przystanku Woodstock”, kiedy z festiwalowej sceny nadawano „Szkło Kontaktowe”... Jak to?!! Polityczny TVNowski program z "neutralnym" komentarzem na scenie festiwalu muzycznego?!
anonim2013.08.3 19:20
I tak ma gościu szczęście że dostał tylko w pysk. Wiadomo co się robi z gnidami
anonim2013.08.3 19:22
Mam prośbę do normalnych forumowiczów. Nie zajmujcie się gamoniami które chcą tu zabłysnąć, zajmujcie się tematem
anonim2013.08.3 19:24
Panie Aleksandrze, bardzo dobry komentarz do tej sprawy. Uważam podobnie jak Pan. Walenie w mordę nie jest metodą na dyskusje, ale podejrzewam, ze gdyby ten jegomość mógł normalnie zapytać Miecugowa dlaczego tak kłamie w żywe oczy i mógłby spodziewać się chociaż po części szczerej odpowiedzi,to nie musiałby tego "dziennikarza" walić w twarz. Miecugow po części sobie na to zasłużył, bo nigdy szczerze nie powiedział dlaczego dał się sprzedać jako dziennikarz.
anonim2013.08.3 19:25
Jestem tu już parę lat ale takiego dna jak ten artykuł, takiego szlamu jeszcze nie czytałem. Ile radości naszemu Alexandrowi (cóż za pretensjonalny zapis imienia ) dał pewien cham lejacy po gębie nie naszego dziennikarza. Jak bardzo ten gnoj znalazł zrozumienie u naszego Alexandra. Ile dobra przyniesie ten czyn " moze spuści z tonu". Czy naprawdę ktoś wierzy, że krotktrwała radocha Alexandra jest warta zagrożeń jakie niesie walenie po gębie ?
anonim2013.08.3 19:31
O qrcze, widzę że niektórym zaczynają tu puszczać nerwy. A jeszcze inni są mocni w obijaniu klawiatury :-)))))
anonim2013.08.3 19:38
@ogórek brawo za odkrycie prawdziwego nicka tego człowieka co tu wszystkich próbuje przestraszyć.czemu on tak kocha frondę?
anonim2013.08.3 19:48
1. Z drugiej strony może nawet to i dobrze, że się tu chłopaki produkują. Bardzo podnosi to statystyki portalowi 2. Dlaczego apelowałem, żeby nie wdawać się w jakieś przepychanki z gostkami, których "Kisiel" określił kiedyś mianem "towarzysz szmaciak" ??? Oni muszą leczyć gdzieś swoje kompleksy, są młodzi (przynajmniej tam myślą), pokończyli te swoje studia (czyli są dobrze wykształceni - wykształciuchy jak to ujął kiedyś Dorn) i pochodzą zwykle z dużych miast (jako pierwsze pokolenie, bo ich rodzice do miasta przybyli zwykle z jakiegoś zadupia). Robią teraz na jakichś infoliniach za 1200 zet miesięcznie na rękę, czytają Metro (bo za darmo), modlą się do Owsika i za całą dzisiejszą biedę obwiniają Kaczora. To niestety takie nieuleczalne przypadki
anonim2013.08.3 19:59
Wszyscy się podniecają faktem że oto żołnierz propagandy TVNu przyjął kilka razów w pysk jak bura suka, a ja w tej chwili myślę o tych wszystkich jego ofiarach. Ileż to ludzi wielokrotnie było uderzanych przez tego człowieka chamską propagandą wzmacnianą potęgą koncernu medialnego? Iluż to ludzi było przez niego obrzydzanych społeczeństwu? Jakieś chlaśnięcia w pysk są niczym w porównaniu z procederem zohydzania jednych ludzi w oczach drugich którego dopuszcza się ten człowiek w swoim żenującym programie. I nie opowiadajcie bajek że można wziąć pilota i wyłączyć telewizor, bo pójdzie człowiek do sklepu, do fryzjera, wsiądzie do pociągu i wszędzie słyszy te bezmyślne przekaźniki powtarzające tą durną prymitywną propagandę. Nie ma na ziemi ani tak wielkiej pięści ani pięściarza którego cios byłby na tyle silny że mógłby odpłacić temu człowiekowi za jego podłości.
