"Gazeta Wyborcza" ubolewa, że Synod podtrzyma dotychczasowe nauczanie Kościoła ws Rodziny - zdjęcie
17.06.15, 16:23

"Gazeta Wyborcza" ubolewa, że Synod podtrzyma dotychczasowe nauczanie Kościoła ws Rodziny

8

GW ubolewa, że na najbliższym Synodzie ds. Rodziny Polskę będą reprezentowali konserwatywni hierarchowie: abp Stanisław Gądecki, abp Henryk Hoser i bp Jan Wątroba.

Lewicowo-liberalne kręgi chciałyby rewolucji w Kościele i kibicują biskupom niemieckim, aby rozwalili Kościół od środka. In vitro, antykoncepcja, homoseksualizm, legalne rozwody – takie praktyki ideologowie tego środowiska uważają za kluczowe dla przyszłości Kościoła Katolickiego.

Dlatego nie w smak im, że zgodnie z decyzją Episkopatu Polski, nasz kraj będą reprezentować biskupi, którzy prezentują niezmienną linię nauczania Kościoła w kwestii ochrony życia i rodziny.

Cynglom z Wyborczej trudno przełknąć, że podczas Synodu Watykan potwierdzi dotychczasowe nauczanie, a Synod Nadzwyczajny, który odbył się w zeszłym roku miał tylko unaocznić papieżowi, jak daleko od tradycji Kościoła są poszczególne episkopaty narodowe, np. niemiecki.

Zwolennicy postępu są przerażeni poglądami poszczególnych biskupów, którzy opierają się na moralnym nauczaniu śp. Jana Pawła II, sprzeciwiają się rozwodom oraz in vitro (np. ks. Franciszka Longchamp de Bérier GW określa pogardliwie – „ten od bruzdy dotykowej dzieci z in vitro” – co ma sugerować jego wsteczne i ciasne poglądy).

„Czasami powstaje wrażenie, że ta sytuacja została wywołana przez sytuację niemiecką, gdzie 11 proc. uczestniczy we mszy. A z tych 11 proc. nikt się nie spowiada, a wszyscy przystępują do komunii. Powstało wrażenie, jakoby chodziło o uznanie status quo Kościoła w Niemczech i przeniesienie tego na inne Kościoły” – Gazeta cytuje wypowiedź abp Stanisława Gądeckiego przewodniczącego KEP.

W Polsce nie ma środowisk, które oczekują, że zostanie zmienione moralne nauczanie w Kościele odnośnie ochrony życia i rodziny – kwituje. Koniec i kropka, bo Synod to nie wiec partyjny, gdzie zmienia się linie partii. W Watykanie też nie ma takich oczekiwań, co wielokrotnie podkreślał Gerhard Ludwig Müller Kongregacji Nauki Wiary

Tomasz Teluk

 

 

Komentarze (8):

anonim2015.06.17 17:38
A ci z GW nieochrzczeni albo ochrzczeni i niepraktykujacy, to oni jakaś rada nadzorcza w Kościele, czy co, że tacy zmartwieni?;-)
anonim2015.06.17 17:50
W Polsce nie ma środowisk, które oczekują, że zostanie zmienione moralne nauczanie w Kościele odnośnie ochrony życia i rodziny – kwituje. ........ Otóż są tacy.
anonim2015.06.17 17:53
Jak sie jakims ksiezom niepodoba nauczanie KK to po co wstepowali do seminarium?
anonim2015.06.17 17:56
Matka -Polka buszująca w jarzębinie:) Może i są. Ale to nie katolicy:)
anonim2015.06.17 18:07
@ Buba Ubiegłeś mnie. Właśnie to samo chciałem napisać, że takim już tylko wydaje się, że są w Kościele. Tak jak suche gałęzie w drzewie. Też "są"...
anonim2015.06.17 18:44
Diabeł i jego niewolnicy zawsze cierpią - gdy nie udadzą się im ich demoniczne plany !!!
anonim2015.06.18 4:08
GW to tragedia
anonim2015.06.18 19:03
Nie wiem, czemu katolikom nie pasuje Gazeta Wyborcza. Nie wnikam. Ale wiecie jaki macie problem? Jako wyznawcy religii miłosierdzia nie macie nic z Jezusa. Obrażacie wszystkich naokoło, umiecie tylko szczuć. On działał nieco inaczej. Ale w Waszych głowach robicie świetnie. Ciekawi mnie tez Wasze stanowisko co do tzw. przemysłu pogardy? Ciekawe, kto go napędza? Czy tylko oni sami? Ale nawet sie nad tym nie zastanowicie, bo przecież wiecie lepiej. Niech Bóg da Wam oświecenie