Gen. Roman Polko: Amerykanie są zirytowani na Berlin  - zdjęcie
06.06.20, 18:53Fot. screenschot: Youtube - WydawnictwoZnak

Gen. Roman Polko: Amerykanie są zirytowani na Berlin

21

„Działania Rosji przeciwko Polsce już mają miejsce. Zresztą nie tylko przeciwko Polsce, bo Rosjanie nie działają tak, jak to wyglądało w minionych wojnach, tylko starają się działać w przestrzeni informacyjnej, w cyberprzestrzeni. Podważają wiarygodność Polski na arenie międzynarodowej, rozgrywają na własny użytek wewnętrzne spory. Krótko mówiąc, to wojna propagandowa, informacyjna, stosowanie botów, różnego rodzaju trolle internetowe” – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl gen. Roman Polko.

Pytany o niebezpieczeństwo agresji ze strony Rosji, gen. Roman Polko podkreślił, że Rosja już podejmuje konkretne działania wymierzono w Polskę. Są to jednak działania w przestrzeni informacyjnej, bo wojna rozumiana tradycyjnie się dziś Rosji zwyczajnie nie opłaca i Rosję na nią nie stać:

-„Działania Rosji przeciwko Polsce już mają miejsce. Zresztą nie tylko przeciwko Polsce, bo Rosjanie nie działają tak, jak to wyglądało w minionych wojnach, tylko starają się działać w przestrzeni informacyjnej, w cyberprzestrzeni. Podważają wiarygodność Polski na arenie międzynarodowej, rozgrywają na własny użytek wewnętrzne spory. Krótko mówiąc, to wojna propagandowa, informacyjna, stosowanie botów, różnego rodzaju trolle internetowe. Rosja się już nawet nie wypiera, że tego typu farmy ma i w tej przestrzeni te działania są realizowane” – powiedział gen. Polko w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.

-„Natomiast jeżeli mówimy o wojnie rozumianej tradycyjnie – pewnie, że te zagrożenia nie zginęły, ale Rosja w tej chwili ma kiepską sytuację gospodarczą i niespecjalnie by jej się opłacało najeżdżać, okupować Polskę i utrzymywać. Padłaby ekonomicznie, a korzyści by z tego żadnych specjalnie nie miała” – dodał.

Komentując ostatnie doniesienia medialne o planach wycofania z Niemiec 9,5 tys.  amerykańskich żołnierzy i przeniesieniu części z nich do Polski, gen. Polko podkreśla, że jest to przede wszystkim konsekwencja napięć na linii Waszyngton-Berlin:

-„Amerykanie są zirytowani na Berlin z kilku powodów. Po pierwsze wydatki, o których już na szczycie, właściwie wszystkich ostatnich szczytach NATO mówił prezydent Trump. Niemcy w dalszym ciągu inwestują w siebie. Nie ponoszą wydatków na bezpieczeństwo, bo to zapewniają Amerykanie. Po drugie, szersze myślenie o bezpieczeństwie – otóż Niemcy z jednej strony są w NATO, działają w sojuszu, a z drugiej strony niekoniecznie po cichu robią interesy chociażby z Rosją. Nord Stream 2 jest takim sztandarowym, spornym przedmiotem, bo trudno mówić o bezpieczeństwie, nie patrząc na bezpieczeństwo energetyczne. Tutaj rzeczywiście politycy się układają” – wymienia oficer.

-„I po trzecie, to co Trumpa irytuje, o czym w książce też Boba Woodwarda pisze, to jest taki zwykły czynnik ludzki. Jeżeli politycy krytykują obecność amerykańską w Niemczech, mają problemy z zaakceptowaniem przejazdu przez Niemcy kolumny amerykańskiej, która udaje się na ćwiczenia do Polski, to o co tutaj w tym wszystkim chodzi? To my wam płacimy, funkcjonujemy, zapewniamy wam bezpieczeństwo, a wy nas jeszcze źle traktujecie… I to też jest pewnie kierunek, który każe politykom amerykańskim przynajmniej rozpatrywać warianty tego, żeby pójść w rejon świata, czy funkcjonować tam, gdzie jednak jest większa przychylność, gdzie nie buduje się takiego negatywnego nastawienia, jak to coraz częściej ze strony Niemiec wygląda”.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (21):