anonim2013.08.3 20:10
Może trolle macie rację, że nie należy szturać takiego Miecugowa. Trzeba wywieźć na taczce, może być udekorowana.
anonim2013.08.3 20:28
666- Przestań pier....olić, weź się do roboty, zgłoś to do prokuratury i nie zaśmiecaj forum!
anonim2013.08.3 20:30
Tak sobie myślę, że pobieranie pensji w TVN-ienormalnej to nie zbrodnia. To prostytucja
anonim2013.08.3 20:33
Ależ następny krok już był. Było nim zabójstwo Marka Rosiaka. Gdzie wtedy byliście? To są właśnie zatrute owoce działalności "dziennikarskiej" różnych Wojewódzkich, Miecugowów i wielu innych.
anonim2013.08.3 20:37
teee... Bog_666 a co ty tu tak bulkasz postami jak nie przymierzajac ta dupa w mydlinach pacanie jeden by nie powiedziec o tobie pokurczu kalem poeany. Szaleju sie napiles to idz spac, bys jutro byl na chodzie jak ci ktos bedzie chcial morde obic (jak Miecugowi) pod budka gdy piwsko bedziesz z rana na kaca doil.
anonim2013.08.3 20:43
PanYurek:... Wtedy to wlasnie kretyni pokroju tego durnia >bog 666 < lali łzy ale radosci i podskakiwali z uciechy jak to pajace w zwyczaju maja.
anonim2013.08.3 20:48
Kiedy redakcja zbanuje katolickiego trolla Ogorka? Panoszy się chłop i obraża innych. Ban dla Ogorka!
anonim2013.08.3 21:13
@mille >To teraz dziennikarze będą mieli się zastanawiać co piszą, bo w przeciwnym razie zostaną pobici?< Dokładnie tak. Kiedy ja jestem w jakimś towarzystwie i zaczynam gadać głupoty (które w dodatku mogą komuś zaszkodzić, kogoś obrazić) to mam świadomość, że mogę dostać w pysk (dlatego zwykli ludzie nie robią tego). Od dziennikarzy trzeba wymagać jeszcze więcej, oni tworzą medialny przekaz, dziennikarstwo powinno być misją. A zamiast tego redaktorzy gadają głupoty, oczerniają innych, czują się jak święte krowy. To bardzo zła sytuacja w demokracji.
anonim2013.08.3 21:24
No tak Mieugow , widzicie ..: kto wiatr sieje , burze zbiera " . Powiem szczerze uradowała mnie ta wiadomość ... Należało mu się.
anonim2013.08.3 21:29
@mille Ja prosty facet jestem i na prostych (prawdziwych) zasadach funkcjonuję. Jeśli ktoś notorycznie kłamie, mówi oszczerstwa na innych, to muusi mieć świadomość, że może ponieść za to karę. Nieraz jest to ostracyzm, innym razem ostre słowo, a jeszcze innym razem "plaskacz w twarz" (symboliczny, nie taki co poważną krzywdę robi). Główna zasada życia, to bierz odpowiedzialność za swoje czyny, słowa.
anonim2013.08.3 21:43
Tobie >Zanarkand< trza sie uczyc czytania bo inaczej staniesz sie idiota takim jak ten duren >bog666< Chlopie, tutaj nikt nie pisze, ze "Zabicie lewaka, ateisty albo homo - jest cool." Jesli takie cos gdzies w tekscie Degrejta przeczytales, to po prostu masz zwidy takie jak ten dupek >bog666< . Ot co!
anonim2013.08.3 21:45
Tobie >Zanarkand< trza sie uczyc czytania bo inaczej staniesz sie takim jak ten duren >bog666< Chlopie, tutaj nikt nie pisze, ze "Zabicie lewaka, ateisty albo homo - jest cool." Jesli takie cos gdzies w tekscie Degrejta przeczytales, to po prostu masz zwidy jak ten pizniety >bog666< . Ot co!
