Ruska smuta: Gazprom stracił na Ukrainie 3 mld USD - zdjęcie
16.06.20, 16:33Władimir Putin, flaga Ukrainy/YT/flickr.com

Ruska smuta: Gazprom stracił na Ukrainie 3 mld USD

12

Rosyjska gospodarka w ostatnich latach jest w coraz gorszym stanie. Rosja bardzo wiele traci, musi renegocjować kontakty. Ostatnio także z powodu złej polityki w walce z koronawirusem ta sytuacja zdecydowanie się nie poprawia.

Teraz doszedł kolejny element strat, jaki ponosi rosyjski Gazprom na Ukrainie.

Na portalu wnp.pl możemy przeczytać:

- Gazprom do separatystycznych regionów ługańskiego i donbaskiego dostarcza gaz od 2015 roku. Tłumaczy to względami humanitarnymi. Dostawy są kontynuowane, mimo że nie zgadza się na nie Ukraina. Kijów nie ma zresztą nawet możliwości sprawdzenia, czy gaz jest w ogóle pompowany.

I dalej:

- Do ubiegłego roku Gazprom zapłatą za dostarczony gaz próbował obarczyć Naftohaz. Tyle że ukraińska firma nie zamierzała płacić. Ponieważ od 2020 roku w ogóle nie ma żadnej umowy gazowej na linii Moskwa-Kijów dostawy gazu jeśli mają miejsce odbywają się bez żadnych podstaw prawnych.

Jak się okazuje, Gazprom nie ma w tej sytuacji żadnej możliwości wyegzekwowania tych należności.

 

mp/wnp.pl

Komentarze (12):

Konfederacja lubi petro-kopiejki.2020.06.16 19:34
Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z NATO? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z UE? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? - Nigdy, nawet słówkiem nie pisknęli. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? - Ciągle. Zatem: Czyj interes Konfederacja reprezentuje? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę kompletną izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
Szybka Randka sex2020.06.16 19:16
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
ja nic nie sugeruję2020.06.16 17:23
Pewnie odbyłoby się to wg starej bolszewickiej zasady - ogłosiliby kryzys i nakaz zaciśnięcia pasa. Z tym że dzisiejsza Rasija, to już nie jest CCCP, gdzie rządziła partia przy pomocy KGB i wystarczyły zrobić nową dziurkę w pasku, żeby go jeszcze bardziej biedakom zacisnąć. Dziś KGB to oligarchowie, którzy codziennie tracą miliardy $, i wiedzą że czas i pomysły Putina się już kończą. A znają go dobrze, znają każdy jego ruch zanim go wykona, bo to ich kolega z dawnej roboty jest. Nie takie numery chłopaki robili, więc się dziwie na co czekają....
Mirek2020.06.16 16:59
Dr Targalski powiedział że Rosja aby istnieć musi dokonać inwazji na sąsiednie państwo średnio co 9 lat . Z tego co mi wiadomo to następna grabież Rosji nastąpi w 2023 roku . A więc mamy jeszcze 3 lata czasu .
Leszek 2020.06.16 16:49
Jak widać Doduś Puchatek popychadło woli biedronkować niż zaprosić Narodowców. Dla Polskich Patriotów nie ma czasu , taki farbowany lis. Rabin nie dal zgody. Duda zaprasza Biedronia z matką do pałacu. Zaprasza także aktywistę LGBT - Prezydent Andrzej Duda zaprosił na środę na 11.30 do Pałacu Prezydenckiego Roberta Biedronia oraz jego matkę Helenę Biedroń, a także aktywistę LGBT, którego prezydent spotkał w Lublinie podczas wiecu wyborczego – poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
anonim2020.06.16 17:11
Pedał też człowiek, oczywiście lgbt uważam za najbardziej chora ideologię jaka do tej pory wymyslili kretyni tego świata. Co do was, wy nie jesteście żadni narodowcy, dostaliście się do koryta to cisza i o marszu niepodległości i o Bogu, Honorze i Ojczyźnie teraz tylko subwencje partyjne liczycie i co dostaniecie za poparcie twórcy karty lgbt- trzaskosia. Wy mam oczywiście na myśli zydow: Braun, Mikke, Berkowitz , reszta to zmanipulowani statyści
Pewnie myślisz, że on jest w Polsce? Zapytaj go!2020.06.16 16:46
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 - 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 ! 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐄𝐊 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) - 𝐈 𝐋𝐎𝐊𝐀𝐋𝐍𝐘 𝐈𝐍𝐖𝐀𝐋𝐈𝐃𝐀, 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐈 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 "𝐋𝐄𝐒𝐙𝐊𝐀 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈" 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. sprawdż
Leszek 2020.06.16 16:43
http://christusvincit-tv.pl/viewpage.php?page_id=248 MANIFESTACJA: Królowa idzie do Sejmu 17 czerwiec 2020 Warszawa Potrzebnych jest 1000 wpisów do uruchomienia procedur prawnych związanych z organizacją manifestacji. Zapisy trwają do 17 maja. Zapisują się osoby deklarujące osobisty udział w manifestacji: Królowa idzie do Sejmu. Wyrażam zgodę na opublikowanie mojego imienia, nazwiska i miejscowości, gdyż ja sam się zapisuję i ja sam dysponuję moimi danymi. Życzę sobie, aby moje imię, nazwisko i miejscowość były przeczytane podczas ogłoszeń przez ks. Piotra Natanka. IMIĘ: NAZWISKO: MIEJSCOWOŚĆ: Wyrażam zgodę na przetwarzanie i upublicznianie moich danych osobowych KRAJ: Polska Ilość zapisanych osób: 909 (oczekujących: 0) (stan na: 2020-06-16, 16:39)
anonim2020.06.16 17:11
Aktualna kampania wyborcza, bez względu na wynik, z pewnością pokazuje jedno - tzw. narodowcy czyli Konfa brata się z zwolennikami LGBT+, aborcji, eutanazji. I tyle by było w temacie tzw. "prawdziwych katolików" i "szczerych patriotów". I Wy, tzw. narodowcy chcecie iść do Królowej? To już idźcie z pielgrzymką do Adamowicza. Abp Głódź jeszcze Wam pobłogosławi...
ziarko do ziarka2020.06.16 16:38
a kremlowsko-mongolskie "imperium" pójdzie z torbami. Niestety te "imperium" na nawyk chodzić z torbami po sasiadach.
anonim2020.06.16 17:05
a jakby nie daj Bóg wygrał trzaskowski, to niechybnie im sumki napełni
anonim2020.06.16 17:12
Lub jak wygra Bosak... Aktualna kampania wyborcza, bez względu na wynik, z pewnością pokazuje jedno - tzw. narodowcy czyli Konfa brata się z zwolennikami LGBT+, aborcji, eutanazji. I tyle by było w temacie tzw. "prawdziwych katolików" i "szczerych patriotów".