GŁUPI POLKO Z WYSPY BOLKO2020.06.11 21:59
KOLEJNY MITOMAN KTÓRY DYPLOM AKADEMII DOSTAŁ ZA JAJKA Z PGR-U.
Polexit2020.06.7 18:55
Ten bolko nie jest dla mnie żadnym autorytetem. Zwyczajny karierowicz o wiedzy poniżej generała brygady (on jest gen. dyw.!). Mądrzy się i nic z tego nie wynika. Taki był w wojsku (spec.!!).
VIKING2020.06.6 23:20
FUCK UISRAEL !!!
Znajdz laske juz dzis2020.06.6 22:54
|Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
oficer LWP2020.06.6 21:46
amerykanie są zirytowani tym, że za bazy wojskowe i stacjonowanie tam swoich wojsk muszą Niemcom płacić ale znaleźli na to sposób, przeniosą wojska i bazy na wschód do Polski, która będzie jeszcze im za to płacić, pod wodzą judesejskiego PIS mogą w Polin robić co chcą, PIS odrzucił poprawkę Konfederacji mówiąca o tym, że w polskich służbach specjalnych mogą pracować tylko Polacy bo wiadomo, że pełno tam żydów i amerykanów a PIS nawet nadzór nad internetem w Polin oddał Mosadowi
kgb2020.06.7 9:25
ilość negatywnych ocen świadczy , że tępy głupi pisowski goj nie może już bez żydowskiego pana żyć
hrabia Potocki2020.06.6 20:53
Czasami zastanawiam sie dlaczego jest tak duzo glupich ludzi na swiecie , ludzi ktorzy nie znaja faszyzmu i komunizmu od ,, podszewki,, ludzi ktorzy nie wiedza ze LGBT, czy Antife tworzyli ludzie zwiazaniz Kremlem, lub NRDowskimi sluzbami jesli chodzi o Antife. Otoz prawda jest taka ze ani Rosja , ani Niemcy nie byli, nie sa i nie beda przyjacielami Polski, musimy dlatego wybrac ta trzecia opcie ktora sa USA i to jest najlepsza opcja dla naszej Polski, poprostu sami nic nie zrobimy.Uwazam to za dobra rzecz tak dlugo jak USA beda nas wspieraly i pomagaly nam w utrzymaniu pokoju, musimy i bedziemy stac z amerykanami ramie w ramie bo jak nie to nas ,, zjedza ,,bardzo szybko,
Urszula2020.06.6 19:58
Wydaje się , że dla Polski to jest dobry moment aby wzrosło bezpieczeństwo państwa . Taki rozwój wypadków jak obecne napięcia na linii Waszyngton - Berlin jest wprost idealny aby przekonywać USA do wzmocnienia obecności armii amerykańskiej w Europie środkowej .
Mirek2020.06.6 19:44
Prezydent Trump to polityk pierwszej gilzy . Taki Obama to przy nim chłoptaś . Dla prezydenta Trumpa Polska jest kluczowym państwem Trójmorza i dlatego Stany Zjednoczone patrzą na ten region przychylnie z tego względu że w przyszłości mógłby on odgrywać w polityce europejskiej bardzo ważne miejsce nawet ważniejsze niż Niemcy czy Francja .
MÓGŁBY ALE NIE BĘDZIE2020.06.6 23:30
BO SŁOWIANIE SĄ NA TO ZA GŁUPI I DAJĄ SIĘ ROBIĆ W C H U J A ŻYDOSTWU.
Leszek 2020.06.6 19:40
Zapisy: Królowa idzie do Sejmu 2020 MANIFESTACJA: Królowa idzie do Sejmu 17 czerwiec 2020 Warszawa Potrzebnych jest 1000 wpisów do uruchomienia procedur prawnych związanych z organizacją manifestacji. Zapisy trwają do 17 maja. Zapisują się osoby deklarujące osobisty udział w manifestacji: Królowa idzie do Sejmu. Wyrażam zgodę na opublikowanie mojego imienia, nazwiska i miejscowości, gdyż ja sam się zapisuję i ja sam dysponuję moimi danymi. Życzę sobie, aby moje imię, nazwisko i miejscowość były przeczytane podczas ogłoszeń przez ks. Piotra Natanka. IMIĘ: NAZWISKO: MIEJSCOWOŚĆ: Wyrażam zgodę na przetwarzanie i upublicznianie moich danych osobowych KRAJ: Polska http://christusvincit-tv.pl/viewpage.php?page_id=248 Ilość zapisanych osób: 851 (oczekujących: 0) (stan na: 2020-06-06, 19:36)
Leszek 2020.06.6 19:36
W Polsce trzeba chronić zasoby naturalne aby Polacy g....z tego mieli.
oficer LWP2020.06.6 21:47
dlatego złoża pod Zielona Górą, Nowa Solą oddali już judeseją z Kanady, polski goj ma tylko na swoich judesejskich panów pracować
Ojciec Klimuszko2020.06.6 19:25
Bóg poprzez wirusa, zmienia przede wszystkim nastroje społeczne, tak aby ludzie wywołali w końcu 3 wojnę światową, bo już zbyt długo na świecie jest pokój, i coraz mniej ludzi chce się bawić z Bogiem w chowanego
les2020.06.7 8:15
jesliby Bog chcial cos zmienic poprzez wirusa,to trupy lezalyby na ulicach,a miasty byly opustoszale.
Miła62020.06.6 19:22
Pytanie dlaczego Polska czy USA czy Wlk Brytania nie chce, nie potrafi odpowiedzieć czymś podobnym-atakiem cybernetycznym, informacyjnym na Rosję. Nie umiemy? Bo nie wierzę w zasady moralne.
Pit2020.06.6 20:24
Problem w tym że gen. Polko wypowiada się o rzeczach o których nie ma pojęcia, zna się na wojsku ale nie na informatyce, więc jego wiedza jest podobna na ten temat do przeciętnego internauty
katolicka kretynizacja polski 2020.06.6 19:20
Dla amerykanów znacznie bardziej opłacalne są bazy w Polsce niż w Niemczech. Szwabom trzeba płacić za dzierżawę terenów zajętych przez wojsko i ponosić koszty mediów i infrastruktury. W Polsce nie trzeba płacić niemal za nic, koszty ponosi polski podatnik a do tego jest jeszcze klęczący rząd przed panem, amerykańskim panem!
Miła62020.06.6 19:23
I tak. I nie. W Polsce tak jakby byli już na I linii frontu. W Niemczech są na zapleczu....
Bizzu2020.06.6 20:50
a nie pomyślałeś jełopo, że chronią twój tyłek ?
Felek2020.06.7 0:14
Pamiętam jak Trump powiedział kiedyś publicznie że lubi Polaków bo oni za wszystko zapłacą. To jest właśnie ta przyjazn wielka.