anonim2013.08.3 21:49
Czytam Frondę od wielu lat. W dużej mierze utożsamiam się z tezami tutaj zamieszczanymi. Ale niestety jak się zamienia Adamskiego na jakiegoś Degrejta, to powoli schodzimy na poziom tabloidu. Parę razy czytałem jego artykuły komentujące jakieś prawnicze kwestie. Facet nie liznął istoty, a wszystko było pisał jak jakiś propagandzista. Czytelnicy Frondy naprawdę oczekują wyższego poziomu!!! Nie wystawiajcie się na "poświęconym portalu" w taki sposób że pochwalacie bicie ludzi!!!
anonim2013.08.3 21:58
@Girsza też nie pochwalam bicia ludzi ale w przypadku p.Miecugowa człowiek to brzmi dumnie .
anonim2013.08.3 22:05
Ciebie sie marka nie mierzy >bog666<cymbale jeden, tylko kopem i w ryja po papierosy wysyla. hehehehe!!
anonim2013.08.3 22:37
Proszę usunąć osobnika Bog-666 oprócz skrajnego chamstwa i rynsztokowego języka o braża ludzi chorych na zespół Downa.http://www.fronda.pl/forum/oto-prawdziwy-obraz-frondy,42295.html
anonim2013.08.3 23:07
Troszkę mi żal tego portalu, bo potencjał się marnuje właśnie takimi felietonami buduje się zła markę. No a redaktor naczelny to akceptuje, szkoda...
anonim2013.08.4 5:01
@Bog_666 A co ty ciulu se myślisz tak obrażać ludzi.Tobie hajer jeszcze "michy nie wyklepał". To dej se pozur synek co byś nie dostał po ryju szłapą gibkiego hanysa!!!. A kysz dioble pieroński!!
anonim2013.08.4 6:05
Zgadzam się, że najprawdopodobniej jest przyzwolenie Red. Terlikowskiego na to, że portal idzie w tym kierunku. A szkoda bo mam szacunek dla tego co on robi.
anonim2013.08.4 6:07
666- Jak tam? Prokuratura już powiadomiona?
anonim2013.08.4 7:16
Człowiek mający Boga w sercu nie cieszy się z cudzego nieszczęścia, nawet jeśli to nieszczęście dotyczy jego wroga.
anonim2013.08.4 7:36
Jeżeli ja ćwiczę "boks", to moja sprawa. Jeżeli ja manifestuję publicznie na katolickim portalu radość z zastosowania "boksu" wobec człowieka publicznego o innych poglądach, choćby i chama, to inna sprawa.
anonim2013.08.4 8:09
Jeśliby się okazało, że to prawdziwy nienawistnik red. Miecugowa, a całość to nie wcześniej ustawione szoł, to i tak otwartym pozostaje pytanie: po co ta cała ochrona, skoro ktoś może wejść i zrobić co mu się podoba. To dobrze, że tylko dał mu po pysku, a nie np. oblał farbą olejną, ale mógł zwyczajnie wsadzić mu nóż w brzuch. Druga sprawa to krzyki "przepraszamy!". Tzw. lemingi pewnie takiego czegoś nie wiedzą, bo przepraszać to się powinno za swoje grzechy, a nie czyjeś. Domyślam się, że naśladują przykład prezydenta Kwaśniewskiego, ale wolałbym by brali przykład ze mnie, który od początku aktywności tutaj ani razu nie napisał słowa "przepraszam". Trzecia rzecz to widoczny na filmiku Artur Andrus, który w Wikipedii pokazany jest obok niejakiej M.Czubaszek, co to jest dumna ze swych skrobanek. Dorzućmy promocję krzykliwego ateizmu Marii Peszek i dowiemy się jaka jest radiowa "Trójka", na którą siłą zbiera się z nas przymusowo haracz elegancko zwany abonamentem (bo przecież w Zachodniej Europie też istnieje!) pod pozorem jego "misyjności".
anonim2013.08.4 8:25
To jak nic była ustawka !!Jej "bokser" brał w prowokacyjnym wyborze prezydenckim niejakiego Krzysztofa Kononowicz - kandydata na prezydenta XXI wieku ...!!. To zakrawa na maczanie w tym brudnych paluchów popaprańców z doświadczeniem palikmiotów!!!
