Gazeta.pl przyłapała portal Fronda.pl na gorącym uczynku „kradzieży” prawa do modlitwy do św. Rity! Nasz portal przez dwie doby nie wydobył z siebie słowa komentarza. Dzisiaj odpowiada: Modlitwę do św. Rity opublikowaną pod tytułem: Pomódl się dziś do św. Rity od Rzeczy Niemożliwych (TUTAJ) zaczerpnęliśmy z facebookowej Grupy Modlitewnej Św. Antoni, św. Rita, św. Juda Tadeusz... (TUTAJ). Nie podaliśmy autora modlitwy, bo go tam nie było. Pozwalało to przypuszczać, że intencją autora było pozostać w ukryciu, na wzór anonimowych twórców średniowiecznych arcydzieł sztuki sakralnej, którym obca była próżna chwała.

Jak ujawnił portal Gazeta.pl, autorką owej modlitwy okazała się być Marta Fox.

Wszystkich beneficjentów kradzieży, którzy modlili się na Fronda.pl modlitwą do św. Rity (TUTAJ) i wszystkich naszych przyjaciół prosimy o modlitwę w tej trudnej, beznadziejnej sytuacji do św. Judy Tadeusza i św. Rity. Nie zapomniajmy w modlitwie także o Pani Marcie Fox.

Ciekawe, że za ujawnieniem tej gigantycznej afery stoi portal Gazeta.pl, którego właścicielem jest spółka Agora, od 7 lat rządów Platformy Obywatelskiej będąca największym beneficjentem reklamowym podmiotów gospodarczych, w tym spółek skarbu państwa zarządzanych przez PO (TUTAJ). To są Himalaje hipokryzji…

Fronda.pl