anonim2013.08.4 8:43
B. dobry artykuł. Proszę, niech pan uwzględni zasadę: BIERNIK LICZBY POJEDYNCZEJ DLA ZAIMKA "TA" MA FORMĘ " TĘ", A NIE "TĄ ". Przecież jest vpan polskim patriotą...
anonim2013.08.4 9:13
Ciekawe czy Jezusa , też przepełniła wielka radośc , na wieść o przemocy
anonim2013.08.4 9:22
@johny36 nie przepełniła
anonim2013.08.4 9:24
Tu jest więcej nienawiści niż u Sakiewicza. Niech wreszcie Jarek wygra i ogłosi się królem, zrobi porządek ze wszystkim: z dziennikarzami i resztą motłochu. Zostaną tylko prawdziwi patrioci od Rydzyka i z PiSu.
anonim2013.08.4 12:36
Ja nierozumiem tego jazgotu miecugowa i sprzyjających mu mojrzeszowych środowisk.Przecież to od jego naziola ziomala wyszło róbta co chceta.To ten motłoch ziomala bartoszewskiego postępuje w/g wskazówek.No nie?
anonim2013.08.4 12:49
Znowu usuwamy wpisy? Prawda w oczy kole?
anonim2013.08.4 12:55
Ja też nie rozumiem lamentów Miecugowa. Za dawnych czasów "chłop był chłop". Jak dostał za przeproszeniem w pysk, to wstał i oddał - jeśli nie oddał, to albo nie "chłop", albo uznał że słusznie.
anonim2013.08.4 13:26
Moi Drodzy, jeśli ktoś rzuca w prezydenta mojego kraju jajkiem, to jako żywo czyn godny jest nagany (z szacunku do Ojczyzny, niekoniecznie prezydenta). Jeśli kanalia dostaje w facjatę za to że kanalia, bo próbuje szlifować sobie wątpliwy dowcip na osobach i sprawach godniejszych od niej, to akurat uważam za zasadne - z szacunku dla spraw, których tykać nie powinna. W dawnych, bardzo dawnych czasach, kiedy rycerz rycerza po policzku klepnął, drugi rycerz nie lamentował i biadolił, tylko potrafił sam obronić swój honor. Rozumiem, że G. Miecugow nie rycerz...
anonim2013.08.4 15:17
"Róbta, co chceta" w czystej postaci, dziwi mnie zdziwienie twórcy tej ideologii.
anonim2013.08.4 18:42
Żal to czytać.. cieszyć się z chamskiego wybryku. Co to ma być? Budka z piwem? I możecie kasować dalej, ja zdania nie zmienię. Ale zgodnie z zasadą "niósł wilk razy kilka, poniosą i wilka". Ciekawe co wtedy pan napisze?
anonim2013.08.4 19:08
Panie Degrejt, a jak pański przeciwnik dowali panu w twarz, to też będzie cacy? Znajdzie pan też wtedy usprawiedliwienie ? Tu nie chodzi o Miecugowa, tylko bandycki występ łobuza. I nie ważne jakimi pobudkami się kierował.
anonim2013.08.4 20:59
@Ondraszek Jasne, teraz najlepiej zwalic na Owsiaka. To manipulacja, bo w twarz uderzył zapewne ktoś Twojego pokroju, miłujący prawdę "frondysta". Wydawało mi się kiedyś, że Fronda to pismo katolików, ale widzę, że chyba się pomyliłam.
anonim2013.08.5 11:16
przecież nie ma obowiązku oglądania szkła, ani tvn w ogóle. ale historia kościoła pokazuje, że chociaż potępia on przemoc i promuje miłosierdzie, to opornych można nawracać ogiem i mieczem
anonim2013.08.5 14:43
On po prostu chciał zaistnieć, ot wsio. Nie ma co doszukiwać się pozytywnych postaw tam gdzie Miecugowy, Wojewodzkie-Grodzkie itp.
anonim2013.08.6 21:57
Bo agresja rodzi się z bezsilności właśnie, a ta bezsilność jest skutkiem działań różnych Miecugowów, // To nie agresja, ale przymus obrony honoru Polaka. I nie bezsilność, ale męstwo.